Tanácstalanság.
Jelentkezz be Regisztrálj
Hírek a nagyvilágból
#1221
Posted 2011. January 10. - 16:57
#1222
Posted 2011. January 10. - 16:54
A címre azt kérdem kinek? Bankoknak tuti fõleg ilyen magas árfolyamokon
Pénztár
Nektek megérkeztek már a levelek az átállásról decemberrõl volt szó h. kiküldik a pénztárak, és jön egy kampánylevél is.
Segítsetek egy valmit nem értek. Ha maradok, nem kapok állami támogatást a pénztári befizetésemre, de állami nyögdíjjat igen?
A kötelezõ pénztártagság megszûnik, tételezzük fel h fizetem továbbra is. Állami nyugdíjat fogok kapni mivel továbbra is kötelezõen levonják a nyugdíjjárulékot? Azt csinálhatom h kösz nem fizetek nekik semmit és megy minden a magánba? Mert havi 50-et betolni nem tudok sõt szerintem nagyon sokan nem, mert ennyibõl élnek, de ha az államit is fizetni kell meg a sajátot is akkor meg még jobban nem tudunk takarékoskodni öregkorra.
Remélem érthetõ
#1223
Posted 2011. January 10. - 16:40
én maradok magántag, kérdés mi ennek az elintézési módja? hova kell menni? mit kell magammal vigyek?
okmányaid (taj +tb krtya is)
nyilatkozat (kb ami innen letölthetõ, uccsó bekezdés opcionális én kihagytam)
http://stabilitas.hu/?p=15181
és pest megyei hivatal asszem a rottenbiller utza
ed : bocs nem rottenbill hanme fiumei
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#1224
Posted 2011. January 10. - 16:39
"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"
#1225
Posted 2011. January 10. - 16:34
Decemberben én is kb ezt mondtam havernak aki véleményemet kérte errõl. Azért õ visszalép az államiba.Én maradok magánnyugdíjpénztártag. Az állami nyugdíj ígérete 33 év távlatában, figyelembe véve a demográfiai mutatók várható alakulását, nálam egyenlõ a 0-val. A magánnyugdíjpénztárba megy ezentúl a bérem 8%-a helyett 10%, plusz az önkéntesbe havi 30-50k, aztán meglátjuk mi lesz. Nincs ugyan sok a magánnyugdíjszámlámon, de ahhoz sok, hogy a költségvetési hiánycél érdekében beleöntsem egy feneketlen zsákba. 33 év alatt nagyon sok minden történhet, de annak az esélye, hogy az akkori munkavállalók befizetéseibõl fizetik az addig még emelkedõ várható élettartamú nyugdíjasok állami ellátását a felosztó-kirovó rendszerben, nos, az nagyon a zéró felé konvergál. Az persze szép ígéret, hogy azt ígérik, nyilvántartják, ki, mennyit fizet be. Ez szép és jó, de ezek a levonások a jelenben a jelenlegi, folyó kiadásokat fedezik, az mellékes, hogy papíron mennyit írnak fel neked. Ha eljön az ideje, lehet, hogy azt mondják, mint a seregben, amikor elfogyott a vizes babkonzerv: tudja, katona a babkonzerv, az olyan, hogy járni jár, csak nem jut.
Itt egy 2020-ra becsült korfa:
A születések száma jól láthatóan és meredeken esik vissza, a népesség öregszik. Nem csak nálunk, egész Európában, de úgy a világon mindenhol egyébként, csak eltérõ mértékben. A korfán mi vagyunk a 40-es derékhad 10 év múlva, akik 2035 körül mennek nyugdíjba. Namost told el a korfát 15 évvel, és nézd meg, mennyien lesznek az aktív korúak akkor, és mennyien leszünk eltartottak. Vedd hozzá, hogy emelkedik a várható életkor, emelkedik a munkábalépési korhatár, a munkanélküliségi ráta, ellenben csökken a népszaporulat, és messze nem biztos (finoman fogalmazva), hogy minden aktív korú foglalkoztatott után járulékot fognak fizetni. Ezek után arra számítani - 30 évesen - hogy lesz állami nyugdíj, meglehetõsen optimista gondolat. Vegyük hozzá azt is, hogy a következõ kormány (mert egyszer a jelenlegi, tejjel-mézzel folyó is véget) majd szétteszi a kis kezét, hogy igen-igen, azt mondták, hogy felírják, de hát az Orbánék annyira elizélték, hogy hát tudják elvesztek a cetlik, sajnáljuk, de mi majd most újra megnyitjuk az öngondoskodást, lesznek magánnyugdíjpénztárak, tessenek megint oda fizetni, mert az öngondoskodás fontos, és kösz minden eddigit. Ne így legyen, de a lényeg, hogy az utolsó alapkezelõre is szívesebben bízom a pénzem, mint az államra, függetlenül attól, hogy milyen színû harcosok vannak épp aktuálisan hatalmon.
A sebesség mindent megold.
#1226
Posted 2011. January 10. - 16:33
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->
#1227
Posted 2011. January 10. - 16:19
Meg hát lásunk tisztán: az államosított magánnyugdíjvagyon azért jó, mert ebbõl többek között 2-3 évig finanszírozni tudják a 16%-os SZJA kulcs miatt kiesõ bevételeket, és ez a módosítás még csak nem is mindenkinek jó. Hogy utána mi lesz, az egy másik kérdés. Talán beindul a gazdaság valamitõl, jön egy táltos nemezköpenyben meg ezüsttarsollyal, és ráolvas, vagy ilyesmi.
Itt egy 2020-ra becsült korfa:

A születések száma jól láthatóan és meredeken esik vissza, a népesség öregszik. Nem csak nálunk, egész Európában, de úgy a világon mindenhol egyébként, csak eltérõ mértékben. A korfán mi vagyunk a 40-es derékhad 10 év múlva, akik 2035 körül mennek nyugdíjba. Namost told el a korfát 15 évvel, és nézd meg, mennyien lesznek az aktív korúak akkor, és mennyien leszünk eltartottak. Vedd hozzá, hogy emelkedik a várható életkor, emelkedik a munkábalépési korhatár, a munkanélküliségi ráta, ellenben csökken a népszaporulat, és messze nem biztos (finoman fogalmazva), hogy minden aktív korú foglalkoztatott után járulékot fognak fizetni. Ezek után arra számítani - 30 évesen - hogy lesz állami nyugdíj, meglehetõsen optimista gondolat. Vegyük hozzá azt is, hogy a következõ kormány (mert egyszer a jelenlegi, tejjel-mézzel folyó is véget ér) majd szétteszi a kis kezét, hogy igen-igen, azt mondták, hogy felírják, de hát az Orbánék annyira elizélték, hogy hát tudják elvesztek a cetlik, sajnáljuk, de mi majd most újra megnyitjuk az öngondoskodást, lesznek magánnyugdíjpénztárak, tessenek megint oda fizetni, mert az öngondoskodás fontos, és kösz minden eddigit. Ne így legyen, de a lényeg, hogy az utolsó alapkezelõre is szívesebben bízom a pénzem, mint az államra, függetlenül attól, hogy milyen színû harcosok vannak épp aktuálisan hatalmon.
Mondom mindezt a jelenlegi helyzetemben, 31 évesen. 45-50 évesen nyilván egészen másképp gondolkodnék.
"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"
#1228
Posted 2011. January 10. - 16:03
2008. május 16:
"a kormány nem tesz semmit az elszabaduló benzinárak visszaszorításáért, holott egy felelõs kormánynak meg kellene védeni az embereket és a vállalkozásokat egy ilyen mértékû áremelkedés következményeitõl"
#1229
Posted 2011. January 10. - 15:57
Namostan akkor, mivel van 20 napunk dönteni, lehet sokat segítene, ha aki akarja, leírná érveit, ellenérveit.
Ki hogy látja, milyen eddigi befizetések mellett mi a kevésbé rossz döntés?
Amúgy hihetetlen, hogy egy ilyen féreg ügyben ekkora a kuss a médiában.
nézd meg mennyi van a számládon
hány év munkaviszonyod van
meg tedd hozzá hogy hogy jó eséllyel mire odakerülsz az államiból kizáró passzus rég nem lesz sehol.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#1230
Posted 2011. January 10. - 15:49
Namostan akkor, mivel van 20 napunk dönteni, lehet sokat segítene, ha aki akarja, leírná érveit, ellenérveit.
Ki hogy látja, milyen eddigi befizetések mellett mi a kevésbé rossz döntés?
Amúgy hihetetlen, hogy egy ilyen féreg ügyben ekkora a kuss a médiában.
#1231
Posted 2011. January 10. - 14:39
"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"
#1232
Posted 2011. January 10. - 14:21
Chinese Electric Bike Boom Causing Problems - BikeRadar
"Health issues
Accidents aren't the only result of China's e-bike boom. Unlike in the West, where most electric bikes are equipped with relatively light and power-dense lithium-ion batteries, Chinese bikes almost exclusively use hefty lead-acid batteries which have bought their own unpleasant problems in their wake.
Recently, 24 school children in eastern China were hospitalised with suspected lead poisoning from nearby battery factories. State news agency Xinhua said at least 200 children in the area had elevated lead levels in their blood, prompting authorities to shut down two factories in the eastern province of Anhui.
Lead in the body replaces essential trace metals such as calcium, leading to digestive, nervous, reproductive and cognitive problems. Children are particularly sensitive and susceptible to any small amounts ingested. One local boy was found to have 330.9 micrograms of lead per litre of blood. A level of 100mcg per litre is considered enough to impair brain development in children.
Of course, the electric bike industry is just one tiny facet of China's vast industrial pollution problem, which at times seems to be replicating the worst deprivations of the West's own industrial revolution around a century-and-a-half ago. Factories belching out sulphrous looking smoke are known as 'black dragons' in China. "
#1233
Posted 2011. January 08. - 15:50
#1234
Posted 2011. January 08. - 14:41
küldj a mai index címlapról kettõ cikket, ami szerinted szakmailag tré. irtó kiváncsi vagyok.
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.
#1235
Posted 2011. January 08. - 12:41
#1236
Posted 2011. January 08. - 12:34
Nálad?
És érdekelne a véleményed mondjuk az esztergomi helyzetrõl,
különös tekintettel a "Nemzeti Együttmûködés Rendszerére".
"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."
#1237
Posted 2011. January 08. - 12:17
Csak arra a veszélyre szeretném felhívni a figyelmet, ha az ember csak egyféle médiát fogyaszt,
-pláne ha mindig ugyan azt- könnyen becsapja önmagát. Ezzel akkor nincs is baj, ha tudatos.
Pontosan ennek a hibának a kiküszöbölése érdekében ment a link.
#1238
Posted 2011. January 08. - 12:11
Csak arra a veszélyre szeretném felhívni a figyelmet, ha az ember csak egyféle médiát fogyaszt,
-pláne ha mindig ugyan azt- könnyen becsapja önmagát. Ezzel akkor nincs is baj, ha tudatos.
Én nem mertem, köszönöm.
#1239
Posted 2011. January 08. - 12:01
-pláne ha mindig ugyan azt- könnyen becsapja önmagát. Ezzel akkor nincs is baj, ha tudatos.
"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."
#1240
Posted 2011. January 08. - 08:36

Sign In
Create Account

Back to top






