Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#361
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Hétvégén lesz valami menés?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#362
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Szia Oerdescu!

Mostanában mi sem keménykedünk az év elején. Szerintem simán megállnád a helyed köztünk. Csoportban meg szélárnyékban nem hinném, hogy gondod lenne a kicsit nagyobb tempóval... Majd írunk, hogy mikor merre megyünk. De általában, ha helyben tekerünk, akkor a Kmét-Ladánybene-Tatárszentgyörgy-Örkény-Hernád útvonalat preferáljuk. Szívesen látunk.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#363
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

Persze, jöhetsz egy napra is! A helyi erõk közül is sokan csak egy napra/estére jönnek. Esténként vagy a turistaházban leszünk vagy a vadászban.
Illetve ha a jókedv megüt egy bizonyos szintet, éjszakai túra is valószínûsíthetõ. :)
Valószínû szombaton lesz egy egész napos túra, nem túl korai indulással.

Torockón már többször voltunk, de eddig még mindig gyalogosan. Sajnos a Székelykõre nem vezet olyan ösvény amit bicajjal abszolválni tudnánk, de már tervben van hogy bicajokat is kéne vinni és bejárni a környéket.


OK, köszi az infót. Majd inkább a saját topikjába írok, mégiscsak ezért van. :)

Itt vannak fotók az Enyedi-szorosból:
https://picasaweb.go...iklamSzTBorKKZ#
https://picasaweb.go...rdescu/KKZ2008#

#364
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Persze, jöhetsz egy napra is! A helyi erõk közül is sokan csak egy napra/estére jönnek. Esténként vagy a turistaházban leszünk vagy a vadászban.
Illetve ha a jókedv megüt egy bizonyos szintet, éjszakai túra is valószínûsíthetõ. :)
Valószínû szombaton lesz egy egész napos túra, nem túl korai indulással.

Torockón már többször voltunk, de eddig még mindig gyalogosan. Sajnos a Székelykõre nem vezet olyan ösvény amit bicajjal abszolválni tudnánk, de már tervben van hogy bicajokat is kéne vinni és bejárni a környéket.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#365
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

Üdv itt!
Máris itt az elsõ programajánlat: BMFT találkozó Répáshuta, 2011.02.25-27.
Ha alkalmas lesz az idõ, és eddig úgy néz ki hogy igen, túrázunk egy-két jót a Bükk fennsíkon és környékén montival.
Gyere ismerkedni! Valószínû lesz hely autóban ha kell.


Szia

Nnnna, pont ilyesmi túrákra, összejövetelekre gondoltam. :) Ráadásul a Bükk a szívem csücske. Ott voltam elõször
gyalogtúrán és azóta is jártam arra többször.
A gond az, hogy ez most pont nem jó idõpont. Nem-e lehetne-e esetleg, hogy betársulok egy tekerésre hozzátok, ha nem is maradok elejétõl-végéig?

...

...és látom a fótóidon, hogy Torockón volt a szilveszter. Minden évben ott van a nyári hegymászótalálkozó az erdélyi srácokkal. Szeretem azt a környéket. Sok nagyfalas sziklaút van Torockó és Enyed között a szorosban. ...és hányszor gondoltam már arra, hogy egy bringa is kéne, ha megyek arra felé. :)

#366
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Sziasztok kecskemétiek

Üdv itt!
Máris itt az elsõ programajánlat: BMFT találkozó Répáshuta, 2011.02.25-27.
Ha alkalmas lesz az idõ, és eddig úgy néz ki hogy igen, túrázunk egy-két jót a Bükk fennsíkon és környékén montival.
Gyere ismerkedni! Valószínû lesz hely autóban ha kell.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#367
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
Sziasztok kecskemétiek

Már régebb óta olvasgatom a hozzászólásaitokat, de érdemben most látom elérkezettnek, hogy írjak is.
Kicsit több, mint 3 éve országútizok és kb 29 éve kerékpározok. (4 éves korom óta szinte napi rendszerességgel.)
Ahogy láttam a beírásaitokat, sokatokkal nem is tudnék lépést tartani oútival, de nem is ez a célom. Általában egyedül tekerek, legtöbbször 100 vagy 120 km-t megyek egyszerre, ha jó formában vagyok 30-31 km/h átlaggal (mínusz bemelegítés / levezetés). Pelso-n 3x vettem részt, tavaly 5:54-et mentem. Más versenyen nem vettem még részt.

Másodsorban; tavaly hozzám került egy CUBE Analog monti. Egyszer mentem vele a Mátrában, azon kívül csak itthon, az alföld közepén tekertem vele.
...na és ezért írok most. Szívesen csatlakoznék 1-2 napos túrákhoz hegyek közt. Ha lennének ilyen kezdeményezések év közben, akkor szeretnék menni én is.

Alapvetõen országútis tekerésekben is részt vennék, de csak olyanok jöhetnek szóba, ahol - mondjuk - 100 km-en elég a kicsivel több, mint 30 km/h átlag. Rövidebb távon (ált 65 km) tudok menni egyedül is 32-33-at, de azért nem szeretném a teljesítményemmel hátráltatni a csapatot.

...bár most vettem új pár kereket a gépbe, lehet, hogy így akár +1 km/h is kijön belõlem hosszútávon. :D



Üdv;
Dani

#368
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Ejnye már srácok! :-) Elég a csipkelõdésbõl! Koncentráljunk a kerékpárra!

Tényleg jó volt a tekerés tegnap, kellemesen alállt a szél, mire hátulról kellett volna fújnia. Azért élménynek nem volt utolsó. És hát azért társaságban tekerni nagyságrendekkel jobb, mint egyedül, csdak a hosszú téli estékalatt hajlamos az ember elfeledkezni róla.

Most meg majd jön a hó, meg esõ...

Mi az hogy elég a csipkelõdésbõl? Lassan 12éve csináljuk :D

#369
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Ejnye már srácok! :-) Elég a csipkelõdésbõl! Koncentráljunk a kerékpárra!

Tényleg jó volt a tekerés tegnap, kellemesen alállt a szél, mire hátulról kellett volna fújnia. Azért élménynek nem volt utolsó. És hát azért társaságban tekerni nagyságrendekkel jobb, mint egyedül, csdak a hosszú téli estékalatt hajlamos az ember elfeledkezni róla.

Most meg majd jön a hó, meg esõ...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#370
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Szerintem menjél és két legyet ütsz egy csapásra: 1. VÉGRE megfürödhetsz és nem a lavórban a többiek után :-) :-) 2. Van rá esély, hogy gyûjthetsz élményeket az esti magányos paplan-party-hoz... :-) :-)
Nem használtam teleobjektívet: az panorámafotó! 4-bõl illesztettem össze...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#371
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Tényleg Kiskubai az avatarod készítésénél minek rúzsoztad ki magad?? :-) Csak nem EMO-s lettél??? Hova jut ez a világ...


ha-ha-ha....Eddig nem tellett bõrfotelre, meg ilyen pipec kerekekre, de mostmár muszáj lesz nekem is valami hasonlót csinálni mint a tiéd :D Nemtudom, te milyen nagylátószögû objektívet használtál hogy belefért az arcod? :P

Tegnap pedig visszautasíthatatlan ajánlatot kaptam, felhívott egy kedves -nõnemû- barát, hogy a Lukács fürdõben van gyakorlaton (masszõrnek tanul), és nincs-e kedvem bemenni ingyen, fürdeni egyet, aztán pedig megmasszíroz. Szerinted? :D

#372
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Hitegetni nem szoktam senkit, csak volt gyerekszobám :-) (krétával elválasztva...)
1/2 8-kor értem haza a munkából és elsõ utam a hûtõhöz vezetett, ugyanis akkor reggeliztem. Majd folytattam az ebéddel. Egy bõséges vacsora után (mindez 10 percen belül) felkutattam a kisfiam és bevallom hõsiesen nem a karbon-fékpofáimon járt az agyam... Ellenben ma már eszembe jutott, hogy azzal "hitegettél", jössz ma tekerni velünk. Gondoltam ott megbeszéljük (azaz hazakísérsz és hálás leszel :-) :-) ) A projekt már ugrott, ugyanis holnap elutazom (viszem a kerót...) és hotelszobákban ritkán megtalálható leszek két hétig... Felsõ kategóriás kerekeknél bevezetném azt, hogy a leendõ tulajdonost átvilágítanám, nehogy rontsa az adott márka presztízsét! :-) :-) :-) Gratulálok és minél több savasodást kívánok hozzá! Egy kerékszett kihozza az emberbõl az állatot.... (a csiga is állat, meg a lajhár is!)
Jó volt ma srácok! Az egészben az tetszett a legjobban, hogy jól megszívtuk a széllel! :-) odafelé volt hogy beleálltunk a 25 km/h-ba is :-( visszafelé meg a szél megtréfált bennünket... Az oda-vissza viszonylat között így 15 perc különbség keletkezett, ami elgondolkodtató. oda 28,8-as átlag (hihi) vissza 34-es 100 km-en. Gerivel mentünk ketten nyáron ugyanitt 50%-ban megosztva 28 perccel jobbat!!!!!!!
Tényleg Kiskubai az avatarod készítésénél minek rúzsoztad ki magad?? :-) Csak nem EMO-s lettél??? Hova jut ez a világ...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#373
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Szép szép... :)
Ilyen vázban se volt még ilyen kerék szerintem :D

A kép minõsége miatt viszont 1-es :D
Mi lett az iPoddal bekoszosodott a lencse? :)


eladtam az iphone-t már rég :) Amúgy az is szar képet csinál, ez viszont webcamos.
Amúgy elég bután néz ki benne a kormány alatt lévõ hézagolók miatt, de könyöklõnél nem lesz ott a hézagoló, úgyhogy jól fog az kinézni :)
Már csak az kéne, hogy legyen MIBE belerakni pályán.

#374
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Szép szép... :)
Ilyen vázban se volt még ilyen kerék szerintem :D

A kép minõsége miatt viszont 1-es :D
Mi lett az iPoddal bekoszosodott a lencse? :)

#375
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Megvettem a ZIPPeket :) Viszem is ma haza, de sajna a közös edzésre nem tudok hazaérni :(

Viszont te meg nem hívtál tegnap este, csak hitegettél...na szép. :D

Feltöltött kép

#376
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Gondolom a szokásos Kmét-Ladánybene-Tatárszentgyörgy-Örkény-Hernád és vissza útvonalon próbálkozunk
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#377
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Én ott leszek, de szigorúan haszonélvezõ szerepkörben. Vezetni egy centit sem!!! :) Na jó, hátszélben elõrekéreckedek...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#378
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Ma 13ó15 perckor körforgalom a ménteleki út elején! LAZA 100 km, nem lesz 30-as átlag sem ilyen szélben. GYERTEK!!!!!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#379
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Bazzz... Ezzel levillogod az x5-ösöket az útról :-)
Én is vmelyik este fél 8-kor végeztem. Majdnem magammal :-) Egész egyszerûen változó összetételû kutyafalkával tekertem ladánybenétõl egészen az m5 felüljárójáig. A poén az volt, hogy nem fair ahogy intézik az ügyet: ki vagyok (teljesen...) világítva és messzirõl meglepetésekkel készülnek. Majd be szartam amikor megindult szinte mellettem az aljnövényzet! Viszont rendes tempóváltások összejöttek :-)
Holnap megyek, de csak száraz úton. Nekem most csak ünneplõs bicajom mobilis, nem szívesen takarítanám két órát.
Megvetted a zipp-eket MMA-Kiskubai?? (akkor ma este nem alszol egyedül :-) :-) :-) )
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#380
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Johhny-val beszéltük hogy szombaton elmennénk egy 3,5órás körre, van kedve társulni valakinek? Geri, Duzmi, Gyuluc?

Ja, és Jani! ITT megnézheted hogy mit tud az a lámpa amirõl meséltem :) Nézd azt amikor a szembelévõ épületre világít.


Elmehetek vízhordónak a szélárnyékotokban?:D Merre mentek?