Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1721
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Jankó! Hol kereskednek ilyen korrekt emberkék?


Kuszi Kerékpár, Veszprém. Valóban korrekt, ha kell, még a nagykerrel is kemény hangot üt meg, csak hogy a vevõje elégedett legyen. Sajnálom, hogy a tesztelésre ideadott Speci BG Milano végül is nem jött be. Nekem 35-40 km után komoly gondokat okozott ez az ülés. (Ennél rövidebb távon valóban isteni.) Fõleg az injektor és a kipufogó közötti zónában...

Még egy éjszakát rászántam, hogy ülésekrõl, tesztekrõl, ideológiákról olvasgassak, de így 40 éves koromra teleszaladt a tököm az évrõl-évre megjelenõ, igazi áttörést jelentõ gélekkel, fómokkal, zónákkal meg csanelekkel, amik minden szar nyerget eladhatóvá tesznek. Egy vagyont költöttem már nyergekre amióta bringázom. Különösen nagy csalódás volt a Lookin Gel meg a Speci Body Geometry rendszere.

A Brooks-ra mindig is sajnáltam a pénzt, de be kell látnom, hogy ha csak a fele igaz annak, amit a Brooks tulajdonosok állítanak, akkor már régen meg kellett volna vennem. Sokkal olcsóbban jöttem volna ki, mint a folytonos próbálkozásokkal.

Szóval ma délelõtt megrendeltem egy Brooks B17-et Angliából, amit a gyártó kimondottan trekkingre/túrára ajánl. Soha még nyerget nem vártam ekkora izgalommal és reményekkel. Remélem hamar megérkezik, és még az idei szezonban sikerül betörnöm. Majd megírom a tapasztalatokat...

#1722
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
OK!
Merre tobzódnak a kintrõl rendelõk?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1723
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Itthon sehol nem láttam 26,8ast, 16ért még háááát, de 25ért... kizárt! :(

A Régi Evolve XC-t nézem hogy abból van 26,8as elvileg, csak itthon nem látok :(


Thomson tényleg drága darab:(
Evolve xc tavalyi akciós a crc-n féláras;) és még van is készleten. Szerintem keress társakat akik mostanában rendelnének, és társulj be ezzel:http://www.chainreac...x?ModelID=26880

#1724
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Jankó! Hol kereskednek ilyen korrekt emberkék?

#1725
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Itthon sehol nem láttam 26,8ast, 16ért még háááát, de 25ért... kizárt! :(

A Régi Evolve XC-t nézem hogy abból van 26,8as elvileg, csak itthon nem látok :(
Feltöltött kép

Truva XR Single Camp lenne még faca, ha lenne 26,8ban :(
Feltöltött kép

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1726
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Segítségeteket kérném!

Minél többet hátranyúló nyeregcsõre lenne szükségem, 26,8asméretben és 10K alatt (feketében). A szokásosnál is lazábbak az igényeim :) - mégse találtam idáig semmit, a Thomosnok azonkívûl hogy drágák nagyobbak átmérõre :(

F1!

:prosze:


Ha a minél nagyobb hátranyúlás kell, akkor valószínüleg a Thomson a befutó, ami pedig van 26,8-as ban:http://www.chainreac...px?ModelID=8569 az árlimitet viszont durván átlépi.
Olcsóbb megoldás lehet, ha csak hátranyúló fejjel rendelkezõ csövet keresel, ha annak a hátranyúlása elég, ebben talán Raceface amit láttam ilyen átmérõvel:http://www.chainreac...px?ModelID=6984
Ezekbõl itthon nem tudom mi beszerezhetõ:chin:

rbalint88: a syncros am-fl nek az alapváza azonos, az fl-en kevesebb a szivacs, ill. az fl titánpálcás mig az am cro-mo. Kb ennyi az eltérés.

#1727
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Segítségeteket kérném!

Minél többet hátranyúló nyeregcsõre lenne szükségem, 26,8asméretben és 10K alatt (feketében). A szokásosnál is lazábbak az igényeim :) - mégse találtam idáig semmit, a Thomosnok azonkívûl hogy drágák nagyobbak átmérõre :(

F1!

:prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1728
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Jankó, a syncros AM nem lesz jó neked. betonon nem jó, terepre tervezték:D kisherceg is írta, neki az fl van, de a két nyeregnek csak az orra tér el egymástól kb.


Köszi, visszakerestem Kisherceg postját. Szép is az a nyereg, nem csak jó... Na mindegy, legfeljebb az lesz a következõ a Kulámon, mert a mostani WTB már úgyis kezd hólyagosodni rajt. Elengedett a ragasztása...

A trekkingre való nyereg kérdése meg úgy tûnik, megoldódik a Speci Milanoval.

#1729
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
Jankó, a syncros AM nem lesz jó neked. betonon nem jó, terepre tervezték:D kisherceg is írta, neki az fl van, de a két nyeregnek csak az orra tér el egymástól kb.

#1730
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Selle Italia SKN. 100 fölött alig érezhetõen nyom, de nem fáj rajta a seggem. Peckemet sem buzerálja, csak egy kicsit kolbász az egész. De könnyû és jó.

Köszönet Duzmath-nak! :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1731
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Jelentem, kaptam egy másik ülést tesztelésre a kereskedõnél, ahol a gépet vettem. Van egy hetem rá, hogy eldöntsem: megveszem vagy visszaadom. Sõt, még az eredeti SR Freccia nyereg beszámítását is felajánlotta. Ez azért több, mint korrekt!

A tesztpéldány egy Specialized BG Milano. Elsõ blikkre annyira rondának tûnt, hogy el sem akartam hozni. De végül is vesztenivalóm nem volt. Szal felszereltem a Cube Touringra, és láss csodát: a gépen már egész máshogy mutatott! Kimondottan jól néz ki. Mi több: az elsõ tapasztalatok pozitívak. Bélés nélküli gatyában mentem egy huszast vele. Annyi már most bizonyos, hogy a Frecciánál jobb. Holnap meg viszem hosszú távra, bringás gatyában. Aztán majd beszámolok az eredményekrõl.

#1732
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Igényes trekking gépre keresek valami nyerget, mert amivel a bringát kaptam (Selle Royal Freccia), azzal sajnos nem leszünk barátok...:( (Megy a Vaterára hamarosan...:)) Ez már annak ellenére is világos, hogy még csak egy százast nyomtam a kerékpárba.

A Lookinban már csalódtam, azt inkább kihagynám. A Brooks-al meg kell várnom a lottó ötöst. Különösen érdekelnének személyes tapasztalatok a Selle Italia Sportourer vonaláról. Egyeltalán kapható ez itthon? Tetszik még a Syncros AM is, bár nem kimondottan trekkingre tervezték. (Végül is a maraton is hosszú táv...)

De bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok. Elsõsorban túrás-trekkinges arcoktól. Nem a súly, hanem a kényelem az elsõdleges szempont. Illetve az sem volna hátrány, ha azért esztétikus külsõvel bírna és némileg illene egy fekete-fehér (nagyrészt fehér) bicajra.

Köszi!


Én egy betonkemény selle italia xro használok, és nekem túrázásra is bejött, ellentétben pl.a wtb speed v sporttal és hasonlókkal, ami nagyon puha volt. Szal ez fenékfüggõ, próba szerencse. Volt régebben egy rugós, de viszonylag keméyn felületû volt, az is nagyon kényelmes volt.

#1733
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
használ valaki selle italia nt1-et? hosszú távon mennyire zsibbaszt?

#1734
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Én most vettem egy scape nyerget. 3900Ft volt, ajánlom másoknak is, mert egész kényelmes, csak elõl nyom egy kicsit.
Jankó! Ennek fekete a teteje és fehér az oldala.

#1735
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Igényes trekking gépre keresek valami nyerget, mert amivel a bringát kaptam (Selle Royal Freccia), azzal sajnos nem leszünk barátok...:( (Megy a Vaterára hamarosan...:)) Ez már annak ellenére is világos, hogy még csak egy százast nyomtam a kerékpárba.

A Lookinban már csalódtam, azt inkább kihagynám. A Brooks-al meg kell várnom a lottó ötöst. Különösen érdekelnének személyes tapasztalatok a Selle Italia Sportourer vonaláról. Egyeltalán kapható ez itthon? Tetszik még a Syncros AM is, bár nem kimondottan trekkingre tervezték. (Végül is a maraton is hosszú táv...)

De bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok. Elsõsorban túrás-trekkinges arcoktól. Nem a súly, hanem a kényelem az elsõdleges szempont. Illetve az sem volna hátrány, ha azért esztétikus külsõvel bírna és némileg illene egy fekete-fehér (nagyrészt fehér) bicajra.

Köszi!

#1736
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
nekem is nyeszereg, nyikorog a nyergem.. WTB ...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1737
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

Pontosan. Nem a nyeregcsõnél csinálja. (de nem kell sok, épp hogy csak)


kössz a tippet, holnap megszakértem
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1738
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

pálcák végéhez?? Ami kijön a nyeregbõl ? :) Mert zsíroztam már az érintkezõ felületeket, de semmi változás, bár a pálcák végét még nem


Pontosan. Nem a nyeregcsõnél csinálja. (de nem kell sok, épp hogy csak)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1739
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

De :D
Viszont nem nagyon, épp csak, ez engem nem zavar. Néha egy kis kenõanyagot (WD40, vagy TF2) nyomok a pálcák végéhez és abbahagyja.

Viszont ha ez Neked fontos, akkor felejtõs a WTB :)


pálcák végéhez?? Ami kijön a nyeregbõl ? :) Mert zsíroztam már az érintkezõ felületeket, de semmi változás, bár a pálcák végét még nem
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1740
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

3 különbözõ WTB nyergem van, mind kussolnak :D
tuti nem a nyeregcsövetek?


Nem a nyeregcsõ, idén salzkammerguton nem kevés sarat kapott a WTB Shadow nyergem, azóta kézzel "csavargatva" a nyeregtestet nyöszög, de ha rajta ülök akkor kussol. A WTB Devo-m is kussol. Mindkettõ kényelmes 100km terepezés után is.