Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cube

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2078 hozzászólás a témában

#141
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

apropó, nemigen találtam cube-os kiegészítõket úgy egyáltalán... chainreactioncycles-en sem volt vmi sok, magyar boltok közül meg egyedül a kerkparoutlet forgalmazott ilyeneket. Tudtok valami más helyet, ahol ilyeneket be lehet szerezni? Mez, nadrág, zokni, bögre, kesztyû, stb... érdekelne.

Elõre is köszi!


Hello, Egerben a wilkerbõl (ami ott fele részt bringa bolt fele részt autós bolt) vettem nagyon jó Cube-os freeride rövidnadrágot és a hozzávaló hosszú újjú freeride felsõt. Még neten sem találtam hozzá hasonlót, de piszkosúl jól néz(ek) ki :DDD

A tulajtól pedig még alkudni is lehet. Mitöbb!

Ha igény van rá, küldök képet is ide a fórumra szívesen.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#142
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Nos megvolt az elsõ teszt, Jánoshegy-HHH-Solymár útvonalon.

Eddig nem sok össztelóssal mentem, ezért sok összehasonlítási alapom nincs igazán, de HHH-ra felfelé mászva 1-2mm-t mozog intenzív tekerés hatására firm pozícióban a tag, szóval ha direkt nem figyelem akkor nem venném észre hogy mozog, ezzel nálam abszolút bevált, talaj felöl érkezõ ütéseket pedig szépen kimozogja, igaz lefelé más állásban használtam. Eddig csak 26-ossal mentem, hát ezzel ég és föld ! elsõsorban durván lefelé érezni a nagy kerék különbséget, de felfelé is úgy tapad mintha betonon mennék. Igaz elindulni valóban nehézkesebb, de ahogy elindul nem érezni hátrányát max annyi, hogy bár egy kerekezni biztos lehet vele, nekem nem sikerült még :)

Tegnap hoztam el egyébként szervizbõl a biciklit, sajnos már az elsõ napokban gyanús volt, hogy a hátsó féktárcsa enyhe kanyarokban is hozzáér a fékpofához, és akármit is csináltam a kerék "kotyog" oldalirányú mozgatásra. A biciklimet Németországból rendeltem (nálunk nem árulják) ezért számítottam, hogy ez elég körülményes ügyintézés lesz... a Cube honlapján megtaláltam a Velobike elérhetõségét, ott elmondtam hogy mi a helyzet.

Egy közeli Cube kereskedõhöz irányított, hogy vigyem el a biciklit mert ott letudják fotózni, vázszámot felírják és ha valóban rossz akkor van rá nemzetközi garancia, de készüljek rá lelkiekben, hogy ez bizony nem pár nap lesz.

Nagy szerencsémre a Mesterbike -hoz került a bicikli, hétfõn zárás elõtt estem be vele, akkor csak arra volt idõ, hogy a kereket kivegye a szervizes és egyetértett, miszerint valami nincs rendben vele, otthagytam a biciklit , megbeszéltük ahogy van fejlemény jelentkeznek.. másnap már hívtak is :kész a bicikli! Ahhoz képest, hogy hetekre számítottam mire a garis ügyintézés lefut, villámsebességgel meglett.
A boltban kiderült: a Sun Ringlé hátsó agy csapágyazása volt rossz, ami igazi meglepetés és számomra az eddigi legpozitívabb bicikliboltos tapasztalat : A garanciális ügyintézés a külföldi bicikli miatt hónapokig tartott volna mint kiderült, és " ilyen szép biciklit sokat kell tekerni " jelmondattal a bolt saját költségére kicserélte a csapágyat \ csapágyakat , pár apró beállítást is megejtettek (fék a HHH-s túra után elkezdett erõsen visítani enyhe fékerõnél) ÉS egy fillért se fogadtak el! Szóval le a kalappal elõttük, komolyan nem hittem hogy Mo-n még ilyen elõfordul. CUBE + a Mesterbike csapata (leginkább) rulzzz :)

Az engem is érdekelne majd, hogy ezzel a hátsó tag felfüggesztéssel mennyire pogózik vagy nem.
Mindenképp írd majd le a tapasztalatidat légyszi.



#143
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Az engem is érdekelne majd, hogy ezzel a hátsó tag felfüggesztéssel mennyire pogózik vagy nem.
Mindenképp írd majd le a tapasztalatidat légyszi.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#144
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
szuper "kis" gép :) de majd csak holnap jön az elsõ igazi éles bevetés

Akarsz beszélni róla? :-)



#145
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Igen már azóta megtaláltam, a keresõnek hála

Nincs mit!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#146
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Cube Fahrrad Shop Bikes Mountainbike Zubehör und Bekleidung | online kaufen bei we cycle, ahogy néztem minden Cube kiegészítõt árulnak, nekem bevált én a biciklit is tõlük rendeltem.


Jó alink! Már ki is néztem magamnak pár cuccot!

#147
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Igen már azóta megtaláltam, a keresõnek hála

#148
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Akarsz beszélni róla? :-)

#149
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Szia!
Milyet vettél ha kérdezhetem?
Üdv

Asszem ILYET :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#150
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Szia!
Milyet vettél ha kérdezhetem?
Üdv

#151
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Cube Fahrrad Shop Bikes Mountainbike Zubehör und Bekleidung | online kaufen bei we cycle, ahogy néztem minden Cube kiegészítõt árulnak, nekem bevált én a biciklit is tõlük rendeltem.

apropó, nemigen találtam cube-os kiegészítõket úgy egyáltalán... chainreactioncycles-en sem volt vmi sok, magyar boltok közül meg egyedül a kerkparoutlet forgalmazott ilyeneket. Tudtok valami más helyet, ahol ilyeneket be lehet szerezni? Mez, nadrág, zokni, bögre, kesztyû, stb... érdekelne.

Elõre is köszi!



#152
lacix86

lacix86

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
apropó, nemigen találtam cube-os kiegészítõket úgy egyáltalán... chainreactioncycles-en sem volt vmi sok, magyar boltok közül meg egyedül a kerkparoutlet forgalmazott ilyeneket. Tudtok valami más helyet, ahol ilyeneket be lehet szerezni? Mez, nadrág, zokni, bögre, kesztyû, stb... érdekelne.

Elõre is köszi!
"When you walk through a storm, hold your head up high.." - na honnan idéztem??? (kulcsszó: loopreviL)

#153
lacix86

lacix86

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Ha fanatikus vagy :)

http://3.bp.blogspot...fv7o0/s400/cube


Ilyet honnan szereztééél??? nekem is kell ilyen! :)
"When you walk through a storm, hold your head up high.." - na honnan idéztem??? (kulcsszó: loopreviL)

#154
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
en csak orulok hogy helyere kerultek a dolgok :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#155
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

szeleteljem meg en is tovabb?

Világért se! :D Igazad van! Léphetünk?

lényeg:kint-500e ft és van,itthon 700e és nincs.

Ennyi! A haszonkulcs felhozása baromság volt, belátom! Németországban nyilván olcsóbb egy német gép.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#156
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Nem kell turkálni senkinek a zsebében,se nagykerében sem pedig kereskedõében.Nem lényeg az elõrendelés,a darabszám,semmi.Ami a vevõnek lényeg:kint-500e ft és van,itthon 700e és nincs.

#157
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
te ugy fogalmazol hogy "nem szerencses" en ugy hogy hulyeseg. szerintem akkor megiscsak ugyanarrol beszelunk, csak ilyen furcsa modon ismered be. nyilvan.

kepzeld, azt en is tudom hogy kint olcsobb. sot, en azt is hogy miert. te meg mint bizonyitottad, nem igazan. ezzel semmi baj, csak akkor ne vonj le ilyen mesziremeno kovetkezteteseket, mert masok jonnek, elolvassak, es azt hiszik ez igy van. marmint hogy a nemet boltos meg a magyar ugyanannyiert vasarol, csak a ROHADT SZEMET G*CI magyar 3szor annyit akar kaszalni rajta.

szeleteljem meg en is tovabb?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#158
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Õszintén nem érdekel mennyi haszna van egyiknek és másiknak, az az õ dolguk. De tudom hol akadtál el, ignoráld a haszonkulcs szót, valóban nem volt szerencsés.

Most röviden leírom neked a lényeget csak lassan olvasd, hogy megértsd és ne kelljen többet veled foglalkoznom, mert ezt az "érdekes" stílust nem igazán tudom hova tenni. :)

Most figyu... Ami külföldön beszerezhetõ ~500.000 Ft-ért, azt nem veszem meg itthon, közel 700.000 Ft-ért. Simán átment vagy szeleteljük még a fingot?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#159
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem, teljesen jol vagyok koszonom kerdesed.

de akkor most te jossz: mondd meg nekem mennyi haszna van a magyar boltnak es a nemetnek.

pontosan. szamokban kifejezve. beszerzesi es eladasi ar is megfelel. hajra
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#160
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

miert, mennyi rajta a haszonkulcs? es a nemet webshop aran? es miert gondolod hogy realis osszehasonlitani a kettot?

de inkabb ne is valaszolj. csak gondolkozz mielott ilyen ordas nagy hulyesegeket irsz.

Rossz napod van? Akarsz róla beszélni? :) Tudod mit, inkább ne válaszolj. ;)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager