Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Természetvédelem

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
122 hozzászólás a témában

#41
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ausztriában mûködik.
Persze, nekem is nehéz lenne megszoknom hogy nem úgy túrázok, hogy "nini egy príma ösvény, akkor most menjünk arra".

Nincsenek illúzióim: itthon __s_o_h_a__ a közelébe sem jutunk szomszédaink infrastruktúrájának - pedig õk is panaszkodnak a politikusaik különféle olaj-alapú lobbija miatt! Múlt héten alaposan kifaggathattam az alsó-ausztriai régióért felelõs emberkét: na ahhoz a rendszerhez nálunk kompletten "át kellene programozni" mindannyiunk agyát alapvetõ gond hogy nálunk míg nálunk mindennemû (kisebb vagy giga) beruházás költségvetése "közelítõleg xxx millió/milliárt forint" addig náluk ezek ezer eurós nagyságrendig pontosak...

(Pl.: balatoni völgyhíd valami "elõre nem látott tervmódosítás" miatt 5-7 milliárd(!) forinttal többe fog kerülni! 2 Mrd csúszik ide-oda! Az egész "elvárt adós" baromságtól éves szinten várták ennek 8-10-szeresét. Hát...)

nos igen, pont ma olvastam hogy itt nálunk a faluban is elkészült az a bringaút amit 2 évvel ezelõtt nyárra ígértek -igaz akkor még úgy volt hogy épül a városhatárban lévõ patakra bringáshid és végig pöstig a duna parton lesz a bringaút, na ebbõl nem lett semmi mert rájöttek a hid drága- sza szépen a patak gátján kihozták a fõútra- . lényeg ez a 3 km (ami igazából max 2,5) 3 m széles bringaút - aminek 0 alapja van, a legyalult földre öntöttek rá 5 centi aszfaltot- került 300 milló forintba......ami ha jól számolom 100 milla/km........ami ha jól tudom kb egy 2 sávos(cca 7 m széles) zöldmezõre, épített rendesen alapozott aszfaltút piaci ára.......valamér úgy érzem valaki megint k....a jól járt.....(amivel nem lenne semmi baj csak megint kimaradtam belõle :) )

1 ébként tényleg kiváncsi lennék ha kijelölnének normális mennyiségû erdei bringás útvonalat - mindenfélét- 10 bringásból hány tartaná be , hogy a többire viszont nem megyünk ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#42
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Teljesen értelmetlen tõlünk nyugatra lévõ országokkal példálózni. Van 50-60 év lemaradásunk; fõleg szemléletben. Amíg ez nem változik, sokra nem megyünk.
Fodorral és az SZDSZ-el kapcsolatosan is lenne véleményem, de nem politizálunk.

Ja, róluk lenne nekem is, de inkább...
:stop:
"In idem flumen bis non descendimus"

#43
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Teljesen értelmetlen tõlünk nyugatra lévõ országokkal példálózni. Van 50-60 év lemaradásunk; fõleg szemléletben. Amíg ez nem változik, sokra nem megyünk.
Fodorral és az SZDSZ-el kapcsolatosan is lenne véleményem, de nem politizálunk.


#44
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Ausztriában mûködik.
Persze, nekem is nehéz lenne megszoknom hogy nem úgy túrázok, hogy "nini egy príma ösvény, akkor most menjünk arra".

Nincsenek illúzióim: itthon __s_o_h_a__ a közelébe sem jutunk szomszédaink infrastruktúrájának - pedig õk is panaszkodnak a politikusaik különféle olaj-alapú lobbija miatt! Múlt héten alaposan kifaggathattam az alsó-ausztriai régióért felelõs emberkét: na ahhoz a rendszerhez nálunk kompletten "át kellene programozni" mindannyiunk agyát alapvetõ gond hogy nálunk míg nálunk mindennemû (kisebb vagy giga) beruházás költségvetése "közelítõleg xxx millió/milliárt forint" addig náluk ezek ezer eurós nagyságrendig pontosak...

(Pl.: balatoni völgyhíd valami "elõre nem látott tervmódosítás" miatt 5-7 milliárd(!) forinttal többe fog kerülni! 2 Mrd csúszik ide-oda! Az egész "elvárt adós" baromságtól éves szinten várták ennek 8-10-szeresét. Hát...)
"In idem flumen bis non descendimus"

#45
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem tudok egyetérteni.:chin:


#46
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Van olyan érzésem, hogy az új környezetvédelmi miniszeter majd megadja a kegyelemdöfést a hazai természetvédelemnek. Valami olyasmi a mottója, hogy nem büntetni kell, hanem felvilágosítani. Sajna nem tudom pontosan idézni. Természetesen nem azt akarom, hogy iszonyatosan szigorítsanak és mindenkit kíméletlenül megbírságoljanak, de valószínûleg még pár évig hátradõlhetnek a természetet nem rendeltetésszerûen használók.

Én viszont pontosan ezt szeretném.
"In idem flumen bis non descendimus"

#47
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Van olyan érzésem, hogy az új környezetvédelmi miniszeter majd megadja a kegyelemdöfést a hazai természetvédelemnek. Valami olyasmi a mottója, hogy nem büntetni kell, hanem felvilágosítani. Sajna nem tudom pontosan idézni. Természetesen nem azt akarom, hogy iszonyatosan szigorítsanak és mindenkit kíméletlenül megbírságoljanak, de valószínûleg még pár évig hátradõlhetnek a természetet nem rendeltetésszerûen használók.

#48
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Általánosságban írtam, de ha újra kirakja, remélem a saját fejét fogja levágni.


A sebesség mindent megold.

 


#49
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

A damilos módszer nem jön vissza, mert annál a sérülés okozás a cél és még börtönbe is kerülhet az aki odarakta, a farönk és a gödör látható és a célja az, hogy ne lehessen bemenni motorral, quaddal.


ha eddig nem zavarta azt aki kirakta, ezután sem fogja, van egy olyan érzésem... És lokálisan gondoltam, nemtudom te is ugy értetted-e...

(a robespierrel egy helyen lakunk)

#50
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A damilos módszer nem jön vissza, mert annál a sérülés okozás a cél és még börtönbe is kerülhet az aki odarakta, a farönk és a gödör látható és a célja az, hogy ne lehessen bemenni motorral, quaddal.


A sebesség mindent megold.

 


#51
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Ráadásul nem ez lenne a megoldás, ez elég barbár módszer sztem...


én még igazából nyugodt vagyok, amig a pár évvel ezelõtti damilos módszer nem jön vissza megint! :(

#52
Keiko

Keiko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 hozzászólás

Aki ilyet tesz, azért elgondolkodhatna egy kicsit. Úgysem az fog beleszaladni, akinek szánták mint ahogy a példa is mutatja.


Ráadásul nem ez lenne a megoldás, ez elég barbár módszer sztem...

#53
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Már megint bekövetkezett az amitõl tartottam, miszerint a környékünkön több ponton is valószínûleg motorosak szánt "meglepetéseket" helyeztek el. A hétvégén egy lovast ütött le a lóról a fejmagasságban elhelyezett fa, aztán kerékpárosok számoltak be a túristautakra kihúzott farönkökrõl és egy nap alatt keletkezett rejtélyes gödrökrõl. Az illetékes természetvédelmi hivatalba is érkezett bejelentés motorosoktól(!) ezekrõl. Aki ilyet tesz, azért elgondolkodhatna egy kicsit. Úgysem az fog beleszaladni, akinek szánták mint ahogy a példa is mutatja.

mi is takarítottunk a 7végén....ma még nem voltak visszahúzkodva a keresztbe döntött fák az útra..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#54
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Már megint bekövetkezett az amitõl tartottam, miszerint a környékünkön több ponton is valószínûleg motorosak szánt "meglepetéseket" helyeztek el. A hétvégén egy lovast ütött le a lóról a fejmagasságban elhelyezett fa, aztán kerékpárosok számoltak be a túristautakra kihúzott farönkökrõl és egy nap alatt keletkezett rejtélyes gödrökrõl. Az illetékes természetvédelmi hivatalba is érkezett bejelentés motorosoktól(!) ezekrõl. Aki ilyet tesz, azért elgondolkodhatna egy kicsit. Úgysem az fog beleszaladni, akinek szánták mint ahogy a példa is mutatja.

#55
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Tök mindegy hogy egy cm-nek/quad-nak van vagy nincs rendszáma, illegális az erdõben ha már az érvényes jogszabályoknál tartunk. De többségünek ezt esze ágában sincs betartani. Egyik cm-es úgy fogalmazott pár éve: "...nagyon remélem ezt nem fogják komolyan betartani, ha meg igen, akkor mi is utánfutóra/furgonba rakjuk a vasat, aztán irány Románia." Amúgy az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.

#56
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
A quadot Magyarországon 2006-óta nem lehet levizsgáztatni, csak egy bizonyos gyártmány bizonyos típusát! (Ez is furi) Amelyiket, meg elõtte levizsgáztatták, annak van rendszáma! Ezért kereshetsz te rajta rendszámot 90%-ban nincs is, hiszen, vagy munkagép, vagy sporteszköz, amit közúton nem lehet használni a ma érvényes jogszabályok alapján. Ami persze le van vizsgáztatva azt értlem szerûen lehet! Szóval nem könnyû a quadosok élete sem persze vannak normáisabbak, meg bunkóbbak is, mint minden más sportot ûzõ emberbõl...

#57
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Ez OK, csak legutóbb nem hogy rendszám nem volt, de még a motorszám is ki volt köszörülve...nyilván véletlenül hozzáért a flex...


Ja, akinek meg van rendszáma, azt is a hátizsákjában hordja, nehogy leolvassák.

#58
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

hogy miután a jármüüvet azonosította (mondjuk alvázszám, rendszám alapján)

Ez OK, csak legutóbb nem hogy rendszám nem volt, de még a motorszám is ki volt köszörülve...nyilván véletlenül hozzáért a flex...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#59
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Erre próbáltam rávilágítani! Ha meg öszeb*sszák a quadot, még kártérítést is lehet követelni!


Csakhát jellemzõen az off-road-ozók bassz@k össze az erdõt. Sajnos.

#60
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Erre próbáltam rávilágítani! Ha meg öszeb*sszák a quadot, még kártérítést is lehet követelni!