Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gázló Teljesítménytúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
698 hozzászólás a témában

#661
Tibee

Tibee

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Én is megyek! Már csak szállást kell intéznem. Elsõre bevállalom a 130at, aztán szép lassan végigcsorgok a pályán.

Gyakorlott Gázlósoktól kérdezném, hogy érdemes menni? Tatyi tele kajával piával, vagy utközben megállni kocsmáknál, és utántölteni? Mennyire van ilyenre lehetõség? Ha lehet nem vinnék magammal plusz 5 kilót.

Rajt Múzeum tér. Ez a Lackó Dezsõ (kórház mögött)? Megyeháza tér?

Ja aki a lejtõktõl félne, ajánlom figyelmébe az alábbi írást:

A kerékpár fékezésének fizikája
http://www.sulinet.h...95/szakdoga.htm

:)

(Kacsa, te meg épülj fel, aztán még egy lájtos Gyõrújbarát csak belefér)

#662
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Irigyellek Titeket!:)

Lelekben mar en is mennek szivesen [csak se bringam, se a bordatoresem nem engedi meg a nagy mozgast]. 2 honapja meg en is a 90 vs 130as tav kozott vacillaltam, de erdemes valszinu a 130ason menni a gazlo miatt.

Szoval aki 90et le tudja tolni, az sztem vallalja be a 130at. Eleg sok ido van ra. Mondjuk reggel 7 oras indulas az lehet az alap.:) Talan mert meleg is lesz, meg igy kenyelmes tempoban tekerheti le az ember [bar 1 kis esot mondott, de az csak felfrissiti a levegot].

#663
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
OFF

Nem bírok menni:cry:
Rohadt fõnök , rohadt meló:wallbange:wallbange

Szabadságot a népnek....

ON

#664
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
hééé, nemár, hogy 90en menjél
kimaradnak a legjobb részek! a gázlók!!! errõl szól az egész. az a legjobb benn!
tessék 130-on menni! 40km ide vagy oda, nem oszt nem szoroz, fõleg annál a nyugdíjas tempónál!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#665
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Mi is megyünk Paullal. Én a 90-re, õ a 130-ra.
90-esek. Mikor indultok? Lehetne valami bandába verõdni? Csatlakozhatok valakikhez? Persze csak ilyen hátráltatós megszakadós stílusban.

#666
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Közeledik a TT idõpontja, már csak 1 hét, és gázló!!!
Izelítõnek nézegessétek a pünkösdi pályabejáráskor készített fotókat:
http://azso.cjb.hu/2...os/photo38.html

Sokak kérésére idén valami picit más lesz, de ez egyelõre titok... Remélem tetszeni fog mindenkinek. :)

#667
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
A Kozma érthetetlen módon megszünt , pedig a szezon legutolsó, leghangulatosabb TT-je volt.
A Wietnám a montis szekció "Flúgos futama" lehetne ha értelmes , normális szervezõ gárda venné a szárnyai alá.A bakonyi Wietnám ha a bringázásról szólna egy igazán komoly kihívás lenne.

#668
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
És mennyire igazad van! Biciglizni én is jobban szeretek! A régi TT-ák sokkal jobb emlékeket hagytak bennem mint a mai maratonok. K200, Nagy-Szoplák és Kis-Szoplák, Kiscell-60, Wietnám, Gázló 130, Kozma, stb.. Ezen túrák után senki nem sírt, ha egy letépett szalag miatt eltévedt, vagy ha nem jutott zsíroskenyér. Igaz, 300ft volt a nevezés.
Üdv: Laci
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#669
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Pár éve pedig a Duna Maratont nyomta le valaki campinggel. A nagy szikláson értem utol, ami a távnak kb. a 3/4-énél van. És az ürge lement ott Campinggel!!!


Emléxem az arcra. Elég szálkás vádlija volt...:) Kerülgettük egymást folyamatosan. Ugyanebben az évben ment két BMX bandita is, akik annyira lazák voltak, hogy majdnem szétestek. Illetve lehet, hogy szét is estek, mert õket csak a rajt közelében láttam egyszer, aztán többet se!

A fórumszaktárs "eredménykényszeres" megjegyzésére pedig: Valóban, a maratonokon mostanában kezd eluralkodni az a hangulat, amiért sok évvel ezelõtt XC-rõl maratonra váltottam (leüvöltelek az útról, lihegek, sietek, ilyesmi...). Szóval szívesebben látogatnék TT eseményeket. Bár lenne több! Én ugyanis biciklizni jobban szeretek, mint versenyezni.

#670
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

(Egyébként nem látom, miért ne lehetne kempingbiciklivel is indulni, ha valakinek az a hobbija, pár éve a Buda Maratont nyomta le valaki kempinggel elég horror idõ alatt ugyan, de az se semmi, hogy egyáltalán végigment...)


Pár éve pedig a Duna Maratont nyomta le valaki campinggel. A nagy szikláson értem utol, ami a távnak kb. a 3/4-énél van. És az ürge lement ott Campinggel!!!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#671
Erke

Erke

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

ez milyen nehézségû? 15 évesen letekerhetõ e a 90 km?

Sziasztok! 2 éve mentünk az akkor 14 éves fiammal, nagyon kellemes túra volt.

#672
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ez milyen nehézségû? 15 évesen letekerhetõ e a 90 km?

#673
zsoooti

zsoooti

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Most hallok errõl elõszõr de el kell mennem a maratonos erdménykényszert már egyébként is kezdtem unni.

#674
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
hétvégén pályabejárás :D

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#675
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Idén elõször indulni szeretnék én is (130-on). A múlt szombaton mentem 85 km-t a Bakonyban 1500 szinttel, részben a Gázló útvonalán. És rendesen megfingottam... Oké, nincs csúcson az erõnlétem, de pár Duna Maratonra és a Garda Ronda Piccolára azért futotta belõle. Tehát nem bíztatnék senkit sem arra, hogy mindenféle felkészülés nélkül belevágjon a G130-ba 2000 fölötti szintemelkedéssel, csupán azért mert van benne bõven aszfalt és technikailag nem "gyilkos". A számok magukért beszélnek...

(Egyébként én is gondolkodom, hogy nem a crossgépemmel kellene-e menni inkább a monti helyett.)


Az tényleg kár, hogy a rövid távban nincs benne a Cuha-szurdok (ha jól értelmezem a térképet). Valóban az ország egyik legvadregényesebb helye és a Gázló lényege. E miatt nem megyek a 90-re. A többieknek is tanácsolnék inkább némi plusz edzést, aztán hajrá a mederbe!!!

#676
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Szerintem többen félreértettek, nem fikáztam a Gázlót, csak leírtam a körülményeket. Szerintem Magyarország egyik legszebb táján halad a túra, és pont azért, mert viszonylag könnyû terep, bárki nyugodtan elmehet rá.
(Egyébként nem látom, miért ne lehetne kempingbiciklivel is indulni, ha valakinek az a hobbija, pár éve a Buda Maratont nyomta le valaki kempinggel elég horror idõ alatt ugyan, de az se semmi, hogy egyáltalán végigment...)

#677
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég

Szerintem technikailag nagyon könnyû, nem is tudom, érdemes-e igazán montival menni, sok az aszfalt meg a széles, szinte tükörsima erdei út, a gázlók meg csak apró kellemetlenségek (fõleg, ha elõre tudod, hogy lesznek - én amikor elõször arra jártam, nem voltam felkészülve, anyáztam is rendesen, hogy miért nem képesek rendesen megcsinálni az utat... :-)).
130km persze nem kevés, de ha nem sietsz (és ez nem verseny!), egy nap alatt kényelmesen teljesíthetõ bármilyen átlagos felkészültségû bringásnak. HHH-n és egyéb "durvább" helyeken edzõdöttek unatkozni fognak :-)



Mondjuk idén gyere campinggel, csak mert nem technikás...

Hangulat , érzés ,élmény, ennyi.

#678
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Én 2003-ban voltam a 90-es távon ... azóta sajna nem sikerült eljutnom oda, na de idén!!! Mindenképpen menni szeretnék és ha sikerül rávennem a kedvesemet akkor 2en megyünk a rövidebb távon ... ha nem sikerül rávennem, akkor egyedül megyek és mindenképpen a 130-on! :)
Mert tekerni jó!

#679
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Hmm, hát azért a látvány és a hangulat nem kicsit különbözik... ;)

HHH-n és egyéb "durvább" helyeken edzõdöttek unatkozni fognak :-)



#680
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Meg kéne prószálni a 130km-t. Aki volt már, attól kérdezném, hogy ez mennyire kemény? Maratonozni szoktam...


Szerintem technikailag nagyon könnyû, nem is tudom, érdemes-e igazán montival menni, sok az aszfalt meg a széles, szinte tükörsima erdei út, a gázlók meg csak apró kellemetlenségek (fõleg, ha elõre tudod, hogy lesznek - én amikor elõször arra jártam, nem voltam felkészülve, anyáztam is rendesen, hogy miért nem képesek rendesen megcsinálni az utat... :-)).
130km persze nem kevés, de ha nem sietsz (és ez nem verseny!), egy nap alatt kényelmesen teljesíthetõ bármilyen átlagos felkészültségû bringásnak. HHH-n és egyéb "durvább" helyeken edzõdöttek unatkozni fognak :-)