Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
3505 hozzászólás a témában

Tondach

Tondach

törzsvendég

• fórumtag
  • 586 hozzászólás

Csak óvatosan megjegyzem, hogy régebben nem is volt "rövidtáv" - pl a klasszikus Bp-Visegrád az vagy 77 km, vagy pedig 110 km volt. Ez csak újabban divat, hogy nehogymá' izomláz legyen, meg minden. Én most maratonfüggõvé tenném - pl a Bükk középtáv nagyon könnyû. Szerintem. (a Szilvás már kevésbé)

Normális körülmények között igen,na de tavaly...?!:) A bükk vége igen keményre sikeredett annak akit a pályán ért az esö.Sok rövidtávos feladta volna a szölöhegyen,az Ök igényeit is ki kell elégiteni,hisz fizetnek a nevezésért.Mint versnyzö nem érdekel a rövitáv,de szervezöként én is csinálnám,hisz plussz bevétel...

Dante

Dante

bentlakó

• fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Elsõre mindenképpen rövid távon célszerû indulni, nem olyan rövid az, mint amilyennek tûnik.

Csak óvatosan megjegyzem, hogy régebben nem is volt "rövidtáv" - pl a klasszikus Bp-Visegrád az vagy 77 km, vagy pedig 110 km volt. Ez csak újabban divat, hogy nehogymá' izomláz legyen, meg minden. Én most maratonfüggõvé tenném - pl a Bükk középtáv nagyon könnyû. Szerintem. (a Szilvás már kevésbé)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

Andris_savaria

Andris_savaria

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.185 hozzászólás
elsõre a kõszegin indultam középtávon..így visszagondolva nem biztos hogy jó ötlet volt..:)
bár korcsoport 9. lettem
egyébként 50-55 km-ig simán beválalható egy középtáv is kezdõnek..legalább felméri,hogy mennyire való oda..vagy sem..
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr

Gabe84

Gabe84

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.247 hozzászólás
Általánosságban a nevezési díj 3000-8000 ft között található (ez általában magában tartalmaz valami ajándékot pl.:fejkendõ, póló + egy kisebb adag ebédet, legtöbbszöt valamilyen tészta) attól függõen, hogy elõnevezel vagy csak az utolsó pillanatban ott a helyszínen.
Az indulók száma 100-1500 között mozoghat a verseny nagyságától és az idõjárástól függõen. A mezõny "felkészültsége" jelentõsen megoszlik, tehát, ha évente párszor ülsz bicajra, akkor is lesz jó eséllyel néhány induló, akit megelõzöl.
Távok: rövid (25-40km), közép(45-80km), hosszú(70-120km). Elsõre mindenképpen rövid távon célszerû indulni, nem olyan rövid az, mint amilyennek tûnik.
Elsõre valamelyik kisebb maratonon indulnénk, de ez egyéni vélemény...

Dante

Dante

bentlakó

• fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hûha, boca, bonyolult témát boncolgatsz...de jó napom van ;), rövid és informatív leszek:
-igen, az itt lévõk jelentõs része aktívan vesz részt maratonokon (én kb évi 8-at nyomok)
-Bp-Visegrád maraton nincs - a régi Duna Maraton volt ez, de szervezési okokból már Visegrád-Visegrád (körpálya) lett belõle
-Hûvösvölgy Maraton sincs - ez a Buda Maratonhoz állna a legközelebb

információ: http://www.mountainbikesport.hu
(innen az XC versenynaptár)

Itt láthatsz számtalan maratont, s a weboldalukra menve mindent megtudhatsz ám. ;) A további kérdésekhez javaslom látogass el az adott maraton topic-jába. (pl ha ez a Visegrádi buli érdekel, akkor gó Duna Maraton témakör (keresõt használd), illetve www.sportaktiv.hu)

Ezen a fórumon a legtöbb maratonnak külön témája van - nem nagyon van róluk összefoglaló topic...illetve: http://forum.bikemag...read.php?t=1691
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

boca

boca

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok!
Érdekelne, hogy van-e itt valaki aki már részt vett ilyen eseményen?
Kérlek titeket, osszátok meg velem a tapasztalataitokat, mert fél füllel hallottam róla, fõleg a Budapest-Visegrád maraton, vagy a Hüvösvölgy maraton érdekelne, szívesen kipróbálnám.Mindenrõl írjatok, nevezési díj, táv, mikor rendezik, stb.
Ide várom azokat is akik más maratonon vettek részt, ki tudja mikor köt ki az ember másik erõpróbán!