Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Made in Taiwan / China, stb...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
102 hozzászólás a témában

#41
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Csak annyi hogy a Specialized nem lett olcsóbb, de a Trek igen. Kicsit más a két cég üzletpolitikája (vagy nyereségvágya).

csak a specko az alap kategóriában sem írja rá a nevét akkora szarokra mint a trek.....nézz meg egy alap fsr xc-t meg egy alap fuel-t ...az egy dolog hogy nulla innováció, ezer éves már akkor sem a legjobb rugozási rendszer, de még szar anyagból /nehéz és gyenge - lifetime gari ide vagy oda, de tény/ igénytelenül kivitelezve, forgáspontokban pontosan 0 darab csapággyal.......ehhez képest a legalapabb speci a csúcsok csúcsa......ettõl független drága a specko, de legalább nem adja egy szint alá...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#42
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen?:)

#43
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

és van is olyan szinten. kb azonos.
megtartotta a presztizst, csak a gyártás került át máshova, ilyen egyszerü. minden más maradt, alapanyag, minõség, minden.


a ûû eee ennyi tudok mondani:D

#44
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Jaaa, erre céloztam én is, hogy mondjuk a Demo ugyanannyiba/többe kerül mint egy USA-ban készült DH váz.


és van is olyan szinten. kb azonos.
megtartotta a presztizst, csak a gyártás került át máshova, ilyen egyszerü. minden más maradt, alapanyag, minõség, minden.

#45
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás

Annyi értelme tutira van, mint a szerelmes topiknak, a matrica topiknak, vagy az optimista, és pesszimista klubnak...sztem


Na, azért mondtam, hogy nyugodtan mehetne a szabadonfutóba.:)(a többi közé)


Basszus most nézem, hogy a szabadonfutóban van.:D
Most már abban sem vagyok biztos eddig hol volt...

#46
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Jaaa, erre céloztam én is, hogy mondjuk a Demo ugyanannyiba/többe kerül mint egy USA-ban készült DH váz.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#47
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Ennek nem tudom mi köze ahhoz amit mondtam.

Csak annyi hogy a Specialized nem lett olcsóbb, de a Trek igen. Kicsit más a két cég üzletpolitikája (vagy nyereségvágya).

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#48
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Mennyi volt az amerikai 8500-ös Trek váz ára 3-4 éve? És mennyi most egy taiwani 8500-ös?


Ennek nem tudom mi köze ahhoz amit mondtam.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#49
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Mennyi volt az amerikai 8500-ös Trek váz ára 3-4 éve? És mennyi most egy taiwani 8500-ös?


Most 71500ft ha jól emléxem akkor 100 körül volt.

#50
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Abszolút no offense, de a Specialzed pontosan annyiba kerül mintha az USA-ban készülne.

Mennyi volt az amerikai 8500-ös Trek váz ára 3-4 éve? És mennyi most egy taiwani 8500-ös?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#51
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Teljesen tévúton jártok! Az itt a kérdés (mint már vol a B+-nál csinki katalógus) hogy az adott cég tajwani vagy nem. A merida pont rossz példa volt mert abból láttam idáig a legtöbb törött vázat (varrat mellett közvetlen ami tudjuk miért van). Az a kérdés, hogy a megbízó milyen nemzetiség. Én a tajwani tervezéstõl óvok mindenkit úgyhogy nincs semmi bajom azzal ha a race face kormányt mondjuk csing huan fogja berakni a gépbe. Amikor a csinki összeálmodik valamit és legyártja az már baj! Sõt betegség : )

#52
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Csak az a nem mindegy, hogy milyen minõségellenõrzéssel dolgoznak. Nekem nincsen nagy bajom a Taiwani Sworks vázammal, mert jó a felügyelet...vajh mennyibe kerülne ez, ha az USA-ban készülne?


Abszolút no offense, de a Specialzed pontosan annyiba kerül mintha az USA-ban készülne.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#53
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

én handmade-ben a Yasec és egyéb "mûvészek " által készített handmade cuccokat értékelem,
de egy rocky mountain, trek, cdale "sorozat handmade-t" semmivel nem tartok többre mint egy ugyanolyan vagy azonos szinvonalú alapanyagból készült tojváni hmade cuccost..../mondjuk egy easton csöves kona kulát/, amit meg robottal hegesztenek aróól már egyszer elmondtam a vélemény. itt most a fullik rugózási rendszereitõl és egyéb mûszaki megoldásoktól tekintsünk el, alapvetõen csak a gyárt.tecnológiáról beszéltem.

on


Ok, de én nem istenítettem az usa cuccokat. (Ismerõseim körében köztudottan USA ellenes vagyok) Nekem német hm vázam van, biztos nem olyan tökéletes minden mm-e mint egy robot által gyártott váznak, ami elvileg nem hibázik, de mégis... Nem tagadom azt se, hogy nehezen találom ki a rugóstag méretemet, és a katalógus adatok sem voltak oly pontosak, de mégis...

Egyébként nekem is van taiwanos bicajom is, nincs vele baj.

#54
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nekem csak az a bajom a handmade-el, hogy soxor nem tudják hozni azt a súlyt, meg merevséget egy váznál, amit szeretnék. Mondjuk nem rossz egy WCS fejcsap sem, de azért már régóta Chris King-et szeretnék:(

#55
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

BIKERTRIGGER:
1. oldal 15. (elszartam az "idézést")

De nem ugyanaz!!! Van akinek számít az, hogy miként jött létre az a termék, amit megvesz legyen az bármi. Nekem sokkal jobban tetszik egy handmade cucc, mint egy sorozat termék.
Amúgy meg melyik kávé ízlik neked jobban: amit a barátnõd csinál vagy az automatás?...

off

én fõzõm a kv-t :) de a legjobban a pékségben segafradeból csili vili nagynyomású cuccoson fözött löttyöt-t szeretem

on

én handmade-ben a Yasec és egyéb "mûvészek " által készített handmade cuccokat értékelem,
de egy rocky mountain, trek, cdale "sorozat handmade-t" semmivel nem tartok többre mint egy ugyanolyan vagy azonos szinvonalú alapanyagból készült tojváni hmade cuccost..../mondjuk egy easton csöves kona kulát/, amit meg robottal hegesztenek aróól már egyszer elmondtam a vélemény. itt most a fullik rugózási rendszereitõl és egyéb mûszaki megoldásoktól tekintsünk el, alapvetõen csak a gyárt.tecnológiáról beszéltem.

ráadásul kiindulva pl -csakhogy 2 keréknél maradjunk- a Herlik összeszerelési szinvonalából, a hm in usa feliratot sem értékelem annyira.

off2

ha elszúrtad az idézést 15 percen belûl helyre tudod hozni....idézet innen- control c- sajátodat modosítod- paste.....
on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#56
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

az egyik otthon a taiwanira rázza a brokit, hogy õ milyen
racionális meg pragmatikus gondolkodásmódú, mivel ilyet vásárolt


ezt megkaptam :D

de absz igazad van... tudod hány zsebkendõt elhasználtam már...?

#57
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
BIKERTRIGGER:
1. oldal 15. (elszartam az "idézést")

De nem ugyanaz!!! Van akinek számít az, hogy miként jött létre az a termék, amit megvesz legyen az bármi. Nekem sokkal jobban tetszik egy handmade cucc, mint egy sorozat termék.
Amúgy meg melyik kávé ízlik neked jobban: amit a barátnõd csinál vagy az automatás?...

#58
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
IMHO: azért Tajvan és Kína nem egy kategória - kerékpáralkatrészek és gyártás terén (sem)...
"In idem flumen bis non descendimus"

#59
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Thy: én még a Konyhakerti Növények Nagy topicját hiányolom... :)

OFF
Hú, pedig arra nekünk is szükségünk lenne:) Mert tavasztól üzemele a konyhakert!
Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy aránylag értelmetlen topik van, de ez legalább a bringával foglalkozik.
ON

#60
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Thy: én még a Konyhakerti Növények Nagy topicját hiányolom... :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"