Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Duna Maraton -- 2006. július 2.

- - - - -

  • Please log in to reply
495 replies to this topic

#321
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts

Hogy az a jó *************!!!!!!

Tavaly egy héttel a verseny elött esett utoljára esõ és még úgy is iszonyat ragadós volt, helyenként szinte járhatatlan részekkel.
Idén asszem koncentráltan kapjuk a Szilvásváradi-Zalaszentgróti-Nagykovácsi viszonyokat.

Miért??????????????????????

Emlékeim szerint tavaly szombaton délelött még esett Visegrádon.

#322
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts

Hogy az a jó *************!!!!!!

Tavaly egy héttel a verseny elött esett utoljára esõ és még úgy is iszonyat ragadós volt, helyenként szinte járhatatlan részekkel.
Idén asszem koncentráltan kapjuk a Szilvásváradi-Zalaszentgróti-Nagykovácsi viszonyokat.

Miért??????????????????????


Hogy ne legyen olyan egyszerû! Amúgy sem árt fejleszteni a bringakezelési technikát, jól jön az a hétköznapokban! :)

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#323
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
Hogy az a jó *************!!!!!!

Tavaly egy héttel a verseny elött esett utoljára esõ és még úgy is iszonyat ragadós volt, helyenként szinte járhatatlan részekkel.
Idén asszem koncentráltan kapjuk a Szilvásváradi-Zalaszentgróti-Nagykovácsi viszonyokat.

Miért??????????????????????

#324
silverlui

silverlui

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts
Helyesbítés!

Forever mudmad!

#325
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts
Úgy tûnik egész hétvégén rossz idõ lesz. Tavaly nyakig ért a sz.r, de legalább vasárnap napsütés volt. A mostani hétvégén az elõrejelzések szerint folyamatosan esõ várható :( Kis szerencsével olyan is lehet mint Szilvásváradon... :(

#326
silverlui

silverlui

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts
Most kaptunk ízelítõt az idõjósok által beHARANGozott "változékony" idõjárásról, itt a nyugati szélen Sopronban!
2006-06-29 8,00
Koron fekete ég, szinte esti sötétség, dörgés/villámlás.
Viszont az esõ nem esik, hanem ÖMLIK!!!!
A csatornák és az ereszek nem bírják, Folyik ki belõlük a víz!
Az út széli árkok megteltek!
Most 9,40 van és még mindíg zuhog!

No ezt a jót fogja megkapni a Löverek után a Pilis is!

Forever MubMad!

#327
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Pitechus,
Van egy jó hírem - szerepel a neved a nevezettek listáján

#328
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts

Tavaly nem is mentem a Duna maratonon. Nagyon keversz valakivel!!! És általában hosszútávon nem 6 órákat szoktam volt menni, hanem 4-5-öt (pályafüggõ). Még Saalbachban (3800m szint 80km alatt) is bõven 6 óra alatt megyek végig. Egyébként idén meg középtávozok, és ismét kimarad a Duna marci:(


Bocsesz, tényleg öszekevertelek. Ne haragudj.
De azért a tavalyi Dunán biztosan nem mentél volna 4-5 órát a hosszún ha elindulsz :)
Bocs mégegyszer.

#329
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Sajna más programom akadt. Talán jövõre.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#330
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Kösz Kacsa, ezt kihagytam, hogy 3 nappal elõtte nem árt elkezdeni feltölteni a szénhidrát raktárakat. És te aztán jól feltankolod magad mindenféle földi jóval, az is biztos:D:D..XCrider, miért nem jössz?

#331
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts

Én ezt a linket néztem: http://www.wetterzen...n/fsavneur.html
Ez péntek hajnalra és reggelre jelzi a legtöbb esõt... ráadásul pont az ország középsõ, északi részére, de jelez szombatra is.
Úgy gondolod XC Rider, hogy nem lesz bokáig érõ sár? Tavaly sem esett sok esõ (mostanra többet jeleznek) és mégis helyenként tengelyig ért a dzsuva. Tavaly a hosszún rendesen megizzasztott, nehézzé tette a pályát, és ahogy emlékszem neked sem ment valami jól, mert Te is 6 órán túl értél be a célba... Az a gyanúm, idén is ugyanaz lesz mint tavaly. Sajnos...


Tavaly nem is mentem a Duna maratonon. Nagyon keversz valakivel!!! És általában hosszútávon nem 6 órákat szoktam volt menni, hanem 4-5-öt (pályafüggõ). Még Saalbachban (3800m szint 80km alatt) is bõven 6 óra alatt megyek végig. Egyébként idén meg középtávozok, és ismét kimarad a Duna marci:(

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#332
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Kaja,pia...sex:)

Na de:

En szenhidratot, mar 3-4 nappal a verseny elott szoktam enni. Egyeni dolog. Reggelit igyekszem tartani a verseny elotti 3 orat. Inni: gatorade. Ebbol megiszok fel litert reggelire, ha bringanmegyek ki a rajtig [BM, Crosskovacsi, Gyorbol-Gyorujbarat], akkor utkozben meg helyszinen elfogy meg 1 fel literes cucc. Kulacsba gatorade. Iszok 1 kis vizet meg [rajt elott 10 perccel pisi:)].

Menet kozben az utobbi idoben sikerul tartanom magam a 20 perces ciklusokhoz. Ivassal nincs gond.

Kaja: verseny elott beleharapok 1 jo nagyott egy zsele szeletbe, aminek a maradekat aztan hatso zsebbe teve kesobb eszek meg. A verseny ideje alatt mindig annyira belemerulok a rezletekbe, hogy a kajalast rendszeresen elrontom. MIndig van kaja miatt 1 holtpontom, amit aztan 2-3 kmen belul kiheverek szolocukorral, meg a zselevel.

Mondjuk viszek magammal meg gelt is, ha ugy adodik, egyik frissiton 1 kis kulacsba bekeverem es betolom.

Ha rovid tavon indulok, akkor a frissitokre mindig szmaithatok, mert ugy erek oda. Kozeptavon vegyes a kep. Tavaly Gyorujbaraton nem volt gond, iden Crosskovacsin kellemetlen meglepetes volt az elso itatonal a 1.5 dl ital es mas semmi...

#333
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nana... Azert ez a felfelem tolom 10zel nekem kicsit santit: BM 10zel tolom felfele pl.. Vagy Crosskovacsi 10zel tolom felfele nem igaz. tt 11gyel futok lefele volt;) meg 5tel tolom felfele:)

"

én átlag 10et mondtam, nem azt hogy 10zel tolja fölfelé.......:)


"jatson2:


Viszont!! Odafelé irányban a PSzentlászló után Kisrigótól a második aszfaltút keresztezésig (talán úgy hívják, hogy Sikáros?) a patakvölgy végig sáros, egy két szakaszon nagyon gáz (és esélytelen, hogy kiszáradjon). Mondjuk ez a pálya 0,05%-a, de azért nem árt agyban készülni rá, pláne mivel aránylag az elején van. Kisrigónál kerüljetek ki mindenkit, elsõnek be terepre!!

Nagyon remélem, hogy a hidegfront nem fogja ezt a nagyon király, jó gyors pályát átrajzolni.
"


az ott majdnem mindig sáros kicsit, igen hosszú aszályos idõ után szárad ki teljesen...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#334
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

ne bassz , 10 óra alatt gyalogosan is,,,,
kb 10km/h-ás átlagot + akkor is tudsz menni ha minden felfelén tolod.....


Nana... Azert ez a felfelem tolom 10zel nekem kicsit santit: BM 10zel tolom felfele pl.. Vagy Crosskovacsi 10zel tolom felfele nem igaz. tt 11gyel futok lefele volt;) meg 5tel tolom felfele:)

De remelem jo idotok lesz.

Egy hir a BB forumbol:

"jatson2:
Voltam délelõtt a DM hosszú pályán, PSzentkereszt-Királykúti, majd PSzentlászló-Pap-rét, majd Pap-rét-PSzentkereszt szakaszon.

Tehát kimaradt az elsõ aszfaltemelkedõ, a Királykúti-PSzentlászló és a Pap-rét-Visegrád szakasz.

Amit láttam: gyakorlatilag csont száraz, kemény talaj, nagyon gurul mindenhol. Amitõl féltem: a 2 Dobogõkõ közötti rész is végig teljesen száraz, sikerült kiszáradnia, ami szinte hihetetlen. És ezek szerint tegnap nem esett a Pilisben, pedig nálunk igen.

Viszont!! Odafelé irányban a PSzentlászló után Kisrigótól a második aszfaltút keresztezésig (talán úgy hívják, hogy Sikáros?) a patakvölgy végig sáros, egy két szakaszon nagyon gáz (és esélytelen, hogy kiszáradjon). Mondjuk ez a pálya 0,05%-a, de azért nem árt agyban készülni rá, pláne mivel aránylag az elején van. Kisrigónál kerüljetek ki mindenkit, elsõnek be terepre!!

Nagyon remélem, hogy a hidegfront nem fogja ezt a nagyon király, jó gyors pályát átrajzolni.
"

#335
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Kábelkötegelõ. Jobb helyen adják a rajtszámmal együtt.


#336
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

szívesen a leírást mindenkinek:) esetleg akit érdekel sporttáplálkozá, annak egy baromi jó könyvet tudok ajánlani, tényleg minden le van benne írva, szakszerû, és mégis könnyen érthetõ. és nem is drága. itt lehet megrendelni:
http://www.alexandra...s=20#BookMarker

tigris, nekem ilyen hohes c 100 %os narancslevem van itthon, nem extrarostos, nem kaciumos, sima!:D a spejzban, az aztán nem rázkódik fel, ha hígítom+rakok bele 2-3 jégkockát...

mcpite, szerintem a fehér kenyeret lehet jobban emészteni, de ha gondolod, utánanézek neked estére. meg a fehérben több szénhidrát is van, ha jól tudom.
csak jégkockát ne tegyél bele, inkább akkor ugy, hogy 25 % jégkocka és 25 % víz. (tudod, a jégnek nagyobb a térfogata). ezen kívül a kulacsod igy ránézésre inkább 0,75ös, de mit szólnál ahhoz, ha feltöltenéd sima csapvízzel, aztán kiöntenéd sima üvegpoharakba, amik úgy kb. 2,5 decisek? esetleg ha akad otthon mérõpohár (ilyen süteményes anyámkínja), abba is nyugodtan tölthetsz. a sós dolog sztem azért nem jó, mert ha benyomsz egy kanál sót otthon, akkor ugye az szépen felszívja a vizet, ami benned van, aztán utána meg ihatsz mint állat, hogy jól legyél. közben kell pótolni, amikor hiányzik a só, nem pedig elõtte, amikor pont jó arányban van a véredben.

melegben a 0,5ös kulacs tényleg sovány, de én még régebenn csináltam olyat, fõleg nyáron, h vettem ilyen 1 literes kólát, meg ilyen szopókás ásványvizet, kicseréltem a kupakjukat, kólát megittam, raktam bele vizet, kicsit kijebb feszítettem a kulacstartóm fémrészét, így pont belefért.

a 10 kmes itatókban én nem reménykednék, mert ha mondjuk a 7. kmnél leeszel rosszul, akkor aztán 10 kmenként itató ide vagy oda, kínszenvedés még 3 kmt lenyomni. a szõlõcukor is azért jó, mert ha hirtelen eléheznél vagy rosszul lennél, akkor benyomsz pár szemet belöle, iszol rá pár kortyot, és szinte azonna felszívódik. meg azért az sem mindegy teljesen, hogy az alatt a 10 km alatt aszfalton mész és megteszel 100 m szintet, miközben tûz a nap rád felülrõl, vagy terepen mész és megteszel 300 m-t, miközben a fák jó kis árnyékot adnak...

más: voltam befizetni a komjádinál, kérdés: mi a @&#% kerül egy ilyen versenyen 6000 FTba??? azt hittem hogy legalább egy játékautót is kapok ennyi pénzért, ehelyett kaptam 3 rajtszámot a nõtõl, aztán szevasz...


Köszi a tippeket!
Rajtszámokat hogy is rögzítem majd? (gondolom 1 bicó, 2 póló, és én majd a helyszínen veszem majd át... készülni kell vmi rögzítési eszközzel?)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#337
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
szívesen a leírást mindenkinek:) esetleg akit érdekel sporttáplálkozá, annak egy baromi jó könyvet tudok ajánlani, tényleg minden le van benne írva, szakszerû, és mégis könnyen érthetõ. és nem is drága. itt lehet megrendelni:
http://www.alexandra...s=20#BookMarker

tigris, nekem ilyen hohes c 100 %os narancslevem van itthon, nem extrarostos, nem kaciumos, sima!:D a spejzban, az aztán nem rázkódik fel, ha hígítom+rakok bele 2-3 jégkockát...

mcpite, szerintem a fehér kenyeret lehet jobban emészteni, de ha gondolod, utánanézek neked estére. meg a fehérben több szénhidrát is van, ha jól tudom.
csak jégkockát ne tegyél bele, inkább akkor ugy, hogy 25 % jégkocka és 25 % víz. (tudod, a jégnek nagyobb a térfogata). ezen kívül a kulacsod igy ránézésre inkább 0,75ös, de mit szólnál ahhoz, ha feltöltenéd sima csapvízzel, aztán kiöntenéd sima üvegpoharakba, amik úgy kb. 2,5 decisek? esetleg ha akad otthon mérõpohár (ilyen süteményes anyámkínja), abba is nyugodtan tölthetsz. a sós dolog sztem azért nem jó, mert ha benyomsz egy kanál sót otthon, akkor ugye az szépen felszívja a vizet, ami benned van, aztán utána meg ihatsz mint állat, hogy jól legyél. közben kell pótolni, amikor hiányzik a só, nem pedig elõtte, amikor pont jó arányban van a véredben.

melegben a 0,5ös kulacs tényleg sovány, de én még régebenn csináltam olyat, fõleg nyáron, h vettem ilyen 1 literes kólát, meg ilyen szopókás ásványvizet, kicseréltem a kupakjukat, kólát megittam, raktam bele vizet, kicsit kijebb feszítettem a kulacstartóm fémrészét, így pont belefért.

a 10 kmes itatókban én nem reménykednék, mert ha mondjuk a 7. kmnél leeszel rosszul, akkor aztán 10 kmenként itató ide vagy oda, kínszenvedés még 3 kmt lenyomni. a szõlõcukor is azért jó, mert ha hirtelen eléheznél vagy rosszul lennél, akkor benyomsz pár szemet belöle, iszol rá pár kortyot, és szinte azonna felszívódik. meg azért az sem mindegy teljesen, hogy az alatt a 10 km alatt aszfalton mész és megteszel 100 m szintet, miközben tûz a nap rád felülrõl, vagy terepen mész és megteszel 300 m-t, miközben a fák jó kis árnyékot adnak...

más: voltam befizetni a komjádinál, kérdés: mi a @&#% kerül egy ilyen versenyen 6000 FTba??? azt hittem hogy legalább egy játékautót is kapok ennyi pénzért, ehelyett kaptam 3 rajtszámot a nõtõl, aztán szevasz...

#338
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

azért a narancslével vigyázz, melegben rázkodva, esetleg érdekes állagot tud felvenni

itatóknál, fél lityós vagy 3 decis /má nem emléxem/ mûanyag pohár, de töltenek kulacsba is, ha kéred......

azért a fél literes kulacs lehet karcsú lesz...


Van még 1 kulacstartó helyem, fasza kulacstartót lehet is venni 290ért (lásd kép) de másik kulacsra sajnálom a lóvét, mert én elég ritkán szoktam inni, ha 10kmenként van drink, akkor remélhetõleg elég lesz... (most megint gondolkoztam rajta, de elvetettem, plusz a váztáska miatt oda nem is férne csak kicsi kulacs :( )

Ill lehet hogy ez nagyobb kicsit mint fél liter, nem?... Feltöltött kép
Feltöltött kép



Hmm, megfontolandó... viszont nincs biciklis hátitatyóm, rendeset meg nem fogok vinni az hót zityi, úgyhogy majd vmi 2övtáskás egyikben 3decis falkonos megoldást megpróbálok még...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#339
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
elõzõ versenyen szerzett tapasztalataimból kiindulva, ha a mezõny végén haladsz, akkor ne számolj az itatókkal.
Egy fél pohár hugy meleg löttyöt nyomtak a kezembe, és azzal kellett beérnem. Kellemetlen meglepetés volt.
Ha az egyik elágazásnál nem szán meg minket az egyik szervezõ srác, akkor valószínûleg nemes egyszerûséggel szomjan döglöttem volna.
szvsz ne csak egy kulaccsal indulj, ha van rá lehetõséged, akkor hátitatyóban is vihetsz magaddal vizet. Én ezt fogom tenni ha minden igaz, mert nem szeretnék úgy járni mint a múltkor.
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#340
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
azért a narancslével vigyázz, melegben rázkodva, esetleg érdekes állagot tud felvenni :)

itatóknál, fél lityós vagy 3 decis /má nem emléxem/ mûanyag pohár, de töltenek kulacsba is, ha kéred......

azért a fél literes kulacs lehet karcsú lesz...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való