Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Foci VB - fröcsögj és magasztalj

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
331 hozzászólás a témában

#21
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
thez, általánosítani hülyeség és nem is szabad.. sokkal több francia embert ismerek mint te , naponta találkozom velük.És egyáltalán nem így van! Igen vannak buzik, pofátlanok , beképzeltek, gõgösek. de csak kicsi részük ilyen. lehet hogy sokan csak azokat látják meg..

#22
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Na, köszönjük a csodás élményeket, ez már picit jobban kimeríti a fröcsögés fogalmát mint kéne.
Maradjon a 12-es karika az alap.;)

#23
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezzel kapcs én csak annyit hallok több helyrõl is, hogy angolul beszélnek nekik, és látják hogy érti a francia mit mondanak neki... de nem hajlandó ezen a nyelven válaszolni
csigazabáló homoszekszuális nép.

#24
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Idén pl az apartmantulaj azzal a dumával jött, hogy miért nem tanulunk meg franciául, ha oda utazunk...

Ennek ellenére oda fogok menni (asszem) idén is, mert a rendõrök képébe röhögés mikor kijönnek lecsillapítani a bulit...

Szerintem örülsz, hogy nem fordítva van: tehetetlen apartmantulaj, és pofátlanul kötözködõ rendõrök. :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#25
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Meg lehet nézni bármilyen nemzetközi idegenforgalmi felmérést, a franciákról mindig az derül ki, hogy az egyik legbarátságtalanabb nép.
Minden évben a csigazabálókhoz megyünk síelni, mindig más helyre, és érdekes módon mindig akad valami piti balhé a vendéglátókkal.

Idén pl az apartmantulaj azzal a dumával jött, hogy miért nem tanulunk meg franciául, ha oda utazunk...vagyis azzal amit the_d mondott...

Erre egy érvem van: ha valaki az idegenforgalomból él (márpedig azok nagyrésze akikkel külföldiként ott érintkezel abból él), az tanuljon meg emberi nyelven, és nyalja ki a seggem, és fülig érjen a csigaszagú pofája, mert õ a vendéglátõ, én meg a FIZETÕvendég...
Ennek ellenére oda fogok menni (asszem) idén is, mert Alpok, meg pályarendszer, meg bulik, meg a rendõrök képébe röhögés mikor kijönnek lecsillapítani a bulit...szal szeretem az országot, kár hogy sok a f@sz
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#26
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Materazzi Zidane édesanyját és nõvérét szidta
2006. július 12. 21:05


MNO
Bocsánatot kért a gyerekektõl Zinedine Zidane azért, amiért mellkason fejelte Marco Materazzit a németországi labdarúgó-világbajnokság döntõjében. A francia válogatott csapatkapitánya szerint az olasz védõ „az édesanyját és a nõvérét érintõ nagyon személyes" dolgot mondott neki.

Bocsánatot kért a mérkõzést nézõ gyerekektõl Zinedine Zidane, aki a németországi labdarúgó-világbajnokság döntõjének hosszabbításában mellkason fejelte az olasz Marco Materazzit.
Zidane az egyik francia televíziónak adott interjúban arról nem beszélt pontosan, mit mondott neki az olasz játékos, csak annyit árult el, hogy az "nagyon személyes volt és érintette az édesanyját és a nõvérét".

"Nincs mentség"

34 éves francia csapatkapitány ugyanakkor nem kért bocsánatot Materazzitól. "Ha egyszer hallod ezeket a dolgokat, megpróbálsz elsétálni onnan. Ezt szerettem volna tenni, hiszen bejelentettem, hogy a mérkõzés után visszavonulok. Aztán hallod másodszor, majd harmadszor" - mondta a labdarúgás egyik legnagyobb alakja.
"Nem lett volna szabad ezt tennem. Ezt szeretném tisztázni, hiszen mindezt kétmilliárd ember, közte több millió gyerek látta. Szeretnék tõlük elnézést kérni, ugyanakkor nem kérhetek elnézést Materazzitól, mert az azt jelentené, hogy helyesen cselekedett" - jelentette ki Zinedine Zidane.

Mást mond, mint Materazzi

Zinedine Zidane szavai ellentmondanak annak, amit Marco Materazzi nyilatkozott a mérkõzést követõen. Az olasz válogatott védõ ugyanis bár beismerte, hogy beszólt Zidane-nak, egyben kijelentette: "meg sem említettem Zidane édesanyját. Számomra az anya szent".

A FIFA közben bejelentette, hogy vizsgálatot indít az ügyben. A szervezet elnöke, Sepp Blatter nem tartotta kizártnak, hogy a francia játékost megfosztják a vébé legjobbjának járó címtõl.

( InfoRádió / BBC)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#27
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hmm voltunk Fr.o-ban
és semmi említésre méltót nem lehet róluk elmondani
olcsó a bor, meg sokkal több a fekete Párizsban
a vidék meg kissé unalmas
de ~96-ban ott volt a VB, vagy mikor
szal már kiderült elméletileg, h mennyire vendégszeretõek

a jellemnek ill. a nyelvoktatásnak meg sok köze van az állampolgársághoz :)

#28
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Minden nemzetbe bele lehet kötni valami miatt és mindegyiket lehet csodálni valami miatt. Minket magyarokat is sokat utálnak és sokan szeretnek.

Zidane befelé forduló jelleme tisztán megmutattkozott abban, hogy fejelt, csak egyszer és utánna már nem ugrált. Ha más lenne a jelleme akkor sokkal hevesebben és többször ütött volna, akár ököllel.

Másfelõl, véleményem szerint az angol katonák sem rosszak...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#29
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
batyam itt el evek ota, en is sokat jarok ide, es mindkettonknek az a velemenye hogy semmivel sem roszabbak mint barmely mas nep.

a focijukat gyulolom mondjuk

jah es igen, vszinu kolamacinak igaza van


jenkik/angolok: lehet h kivakartak oket, de az amerikaiak nem lennenek sehol ha a franciak nincsenek, az angolokat meg josokszaz eve utaljak. Es kolamacinak mondom sztem igaza van


jah es igaz, gogosek, de epp ezert le se szarjak hogy kineveted oket
Meguntam az aláírásom....

#30
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás

nézzétek végig Materazzi 5 legdurvább szabálytalanságát, és ezután ítéljetek:

---link---

Én meg azt mondom, hogy kár, hogy csak egyszer fejelt Zidane, többet is érdemelt volna az az antifocista gennyláda...

Ja és a Zidane legalább normálisan lefejelte, nem ilyen köpködõs-lökdösõs-"buzivagyok"-Totti féle kötekedést mûvelt...

az az utolsó rúgás a lábak közé tényleg kellemetlen lehet
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#31
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Szerintem a legjobbak a Japán katonák!:prosze:

#32
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nézzétek végig Materazzi 5 legdurvább szabálytalanságát, és ezután ítéljetek:

---link---

Én meg azt mondom, hogy kár, hogy csak egyszer fejelt Zidane, többet is érdemelt volna az az antifocista gennyláda...

Ja és a Zidane legalább normálisan lefejelte, nem ilyen köpködõs-lökdösõs-"buzivagyok"-Totti féle kötekedést mûvelt...

#33
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
mondjuk a finnek mégjobbak....és a mocsok franciák mégsem beszélnek finnül!:)

#34
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A németek mondjuk jó katonák. :D

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#35
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Nekem kevés személyes tapasztalatom van velük. De tény, hogy elõfordult Fr.o-ban, hogy angolul beszéltem hozzájuk, értették is de dafke franciául válaszoltak, hiába magyaráztam, hogy nem értem. De mit várunk a néptõl, mikor monsieur Chirac durcásan kivonult az ülésterembõl, mikor az Eu gazdasági bizottsága elõtt egy francia üzletember angolul szólalt fel. Jó barátom kint él és nála jobban senki nem utálja a franciákat, pedig igen jól megél belõlük:)
na ezért röhögöm magam könnyesre, mikor a "le blues" kivonul a pályára és rázendít a Marseilles-re

#36
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
mikor kinn voltunk, azért azt tapasztaltam, hogy sok francinak nehezére esett németül beszélni.
szerintem alpári bunkók amugy.
lehetne példát venni a németekrõl, minden ujjamra tudok 5 cikket, ami azzal foglalkozik, hogy a német nemzet mennyire udvarias és vendégszeretõ volt a vébé alatt.
biztos a franciák is ilyenek lennének adott helyzetben, igaz? :P

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#37
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás

A franciak tortenelmi dacbol nem tanulnak angolul. Hany magyar tanul romanul?????????


Beszélgettünk franciákkal 2éve. Nem az, hogy nem beszélnek angolul. Azokkal nem beszélnek angolul, akiknek az az anyanyelvük. Az a véleményük, ha valaki külföldre megy, tegyen már meg annyit, hogy nem az anyanyelvén várja el a választ. Velünk magyarokkal pl boldogan beszélgettek angolul és németül is.
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#38
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
A franciák bekaphatják, jöhetnek a mediterrán stíluskirályok és Trinidad és Tobago a király :)

Palmi, menj el kérlek sportszakértõnek, annyira tudsz, ezért is imádlak!
az észmentes nõnemû...

#39
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A franciák rossz katonák, ezért nem szeretem õket. Olaszokat dettó. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#40
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
A franciak tortenelmi dacbol nem tanulnak angolul. Hany magyar tanul romanul????????? ...

Történelmi dac???!! Nem hiszem hogy ez lenne az ok, szerintem illene elfelejteniük a többszázéves sérlmeket, fõleg miután a jenkik/angolok kivakarták õket abból a sz@rból, amibõl önállóan sosem tudtak volna kimászni (egy kefebajszú osztrák festõmûvész okoza)

Az szerinted normális, hogy egy 300 000-es város kórházában nincs olyan ember (baleseti), aki legalább gagyogna angolul? Februárban sikerült szépen eltörni a csuklóm, a síközpontból elhajtottak mert nem láttak még nemzetközi biztosítást, Grenoble-ben pedig -miután szarul rögzítették a kezem- kibasztak éjjel 2kor az utcára (ohne taxi, ohne éjszakai busz).

A legtöbb francia akivel dolgom volt arrogáns fasz, mindenkit hülyének néz aki nem csigazabáló. Majd minden évben megfordulok náluk ennek ellenére, mert szép az országuk.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.