Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1761
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Most vettem egy bicót, Cube Aim-ot. A kérdésem hogy mi a jó beállítás egy nyergen, vagy úgy ahogy kényelmes? Csak mert még nem találtam egy jó nyerget se. Mindig csak a kettõ fenékcsontom éri a nyerget és egy idõ után ez igen fájdalmas. Már ültem ilyen homorúbb nyergen is, de az meg túl sok volt. :D Próbáltam puha nyerget, de tökmindeggy mennyire puha ha rossz helyen támaszkodok rá :)

Help me!

#1762
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Na kérem, megvolt az éles teszt a 143-as Specialized Rival nyereggel (terepen).
Iszonyat jó, az eddigi legkényelmesebb nyergem.
Cerka nem zsibbad, kellemesen lehet rajta elõre, hátra csúszkálni, ahogy a terepviszonyok megkívánják. Nem tudom milyen szivacs van benne, de remélem sokáig fogja bírni. Asszem a páromnak is veszek egy ilyen BG-s nyerget :)

A beállításhoz az eredeti nyergem (Kona feliratú, de Velo gyártmányú) nehezen kikisérletezett lehetõ legjobb pozicióját vettem alapul. Lehet, hogy sznobizmus, de még vízmértéket és mérõszalagot is használtam, de így elsõre jó lett.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1763
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A 130-as szélességû nyereg nekem nem volt jó, agyonállítgattam, de mindig pont az ülõcsontomat nyomta (mást viszont nem). Holnap érkezik a 143-as Specialized Rival, amint tudom kipróbálom. A mostani is ilyen szélességû, de sajnos "cerkazsibbasztó", így bízom benne, hogy a BG beválik.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1764
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a speckó rivalnál én azt tapasztaltam hosszabb távon (balaton-kerülés, gázló 90), hogy bár a keménysége ellenére eleinte nyom, de 60-70 km-nél már megszokja az alfele az embernek, és itt jön elõ az, hogy bizony hosszabb távon nem az agyonzselézett-szivacsozott nyergek a kényelmesek, hanem azok, amiknek jó a formája. aki meg tényleg sokat teker, az úgyis megszokja a keménységet....

persze fontos, hogy fejben is figyelmen kívül tudja az ember azt a minimális kényelmetlenséget hagyni, és ez ne vegye vissza mentálisan...120-130 km után pedig már annyira megszokta az alfelem, hogy egyáltalán nem éreztem - a kérdés, hogy mennyire tudja eleinte az ember figyelmen kívül hagyni azt a kényelmetlenséget tekerésnél.

specinél meg szélességre van ilyen mûszer, tényleg hasznos, nekem pont ott van az ülõcsontom a 130as nyergem, ahol kell lennie - a mûszer pont 130at mutatott.

#1765
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szkenneld be, tegyuk fel!
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1766
szocsek

szocsek

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
én is outi-t nyomok, sõt én is Meridát! :)

Van aki szerint csak marketing duma, de nekem bejött a Speckó BG (Avatar Gel). Olyan nincs, hogy 50 km után ne nyomjon egy nyereg -ezt is lehet érezni! Viszont 90 km után sem zsibbad az alfeled (beleértve a férfiember legértékesebb kincseit is!).
Amúgy egy német lapban olvastam egy TÜV mérést (nem szubjektív teszt -MÉRÉS!; és nem Speckó házi, hanem TÜV!) a bevizsgált kb 15 nyeregbõl a Sp BG és még egy volt, amelyiknél az alféli vérellátás maradt a szokásosnak kb 70-80%-a - a többi (márkás, ismert, méregdrága) nyeregnél fél óra tekerés után 40-50%-ra esett a vérellátás.
Ha valakit érdekel, beszkennelhetem a cikket...

Csak annak, akit illet: ne vegyél 140 mm-es (szélesebb) nyerget csak azért, mert nagy a feneked: a csontok "fesztávolsága" számít, nem a külsõ zsír-izom réteg mérete! Én sajna 80 kg fölött vagyok :(, de szerencsére rábeszéltek a 130-as nyeregre - bejött!!!

#1767
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
flite-ot probaltal mar?

sulyban? 150g koruli ultralight, vagy 300g koruli angyonparnazott agyonzselezett?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1768
Emerik

Emerik

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Szóval nyerget váltanék
súly: 78
bringa Merida 903 road
havi kb 150-200 km
Nem nagyon találtam értékeléseket de a speckó bg nagyon ajánlják.

Várok véleményt, köszi.

#1769
DaNi16

DaNi16

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Én most egy Funn LaunchPad-re akarok beruházni, nemtudom hogy megéri-e a 7000Ft-ot... :confused:
RÉGI NICK-> Def Jam <-

#1770
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
nekem hasonló a metódus az am-mel. érdekes módon margitsziget viszonylatban betonon szar, a kavicsoson már jó.

#1771
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
igen, a syncros minõség

#1772
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás
kalaius, rob, Dave: köszi.

végül - hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás áldozataként - Syncros FL lett a választott. elsõre kényelmetlen volt. aztán pici állítás és voila, máris fotel-szerû kényelem. najó, igazság szerint - furcsamód - aszfalton tekeréskor kicsit kényelmetlen. aztán kiérek a terepre és máris szinte észre sem veszem-nagyon jó. tudom ajánlani.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1773
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Aha. Hát voltunk lent egy boltban ,de ott azt mondták,h a kalahárin lévõ ülés is van olyan minõségû mint egy 6ezer körüli ülés és csak rosszul állítottuk be.

Attól h jó minõségû, vagy a boltos pont szereti, még lehet kényelmetlen annak, aki használja. Nincs két egyforma segg:D
Az állítgatás ettõl még indokolt, lehet h más szögben sokkal jobb lesz.

#1774
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
288 gramm az, saját mérés, bolti mérlegen meg itthon is ekörül mozgott (286-289)...

Gázlón még nem szoktam meg, aztán Balcsinál 200-300 km-t tekerve egész jó lett, Balatokerülésre pedig elértem azt, hogy 25 km tekerésig egész kicsit kényelmetlen -lehet, hogy még pár mm-t kéne állítani-, utána viszont egyáltalán nem érzem. szóval tuti, én rival-t vennék. :)

#1775
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hupsz, lehet a titánpálcás súlyára emlékeztem..
hazamegyek hétvégén lemérem neked a sajátomat.
(de még mindig 300g alatt vagyunk :D)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1776
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

kisherceg: a speci rival (130-as és 143-mas is) 10.900 huf ajánlott kisker.
és 243 gramm. üreges cro-mo pálcák, kevlár koptató.


erre gondolsz? itt azt írják, hogy 275gr

http://bikemarket.hu...eszlet&tid=2519

Feltöltött kép

edit: Dave meg itt aztat írja hogy:

specialized rival cro-mo 130 - 288 gramm


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1777
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Szerintetek mennyire kényelmes a legegyszerûbb Ritchey nyereg? Vagy vegyek inkább Scape-et?

#1778
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
kisherceg: a speci rival (130-as és 143-mas is) 10.900 huf ajánlott kisker.
és 243 gramm. üreges cro-mo pálcák, kevlár koptató.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1779
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Van a dekatlonnak titánpálcás 190g-os nyerge, 7500ér. Aláirásomba megtalálod

#1780
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
én vagy az általad favorizált SM-t vagy Speci Avatart vennék.