Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

GT Bikes

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
874 hozzászólás a témában

#801
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Szépen beindult a topik, tudtam én, hogy van igény a különlegességekre, az emberek mindig szeretik a nem tömeg cuccokat, és hogy nálunk nem forgalmazzák + a különleges váz miatt a GT igazi kuriózum, na jó nem annyira, de vagy 10x kevesebb van belõle mint merida-ból. Jó ötlet volt elindítani a toikot! :)

cindercone82! Várjuk az új masinádat kíváncsi leszek rá!

VaNick!
a képekhez nem tudz esetleg váz-súly adatokat?

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#802
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Üdv!Hát akkor én is csatlakoznék a GT "klánhoz".Volt már GT-m nekem is.Méghozzá egy Chucker.Ami érdekes hogy ez egy fekete acél/CrmO váz volt tárcsakonzolal.Sajnos ezt is eladtam mint a Konámat.De remélen kedden meglesz az új Chucker és akkor aról is lövök képet!

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#803
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Sziasztok.

Nekem egy piros gt corradom volt true temper csövekbõl, ami a karakoram felett volt cr.mo. vázak között. Csak egy váz volt felette a psyclone ami gyönyõrû, s 95-ben marhadrága volt a hajdúéknál 150 ezer pénz.

Ja a titan xyzang-ról még álmodozni sem mertünk.

Ezt a két vázat bármikor bevállalnám, még most is, csak baziritkák.

Hali.

#804
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
maga a kép fönt van a gépeden??
ha igen, akkor kepfeltoltes.hu ott nem kell regisztrálni, rákattintasz a tallózásra, majd a feltöltésre.
vana pix.bikemag.hu, ezt nem ismerem, de létezik...
van kep.tar.hu is, ide regelni kell, könyvtárat csinálni, macerásnak tûnik, nem próbáltam még.... az elsõt nyugodt lelkiismerettel ajánlom ;)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#805
Both Tibor

Both Tibor

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok! Sajna a számitogéphez nem értek annyira mint amennyire érdekel és talán éppen ezért nem tudok képet fölrakni a Zaskar-rol Ha valaki segitene megköszönném!

#806
VaNick

VaNick

    vendég

  • fórumtag
  • 124 hozzászólás

egy Zaskar Race (Kék- Kinezis csöves) és most van egy Fekete Zaskar Maraton.Remélem ez elég a GT -tábor belépõjéhez majd szoljatok ha megalakult.


Szia Tibor, légy üdvözölve, a GT-s tábor MÁR megalakult, ha gyakran irogatsz ide akkor mûködni is fog :-) , a tábor attól lesz jobb, hogy te is benne leszel :-) és aktivan fórumoznak a tagjai (hahó, ez mindenkinek szól!)
Fõleg ilyen GT-s listával... hát, nem semmi mennyi GT-d volt (van) :-)

Ja, képet kérünk! Az aktuális GT-drõl, de ha van akkor a többirõl is...

A kék Zaskar Race az a 2003-as fajta, mert az van nekem is... ill. nem vagyok benne biztos egészen, hogy nekem a 2002-es vagy a 2003-as van (99 százalék, hogy az utóbbi), de ha neked lenne egy képed a kék Zaskarról és netán ugyanaz az évjárat, akkor segitene kideriteni.

MOst csak a Zaskar Maraton van meg?
Milyen ez a Maraton? még nem is hallottam "Maraton" tipust...
VaNick
---------
2003 GT Zaskar Race & Full XT

#807
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
Emlékszel,de lehet,hogy nem,én vettem tõled a XTR féknyergeket az õsszel.

Nagyon babák csak még nem szereltem fel a gépre,majd az újj vázra szeretném ja meg az újj fékarokat még megveszem hozzá.

Kérdésem az lenne hozzád:ha tudsz valami jó helyet váz szerzés ügyben akkor írsz majd?

Több infó-több lehetõség.

Mégegyszer üdv.


GT-Atee

#808
Both Tibor

Both Tibor

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Én is Régi GT-s vagyok valamikor,96 környékén vettem az elsõ ilyen bicajom.Egy Tange csöves Richocet volt,majd valahol láttam egy Karakoramot, megtetszett, megvettem,szegényke egy pár hónap után eltörte magát.Kaptam egy másik vázat de megrendült a bizalmam és inkább lecseréltem egy RTS-3 -as vázra,majd vettem egy Zaskar vázat ,ezután egy Zaskar LE következett majd egy Tempest ezután egy I-Drive-5 ---kis szünet Zaskar Race(Piros -Fekete Easton csöves)még egy Zaskar Race (Kék- Kinezis csöves) és most van egy Fekete Zaskar Maraton.Remélem ez elég a GT -tábor belépõjéhez majd szoljatok ha megalakult.

#809
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

cindercone,



Nem kéne átnézni egyszer közösen Komárnoba? Persze le kéne tisztázni, hogy van e náluk egyáltalán GT bicaj jelenleg, amit meg lehet kukkolni. GT Attee???

Mez ügyben még nem jött tõlük válasz. A héten megint rákérdezek.

Tegnap beszéltem velük telefonon,rákérdeztem a vázakra,hogy mi a helyzet,lesznek-e 2007-esbõl valamik.

Jövõ hét elejét mondták,hogy kérdezzek vissza rájuk mit tudtak intézni ezügyben.

Annyit tudok-mondták õk,hogy õk nem tartanak GT-ket.

Amikor felhívom õket legközelebb én is rákérdek a mezekre,nekem is kellene majd.

Üdv


GT-Atee

#810
VaNick

VaNick

    vendég

  • fórumtag
  • 124 hozzászólás
cindercone,

Nekem is van egy régi GT vázam, 4130-as cromo (errõl még mindig nem tettem fel képet), azt hiszem csak a fõ 3szög, a többi 3szög valszeg hi-ten. Hát, az a váz brutál erõs, ahhoz képest nem is olyan soka súlya, össze tudtam vele hozni full XT-vel egy 12,5 kg -os bicajt. Gyönyörû megoldások vannak rajta, lapitott csõ, bevájt felsõcsövû hátsófékbowden elvezetés, gyönyörûszép hegesztések, meg hogyishivják, amikor nem egyforma vastag a felsõcsõ két végének oválisa biaxial vagy mi, vagy az mást jelent???...

Tul képpen csak azért cseréltem le Zaskarra, mert az a régi egy kicsit nagy nekem a 16 coljával, és kisebb kellett. Ja igen, és még 1 colos a fejcsöve a régi GT-m nek...

Nem kéne átnézni egyszer közösen Komárnoba? Persze le kéne tisztázni, hogy van e náluk egyáltalán GT bicaj jelenleg, amit meg lehet kukkolni. GT Attee???

Mez ügyben még nem jött tõlük válasz. A héten megint rákérdezek.
VaNick
---------
2003 GT Zaskar Race & Full XT

#811
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
Amint már azt irtam én már több mint 6 éve nyúzom a 2000-es Avalanche-om és nyugottan mondhatom róla,hogy sokmindent túlélt és még szinte újjként ragyog a fénye.Ami igaz az igaz,egy aluváz élettartama állítólag 4-5év rendszeres és rendeltetésszerü használatnál,az enyémet is kezdi elérni a vég akárhogyis óvtam amennyire tudtam.Kb:1éve téli karbantartásnál észre vettem rajta egy hajszálrepeést ami azóta lassan de növekszik de ennek ellenére még teszi a dolgát rendesen.Idén ezért a bisztonság kedvéért nyugállományba helyezem amint sikerült beszereznem az utódját,pedig õrülten szeretem.Amit irtál,hogy mire szeretnéd használni,ugyan még nem ismerem az újj gyártású Avalanche-okat de a sajátomból kiindulva merem ajánlani.
GT-Atee

#812
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Meg kell nézni a szlovákoknál!Ott is szokott lenni csak váz elfekvõbe.De valszeg az nem lesz megjelenítve a neten,csak úgy tudod meg ha kiméssz és megérdeklõdöd.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#813
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Helo cindercone,

Szerintem az Avalanche váz nem mondható könnyûnek, szerintem van benne anyag bõven (legalábbis ha párom bringáját emelgetem, nem pillekönnyû, kb 14 kg biztos van, persze az alkatrészek sem a legkönnyebbek).
EGész bicót szeretnél mindenképpen, vagy a csak vázcsere is szóbajöhet?

Hogy (HOL???) akarod megvenni? Ez sztem érdekelne másokat is, akik szeretnének GT-t beszerezni.
Csehektõl, vagy szlovákoktól rendelésre? Ha külföld (NagyBritannia) is szóbajöhet, akkor ajánlom neked is a
http://www.chainreac...spx?BrandID=152
linket. 40 ezerér van csak váz Avalanche...

GT Attee, most néztem az oldalukon, hogy a 2006 Zaskar TEAM (!!!) le van árazva náluk kb 70 ezer Ft csak... (40% off az eredeti árból állitolag)

Üdv,

Üdv.Én is megnéztem az angolok motyóját de csak L és XL méretük van ami nekem sajna nagyocska lenne,maradnék az M-esnél amit 6 esztendõ alatt eléggé megszoktam.

Köszi szépen minden infót,mindig jól jönnek.


GT-Atee

#814
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Egyébként a régi GT vázak istenek voltak.Volt egy régi Hi-Ten vázas de jó minõségû bringám,az lett megbolondítva egy õsrégi piros 22,2mm-es GT villával.Az egész bringát már lecserélte az új gazdája,de a villa ugyan az.Életem eldõ alu vázas montija is egy GT volt és gyönyörû.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#815
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Komplett bringa kell,mert most sajnos nincs semmim :-(Szlovákiába tervezem megvenni (de nem csak azért mert jó a sörük,meg jó fegyvereket gyártanak és nincs ARTISJUST :-))mert ott olcsó.És 40 ezerért kicsit drágás szerintem a váz,mivel agressor meg avalanche komplett bicót lehet kint venni 68-80 ezerért.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#816
VaNick

VaNick

    vendég

  • fórumtag
  • 124 hozzászólás
Helo cindercone,

Szerintem az Avalanche váz nem mondható könnyûnek, szerintem van benne anyag bõven (legalábbis ha párom bringáját emelgetem, nem pillekönnyû, kb 14 kg biztos van, persze az alkatrészek sem a legkönnyebbek).
EGész bicót szeretnél mindenképpen, vagy a csak vázcsere is szóbajöhet?

Hogy (HOL???) akarod megvenni? Ez sztem érdekelne másokat is, akik szeretnének GT-t beszerezni.
Csehektõl, vagy szlovákoktól rendelésre? Ha külföld (NagyBritannia) is szóbajöhet, akkor ajánlom neked is a
http://www.chainreac...spx?BrandID=152
linket. 40 ezerér van csak váz Avalanche...

GT Attee, most néztem az oldalukon, hogy a 2006 Zaskar TEAM (!!!) le van árazva náluk kb 70 ezer Ft csak... (40% off az eredeti árból állitolag)

Üdv,
VaNick
---------
2003 GT Zaskar Race & Full XT

#817
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Szia cindercone,

Hát, most attól függ, mennyire CC-re kell, vagy inkább kacsingatsz a durvulás fele is...

VaNick

Hát olyan túrázós/maratonozós/CC-zõs felhasználásra lenne.De azért néztem brutál vázat mert lábam van hogy felvigyem a plussz 1 kg-t,de pénzem nincs arra hogy ha esek cseréljem egyböl a vázat ami az elsõ esésnél behorpadt (lásd Merida HFS,"sátgántjúbing" "riszájkling" sörösdoboz vázak)

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#818
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Köszi a tanácsot!Eddig egy Kona bringám volt 16"-os mértben,nem volt azzal se semmi bajom,de sajnos bizonyos okok miatt el kellett adnom.Az Avalanche 3.0-ás bicót is néztem,az ugyan ebben az árban van (http://www.bikecentr...984&nodeId=2856) de az a bajom hogy nem bízom a hydroforming technológiával készült vázcsövekben.Lehet hogy régimódi a felfogásom,de szerintem inkább legyen kör keresztmetszetû vagy nehezebb és erõsebb egy váz,minthogy a csõgeometriára alapozva spóroljanakaz annyaggal/súllyal.Átböngésztem a geometriai adatokat az oldalon, a geometria más ugyan,de a vázcsövek mérete hasonló.A chucker.nek hosszabb a felsõ vázcsöve mint az azonos méretû avalanch-é.A régi bringámmal az volt az egyedüli gondom,hogy túl hosszú kormánnyak kellett ahoz hogy kényelmesen üljek a bringán.Alapvetõen szeretem az alacsony vázakat (merevebb középrész,erdõben lefelé jobban kezelhetõ és nem ütöm be a felsõcsõbe a pö**öm).Kedden ugrik a hal a szatyorba,addig még van egy kis idõm gondolkodni.Ami még a "csákör" mellett szól az hogy SRAM váltó van rajta (nem útálom a Shimano-t,de SRAM legyen a bringán :-))

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#819
VaNick

VaNick

    vendég

  • fórumtag
  • 124 hozzászólás
Szia cindercone,

Hát, most attól függ, mennyire CC-re kell, vagy inkább kacsingatsz a durvulás fele is...
Ha csak CC, akkor szerintem Chucker felesleges. Elég strapabiróak a CC vázak is (pl Avalanche széria). A Chucker nem kifejezetten CC bicaj.
Ha viszont késõbb durvulni is szeretnél akkor is maradhat még az Avalanche (ez mondjuk a súlyodtól is függ), ill. valóban jó választás lehet a Chucker is.
A geomertia (chucker vs avalanche azért kissé különbözik), a hátsó háromszög (GT védjegy) is nyújtottabb ugye a Chucker-nél. ÉS még ott a Ruckus is a választékban... Sok jó közül nem könnyû dönteni, de mindent az határoz meg, hogy mire akarod használni.
Szóval lehet hogy most nem mondtam neked sok okosat, de a választás a tied. EGy biztos: durvuláshoz nagyon is strapabiró a Ruckus is, meg a Chucker is. Hangsúlyozom: nem próbáltam személyesen õket, tehát nem tapasztalatból beszélek. Nekünk egy Zaskar Race és egy Avalanche 3.0-ás van, sima CC-re azok strapabirónak tünnek.
És ez is biztos: GT-n ülni élvezet :-)

VaNick
VaNick
---------
2003 GT Zaskar Race & Full XT

#820
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Üdv mindenkinek!Most tervezem új bringa vásárlását kb 70-80 ezer körül.Sajnos jelenleg nincs több pénzem erre a célra,több bringát is megnéztem de úgy tûnik maradok aGT márkánál(régi kedvenc).Külföldön néztem egy 2006-os GT CHUCKER 3.0 bringát 80ezresért.Van valakinek tapasztalata errõl?- http://www.bikecentr...deId=2859-Nekem igazából nem ugrálni kell,de erõs strapabíró vázat szeretnék és úgy gondolom hogy ez egy jó alap a késõbbi "építkezéshez".175cm vagyok,szerintetek elég egy ekkora váz CC-s bringázáshoz?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.