Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1941
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
syncros am 40 km után: kényelmes!

#1942
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás
No végül a Syncros FL fehér lett a "kiválasztott" Tig intése ellenére. Ma tudtam kicsit gurulni vele, de csak gyenge 10 km-t mert most jövök kifelé egy torokgyulladásból. Az elsö tapasztalat kifelyezetten jó, a komfort az kb. tényleg "gyalultdeszka" de én alapbol a kemény nyereghez vagyok szokva. Ami feltünt hogy az eddigi alap San Marco nyergemhez képest a középsõ része kicsit szélesebb, és nem annyira púpos, sõt inkább homorú, igy valahogy jobban passzol az alfelemhez mint a másik. Meg nyeregcsõ is lett cserélve, és igy valahogy elõrébb került az egész cucc, ami szintén jöbb igy. Amit furcsálok hogy Tig mért 142mm-t, forgalmazó mailben irta hogy 135 mm, enyém mérve 137 mm:chin: Ezek szerint vagy ebbõl is több méret van, vagy ennyire pontatlan a gyár sablona:D Majd a hosszabb tekerések megmondják hogy ténleg jó lesz-e, de a bringán nagyon jól mutat, ha nem lenne beteges a szó, akkor -szexi- :D
Köszi segítséget!

#1943
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Hali! A segítségeteket kérném!
Egy közel száz kilós emberke (jómagam) alá mennyire jó választás egy Ritchey Streem WCS nyereg ?
Expo-n nézegettem, nagyon jónak tûnt, de hát nem volt alattam, nem tudtam kipróbálni...

Köszi elõre is a segítséget!

#1944
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

hello!
Az volna a kérdésem, hogy 4-5-6 ezer forintig milyen kényelmes nyerget ajánlotok? városi bringázásra volna. Köszönöm.


azt, hogy melyik kényelmes, neked kell eldönteni, de elég nagy a szórás ebben az árban. merida nyergekbõl van sok féle, durván 3ezer körül adják õket, érdemes megpróbálni azokat is. egyéb márkák ebben az árban: bike+, zoggie, velo, wtb, de fizik, selleitalia nyergek is vannak már ebben az árban. nekem két vel ois volt, egész kényelmesek, csak könnyen szakadnak(egy esés)

#1945
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nekem WTB volt, 3k HUF körül. A mostanihoz (FSA) képest nagyon kényelmes volt. :) Cserébe nem könnyû.

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1946
MTB-RIDER

MTB-RIDER

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
hello!
Az volna a kérdésem, hogy 4-5-6 ezer forintig milyen kényelmes nyerget ajánlotok? városi bringázásra volna. Köszönöm.

#1947
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Elbandi2!

Szia!

Speci nyereggel kapcsolatban küldtem privit...

#1948
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Tiggel egyetértek, szerintem vegyen egy speci rival vagy egy avatar jobb vétel. (mindkettõt próbáltam, nekem a rival jobban bevált, vennék is egyet, ha lenne hozzá "kedvem"...)

#1949
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Van benne igazság. Én így tettem, bár az enyémet még gyártani fogják egy ideig.:)


ha beválik a syncros, én is veszek még egyet. de totál feketét, rossz idõre:chomik:

#1950
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Van benne igazság. Én így tettem, bár az enyémet még gyártani fogják egy ideig.:)


#1951
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
ha találsz megfelelõ nyerget, ami egy hosszú túrán is bizonyít, vegyél belõle többet, egy ösmerõs 3 éve sír egy nyereg után, amit 2001 óta nem gyártanak és elhasználódott

#1952
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

mondjuk így tapizva a komfortfokozata még mindig egy durván gyalult deszkadarabra emlékeztet, :) de attól még lehet jó...


:lol1: Talán szálka azért nem megy a seggembe:D

#1953
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hálás köszönet a mérést:) A 142 nekem elvileg jó méret, már volt hasonló szélességû nyergem, az passzolt méretben.
Az ár-érték dolgon még filózok, de lehet bepróbálom a syncrost, legfeljebb hozzákönyvelem majd a már amúgy is tetemes "tanulópénz" számlámhoz:D Kösz mégegyszer.

mondjuk így tapizva a komfortfokozata még mindig egy durván gyalult deszkadarabra emlékeztet, :) de attól még lehet jó...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1954
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

syncros 142 mm

specik meg amannyi rá van írva, a jobbakból van 130-as és 143-as és azok annyik is (meg van 155-ös is de az nálunk asszem nincs forgalomban)


Hálás köszönet a mérést:) A 142 nekem elvileg jó méret, már volt hasonló szélességû nyergem, az passzolt méretben.
Az ár-érték dolgon még filózok, de lehet bepróbálom a syncrost, legfeljebb hozzákönyvelem majd a már amúgy is tetemes "tanulópénz" számlámhoz:D Kösz mégegyszer.

#1955
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
syncros 142 mm

specik meg amannyi rá van írva, a jobbakból van 130-as és 143-as és azok annyik is (meg van 155-ös is de az nálunk asszem nincs forgalomban)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1956
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

No ha az FL is meglenne 143 akkor tuti lenne:D valahol mintha azt olvastam volna hogy az AM és FL ugyanaz a héj, csak az AMen több a szivacs.
Amugy a 2000-es velot inkább kihagyom (volt már):D most egy alap san marco van de szük, és hosszabb távon tör, ezért cserélném.
Ha esetleg találkozol még a fekete specivel megnézhetnéd nekem a méretet, ha nem gond :)
Köszi


a syncros nyereggel kapcsolatban tökéletesen jól látod a dolgot, az árazás az igaz, de ha kényelmes akkor tök8. én azért vettem ezt, mert a többi cucc is syncros (azok is jelentõsen túlárazva, tudom Tig) Speci nyereg is elég szélesnek tûnt, de hívd fel butikot, õk tudják megmondani, mert náluk van. az indy az 143 mm-es, amit láttam, és 8,5ért ajándék szerintem.

#1957
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én most egy decathlonos/b+/bbb/acor nyergen gondolkozom.


A sebesség mindent megold.

 


#1958
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Lehet nekem mégsem válik be a Fizik Nisene Sport... :(
Mindenesetre nyomok egy százast terepen, ha elfárad a hátsóm, nézhetek új nyereg után...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1959
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

persze ahány segg, mindnek más nyereg lesz az igazi :)


:) Ezzel tisztában vagyok. Akkor azert holnap ha nem felejted el egy méretet vehetnél nekem az FL rõl, még filózok mi legyen.
Köszi :siema:

#1960
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Alapvetõen nem a sulyra megyek, csak többen emlegetik hogy a titán sin rugalmasabb-, ergo kényelmesebb, ezt akarom "tesztelni" :)

nem nagyon hiszem egy nyeregnél ebbõl túl sokat éreznél. egy váznál vagy villánál aláírom pláne alu vs titán vonatkozásában de egy nyeregnél ebbõl kb pont semmit nem érzel, pláne hogy a cro mo nak is van rugalmassága..

persze ahány segg, mindnek más nyereg lesz az igazi :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való