Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
4218 replies to this topic

#321
donnyd80

donnyd80

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Én is mennék ha lehet, biztos találkoztatok már a környezõ utakon velem.

#322
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Találkozhatunk a reptérnél, ahol kezdõdik a kerékpárút,tízre ott tudok lenni.

#323
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Ok, gyerünk! Hol találkozzunk?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#324
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Igen aszfalton ,tíz órai indulásra gondoltam.

#325
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Egy olyanhoz mit szólnátok:Kecskemét-Szentkirály-Lakitelek-Tiszaalpár-Kiskunfélegyháza-Jakabszállás- Kecskemét

Hû, ez jó kis kör lenne! Végig aszfalt ugye?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#326
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Egy olyanhoz mit szólnátok:Kecskemét-Szentkirály-Lakitelek-Tiszaalpár-Kiskunfélegyháza-Jakabszállás- Kecskemét

#327
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Kiskubai! Remélem megrak hátulról egy kigyúrt delfin! Szentségedet, hogy ilyen helyen vagy!


Kigyúrt delfin :D Szakadok a röhögéstõl :D :D

Egyébként remélem mostantól jó idõ lesz otthon, mert még 5 napot ráhúzok az edzõtáborra, és tovább edzek a két Petivel Mátraházán :)

#328
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Szombaton beleférhet egy kanyar,talán addig javul.

Szombati akció engem is érdekelne, ha szép idõ lesz!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#329
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Szombaton beleférhet egy kanyar,talán addig javul.


Sajnos nekem kiesik a hétvége teljes egészében. :( De ti adjatok a kilómétereknek!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#330
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Szombaton beleférhet egy kanyar,talán addig javul.

#331
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Tekerõs idõ... ehh...:(
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#332
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Én meg csak itthon meduzzogok. :(
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#333
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Kiskubai! Remélem megrak hátulról egy kigyúrt delfin! Szentségedet, hogy ilyen helyen vagy!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#334
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Jól látod az összefüggést! NAGYON leegyszerûsítve a magasabb haematocrit = "sûrûbb" vér = többletmunka a szívnek a keringtetésre. Ezért tiltott az EPO ami sehol nem károsít, csak sûrûbb a vér és max terhelésnél ez problémát jelent. Csak meg kell figyelni a labdarúgók hogyan döntik befelé a folyadékot a közelmúltban bekövetkezett sorozatos tragédiák után. (ugye náluk borzasztó magas a stressz is a fizikai terhelés mellé) Az edzések során marha sok vizet veszítünk, nem pusztán az izzadással, de a szénhidrát raktáraink lerombolásához, az emésztéshez (ami baromira felgyorsul), és a kilélegzett párához is kell. (ugye tanultuk, hogy egy átlagember tüdõfelülete kb teniszpályányi: nálunk a felület is legalább másfélszeres ehhez jön még a percenkénti 14-16 légzés helyett akár a 30-40-50!) Amennyiben megteheted az izotóniás ital a legjobb amit magaddal tehetsz (kb 4-5 % szénhidrát tartalom a megfelelõ koncentrációban kikeverve, ásványi anyagok testazonos formában), alkoholmentes sör ill. bármi ami nem tiszta víz. Annyi amennyi belédfér. Magas haematocrit (50% vagy 0,5 felett) különösen figyelnék erre... Tudom mert engem is citáltak már emiatt doppingvizsgálatra :-)


Köszönöm.


A sebesség mindent megold.

 


#335
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Erre csak annyit tudok mondani: +/!/+!!+/==="(=+!4566568Ö9POZGRTZR
Nekünk meg lefagy a tökünk itthon (bocs Nuca).
Ezek szerint kört kapunk tõled tihanyban...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#336
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Jól látod az összefüggést! NAGYON leegyszerûsítve a magasabb haematocrit = "sûrûbb" vér = többletmunka a szívnek a keringtetésre. Ezért tiltott az EPO ami sehol nem károsít, csak sûrûbb a vér és max terhelésnél ez problémát jelent. Csak meg kell figyelni a labdarúgók hogyan döntik befelé a folyadékot a közelmúltban bekövetkezett sorozatos tragédiák után. (ugye náluk borzasztó magas a stressz is a fizikai terhelés mellé) Az edzések során marha sok vizet veszítünk, nem pusztán az izzadással, de a szénhidrát raktáraink lerombolásához, az emésztéshez (ami baromira felgyorsul), és a kilélegzett párához is kell. (ugye tanultuk, hogy egy átlagember tüdõfelülete kb teniszpályányi: nálunk a felület is legalább másfélszeres ehhez jön még a percenkénti 14-16 légzés helyett akár a 30-40-50!) Amennyiben megteheted az izotóniás ital a legjobb amit magaddal tehetsz (kb 4-5 % szénhidrát tartalom a megfelelõ koncentrációban kikeverve, ásványi anyagok testazonos formában), alkoholmentes sör ill. bármi ami nem tiszta víz. Annyi amennyi belédfér. Magas haematocrit (50% vagy 0,5 felett) különösen figyelnék erre... Tudom mert engem is citáltak már emiatt doppingvizsgálatra :-)
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#337
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
Természetesen jobbulást a sporttársnak.

Nektek pedig üdvözletemet küldöm Palotai és Herbánszki Peti társaságában :)

Posted Image

#338
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Jó, hogy benéztem ide.

Pl. Az elõzõ napi hosszabb edzések kipihenését az orthostatikus teszt segítségével mérhetjük. Ez tulajdonképpen a rejtett dehidrációs állapot kimutatására szolgál. Kivitelezéséhez elõbb mérjük meg fekve a pulzusunkat, majd álljunk fel és 10 másodperc elteltével nézzünk újra az óránkra. Ha az érték kb. 5-8%-al magasabb a fekve mért értéknél, az annyit jelent, hogy a vérnyomásszabályozó reflexeink mûködnek és minden ok. a folyadéktereinkkel.
Ha azonban a mért érték több, mint 10% - pl. fekve 50/min, felállva azonban 58-60/min-re emelkedik s ehhez átmeneti megszédülés társul, vagy fekete karikák is futkároznak a szemünk elõtt, nos akkor a teszt erõsen pozitív, és célszerû egy "kicsit" eltolni a tervezett edzés elindulásának idejét, s erõsen foglalatoskodni a só-vízháztartásunk rendezésével...

Velem elég gyakran elõfordul ez, fõleg akkor amikor jó formában vagyok. Akkor azt mondod ez azért van, mert kevés vizet-sót viszek be és több izotóniást kéne innom? Annak lehet ehhez köze, hogy magas a hematokrit szintem genetikailag?


A sebesség mindent megold.

 


#339
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 posts
Mostanában tényleg sok.

Mielõbbi felépülést neki!

#340
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Szegény csóka, emléxem rá, mindig elborzadtam, mikor láttam, hogy olyan távokat fut, mint más bringával teker. Nem jól van ez így, túl sok a tragédia...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad: