Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bükk maraton aug.6

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
303 hozzászólás a témában

#41
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Jut eszembe eredményhirdetés nagyon hangulatos lett. Napsütés kicsi szemelkélõ esõ és szivárvány a dobogósok felett, kár hogy a fotómasina otthon maradt jó kép lett volna :(

Közben megnéztem ki nyerte volna a Giant-ot ha nem megy el hamarabb, hát pech, de nem írom le hátha olvassa a fórumot nem szeretnék agyvérzést vagy valami mást okozni egyik sporttársnak sem :)

Ja nálam is 58.8km lett az 55.

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#42
vkse.hu

vkse.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

(hogy miért nem folytam akkor ebbe bele jobban? Mert úgy éreztem, hogy ilyet nem illik csinálni, ilyesmirõl nem illik beszélni - persze ez tudom, hülyeség - de úgy éreztem akkor, hogy ez az egész ügy nem ér meg ennyi veszõdséget, és mivel ismertem is a lányt, nem akartam vele rossz kapcsolatba kerülni)

Nem hülyeség, és Te nagyon értékes ember lehetsz, ha így gondolkodsz mindenben...
Bár csak mindenki hasonló lenne... Sokkal emberibb lenne a világ

#43
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Nem csoda, hogy tudat alatt átálltam a TT-kre.
Ott télleg a tökös fazonok csapatják.


Gabesz, hát igen, oda magamutogatós, teljesítménycentrikus fazonok csak nagyon kevesen jutnak el!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#44
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
....a bort megkóstoltam tegnap miután hazavonszoltam magam és kiccsaládom...nomeg a cuccomat....finom bár kissé savanykás....romlott?? :)
..no de gyerekek volt FIRE!!!!....csak nem hallottátok....füleltem mikor hallom meg a dudaszót és akkor benyomtam...de télleg.
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#45
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Nem indultam, csak kinéztem 9 körül ismerõs pofákat látni.
Elég sok furkó alak volt/van mostanság kerékpáron is...
Vérré edzett, melegítõ csikánó veres fejjel üvöltött a rendezõ arcnak, hogy "emeld má' fel a szalagat baszki, haver"...
El is gangoltam haza a vérbe. Nem csoda, hogy tudat alatt átálltam a TT-kre.
Ott télleg a tökös fazonok csapatják.
Grat minden teljesítõnek, elõzõ napokban még egész járható volt minden.

#46
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Akkor is ezt mondanád????????


Igen, ugyanis konkrétan volt egy magyar maraton, ahol egy ilyen dolog miatt lecsúsztam a dobogóról, és volt egy másik, ahol lehettem volna elsõ is, ám 3.lettem, mert az elsõ két leányzó nem járt azon a hegyen, ahol én jártam, és ami benne volt a pályarajzban.
Ez utóbbi alkalomkor azonban a lányok eltévedtek, tehát ez nem az õ hibájuk volt, csak az nem volt szép, amikor egyiküknek még mondtam is, hogy "nahát, te hogyhogy nem jártál ott, mikor arra ment a pálya?", és erre õ a füle botját sem mozdította. (hogy miért nem folytam akkor ebbe bele jobban? Mert úgy éreztem, hogy ilyet nem illik csinálni, ilyesmirõl nem illik beszélni - persze ez tudom, hülyeség - de úgy éreztem akkor, hogy ez az egész ügy nem ér meg ennyi veszõdséget, és mivel ismertem is a lányt, nem akartam vele rossz kapcsolatba kerülni)

Mégis mindkét alkalomkor azt mondtam a verseny után, hogy még így is megérte, mert szép volt az idõ, a bringám nem ment tönkre, egy jót edzettem és egy jót tekertem. Szóval tartom magam az elõzõleg leírtakhoz.

Egy 80. vagy 90. hely meg pláne nem ér meg túl nagy bosszankodást. Hadd vigyorogjanak a célban azok ott, max ha nagyon zavar, mondd meg nekik személyesen, hogy mit gondolsz, ez talán enyhít a kínodon.

Félreértés ne essék! Egyáltalán nem támogatom a csalókat. Csak szerintm felesleges ilyesmiken vitázni úgy, hogy azt nem velük teszed, hanem másokkal. Ha az ilyen embereknek többen mondanák azt, hogy "ejnye-bejnye" talán legközelebb jobban odafigyelnének. Mi itt egymás között jól elbeszélgetünk, elvitázgatunk, ám õket ez nem fogja megváltoztatni. A dolgokat még csírájukban kell elfojtani - már persze ha nagyon zavar.

Egyébként - csak hogy lássátok azért máshogyan is lehet úgymond "csalni" - elmesélek egy esetet, ami velem egyik hosszú távas Szilvásnál esett meg. Már a táv végefelé jártam, ott van az a nagy bánya jobbra fönt a hegyen. Elbámészodtam, és azt vettem észre, hogy begurultam a bánya területére. Ekkor észrevettem, hogy a betonúton kellett volna maradnom, de a bányából láttam, hogy ha egy földúton kigurulok balra, akkor már vissza is értem a helyes útra. Ezt tettem tehát, az egész kerülés max.200 m volt. Egy srác elõtt értem ki pont, és amikor õ ezt meglátta, nekem esett, hogy csaló vagyok (azt nem láthatta, ahogy elõtte begurultam a bányába, ugyanis azon a részen 40-50 között szaggattunk lefelé). Erre persze nagyon megsértõdtem, mivel tényleg abban a hitben voltam, hogy arra vezetett a pálya, és nem vettem észre a szalagot, mert épp a bányában és a hegyoldalban gyönyörködtem. Ja meg a felhõkben. Akkor kissé össze is vesztünk.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden az, aminek látszik. Hiszen én akkor nem rövidítettem, sõt lelassultam és mentem még egy kis extra métert is.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#47
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
mi meg loptuk a napot, mi?:)

Egyébként tényleg gratula a csajoknak. Akármelyik távon mentek és akárhányadikak lettek, nagyot küzdöttek :-))



#48
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Jelezték nekük is a lányok, akik a kerékpárúton álltak, hogy páran "rövidítettek" Ki is mentem oda és nem ekrülték el büntetésüket, mert a rajtszámokat feljegyezték a lányok én pedig leadtam a versenybíróknak és utólag kizárásra kerültek. (Egyikük negyon méltatlankodott is, hogy nem volt egyértelmû a jelzés, dehát a jobbra, balra, elõre irányok megtanítása nem a rendezõk feladata)

#49
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég

Külön gratula Unit-nak, most láttam micsoda idõt ment a SS-el.


Köszönöm, igyekeztem normálisan menni!

#50
vkse.hu

vkse.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Szerintem nem az a fõ, hogy hanyadik helyen végeztetek, hanem hogy végigcsináltátok, és a szar idõ ellenére sem adtátok fel. Elsõképpen a csajoknak szeretnék gratulálni! :)

Egyébként egy fazonnal én is találkoztam, aki egy olyan útról jött be elém a pályámra, amerre senkit se tereltek.


Látom sikerült félreértened :-))) ezért idézem magam az elõzõ hozzászólásomból " nekem tökre mindegy, hogy 81. vagy 99. leszek..." vagy ezredik...
de biztosan vannak olyanok akiket ez motivál mert esetleg jobb, vagy dobogós helyekért kûzdenek. Felkészíted a brinyót, elutazol, elköltesz egy kalap pénzt,mész ezerrel, bevállalsz mindent, (az orrcsont törést is) leamortizálod a géped mert szertetnél dobogóra állni, és akkor találkozol ott a pódiumon egy arccal (a Te helyeden) aki "csalt" és mosolyog. Akkor is ezt mondanád????????
Volt olyan sportág életemben(nem a bicó) amiben az elsõ helyért küzdöttem és tudom milyen érzés amikor "megvert" valaki simlis géppel...
Egyébként tényleg gratula a csajoknak. Akármelyik távon mentek és akárhányadikak lettek, nagyot küzdöttek :-))

#51
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szerintem nem az a fõ, hogy hanyadik helyen végeztetek, hanem hogy végigcsináltátok, és a szar idõ ellenére sem adtátok fel. Elsõképpen a csajoknak szeretnék gratulálni! :)

Egyébként egy fazonnal én is találkoztam, aki egy olyan útról jött be elém a pályámra, amerre senkit se tereltek.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#52
vkse.hu

vkse.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

... Lehet hogy eredetileg arra ment volna a pálya? gondolkoztam most erõssen és beugrott hogy mire gondolsz. Asszem egy villanyoszlop is volt ott, arra volt felrakva az egyenes(en tovább) nyíl. Lehet hogy azért irányítotak minket a murvára hogy ott rázzuk le a sarat...

Nekem nem lett volna pofám áttekerni ha tudom hogy az rövidítés sem... de jelexerint volt akiknek volt... Ne izgasd magad, õk ilyenek, ennyi.


Igen, arról írtam, egy oszlopon volt a jelzés, de tavaly is arra kellett menni. :-)
Egyébként nem izgatom magam, hisz nem az én (mi) problémánk, hanem az övék.

#53
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
én is ott álltam. és telefonáltam. volna:P

Egyetértek, mivel melletted álltam :)



#54
vcsibe

vcsibe

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

228. K445 Móni Péter idõ:04:49:31 hátrány:02:29:54
313 abszolútban.
Há' ez sovány lett :D De esõben meg köves lejtõkön nem hajtok, a testi épségem fontosabb

Szal tuti mindenki jobban végzett nálam a fórumon :)

Ó, kérlek, ez még istenkirály az enyémhez képest:
26. Várnai Csilla K315 05:19:03
Abszolutban 29.

A hátamra akár ki is írhattam volna: VIGYÁZZ, GYÁVA BICIKLIS!!! :buhaha:

#55
dygk

dygk

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Sziasztok!
Nem mérte valaki, hogy a rövid táv mennyi lett végül? (km-ben :))
Gratula mindenkinek, aki nekivágott a hosszabb távoknak!
Üdv!

#56
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
... Lehet hogy eredetileg arra ment volna a pálya? gondolkoztam most erõssen és beugrott hogy mire gondolsz. Asszem egy villanyoszlop is volt ott, arra volt felrakva az egyenes(en tovább) nyíl. Lehet hogy azért irányítotak minket a murvára hogy ott rázzuk le a sarat...

Nekem nem lett volna pofám áttekerni ha tudom hogy az rövidítés sem... de jelexerint volt akiknek volt... Ne izgasd magad, õk ilyenek, ennyi.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#57
vkse.hu

vkse.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Szasztok.
Szeretnék csatlakozni azokhoz akik a rendezést dicsérték, mert ami a pálya jelölését illeti, valóban kiváló volt. Azért egy kis kritika belefér: A verseny depo ( a helyszín adottsága miatt) 1xrûen katasztrofális. Egy köves,sáros placc... Biztosan lehetne rajta valahogy változtatni. (lásd: pannon marcik) Ezenkívül, lehet, hogy az én órám jár rosszul, de középtáv rajtja mintha elõbb lett volna mint 9 óra. Le is késtük páran és érdekes érzés volt tök uccsóként a mezõny után eredni. (persze magamra vessek miért nem állok oda elöbb) :-) Valszeg senki sem elõzött annyit vasárnap mint én, mert végül sikerült 100 on belülre felérni. Jó móka volt :-))) Ami viszont nagyon nem tetszett az pár emberke hozzáállása...
Az nem nagyon zavar, hogy néha feltartanak, mert lehet, hogy nem is veszik mindig észre, hogy jönnek mögöttük gyorsabbak, vagy 1xrûen rutintalanok és félnek, ha lehúzódnak elesnek stb... Nem feltételezek bennük semmi szándékos rosszindulatot. Tudomásul veszem, hogy vannak nálam sokkalta erõsebbek és ügyesebbek és vannak akik nem azok. Annak senki sem örülne, ha mondjuk csak a legjobb száz indulna mindenhol :-) Elvégre tömeg sport…
Viszont a nagy dagonya végén, mielõtt ráértünk a murvásra, volt egy kis út balra, amin vagy húszan (amit csak én láttam) elmentek és levágva pár kilit a pályából, a bicajos útra értek ki. Jött mögöttem pár srác akik szintén ezt a megoldást választották. Azt gondoltam, hogy biztos tele a tudatuk (mint ahogy mindenkié a sárral) és lecsorognak valamerre, hogy feladják. Igen ám, de mikor beértem a célba, ott vigyorogtak a medálkával a nyakukban és sütit majszolgattak nagy vidáman. Ne értsetek félre, nekem tökre mindegy, hogy a 81. vagy a 99. leszek, ha már (életvitelemnek hála)nyerni úgysem tudok, de azért elgondolkodhatnának rajta mekkora értéke van számukra az így szerzett egy-egy jobb helyezésnek. Megnézhetnék a értelmezõ kéziszótárban, hogy mit írtak a „Fair-Play” szó mellé!!!
Persze ez nem a rendezõk hibája, csak kikívánkozott belõlem és remélem olyan is elolvassa akire vonatkozik. Lehet, hogy most épp az anyámat szidja, vagy magyarázkodik,de ha mindenki kicsit magába néz, talál ott egy tükröt amiben minden benne van…
Jövõre újra támadunk!

#58
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Az 55-ös távon (ami az én szombati mérésem szerint 57,64km) végigmenve szombaton délután még simán lehetett tekerni mindenhol és az egedrõl is le lehetett száguldani. Sajnos az éjszakai/reggeli esõ megtette hatását és hát ezzel nem tudtunk mit kezdeni. Remélem jövõre az idõjárás is velünk lesz!

#59
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Jah, megreklamálnám ezúttal hogy nem hallottuk a startnál a Fire-t!


mi a közép és hosszútáv indulásakor a mezõny végén álldogálva vártuk, hogy induljanak. ott lehetett hallani, igaz elég soványka volt. meg a rajtjel is elég lehangoló volt... az a légkürt nem igazán hozta meg a hangulatot a versenyhez. a Firel legalább megalapozta volna az adrenalinszintem...
ezt reklamálta gondolom Ádám is...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#60
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Halihó!
A rendezõk figyelmébe ajánlom:
Répáshután, az étterem utáni Y elágnál kiskölykök szórakozásból megfordították a nyilat. Az ottani emberek nem igazán tudtak a versenyrõl, ha haver nem fordítja vissza sokan eltévedtek volna. Még így is lehet, h. páran elmentek. Ill. miután visszaállítottuk, még mindig sokan elõször rossz irányba indultak és csak közelebbrõl vették észre a nyilat. Esetleg ide legközelebb lehetne 1 embert állítani, aki még az intelligencs autósokat is tudná figyelmeztetni, hogy óvatosabban vezessenek, mer' verseny van.

Ezek csak ilyen észrevételek-javaslatok voltak.


Meg a végefele a szõlõk elött volt egy Y, ahol jobbra le kellett mennünk, de ott nem volt lekõporozva a rossz út, és én is majdnem egyenesen mentem, meg ahogy elnéztem a guminyomokat voltak is akik arra mentek...
Én még 1-2helyre raktam volna piros felkiáltójelet is, de a többivel elégedett voltam; nagyon tetszett hogy még a patakok is jelezve voltak elõre :) .

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám