Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Természetvédelem

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
122 hozzászólás a témában

#101
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Gondolom az élõvilág is a környezethez tartozik.
Csak éppen EZ most NEM "védelem".
:-(
CSAK ERÕS IDEGZETÛEKNEK !!!
16+
http://www.glumbert.com/media/dolphin
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#102
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Méghogy nem kapott eddig senki börtönbüntetést orvvadászatért? Pont 1 éve, tavaly márciusban 2 egyén pár hét alatt többmilliós kárt okozott a vadállományban hurkozós módszerrel, méghozzá itt Salgótarján egyik parkjában. Nagyon gátlástalanul és bután csinálták, szinte a lakosság szeme elõtt, igaz mindkettõnek alkoholra kellett a pénz. 3 év letöltendõt kaptak, de lehet hogy volt már valami felfüggesztett büntetésük.

#103
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
http://www.forestpre...id=7344&Itemid=

Orvvadászat Magyarországon

#104
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Egy kis olvasnivaló:

http://forum.index.h...471&la=63875470


Addig jónak látszott, amíg a topiknevet olvastam el, belelapozgattam, de ahogy vártam, sok "jó" dolgot nem találtam akérmibe olvastam bele...

#105
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Egy kis olvasnivaló:

http://forum.index.h...471&la=63875470

#106
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Hát nem mondom hogy nem láttam tarvágott terület, mert volt megint "természetesen"... Ha ugy nézzük hogy a Mátrakeresztesi részt vesszük pont a nyugati lejtõnek, akkor ahhoz képest kicsit arrébb az észak-nyugati oldalon van egy kiterjedt irtás légvonalban nagyjából Galyavár és a Vörösköi kilátó között, de azon rész alatt nincs a közelben település...

#107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én meg tegnap akartam fotózni, csak aztán visszaflé már fáztunk, az erdészeti út mellett 4 literes olajosflakon, -láncfürészhez- az egyebek - borosüvegek, kólásüvegek, sörösdobozok,szalámis papírok garmada mellett....

itt viszont nem szálaznak, tarvágnak rendületlen, bár itt dobogókõ alatt legalább arra van esély hogy 80 év múlva legyen erdõ, mert kihuztak friss villanypásztor kerítést, szal lehet a sarjakból vadkaja helyett új állomány...

ja aki meg szokta nézni a jelzéseket dobogókõrõl sikáros felé a kéket szépen ráterelték a piros 3szögre a királykuti nyereg felé....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#108
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Ma gyalogtúráztunk a Mátrában... Amellett hogy örömmel tapasztaltam hogy szálankénti vágással esztétikusan folyik az erdõgazdálkodás, egyszerûen nem tudtam felfogni hogy ahova a favágók leülnek enni, miért nem viszik el magukkal utána a flakonokat, konzerveket, mustárostubust, kakaót, kefirt, és még sorolhatnám... Szépen lehet látni hogy mennyit haladtak egy nap alatt, milyen távolságra vannak az "éttermek"... Azért ez már komolyan nem egyszerû, hogy már az sem tiszteli az erdõt, akinek a munkahelye is egyben... De biztosan nem fért a terepjáróra egy szemeteszsák, hogy elvigyék a legközelebbi településig, ami amugy nekünk a legtávolabbi ilyen helytõl alig 15 perc volt gyalog (Mátraszentlászló)...

#109
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

És a másik a létszámi gond, nálunk a Karancs-Medves tájvédelmi körzetre vannak vagy 5-7en talán... (majd a Robespierre mond pontosat... :))


Pontosan: Hárman vannak még egyenlõre (de megy a leépítés) majdnem 7000 ha-s védett területre.

#110
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Ózd környékén nemcsak az erdõgarázdálkodás mûködik, hanem hátrányoshelyzetû megnemértett pógártársaink is. ERrõl is volt cikkezés, a gyakorlatban meg hagyják õket erdõt lopni, mert egyszerûbb mint tenni valamit, meg aztán nem lenne elég rájuk egy sima rendõrõrs, hanem katonaság, komoly hadászati manõverekkel. Nemrég Miskolcon vertek agyon ugyanõk egy erdészt, aki kérdõre vonta õket... A természetvédelembe talán az õ életének a védelme is benne lehetne.
Természetvédelem a valóságban nem létezik, csak gazdasági érdek. Vagy tudtok, hallotok, láttok valami tevékenységet, ami nem konferencia, vagy hasonló és az illetékes minisztérium tevékenysége?


Ez nem ilyen egyszerû dolog, komplex dolog. Rengeteg téren mûködik a természetvédelem. A "hivatalos" résszel az a baj, hogy rengeteg összeegyeztethetetlen dolog van, a bürokrácia pedig hatványozottan érinti ezt a területet. Az EU-s jogharmonizáció sem megfelelõ, ezért nem nagyon "látsz" hivatalos történéseket. Pl: kezelési terv elkészítése nagyon nagy munka, és ebben is ellentmondások vannak, mind a magyar- és eu-s jogszabályok között, valamint a kezelési terv készítésre vonatkozó jogszabályok, és a végrehajtó jogszabályok között is. És éppen ezért akinek pl nem érdeke hogy egy terület védetté váljon nagyon egyszerû neki megakadályoznia azt. És a másik a létszámi gond, nálunk a Karancs-Medves tájvédelmi körzetre vannak vagy 5-7en talán... (majd a Robespierre mond pontosat... :))
Gazdasági érdeket nem értem hogy gondolod pontosan? Lehet rosszul értelmeztem, de szerintem pont hogy ez az egyik olyan terület ami a gazdaságtól nagy részben független.

(ja az Ózd környéki dologban ugyanarról beszéltünk ;))

#111
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ózd környékén nemcsak az erdõgarázdálkodás mûködik, hanem hátrányoshelyzetû megnemértett pógártársaink is. ERrõl is volt cikkezés, a gyakorlatban meg hagyják õket erdõt lopni, mert egyszerûbb mint tenni valamit, meg aztán nem lenne elég rájuk egy sima rendõrõrs, hanem katonaság, komoly hadászati manõverekkel. Nemrég Miskolcon vertek agyon ugyanõk egy erdészt, aki kérdõre vonta õket... A természetvédelembe talán az õ életének a védelme is benne lehetne.
Természetvédelem a valóságban nem létezik, csak gazdasági érdek. Vagy tudtok, hallotok, láttok valami tevékenységet, ami nem konferencia, vagy hasonló és az illetékes minisztérium tevékenysége?

#112
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

http://index.hu/poli...r/kiskunahal16/


Hát igen. Az Ózd / Járdánháza / Arló környék is ugyanez, volt is róla már szó itt a fórumon is, a hírtv-n is volt egy jó riport a dologról.
Azért a 100ha az nem kis terület... ha jól számolom egy négyzetkilométer...
Nálunk konkrtétan most a hivatalos szerv vágott (majdnem) tarrá egy területet az egyik legfrekventáltabb turista-utvonalon, a környék legnagyobb összefüggõ, külsö behatásoktól kivételesen megkímélt erdõségének belsejében. Hát álltam a terület aljában pár percig, de most sem jöttem rá, miért kell a természetvédelmi területeken majdnem tarvágás-szerû erdõgazdálkodást folytatni...

#113
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
http://index.hu/poli...r/kiskunahal16/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#114
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

http://www.origo.hu/...215villogj.html


Ez azért igen örvendetes... A védelem része egyértelmûen, de az pedig, hogy egy nagyvállalat fordít ilyenre pénzeket... :clap:

Nálunk a Császármadár (500000Ft eszmei érték) él egy bizonyos kisebb területen, sajnos elég frekventált, ráadásul motorsportok szempontjából is...

#115
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Hello.
Örülök, hogy már van ilyen fórum is.
De a lényeg: a bringások egyik feladata is lehetne a környezetvédelem(mivel a bringázás eléggé természetközeli)
VÉDJÜK KÖRNYEZETÜNKET!
Szerintem a Föld megérdemelné...
Az ember 100 évig sem él, de 1000 évre csinál magának problémát.
(Ja, és köszi a lehetõséget a hozzászólásra)

#116
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
http://www.origo.hu/...215villogj.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#117
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
1 ébként azt magyarázza meg valaki, hogy miért az erdõ közepén kell a 40 éves füstokádó zetorral rönköt hasítani napi 8-10 órában...?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#118
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
az esti híradóban nyilatkozta egy illetékes, hogy nem a galambot ették,hanem a galambokból táplálkozó állatokat ejtették el,de tuti a szándékosság,mert most már a talajlakók kb fagyszint alá húzódtak és értelmetlen ilyenkor kiszórni a cuccot

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#119
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
"A helyszínen talált elpusztult galambokon a laborvizsgálatok kimutatták, hogy a karbofuránt szándékosan helyezték a csaliként kihelyezett madarak testüregébe."

Az azért tényleg nagyon ritka hogy ugy fertõzõdjön meg állat, hogy a vegyszerrel kezelt valamit eszi/issza...
Legalábbis nem túl gyakori, én nem sûrûn hallok ilyenrõl...

#120
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
elvileg közvetett módon került a madár szervezetébe a szer,ami persze nem mentség.ez a vegyület egy talajfertõtlenítõ hatóanyaga amit mi is árulunk

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy