Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

EXTRÉM sportok feketelistán

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#1
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
no akkor jo az oaev vagy nem?
dit veled mizu?

mennenk majd hegyre franciaba osz ertitek

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#2
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.014 hozzászólás
Ez pedig egy kifejezetten extrem sportokra specalizálódott biztosítás:

https://www.generali..._sportokra.aspx

snowboard-ra és kerékpározásra ugyan pont nem vonatkozik, de gondoltam azért jó errõl is tudni.
__________________

#3
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Találtam valamit, ami megoldás lehet a hasonló esetekre.

www.velohelp.hu
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#4
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Ok, köszi :)
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#5
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Szerintem ezt rögtön a baleset és a hazaérkezésed után meg kellett volna tenni, de próbáld meg, hátha még nem késõ.
Mond, hogy az orvosi számlára és a zárójelentésekre vártál.

#6
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
H.Zoli !

Köszi, ezt még nem próbáltam, de sajnos az Uniqa jogsegély szolgálatával beszéltem itthon és õk azt mondták, hogy nem kompetensek az ügyben.
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#7
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Edit!

Jelentetted az itteni biztosítónál az eseményt?

"Baleset után teendõk idehaza
1. Káresemény utáni hazaérkezést, vagy hazaszállítást követõen az Alpin Club Egyesületnél igényelni kell az UNIQUA kárbejelentõ lapot, amelyet a magyar nyelvû kitöltési útmutatóval együtt személyesen, vagy postán lehet átvenni/megkapni.
(a kárbejelentõ lapot németül kell kitölteni).
2. Csatolni kell a tagsági kártya fénymásolatát is, ennek hiánya esetén írásban, vagy telefonon kell kérni az Alpin Clubot, vagy a bécsi Sekciót, hogy állítsanak ki egy hivatalos igazolást a tagdíj befizetésérõl és csatolni kell a többi leadott irathoz. (Tel.: munkanapokon 8 -17 óra között: 00-43-1-513-10-03).
Csatolni kell a balesettel kapcsolatos valamennyi hivatalos irat fénymásolatát:
- mentési jegyzõkönyv
- rendõrségi / csendõrségi jelentés
- orvosi számlák
- orvosi jelentések
- …stb. "

#8
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ez alapján érvényes snowboard-ra is:
http://www.freeweb.h...eav/index2.html

Bár itt az szerepel, hogy Európán belül érvényes csak az egész biztosítás, másoktól azt az infot kaptam, hogy kívül is, sõt õk erre alapozva másztak/nak messzi földön.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#9
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Zárójeles megjegyzés, s tényleg csak zárójeles, de (sí)pályán történõ bukásra nem vonatkozik. Ez tényleg benne van leírva, feketén, fehéren.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#10
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Engem az egészben az bánt a legjobban, hogy teljesen jóhiszemûen, nyugodtan utaztam el, duplán bebiztosítva.
Ha meg, megtörténik a baj akkor meg jön a válvonogatás, és még én érzem magam sz@rul, mondván szegény doki nem kapta meg a pénzét.
Ezidáig. Mert gondolom mióta EU tagok vagyunk, simán behajtják majd rajtam :(
És akkor mi van azzal a rengeteg mászóval, alpinistával akik mind az OEAV-nál tagok, és abban a hiszemben másznak, hogy biztosan lehozzák õket.

Lehet, hogy nem sok az 57.50 EU / év, de ha potyára fizeted ki akkor már bizony rengeteg, fõleg, hogy így sajna nem kötöttem mást az utazás elõtt !
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#11
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ez kemény...akkor ezek szerint megint nincsen egy korrekt biztosító sem...vajon mért van az, hogy hazánkban, csak a pénzünket akarják???

#12
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ezt jó tudni, nekem az utolsó információm még az volt, hogy a tagságban benne van a világ bármely pontján történõ helikopteres mentés is, ha szükség lenne rá, ráadásul van ahol a helikopter akkor indul el ha a biztosító igazolta, hogy fizet/fizetni fog. :(

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#13
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Visszaolvastam egy pár hozzászólást, és úgy gondoltam ide írom be az OEAV-val kapcsolatos, igen kellemetlen friss tapasztalatomat.
Konkrétan azt, hogy eszük ágában sincs fizetni.
Történt, hogy áprilisban, egy Francia sípályán boardozás közban eltörtem a kezem, a hegyi rendelõben helyretétel, röntgen, gipsz, stb, de elõtte természetesen kérték a biztosításomat, addig hozzám sem nyúltak.
Kezükbe nyomtam az idei érvényes kártyámat majd innentõl fogva megnyugodott a doki és ellátott.
Az útlevelemet azért ott fogta, biztos ami biztos :(
Az elsõ meglepetés akkor ért, mikor az OEAV elérhetetlen volt egy sima hétköznap a megadott számon, és az üznetrögzítõn hagyott üzenetünk is süket fülekre talált. Természetesen az útlevelemet nem kaptam vissza, így anélkül kellett haza jönnöm.
A második meglepi akkor ért, mikor a doki elküldte nekem az 500 eurós számlát, mondván, hogy az OEAV nem hajlandó rendezni.
Azt csak halkan jegyzem meg, hogy több mint öt éve vagyok problémamentes tag. A múlt héten felvettem a kapcsolatot egy itteni üzletkötõvel, aki megerõsítette a tényt, hogy 2008-tól sajna senkinek sem fizettek különbözõ indokokra hivatkozva.
Az csak hab a tortán, hogy volt egy másik extrém biztosításom a Grupamánál akik mikor leszerzõdtünk azt mondták, hogy természetesen érvényes külföldön is ! No, õk sem fizetnek, mondván mégsem érvényes külföldön, kellett volna egy kiegészítõ biztosítást kötnöm mielõtt elindulok !

Hát így jártam, ha van valakinek valami ötlete a megoldást illetõen szivesen veszem.
Mindenesetre eszetekbe se jusson az OEAV-ba belépni és abban bízni, hogy van biztosításotok !
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#14
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
http://www.ingyenfil...videok/f408.php

Hát ennek én sem fizetném a tb-jét.

#15
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Tudja valaki, hogy mikortól nem fizet az extrém sportokra a tb?

#16
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Úgy tûnik a barlangászok megússzák...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
pont ezért kell olyan biztosítást kötni, ahol le van írva, hogy azért fizetsz, hogy miközben önmagad veszélyezteted, és megsérülsz, ne legyen gond az utólagos térítés.
és pont ezért nem jó az utazási irodákban kötött alibibiztosítás.

#18
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
Biztosítókkal vigyázni azért, tudvalévöö, hogy ahol csak lehet elsumákolják a fizetést. Ami le van írva, csak az a tuti. Kérdéses esetben biztos lehetsz benne, hogy nekik jó ügyvédjük van.
Ha kétféleképpen is lehet érteni az önmagad veszélyeztetését, akkor öök úgy értik, ahogy nekik jobb.

#19
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
...

#20
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Iljics: jahm:\ abból az összegbõl ki is jött volna a biztosítás.

Conor: slattyogj elfelé egy biztosítóhoz, kérj papírt is amire le van írva mind, onnan kezdve elhiheted amit írnak - meg is kötheted.