Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Természetvédelem

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
122 hozzászólás a témában

#61
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Valóban szabálysértés, de érdemes tovább olvasni...

20. § (1) El kell kobozni azt a dolgot,
a) amelyet a szabálysértés elkövetéséhez eszközül használtak, ha az eljárás alá vont személy tulajdona vagy egyébként is, ha birtoklása a közbiztonságot veszélyezteti;

(5) Az (1) bekezdés a) pontja esetén az eljárás alá vont személy tulajdonában lévõ dolog elkobzása kivételesen mellõzhetõ, ha az a szabálysértés súlyával arányban nem álló, méltánytalan hátrányt jelentene az eljárás alá vont személy számára.

Tegyük fel, az erdõben quadozásért megbüntetik 50-100.000 Ft-ra az illetõt. Ezzel nyilván nincs arányban egy másfél-kétmillás gép elkobzása, ehhez jó ügyvéd sem kell...

Szóval a fentiekért quadot elkobozni aligha fognak...



#62
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Ez szabálysértés szerintem és nem bûncselekmény!
Az általad linkelt jogszabály a büntetõeljárásban történõ lefoglalásra vonatkozik.
A választ a szabálysértési Tv (1999. évi LXIX T.) 20.§-a adja meg:
20. § (1) El kell kobozni azt a dolgot,

a) amelyet a szabálysértés elkövetéséhez eszközül használtak, ha az eljárás alá vont személy tulajdona vagy egyébként is, ha birtoklása a közbiztonságot veszélyezteti;

#63
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

Azt is tudod mi volt az oka a visszaadásnak, mert gondolom törvényesen lenne lehetöség a lefoglalásra. Én a legjobb megoldásnak tartom.


Tudtommal nincs olyan, hogy lefoglalás örökre, ahogy talán néhányan gondoljátok (néhány hozzászólólásból leszüürve).
Ha quadozol az erdööben, és elkapnak, akkor lefoglalhatják (elkobozhatják) a jármüüvet az erre feljogosított személyek, de csak azért hogy ne folytathasd az illegális tevékenységet. Attól még a motor a tiéd marad, és vissza is kaphatod. Gondolom ilyenkor megindul egy szabálysértési eljárás, és esetleg annak lezárultáig tarthatják lefoglalva a motort, de egy jó ügyvéd csodákra lehet képes. Meg ha jobban belegondolsz nincs igazi indoka annak, hogy miután a jármüüvet azonosította (mondjuk alvázszám, rendszám alapján) a hatóság azt még továbbra is lefoglalva tartsa. Hiszen onnantól az ügy megy a maga útján, és te szívesen quadoznál a kiépített pályán, most hogy már tudod, hogy az erdööben nem szabad.
Tudtommal nem lehet a szabálysértést azzal büntetni, hogy elkobzod (örökre elveszed) a szabálysértésnél használt jármüüvet.
Ha valaki máshogyan tudja, kérem javítson ki.

Aha, úgy van ahogy gondoltam, a googli ezt dobta ki:http://www.legislati...df2927014f9.pdf

Sajnos nem tudok copy-pastelni de megtaláljátok a 151§-152§-nál, vagy a doksiban a "lefoglalás"-ra keresve.
Szerintem a konkrét ügyben a 151§/6 lehetett a helyzet.

#64
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Nagyon úgy néz ki cm-esek voltak:

http://209.85.135.10...UTF-8&inlang=pl

#65
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Azt is tudod mi volt az oka a visszaadásnak


Jó ügyvédjük volt.

#66
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Azt is tudod mi volt az oka a visszaadásnak, mert gondolom törvényesen lenne lehetöség a lefoglalásra. Én a legjobb megoldásnak tartom.

#67
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Azt különösen díjaznám, ha a motorokat valóban elkoboznák.


Tavaly tavasszal a Bükkben lefoglaltak kb. 10 motort, alig fértek fel egy teherautó platójára. Úgy nézett ki ez majd egy jó precedens ügy lesz, a motorok több hónapos lefoglalásával, de nemsokára vissza kellett adni sûrû elnézések közepette.

#68
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
A cikkben egyértelmüen az áll, hogy a motorosok ellen indul szabálysértési eljárás és az ö jármüveiket vehetik el. Gondolom a bike-osok pénzbüntetést kapnak. Különben bike-kal is jól lepusztítható ez a terület csak elegen és elég gyakran kell itt szórakozni. Nem mondom, hogy én nem tekernék át rajta, ha nincs más megoldás de egy szót sem szólnék, ha fizetnem kellene.

#69
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Azt is ha a bringáinkat?
Mert pont ennek az akciónak a keretében állítottak meg engem is. Félre ne érsd én se szeretem motorosokat, meg a quadosokat.

#70
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Na végre történik valami! Azt különösen díjaznám, ha a motorokat valóban elkoboznák.

#71
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Kerékpárosokat is büntettek:

http://nol.hu/cikk/442511/

#72
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Az "erdõjárók" közül a legbefolyásosabb emberek a vadászok között van. Hidd el, õk utálják legjobban az off-road-ozókat, persze érdekbõl. Szemükben a kerékpáros is csak az "eggyel jobb" fajta. Csak akkor lesz baj, ha kedvenc helyedre (gyalogosan) menet drótkerítésbe ütközöl "Magánterület, belépni tilos" táblával.

#73
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Kivéve, ha lesz kerékpáros a döntéshozók között. És remélem, lesz. :)


A sebesség mindent megold.

 


#74
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Hazánkban az off-road-ozás (cm, quad, stb.) már jópár éve szunnyadó, szakmai/társadalmi idõzített bomba. Ezen hobbiknak felelõtlenül hódolók száma évrõl évre nõl. Maguk is tudják, hogy illegális tevékenységet folytatnak, de bíznak abban, hogy nem fognak/tudnak hatékonyan fellépni ellenük a hatóságok. Szerintem ez a ketyegõ bomba nemsokára robbani fog és nekünk, terepkerékpárosoknak is be kell látnunk, hogy a robbanás áldozatai leszünk. Ha már ki lesznek tiltva a cm-ek, quadok az erdõkbõl legális helyre szorítva, minket sem fognak megtûrni. Ahol lesznek kijelölt kerékpárutak, ott mehetünk, ahol nem ott így jártunk.

#75
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

hiába zárja be az erdészet itt a keszthelyi-hg-ben is a sorompót, kézzel ki tudtam nyitni ;) egy csavar féle zárja, aminek spéci feje van, de simán benyúltam ujjal és kicsavartam...
engem is idegesítenek a motorok, kvadok az erdõben, de:
-mit szólnánk ahhoz, ha minket bicajosokat is egy zárt pályára szorítanának? bele kell gondolnunk magunkat az õ helyzetükbe és meglátjuk, hogy nem is olyan jó már, ha megszabott helyen kell lenni... ha nekem is a motorozás lenne a hobbim, akkor biztos én se bírnám megállni, hogy ne menjek be az erdõbe.
ettõl függetlenül minden ötletet támogatok, amivel ki lehetne õket szorítani onnan :)


1. Talán nem lenne müvészet nem egyszerüen nyitható zárakat konstruálni. Nem is kell újra kitalálni, mert már léteznek.

2. Én az erdöt tönkretevö vagy éjszakai ordítozó bike-osokat sem szeretem.

3. Ha belegondolom magam a helyzetükbe, akkor ott vagyok, hogy nekem a terepezés az autózás csúcsa de ez nem mindenhol müvelhetö így ehhez tartom magam.

#76
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hiába zárja be az erdészet itt a keszthelyi-hg-ben is a sorompót, kézzel ki tudtam nyitni ;) egy csavar féle zárja, aminek spéci feje van, de simán benyúltam ujjal és kicsavartam...
engem is idegesítenek a motorok, kvadok az erdõben, de:
-mit szólnánk ahhoz, ha minket bicajosokat is egy zárt pályára szorítanának? bele kell gondolnunk magunkat az õ helyzetükbe és meglátjuk, hogy nem is olyan jó már, ha megszabott helyen kell lenni... ha nekem is a motorozás lenne a hobbim, akkor biztos én se bírnám megállni, hogy ne menjek be az erdõbe.
ettõl függetlenül minden ötletet támogatok, amivel ki lehetne õket szorítani onnan :)

2 között azért van némi különbség,,,,,és ha gondolkodsz is mielõtt írsz magadtól is rájössz hogy mi...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#77
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Csak mi nem károsítjuk annyira a természetet.


A sebesség mindent megold.

 


#78
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Szerintem kicsi ez az ország az ilyen jellegü sportokhoz. Úgy egyáltalán ezeket nem Európa sürün lakott részeire találták ki. Ha már lehet, akkor szigorúan csak erre kialakított pályákon szabadna lehetövé tenni, máshol pedig rövid úton elkobozni. Azt minimum elvárnám, hogy az erdészet a sorompókat legalább zárja de sok helyen erre is lusták.


hiába zárja be az erdészet itt a keszthelyi-hg-ben is a sorompót, kézzel ki tudtam nyitni ;) egy csavar féle zárja, aminek spéci feje van, de simán benyúltam ujjal és kicsavartam...
engem is idegesítenek a motorok, kvadok az erdõben, de:
-mit szólnánk ahhoz, ha minket bicajosokat is egy zárt pályára szorítanának? bele kell gondolnunk magunkat az õ helyzetükbe és meglátjuk, hogy nem is olyan jó már, ha megszabott helyen kell lenni... ha nekem is a motorozás lenne a hobbim, akkor biztos én se bírnám megállni, hogy ne menjek be az erdõbe.
ettõl függetlenül minden ötletet támogatok, amivel ki lehetne õket szorítani onnan :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#79
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Mély árok+keskeny híd elég jól véd a quadoktól, persze csak olyan helyen lehet használni, ahol nem járnak autók.


A sebesség mindent megold.

 


#80
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Szerintem a quadozásnak is megvan a létjogosultsága, csak nem mindegy, hogy hol és hogyan használja az ember, mint ahogy sok minden más tevékenység esetében sem! Én nem itélem el, hiszen én is ûzöm néha, de tudom, hogy hol a helye!


Szerintem kicsi ez az ország az ilyen jellegü sportokhoz. Úgy egyáltalán ezeket nem Európa sürün lakott részeire találták ki. Ha már lehet, akkor szigorúan csak erre kialakított pályákon szabadna lehetövé tenni, máshol pedig rövid úton elkobozni. Azt minimum elvárnám, hogy az erdészet a sorompókat legalább zárja de sok helyen erre is lusták.