Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Homokfúvás, bringafestés, eloxálás, stb. nagy topicja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2194 hozzászólás a témában

#2101
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Hát ,ki gondolta volna , mi ?  :-/
Na jó , ki csinál ilyet , és mennyiért ? (ez utóbbit úgyértem , hogy az 1 és az 1000 álltal bezárt intervallum mey pontjának megfelelõ összeget kér érte )
???
:-* annak ,aki vállál ilyen dolgokat megfizethetõ áron !

#2102
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Várj összeszámolom......igen ..........meg..a...........ja és a..........á és a..........
HÁT SENKI!!!!!!!

#2103
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
wow , és ilyet ki csinál ingyen ?  ;D

#2104
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Amikor matricárol van szo ugye nem az öntapis dolgokra gondoltok mert azt nem lehet lelakkozni igényesen .A lelakkozott matricákat egy ragasztoval átitatott különleges papirra lehet festeni különbözö eljárásokkal aztán a megszáradt festékréteget leáztatják és rásimitják a vázra aztán lakkozzák át.

#2105
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Szasztok!
Ennek a Répa gyereknek nem tudja valaki a telszámát?
Üdv:Thommey
Vagy van rajta kívül valaki,aki Airbrushal fest?
Üdv:Thommey

#2106
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Ruff:
El vesztettem a fonalat. Mi kopik le? Mert nekem az airbrush-os festés nem kopik, pedig csak 1x van lakkozva. Jó minõségû festékkel kel dolgozni! A matricára meg vállalnak 3 év garanciát!!! Igaz annak 15000 Ft/m2 (habár ekkora felület nincs az egész paripa).
Nem tudom miért van ennyire túlragozva a téma?

1.
Egyszínû festésnél: hamokfújás, aztán festés(fújás). Van egy frankó festék aminek mûanyagos hatása van. Sz'al ha meg is ütöd akkor sem jön le, max meggyûrõdik... De errõl Peppencs barátom többet tudna mesélni. Az ára max 6000 Ft

2.
Matricázni 2 félét lehet. Egyszínût (formákat, betûket...), vagy színeset (képet, színes betûket...).
Az elõbbit érdemes kivágatni sablonkivágóval, az utóbbit max körbevágatni. Az áráról már írtam.

3.
Airbrush festés. Na ez már keményebb. Homokfújás ajánlott (habár nekem "csak" kézzel lett felcsiszolva) elöljáróban. Aztán lehet alkotni minden szépet. Esetleg matrica (habár akkor már ráfújatom amit akarok). Végül lakkozás (soxor, de legalább 2x vastagon). És meg is vagy. Persze az alapanyagra nem szabad sajnálni a pénzt. Én a Standax-ra esküszöm. Ha autókra megfelel... ;D
Az airbrush festés ára változó, az enyém úgy néz ki mint egy számítógép belül. Ez olyan 45000 Ft (lett volna ha nem az öcsém csinálja ingyen  ;D )

Na ennyi, jó csinosítgatást!

#2107
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Mit szólnátok ha lenne BMFT matrica??? Az simán elférne a vázon! Vagy nem?

Sekee

#2108
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Major, na pontosan erre vagyok én is kiváncsi, mert ha nem olyan vészes, bmft szintén megvalósíthatjuk a vázak fújását ( ;D ). Úgyhogy, ha van valaki, aki tudja hogy müxik ez az eljárás, meg az "alá-matricázás", írjon!

#2109
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Joarc:

Nem tudsz valakit aki rendelkezik ilyenel ? ? ? Nomeg tudja is használni és a festéken kívül valamely tiszteletdíjért nem is csinálná ? ? ?

Nomeg az lenne mg a kérdésem hogy hogy is van ez ? ! Veszek egy vázat, leszedetem róla a festéket (mondjuk homokfújással), utána lefestetem alapszínre ? Vagy nem ? (Csakmert gondolom nem olcsó egy egész vázat lefújni air brush-al) Nomeg utána alló lefújkászom azzal az air brush cuccal és utána lakk ? ? ? Vagy nem ? Vagy hogy ?

#2110
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Olyasmi dizálynt mint a planet x lehet csinálni air brush tehnikával nem is nehéz . Az élas vonalakat sablonnal az átmeneteket meg simán a pisztolyal.Ha valaki modellezett biztos tudja hogy van ez . Az egzszerübb minták festése nem egy ördöngösség . Kell hozzá egy pisztoly (normális minöségü 15 20 e ) egy kompresszor 20 30 e vagy egy autogumi amit mindig felpumpálsz és abbol jön a nyomás bár ennek a megoldásnak vannak hátulütöi , és festék  ;D

#2111
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Van országútiba is.  ;D
Feltöltött kép

#2112
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát ezek is nagyon szépre sikerültek:)
Da ahogy a festéses dolgokat nézem,inkább az országútisoknál nagy divat ez.Pl:a Trek új felhívása,a Carbon o.ú.-i gépekre.Kíváncsi leszek a képekre:)
Üdv:Thommey

#2113
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Planet-X is gyárt "egész szép"  ;D vázakat:
Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#2114
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Bazz, ez a Cannondale nagyon ot van!!  ;)
Én egyszer egy olyan festést láttam, hogy fekete alapon csontminta, de valami eszméletlen életszerûséggel. A poén az volt még, hogy fulltelós volt a paripa és a forgástengelynél úgy volt felfestve a két csont találkozása, hogy amikor berugózott a keró pont olyan volt, mintha frankón az izületen fordult volna el a lengõkar!!!  8)

Tényleg senki nem tudja Répabácsi emilcímét? Egyébként nem olyan 20 év körüli ez az úriember?

#2115
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Köszi az infot:)
Még egy õrület ;D
Feltöltött kép
Üdv:Thommey

#2116
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Azt kell, hogy mondjam, hogy kegyetlen jól néznek ki ezek a festett gépek, és bár eddig nem foglalkoztam a gondolattal, most marhára megfogott, hogy nekem is Egyedi gépem legyen. Valaki le tudná írni, hogy pontosan hogy készülnek az ilyen festések, matricások, mert nincs kedvem Repa kollegának annyit perkálni, inkább saját kútfõbõl, és erõbõl dolgoznék (persze nyilván valami mûhelyben lenne fényezve, etc.). Persze ha ti sem tudjátok...  ;D

#2117
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hefi fényképe utána szabadon:  :o
Feltöltött kép

#2118
hefi

hefi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
thommey! ez a pyxis festes Repanal 35000 HUF-ba kerul a gazdajanak:
Feltöltött kép

#2119
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sikerült:)
Akkor:a kedvencek
Feltöltött kép
Feltöltött kép


#2120
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát télleg szépre sikerült a váz festése:Nem tudja vki Répa telszámát?Mennyiért fest egy vázat?
Ja és hogyan lehet ide képet berakni?
Üdv:Thommey
Feltöltött kép