Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#881
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
ez már inkább ide tartozó kérdés. üléspozíció....
Oldalról rátekintve a gépemre feltûnt, hogy mivel pár cm (mérve kb 2,5-2,7cm) hátranyúlása van a nyetegcsövemnek elég érdekes helyen ülök. Kb a monoblokk és a hátsó agy tengelye közti táv (hajtókar felõl számolva) kicsivel több mint a felénél ülök, meg merem kockáztatni, hogy 2/3-ánál. Valami olyasmit olvastam itt, hogy a jó üléspozíció-nál fontos, hogy nagyjából a monoblokk felett helyezkedjünk el, de szóljatok a hülyeséget írok. Ezért gondoltam egy hátranyúlás mentes nyeregcsõ beszerzésére, már ha az segítene.

#882
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Mert nem mész sokat/gyorsan szvsz


hogy mennyi a sok, az viszonylagos

gyakorlatilag minden nap tekerek, szerintem annyira nem lassan, így kb. évente 8-9 ezer km jön össze, szerintem ez ahhoz elég., hogy pontosan megítéljem nekem mi a kényelmes

#883
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

-meg aztán a betét sem mindegy abban a nadrágban.Decathlonos kék termékest én is csak akkor veszem fel ha a szomszédba megyek.Spec team-be meg eltekergetek 150 km is.

Ilyen Rogelli nadrágot vettem, annak a reményében, hogy majd segít megoldani a problémát, de nem és nem.
"Ride today, heal tomorrow"

#884
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Mert nem mész sokat/gyorsan szvsz

#885
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Igen, erre is emlékszem. Hidd el, hogy alsógatya nélkül kell hordani. Egyrészt a pamut "megöli" a bringás ruházat anyagának jó tulajdonságait, másrészt rossz esetben még egy bumszli varrás is dörzsölõdik a legkényesebb részeken.


én már teljesen leszoktam a spéci brinágás ruházatról, nyáron csak sima rövidnadrág,vékony pamut poló, pamut fejkendõ, már rövid kesztyût sem hordok

persze a hideg az más, ott felveszem modern, szélálló cuccokat, meg aláöltözetet

#886
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

akkor nem vágom, ennyire rossz a dekás nadrág, hogy az amúgy szuper nyergen nem tudsz 10 km-t ülni? ha így van, akkor félreértettem


Kék termékes van belõle,biztos van jobb minõségben is nekik.Ja és én sem hordok alsót bringázáskor:)

#887
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

igen, hordok, és totál elcsodálkoztam, hogy mások nem :)


Igen, erre is emlékszem. Hidd el, hogy alsógatya nélkül kell hordani. Egyrészt a pamut "megöli" a bringás ruházat anyagának jó tulajdonságait, másrészt rossz esetben még egy bumszli varrás is dörzsölõdik a legkényesebb részeken.

#888
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Emlékeim szerint te régebben írtad, hogy hordasz alsógatyát a bringás nadrág alatt, ha így van, persze, hogy rossz.


igen, hordok, és totál elcsodálkoztam, hogy mások nem :)

lehet, hogy ez a probléma :)

#889
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

nekem eddig úgy tûnt, hogy itt a kényelem miatt vesznek az emberek betétes nacit

nekem is van többféle, de már csak télen hordom kényszerûségbõl, mert kb. rosszabb abban tekerni, mint nélküle


Emlékeim szerint te régebben írtad, hogy hordasz alsógatyát a bringás nadrág alatt, ha így van, persze, hogy rossz.

#890
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Bocs nincs szándékomban megsérteni,de olyan mintha el sem olvasnád amit írtam.Decathlonos kb 10 km után gyûrõdik,átveszi az izzadságot,kényelmetlen.Spec. teamben meg semmi bajom.Se a hátsómnak,se a derekamnak,se a kezemnek.Ugyanazon a nyergen ülök.


akkor nem vágom, ennyire rossz a dekás nadrág, hogy az amúgy szuper nyergen nem tudsz 10 km-t ülni? ha így van, akkor félreértettem

#891
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Szerinted a nadrágban azért van betét, mert a nyereg kényelmetlen?


nekem eddig úgy tûnt, hogy itt a kényelem miatt vesznek az emberek betétes nacit

nekem is van többféle, de már csak télen hordom kényszerûségbõl, mert kb. rosszabb abban tekerni, mint nélküle

#892
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

aki csak betétes nadrággal tud menni 10 km-nél többet annak vagy szar a nyerge, vagy nem passzol a seggéhez és/vagy a bringa geometriájához


Bocs nincs szándékomban megsérteni,de olyan mintha el sem olvasnád amit írtam.Decathlonos kb 10 km után gyûrõdik,átveszi az izzadságot,kényelmetlen.Spec. teamben meg semmi bajom.Se a hátsómnak,se a derekamnak,se a kezemnek.Ugyanazon a nyergen ülök.

#893
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

aki csak betétes nadrággal tud menni 10 km-nél többet annak vagy szar a nyerge, vagy nem passzol a seggéhez és/vagy a bringa geometriájához


Szerinted a nadrágban azért van betét, mert a nyereg kényelmetlen?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#894
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

tegyük hozzá, hogy a pillekönnyû nyegekhez nem jár a komfort, csak mert így elmondhatod, hogy 140 gramm a nyereg, igaz a borítást meg a nadrágodban viszed, hogy ne rohadj meg rajta, de hát az úgy már nem súly. Legalábbis a cipõn hordott pedál óta már ezt is tudjuk....


Ha megnézed a profik bringáit, akkor láthatod, hogy nagyon kevesen használnak minimál nyerget, sokan még a szponzori kötelességeket sem tartják be, annyira ragaszkodnak a jól megszokott nyergükhöz.

#895
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Igen, mint például az összes profinak, akik a sok szar nyereg közül, amikbõl kedvükre válogathatnak, nem sikerült egy jót sem találniuk.

tegyük hozzá, hogy a pillekönnyû nyegekhez nem jár a komfort, csak mert így elmondhatod, hogy 140 gramm a nyereg, igaz a borítást meg a nadrágodban viszed, hogy ne rohadj meg rajta, de hát az úgy már nem súly. Legalábbis a cipõn hordott pedál óta már ezt is tudjuk....

#896
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Hülyeség.Akkor az Alias is az az lenne.Szerintem csak meg kell találni a megfelelõ formát és méretet.Vagy aki betétes nadrágot használ annak mind szar nyerge van?


Igen, mint például az összes profinak, akik a sok szar nyereg közül, amikbõl kedvükre válogathatnak, nem sikerült egy jót sem találniuk.

#897
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Hülyeség.Akkor az Alias is az az lenne.Szerintem csak meg kell találni a megfelelõ formát és méretet.Vagy aki betétes nadrágot használ annak mind szar nyerge van?


aki csak betétes nadrággal tud menni 10 km-nél többet annak vagy szar a nyerge, vagy nem passzol a seggéhez és/vagy a bringa geometriájához

#898
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

a szar nyergekhez :)

ha egy nyergen betét nélkül 10 km után fáj a segged, akkor.... tudod, kupiban sem a bútort kell cserélni, ha nem megy a bolt


Hülyeség.Akkor az Alias is az az lenne.Szerintem csak meg kell találni a megfelelõ formát és méretet.Vagy aki betétes nadrágot használ annak mind szar nyerge van?

#899
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Igazad van,de akkor minek találták fel:)


a szar nyergekhez :)

ha egy nyergen betét nélkül 10 km után fáj a segged, akkor.... tudod, kupiban sem a bútort kell cserélni, ha nem megy a bolt

#900
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Hát azért egy karbon nyergen nem ülnék végig egy balaton kõr vagy egy maratont még betétel is necces:D
nem hogy az nélkül:D
Jó nyereg meg minden de a boltnál tovább nem kell vele menni mert jön a barbi és a diótörõ c film ujab epizodja :(
részemrõl ennyi a bringás naci az kötelezõ kellék szinte mindig


Betéten sok múlik.Ha az egyikben 10 km után fáj a seggem,a másikban meg 150km után sem feszengek akkor bzitos hogy nem a nyeregben van a hiba.Bár múlik a hátsón meg a tûrõképességen is az biztos.Nekem a Spec Alias 130-as tönkretette a 2 évvel ezelõtti Duna Maratont.Utána a BBB Anatomic tökéletes volt mindenhol,de hamar szétment.Persze mint kiderült a 130-as nyereg nekem túl keskeny az ülõfelületemhez képest.Ezt egy egyszerû ráülõs eszközzel mértük meg a boltban.Most egy 140-es XLC pro-t próbálgatok,úgy néz ki jó lesz.