Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balaton Régió Maraton Kislõd

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
114 hozzászólás a témában

#41
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás

Egy érdekes momentum: megkérdeztem, hogy vizen kívül van-e más is, mire elõvettek egy izotóniás italporos zacsit és abból kevertek nekem külön. Kérdem én: ez miért nem volt elõre kikeverve? Valaki le akarta nyúlni, azért nem volt elõre elkészített izo az itatópontokon?
Ha most azzal jön valaki, hogy "külön kérésre kevertek csak", hát ezt se hiszem el, ugyanis még felkavarni se tudták rendesen és csak nagyjából löttyintették bele a port a pohárba. Mivel nem tudták felkavarni, a port nagy része leragadt az aljára, így mikor oda jutottam, a hihetetlenül édes és savanyú maszlagot már nem tudtam meginni.
Erre jövõre jobban oda kéne figyelni. Miért tartogatnak izotóniás port zacskóban a frissítõpontokon, ha nem is használják föl? Felettébb gyanús!


lensver,

egyik ponton sem volt izotóniás italpor, mivel nem volt ilyen szponzorunk. Ami veled esett meg, az Úrkúton lehetett, ahol egy zacskó teaízû italpor volt, de nem volt annyira finom (ahogy írtad is), hogy folyamatosan bekeverjük. Az "odafele" frissítõben jópár pohárral elõ volt készítve, ám senkinek nem tetszett annyira , mint a sima víz, ezért visszafelé már nem erõltette a frissítõpont személyzete.
De szerintem ezt ott meg is beszélték veled. Akkor meg mire fel ez a "kavarás"?

Sportaktív
www.sportaktiv.hu

#42
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás
naja...este 11re értem haza.nem izomból inkább a lábam súlyával tekertem,olyan fáradt voltam.

#43
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás

ha SS akkor együtt jöttünk haza.ha te csak veszprémig mentél...a vonattal...egy helyen volta a bicónk!alias sárga caldera.
grat az eredményhez!

Igen, tudom ki vagy! Remélem sikerült haza érnetek még aznap!
Köszike!
:P


#44
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Idén elsõ versenyem volt váltósok közt SS-el! 60-on junior 3. lettem!:)

A szervezésrõl:
-nem én neveztem hanem apukám, de mondta hogy szenvedett a csaj mire odaadta a rajtszámot:)
-volt csomagmegörzõ
-a sár nem volt vészes, egy kb. 200m-es rész volt ahol ragadt
-a pályával egy bajom volt hogy sok volt a méteres gazos rész
-frissítõpontokon, jófej, segítõkész emberek, csak víz, de mit várunk 2500 Ft ért?
-bringamosó, nem volt tumultus, én még ott is fürödtem:)

ha SS akkor együtt jöttünk haza.ha te csak veszprémig mentél...a vonattal...egy helyen volta a bicónk!alias sárga caldera.
grat az eredményhez!

#45
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szerintem egy nagyon jó kis rendezvényen vehetett részt mindaz, aki leutazott erre a hétvégére Kislõdre! A szombati retró futam szenzációs volt, leszámítva a srác elszállását a kanyarban. Szerencsére végül nem sérült nagyot.

A maraton szép helyeken ment végig, de hiányoztak a nagy mászások és nagy lejtõzések. Persze ez már nem a szervezõk hibája, hiszen a környék legmagasabb dombja 600 m-es (a Kab-hegy). Elég uncsi volt a sok mezõ a füves utakkal, de ez van. Mikor idejöttem, tudtam, mire vállalkozom.

A pályakijelölés szerintem tök jó volt, a településeken egy csomó ember volt odafelé is, meg visszafelé is, nem tudom, ezzel miért volt valakinek baja.

Itatópontok nagyon szegényesek voltak, de végülis ennyi pénzért mit vár az ember. Volt ott keksz (néhány féle), banán meg szõlõcukker.
Egy érdekes momentum: megkérdeztem, hogy vizen kívül van-e más is, mire elõvettek egy izotóniás italporos zacsit és abból kevertek nekem külön. Kérdem én: ez miért nem volt elõre kikeverve? Valaki le akarta nyúlni, azért nem volt elõre elkészített izo az itatópontokon?
Ha most azzal jön valaki, hogy "külön kérésre kevertek csak", hát ezt se hiszem el, ugyanis még felkavarni se tudták rendesen és csak nagyjából löttyintették bele a port a pohárba. Mivel nem tudták felkavarni, a port nagy része leragadt az aljára, így mikor oda jutottam, a hihetetlenül édes és savanyú maszlagot már nem tudtam meginni.
Erre jövõre jobban oda kéne figyelni. Miért tartogatnak izotóniás port zacskóban a frissítõpontokon, ha nem is használják föl? Felettébb gyanús!

Az itatópontok gyengeségét és azt hogy nem volt pasztaparti a verseny elõtti napon számomra kárpótolta az, hogy a kihelyezett büfé nagyon olcsón dolgozott. Egy rendes adag (mákos-diós-lekváros) tészta került 250 Ft-ba!!! Egy fél literes üditõ 220 Ft-ba. STB. Végre bringabarát árak voltak.

Sajnálom, hogy a szombat esti buli elmaradt az esõ miatt, kedvem lett volna táncolni egy jót!

Ja, és sár alig volt a pályán. Ha a DM-hez vagy Szilváshoz hasonlítjuk, akkor semmi sár nem volt.

Egyékbént én fotóztam, de csak szombaton. Ha érdekel valakit, majd feldobom a linket.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#46
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Idén elsõ versenyem volt váltósok közt SS-el! 60-on junior 3. lettem!:)

A szervezésrõl:
-nem én neveztem hanem apukám, de mondta hogy szenvedett a csaj mire odaadta a rajtszámot:)
-volt csomagmegörzõ
-a sár nem volt vészes, egy kb. 200m-es rész volt ahol ragadt
-a pályával egy bajom volt hogy sok volt a méteres gazos rész
-frissítõpontokon, jófej, segítõkész emberek, csak víz, de mit várunk 2500 Ft ért?
-bringamosó, nem volt tumultus, én még ott is fürödtem:)
:P


#47
hermit

hermit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

ahogy én láttam:
Már a nevezésnél gondok voltak.
- rövidtávra neveztem hosszútávos rajtszámot kaptam (a frissítõnél vettem észre!)
- a szálánál a csajnak mondom kerékpár club a club C-vel erre õ - Kerékpárt C -vel írjam :)
-a pályán alig voltak pályabírók a beérkezõnél Kiskõdön már nem jutott ember csak a nagyobb csomópontokba.
- a frissítõnél nem álltam meg ezért errõl nem is akarok véleményt alkotni.
- a célban volt melegvíz.
-a pálya nem lett volna önmagában rossz ha nem lett volna sár és az elsõ emelkedõn nem szállt volna le a fél banda.

Remélem voltak akinek tetszett nekem nagyon nem!


Sár az nem itt volt, hanem Dunán ,meg Szilvásváradon.
Harang szervezésénél mindig figyelni kell a rajtszámra, én idén nõ létemre ffi rajtszámot kaptam. Tavaly juniort kaptam. Jövõre remélem már rendben leszek:-)
A leszállókat meg simán le lehetett elõzni, csak egy kicsit erõteljesebben kellett rájuk ripakodni.
Pálya kijelölése sztem jó volt.

#48
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
ahogy én láttam:
Már a nevezésnél gondok voltak.
- rövidtávra neveztem hosszútávos rajtszámot kaptam (a frissítõnél vettem észre!)
- a szálánál a csajnak mondom kerékpár club a club C-vel erre õ - Kerékpárt C -vel írjam :)
-a pályán alig voltak pályabírók a beérkezõnél Kiskõdön már nem jutott ember csak a nagyobb csomópontokba.
- a frissítõnél nem álltam meg ezért errõl nem is akarok véleményt alkotni.
- a célban volt melegvíz.
-a pálya nem lett volna önmagában rossz ha nem lett volna sár és az elsõ emelkedõn nem szállt volna le a fél banda.

Remélem voltak akinek tetszett nekem nagyon nem!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#49
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Érdekes, ahhoz képest hogy (relatív) milyen sokan indultak ezen a versenyen (Bíró -Vintage 52- Ádám szerint 500-an is lehettünk), alig van hozzászólás... Ha esetleg valakinek lennének képei (Úrkúton két fotóst is láttam, a masinájuk alapján nem amatõr kezdõk lehettek), legyen má' olyan szives hogy itt megosztja felebarátaival. Na hellasz.

#50
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Ezt a térképet nézted? Mert ezen vannak! Röviden 3, hosszún 6 és egy a célban! Nagy kék körben F betû a frissítõpont!
http://www.sportakti...aton/terkep.jpg

Köszi a térképet.

Én mountainbikesport, xc-naptár, stb útvonalon haladtam, ott még mindíg a másik van.

Az igazi baj az, hogy épp most késtem le a vonatot :mad: :mad: :mad:

Na tolassatok jót.
a második p néma!

#51
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás

Térképet néztem, de nem érzékeltem rajta frissítõ pontot. Nem is lesz?

Ezt a térképet nézted? Mert ezen vannak! Röviden 3, hosszún 6 és egy a célban! Nagy kék körben F betû a frissítõpont!
http://www.sportakti...aton/terkep.jpg
:P


#52
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Helyszíni nevezés a verseny napján lehetséges. Rajt 11-kor, lehetõleg azért 10-ig próbálja meg mindenki elintézni az adminisztrációt!

Sportaktív


Térképet néztem, de nem érzékeltem rajta frissítõ pontot. Nem is lesz?:confused:
a második p néma!

#53
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Helyszíni nevezés a verseny napján lehetséges. Rajt 11-kor, lehetõleg azért 10-ig próbálja meg mindenki elintézni az adminisztrációt!

Sportaktív
www.sportaktiv.hu

#54
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Helyszíni nevezés a verseny napján még lehetséges?

Ha igen, akkor hány óráig?
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#55
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nem említettétek Szilvást, ami igazi szívás volt. :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#56
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
a Flash és a Z.szengrót sem maradt ki ebbõl csak a Sopron maraton volt viszonylag száraz, de akkor legalább szép idõ volt
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#57
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Hát ami a rekkenõ hõséget meg a port illeti, vannak kétségeim. Jó esély van rá hogy hétvégén megintcsak mocsok idõben lesz részünk. Komolyan mondom, tökön szúrom magam. Azokon a versenyeken mindig szakad az esõ, amiken el akarok indulni. Akartam a Buda maratonon, szakadt az esõ. Akartam a Dunán indulni. Elõtte két hétig verõfényes napsütés, majd csak azon a hétvégén szakadó esõ, de azóta egyfolytában rekkenõ hõség. És most megint azt látom hogy hétvégén hidegfront és esõ. Hát ezt egyszerûen nem hiszem el!!!

#58
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Sziasztok!

A verseny információi megtalálhatók a honlapon, néhányat kiemelnénk közülük, hogy válaszoljunk az itt elhangzott kérdésekre:

A fesztivál központja változott. Öcsön a visszajelzések szerint nagyon hangulatos versenyeket rendeztünk két évig, de a kis falu infrastruktúráját és rendelkezésre álló helyét kinõtte a verseny, már tavaly is nagy munkát okozott úgy megszervezni a rajtot, célt, hogy az ne tegye teljesen lehetetlenné a település közlekedését. Megköszöntük hát az eddigi vendéglátást, és igyekeztünk még jobb környezetet találni.
A választásunk a tavaszi XC-futam megrendezése után a Városlõddel sok mindenben együttmûködõ Kisklõdre esett, ami ugyan a Kab-hegy másik oldalára esik, de nem szakadunk el teljesen a Balaton-régiótól, a hosszú táv "visszalátogat" Öcs felé.

Kislõdön a falu központjában található focipálya lesz a rajt/célterület, ahol színpad, nagysátor, büfé, zenekarok, egyéb fellépõk fogják színesíteni a bringaversenyeket.

A gyerekfutamot a futballpálya mentén jelöljük ki, a retroversenyre a település központjában, a templom körüli utcákban kerül sor. A maraton Kislõdrõl indul, a mezõny együtt teker Úrkútig (szinte végig erdõben, kevés nyílt tereppel, javarészt erdészeti dózerutakon, de lesz benne egynyomos ösvény is), a rövidtávosok az úrkúti elsõ vendéglátóipari egységnél visszafordulnak a cél felé (a helyi sörözõ felkészült az érkezésünkre, ha valaki egy barátságos, gyöngyözõ sörrel esetleg nagyfröccsel kívánná szomját oltani a várható kánikulában - csak módjával! -, azt is megteheti a hûs terasz alatt), a 60 km-en indulók átrobognak a falun, és a tavalyi, tavalyelõtti versenyrõl megismert útvonalon átverekszik magukat a Kab-hegy túloldalára, majd ott visszakanyarodnak a csúcs felé, a szokott irányból megmásszák a toronyig vezetõ emelkedõt, leszáguldoznak Úrkútra, frissíthetnek a kocsmánál, majd csatlakoznak a rövidtávosok éppen induló seregéhez. A visszaút javarészt úgyancsak lombok alatt fut.
A cél elõtt nem sokkal, Városlõd határában a rekkenõ hõségben biztosan nagyon sokaknak csábító lesz a horgásztó, de akik ellenáll a hívogató víztükör vonzerejének (vagy csak megretten a horgászok szúros tekintetétõl :-) ), annak már csak pár km-t kell nyomnia a tûzõ napon, hogy célbaérjen.

Nosztalgiafutam
3 kategória: "klasszikus" nagypapabringa (kontra, egysebesség, zörgõ sárhányó, öntöttvas csomagtartó), kemping (értelemszerûen), egyéb (bármi, ami gurul és emberi erõ hajtja).
Idõpont 18:00
Rajt: templom elõl (várhatóan)

Eredmények: chip-es idõmérés az idén sem lesz, de idõeredményekkel szolgálni fogunk.

A kislõdi focipályán, amely az iskola mellett található, lesz mód zuhanyzásra, tisztálkodásra, bringamosót szervezünk (a por eltávolítására), az óvoda kertjében pedig sátorozni is lehet.

Üdözlettel:

Sportaktív Team
www.sportaktiv.hu

#59
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 hozzászólás
Humorból idén sem lesz hiány...:)

#60
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
tavaly felnin ment egy kört a Harang :D

kell ennél több?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu