Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

24 órás verseny | Zánka

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3842 hozzászólás a témában

#161
superszabi

superszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Osztom Én is a véleményt csapattársként. Éjszaka elég sokat mentem egy másik csapattárssal. Este 10-kor mentunk 4 kört, aztán hajnal 3 után 7-7 kört mentünk 2 körös váltásban (az utolsó váltás már csak 1 kör lett mert kifogyott a tank). Nem sok embert láttam a pályán. Lányt kb. kettõt számoltam a nagy vegyes csapatokból. Volt olyan etapom is este, hogy nem találkoztam a céltól a seggbeszúrós mászásig senkivel. Olyan 14-15 perces idõket mentem, nem turistáskodtam. Tavaly láttam a Román sport tártsakat amint a kislányukat nappal engedték ki egy-két körre, aki elég lassan de biztossan ment, mert ugye még is csak "vegyes csapat". Szerintem sokan azért választják ezt a kategóriát mert gyenge csapatokra számítanak, tisztelet a kivételnek. De idén is elég erõsre sikeredett a mezõny.
Gratulálok mindenkinek aki teljesítette a versenyt ami szerintem pszihikailag is megterhelõ, fõleg vasárnap hajnalban :)

Üdv.:THP vegyigyümi
Értem Én! De leszarom

#162
Tûzvirág

Tûzvirág

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Nekünk a második 24h-sunk volt az ideji ebben a felállásban és alapvetõen nagyon jól éreztük magunkat (bár amikor hajnali 3-kor ébreztettem a csapattársunkat, hogy "gyeremán, mert váltás van" nem feltétlen gondoltuk így XD)

Ami prozitívum volt: a pálya. Nagyon tetszett nekünk, a tavalyihoz képest ez egy nagyon jól eltalált nyomvonal volt, a szállásunk is közelebb volt hozzá, éjszaka is jól tekerhetõ volt.

Negatívumként (inkább épító jellegû kritikaként tudnám felhozni):
Váltózóna: szûk volt és veszélyes, mert egyesek ott próbálták megnyerni a versenyt, mások meg jöttek mentek benne, mint a korzón.

"- Csapattagonként külön chip. Az átmatricázás külön idõ a váltásnál és utólag nem lehet követni melyik kör kié volt. Arról nem is beszélve, hogy pl jelenleg a 2 óra/csapattag szabály nem kikényszeríthetõ. (Pl én egyedül képviseltem a Pukkabigfootot de facto ffi solo-t menve.)"

Na igen, ez meg egy jó kérdés ugyanis pont a mi kategóriánkat kifejezetten érinti a kérdés: a vegyes csapatok esetében igazából a vegyesség csak szmbolikus, mert az egyetlen lány versenyzõt a pályán sem lehet látni, és a verseny így az erõs ötfõs fiúcsapatok versenyévé válik elég hamar. Tisztelet a kivételnek, aki nem így csinálja, de azt hiszem nem sok ilyen van.
Lehet, hogy érdemes lenne szigorítani a vegyesek összeállításán? (mint más sportágak esetében vegyes csapat az, ahol a csapat legalább a fele lány - azt hiszem a sárkányhajósoknál is így van) Így nem lehetne azt megjátszani, hogy a lányt csak csippadogatónak viszik a csapatok.

Persze ez nem kisebbíti a fiúk érdemeit és ezúton is gratulálunk mindenkinek aki eredményesen teljesítette ezt a 24 órát.

#163
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Hú Ádám, de haragudtam rád, mikor megkérdeztem kutyafuttában, hogy mondj valami idõt, te meg elküldtél a vérbe. Lesz ez még fordítva... :D


...tuttira nem tudtam...nem bunkó vagyok hanem hülye...mivel én a pillanatnyit látom csak...s ha akkor többen köttetek át , nincs idõ mazsolázni...nomeg azért vannak a segítõk, hogy tudják, nomeg neked is van órád gondolom...és monden versenyen hangsúlyozom, kérlek, könyörgöm nektek...ne a szpíkert zaklassátok az ilyen kérdésekkel...mi csak pár infót látunk...lesz ez még így sem? Lesz.
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#164
superszabi

superszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
A zene király volt. Nálunk tetszett mindenkinek.



Eddíg minden 24h-n ott voltam. Már megxokottan mulla infóval kezdtem a dumálást. Sajnos ez nem csak a 24h-ra jellemzõ. De mivel már rutinos vagyok, lassan becsepegtek az infók...
Angol szpík: nem volt infóm, hogy hány külhoni van, mire kiderült, kiderült az is, hogy tudnak magyarul, svagy van velük magyarul instruáló, egy Osztrák versenyzõ volt, aki kapott német kommentet.
A kaja az tényleg kritikán aluli volt, mégg a reggeli volt a legjobb...de a büfést fenéken billentettem volna...kb 30 liter olyan virslis szószt dobtak ki másnap, nomeg kb 60 kg kenyeret...az eredményhirdetéskor megin éhen akartam halni, a reggeli 2 zsömi, szalálmi, macisajt 3 nagy ládával rohadt a napon...megkérdeztem: "ugye skciós már a reggeli csomag?" ...az persze...500Ft...annyi volt reggel 7-kor is...aztán elvitték és kidobták az egészet...no comment.
A pálya tökéletes volt. Ti versenyzõk, nagxon fegyelmezettek, a rendezõk valóbanmindent megtettek, hogy a pálya mindíg naprakész legyen...köszönhetõ ez Fetzer Robinak és Seti-nek a fõbíróknak...az idõmérés flottul zajlott...
Viszont nagyon nem tetszett, hogy el voltunk szórva, táborügxileg...pl mi kb 300 méterre voltunk...ez egy nagy baráti mag-brancs...s most elszigetelõdtünk egymástól...de az 50m3-es placcokat sem értem...1-1 tábor max 20m3 elfért...majd nagy szünet...foghíjas volt a tábor.
Ti viszont császárok vagytok...( de mi is dobogón végeztünk a Focus-al )...
Remélem a zenék s a hangulat tetszett.


Értem Én! De leszarom

#165
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Hú Ádám, de haragudtam rád, mikor megkérdeztem kutyafuttában, hogy mondj valami idõt, te meg elküldtél a vérbe. Lesz ez még fordítva... :D

#166
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
mathers,
nagyon jókat írsz:
* szóló frissítõ (a nyolcóráson megkaptuk a rendezõktõl "ingyen"!)
* csapattagonként csip
* szólóknak jel hátulról.

---
A kedvenc párbeszédem, nem voltam túl friss:
- Bálrá
- Gyere!
- Szenk jú!
- Bitte.

#167
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Eddíg minden 24h-n ott voltam. Már megxokottan mulla infóval kezdtem a dumálást. Sajnos ez nem csak a 24h-ra jellemzõ. De mivel már rutinos vagyok, lassan becsepegtek az infók...
Angol szpík: nem volt infóm, hogy hány külhoni van, mire kiderült, kiderült az is, hogy tudnak magyarul, svagy van velük magyarul instruáló, egy Osztrák versenyzõ volt, aki kapott német kommentet.
A kaja az tényleg kritikán aluli volt, mégg a reggeli volt a legjobb...de a büfést fenéken billentettem volna...kb 30 liter olyan virslis szószt dobtak ki másnap, nomeg kb 60 kg kenyeret...az eredményhirdetéskor megin éhen akartam halni, a reggeli 2 zsömi, szalálmi, macisajt 3 nagy ládával rohadt a napon...megkérdeztem: "ugye skciós már a reggeli csomag?" ...az persze...500Ft...annyi volt reggel 7-kor is...aztán elvitték és kidobták az egészet...no comment.
A pálya tökéletes volt. Ti versenyzõk, nagxon fegyelmezettek, a rendezõk valóbanmindent megtettek, hogy a pálya mindíg naprakész legyen...köszönhetõ ez Fetzer Robinak és Seti-nek a fõbíróknak...az idõmérés flottul zajlott...
Viszont nagyon nem tetszett, hogy el voltunk szórva, táborügxileg...pl mi kb 300 méterre voltunk...ez egy nagy baráti mag-brancs...s most elszigetelõdtünk egymástól...de az 50m3-es placcokat sem értem...1-1 tábor max 20m3 elfért...majd nagy szünet...foghíjas volt a tábor.
Ti viszont császárok vagytok...( de mi is dobogón végeztünk a Focus-al )...
Remélem a zenék s a hangulat tetszett.
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#168
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Ha valaki fejkamerával végig ment az megoszthatná! Megmutatnám páromnak mit is hagyott ki!

Egyébként nekem az eddigi 24h-ból ez a pálya tetszett a legjobban!
Az mondjuk fájt hogy a cserkeszek miatt nem lehetett nagyon sátrat verni az árnyékba!

Mondjuk a verseny alját jelentette, hogy a kajajegyre finomfõzeléket adtak, az én úgy gondolom a komplett rendezvény megalázása volt! Mondjuk az 500huf-os ásványvíz sem volt semmi, de ez nyilván a büfés sajátja volt!

Remélem jövõre sem változik a pálya! Ezen a pályán bárki végig tudott menni, és mégis izgi volt meg kihívó, elosztva a szívást és a pihenést!

#169
mathers

mathers

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Elõször is köszönöm a szervezõknek. Elég jól éreztem magam (a fûtést kicsit feltekerték, legközelebb a légkondit pár fokkal alacsonyabbra állítsátok kérlek ;o))

A pálya nagyon tetszett, szerintem remek volt. Mint már páran kiemelték az, hogy közben igazítottak rajta az is szép volt . (Bár az eredeti csikicsuki nekem jobban tetszett) Viszont volt pár terület amin úgy érzem van helye (remélhetõleg építõ jellegû) kritikának: (a Nordic24.dk -t tudom összehasonlítási alapnak)

Vacsora: A finomfõzelék botrány. Ha nem szánnak rá költségvetést ne legyen inkább vacsi, de szerintem kb ugyanennyibõl egy paprikáskrumpli vagy mint említették tejbegríz is kijött volna. Mindkettõvel nehezebb lett volna mellé nyúlni mint ezzel az édes löttyel.

Frissítõ:
Maratonokon a frissítõponton izón kívül szokott lenni, alma/banán/keksz, akármi. Itt miért nem? Miért nem volt elérhetõ az izós sátor a pálya elhagyása nélkül?

Szólósátor:
A pályáról közvetlenül elérhetõ közös sátor/asztal/depó ahol kaját, frissítõt el lehet helyezni, így háttércsapattal nem rendelkezõ szólók lényegi idõvesztés nélkül tudnak frissíteni, anélkül hogy 100m-t kellene bolyongani a parcellák között amire mellesleg nincs szükségük. Amúgy a Nordic24 en szólóként egy tornateremben kaptunk 3*4 métert - bõven elég volt....

Idõmérés:
Nordic24 en volt amit mindenképp át kéne venni:
- Csapattagonként külön chip. Az átmatricázás külön idõ a váltásnál és utólag nem lehet követni melyik kör kié volt. Arról nem is beszélve, hogy pl jelenleg a 2 óra/csapattag szabály nem kikényszeríthetõ. (Pl én egyedül képviseltem a Pukkabigfootot de facto ffi solo-t menve.)
- Külön idõmérõpont a váltózóna elõtt és után. Ha egy szóló egy fél órát zuhanyzik, nem egy 45 perces kört loggol hanem tudja hogy a friss kör mennyi ideig tartott.
További ötletek a távolabbi jövõre nézve:
- Ilyen rövid pályán nem egyértelmû hogy kell, de beérés elõtt kb 5 perccel egy köztes idõmérõpont, hogy lehessen tudni mikor kell váltani.
- A verseny helyszínén terminálok realtime állással. (És köridõkkel)

Szóló hátulról nem megkülönböztethetõ:
- Kint minden szóló kapott egy szép nagy (specialized) S betût a vádlijára. Így verseny közben lehetett tudni hogy az elõtted lassan haladó Soló vagy csapattag. Az köszönhetõen a remek és szinte mindenhol elõzhetõ pályának nem volt annyira kritikus, de azért több infót adott volna a hátulról érkezõnek mire számítson...

Információ regisztrációkor:
A regisztrációs sátorban még azt sem tudták elmondani hol van a versenyzóna a térképen. Kövessük a nyilat. Utánna egy biztonságiõr beirányított egy akkora parcellára amin az auto se fért el, miközben még volt jópár üres/készülõben. Nem volt az információs csomag része sem a versenyhelyszín térképe, nem láttunk sehol pályatérképet. Nem volt sehol feltüntetve a várható program (mint mikor és hol lesz vacsi és mit kell kezdeni a két kajajeggyel, miért zárják le a váltózónát 15 perccel a verseny vége elõtt.)

Végül ha már egyszer voltak külföldi résztvevõk, és jelenlétük támogatottnak tûnt elõzetes kommunikáció alapján, akkor legalább a lényegi infókat bemondhatták volna pl angolul...

#170
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Már nem tudom javítani, ezért itt a link, remélem ez már jó lesz.
https://plus.google....998312375846465

Rendben, müködik. :)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#171
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Pár fotó a versenyrõl: https://plus.google....000377875999345

#172
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Már nem tudom javítani, ezért itt a link, remélem ez már jó lesz.
https://plus.google....998312375846465

#173
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
a második albumodra kattintva a saját képeimet adja be
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#174
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
A 24h képeket Itt és Itt találjátok.

#175
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

nagyon jó pálya,remek helyszín
pocsék kaja,nevetséges díjazás,full lehúzás az egész
Ezek ellenére jövõre is el fogok menni,de rossz látni,hogy évrõl évre romlik a verseny színvonala.


Ami nem tetszett, és a szervezõknek volt beleszólásuk:
- betonplacc sátrazáshoz. Szerencsére a nagy sátor éppen elfért a placcon, és a széle vashoz ki tudtuk pányvázni. De egy sima sátor felállítása a betonra?
- péntek este 8-9 körül még balhézni kellett azért, hogy a villany kicsepegjen a konnektorokból, csak mert valami villanyász úgy ment haza, hogy nem kapcsolta be a villanyt
- finomfõzeléket osztogatni 10-12 órányi tekerés után, mindennek az alja volt. Legközelebb tökfõzelék lesz szafttal? Mert a tejbegríz csak jobb lett volna
- regisztrációt miért kellett a pitlibe eltenni, miért nem a versenyközpontban volt? Csak az autó regisztrálás miatt?
- a pénteki e-mailben meghirdetetteknek alig volt köze a valósághoz

Ami tetszett, csak hogy a jó maradjon a végére:
- kitáblázott útirányok a regisztrációhoz is és a tárborhelyhez is
- a pálya. Bár utáltam a kerítésen belüli poros-köves résztõl a kis beton körforgalomig tartó részt, pláne azzal a rusnya hirtelen meredekkel, de azokkal együtt volt csak alkalmas arra, hogy körönként öljön meg bennünket. És ez az 5 km körüli hossz a minimum, ami kell egy ilyen versenyhez
- a rendezõk gyors reakciója, hogy folyamatosan figyeltek a pályára. Szuper volt, ahogy korrigáltak éppen annyit a pályán a csiki-csukis részen, ami ahhoz kellett, hogy a rész élvezeti értéke megmaradjon, de veszélye csökkenjen. A szalagozásra is figyeltek, szükség esetén zártak le rövidítõ ágakat. Folyamatosan mozogtak, figyeltek a pályán. Köszönjük!

Nekem a mélypontot az a 3 kör jelentette még szombaton délután, amikor zsinórban szedtem össze 4 defektet. Utána még kellett jó pár kör, hogy visszajöjjön a bringázós kedvem.
És különösen jól esett látni, hogy még a dobogó körüli szólósokat is megette ez a 24 óra, nem csak engem darált meg :)))))
Jó volt, jól esett!

#176
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Bocs, azt hittem a pdf és az xls ugyanaz, és inkább a pdf-t részesítettem elõnyben.

#177
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Köszi mindenkinek a versenyt!
Részletes köridõ eredmények lesznek szerintetek?


Úgy látom megártott neked a meleg és a por!:D
Minek linkeljük be két percen belül hárman az eredményeket, ha lusta vagy megnézni?
Az XLS formátum minden részletet tartalmaz, amire csak kíváncsi vagy.

#178
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Köszi mindenkinek a versenyt!
Nekem ez volt az elsõ 24órásom! Tetszett, még a por ellenére is! Részletes köridõ eredmények lesznek szerintetek?
A pálya korrekt volt kivéve azt a fahidat ami szétrázta a bringákat és a bringásokat is egyaránt! Egy jobb megoldás nem ártana jövõre!

A fotókat senki ne tartsa vissza :-)

#179
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
lassúak vagytok... :D

#180
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

eredmények elérhetõek valahol?


Tempo Sport -