Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Made in Taiwan / China, stb...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
102 hozzászólás a témában

#21
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
ezt csak úgy érdekességképp... :)
(USA-ban vettem, szép hosszú utat járt be)

Feltöltött kép

#22
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Endroo:
mondd, hogy ez csak Photoshop! :(

iljics fényképezte sladmingban ;)

#23
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
konásandrás: már késõ van (nekem) a fotózgatáshoz és mondjuk nem is olyan nagyon überkirály a MAVIC kerékszettem ("csak" CROSSLAND),de nem ROMANIA szerepel rajta.
;-)
Esetleg a hitetlenkedõknek teszek fel róla holnap képeket.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#24
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Endroo:
mondd, hogy ez csak Photoshop! :(

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#25
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
pont az illesztésnél a matrica:D

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#26
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mint az überkirály mavic kerékszettre? ;)

Feltöltött kép

#27
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
specialized topikban jott fel, es akkor jutott eszembe, mikor az egyik nagyker termekmenedzsere bejott hozzank, hogy aruljunk mar Uvex sisakokat, mert az jo nekunk. Eddig csak MET volt, meg nemi Giro. Jott is egybol azzal, hogy az Uvex az made in germany, es hogy nemet precizio stb, nem olasz hanyagsag. En meg megkerdeztem tole, hogy tudja-e mennyi roman, bolgar, torok, magyar, szlovak, stb vendegmunkas van nemetorszagban. Mert en tudom, hogy sok. es hogy mind alacsony berert dolgozik gyarakban. Szoval a sisakjara azt is irhatna egeszen nyugodtan, hogy made in romania.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#28
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Igen. Ha sokat akarunk keresni akkor ne csodálkozzunk, hogy nem velünk dolgoztatnak...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#29
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
teljesen jogos a felvetésed, csak azt ne feletsd el, hogy miért telepítik a keletre a gyárakat? Nem keleten dolgoznak olcsóbban, hanem mi egyre drágábban. Ugyanakkor mi egyre olcsóbban egyre többet akarunk fogyasztani. Mi volt elõbb a tyúk vagy a tojás? A cégek reagálnak a fogyasztók igényeire, miközben maguk is igényeket generálnak bennük, amelyekre ismét válaszolnak. Rövid termékciklusok, hatalmas verseny stb....hol lehetne megszakítani a láncot, mikor ez tartja életben a teljes nyugati civilizációs gazdaságot?

ahhoz, hogy a gyártás itt maradjon vagy el kellene fogadnunk, hogy Reba villa holnaptól nem 70.000, hanem 140.000Ft...de ezt ugye nem akarjuk, vagy kevesebb bérért dolgozunk....persze ezt sem akarjuk. Vagy nem fogyasztunk...de akkor nem lesz melónk...

#30
Katanga

Katanga

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Talán olyan szempontból is lehetne közelíteni ehhez a témához, hogy a néhány év alatt megszaporodott távolkeleti termékek áradata európai munkahelyek ezreit tette taccsra. Lehet, hogy most a jól képzett fórumtárs legyint, mondván mit neki a vidéki állástalan varrónõ, lényeg az olcsó márkás holmi, de a termelés keletre telepítését akár a gyártáselõkészítés és a tervezés is követheti néhány év múlva. Valahogy semmiképpen nem egészséges hosszabb távon, hogy õk ott keleten egyre inkább a kezükbe veszik a termelést mi meg fogyasztunk (már amíg van valamilyen munkánk) Tehát én nem elsõsorban a minõségért aggódom, mivel ez a brand tulajdonos hozzáállásán múlik. Lehet távolkeleti gyártással is igen magas színvonalat produkálni. Inkább az elõbbi egészségtelen folyamatok aggasztóak.

#31
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Kicsit azért szar érzés amikor a csájníz turiszt elmegy mellettem a lánchídon, és mikor rámnéz úgy érzem mintha röhögne rajtam: "nézd a hülyét, kiadott egy valag lóvét ezét a szarért, pedig a haver csungcsing heggentette 5 fillérért." vagy: "ezt én hagyítottam a kondérba a többi szar közé"
Azért remélem nem így van...

Ride everywhere.

.


#32
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Én voltam olyan raktárban ahol nem csak bicikli de bugyi, ventilátor, póló meg még sok minden volt és egy kamion árú juj de elveszett benne és mind lofty!
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#33
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás

A Lofty valóban egy hulladék.

ismered a loftyt?júúj,akkor én õszintén sajnállak de télleg:D:Da szomszéd megvette a szar loftyt 20 rongyért, aztán jött könyizni hogy csináljam me rajta ezt meg azt...20-ért meg már lehet normális montit összetenni nagykerbõl...na jó 25:D

#34
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

hát, én ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy egyik ismerõsömnek hoz a nagyker dobozos loftykat(biciklinek nem minõsülõ tárgy)és ezeket kell kibontani, összerakni...hát a kínai az se csomagolni nem tud, se festeni, se sérülésmentesen szállítani, sõt még a csavarjaikba a menet se jó...

A Lofty valóban egy hulladék.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#35
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
hát, én ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy egyik ismerõsömnek hoz a nagyker dobozos loftykat(biciklinek nem minõsülõ tárgy)és ezeket kell kibontani, összerakni...hát a kínai az se csomagolni nem tud, se festeni, se sérülésmentesen szállítani, sõt még a csavarjaikba a menet se jó...szval ezekrõl ennyit nekem meg semmi bajom a taiwani cuccokkal az adidas cipõm is taiwani és már 2 éve bírja!:D:D

#36
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás

ráadásul kiindulva pl -csakhogy 2 keréknél maradjunk- a Herlik összeszerelési szinvonalából, a hm in usa feliratot sem értékelem annyira.


Ismerõs most fûzött össze egy dupla küllõsoros 8x18"-os Harley felnit eredeti(állítólag) alkatrészekbõl. Találjátok ki mi volt írva a küllõk dobozára meg a felniére is :)

igen, igen made in taiwan....

nesze neked Harley Usa csopper feeling!

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#37
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Csak a profit lett a többszöröse :D


és nincs igazuk?:) a presztizs maradt, a minõség is(hisz azonos gépek, azonos hozott anyag!) de jobban kijönnek az egészbõl.


Ralph: messze nem. nekem a minõség fontos, és durván nem izgat hogy ki hol és hogy csinálja.
legyen jó, és ennyi. sose adtam volna egy fillérrel is többet azért mert handmade, egy taiwani társával szemben.

#38
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Szerintem nagyon sokunk szívét (nézzünk a lelkünkbe) jobban megdobogtatja egy "handmade"-felirat,mint a "robot-technológia".

.


spec, az enyémet nem...../ja szívtelen geci vagyok, ezt elfeledtem/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#39
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

és van is olyan szinten. kb azonos.
megtartotta a presztizst, csak a gyártás került át máshova, ilyen egyszerü. minden más maradt, alapanyag, minõség, minden.


Csak a profit lett a többszöröse :D

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#40
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Ahogy idáig jutottam az olvasásban,azt hiszem átment az egész topik: kerékpár márkák minõsítésébe.
Melyik a sz@r,melyik nem.
Ezért,meg azért.
Pro-kontra.
Szerintem nagyon sokunk szívét (nézzünk a lelkünkbe) jobban megdobogtatja egy "handmade"-felirat,mint a "robot-technológia".
Még,akkor is,ha...
Aztán majd most (gondolom) következik a "sznob"-ság témája,hogy kinek mennyire van szüksége arra a bizonyos "szintû" alkatrészre,cuccra (vagy sem).
Elgondolkodtató.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."