Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#541
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Súly nem számít mindent megoldok izomból :) 400 mm-est biztonságosabbnak éreznem, csakhogy én sem találok jó árban lévõt.


Ha véletlenül találnék egy 350-eset, akkor majd jelentkezek nálad, hátha még aktuális a keresés. :)

#542
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszi. Kb. 1-es körül lenne a bilincs. Vakarom tovább a fejem.


Kizárt, hogy az 1-es körül legyen. Kb 3-4cm-rel lenne jobban kihúzva a csöved, mint a megengedett.


A sebesség mindent megold.

 


#543
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Súly nem számít mindent megoldok izomból :) 400 mm-est biztonságosabbnak éreznem, csakhogy én sem találok jó árban lévõt.

#544
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Köszi. Kb. 1-es körül lenne a bilincs. Vakarom tovább a fejem.


Számít az az 5cm + súly"felesleg"? Ha nem, akkor vegyél nagyobbat. :)

Én amúgy pont fordítva vagyok, a 400-ast akarom 350-esre cserélni, csak ráadásul 0 offseteset szeretnék venni, azt meg nem találtam megfelelõ árban.

#545
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Mindegyik nyeregcsövön ott van a minimum vonal, amíg még biztonságos a rögzítés. Ha ez alá mennél, akkor egyértelmûen hosszabb kell. Bár én lehet, hogy 5-6cm esetében már egyértelmûen hosszabb csövet vennék akkor is, ha egyébként belül vagyok a megengedett méreten. (de én nem szeretem nagyon kicentizni a dolgokat. :) )


Köszi. Kb. 1-es körül lenne a bilincs. Vakarom tovább a fejem.

#546
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

láb miatt az új vázban egy 350mm nyeregcsõbõl kb. 50-60 mm lenne a vázban. Olyan kérdésem lenne, hogy ez mennyire biztonságos vagy mindenképpen egy 400 mm hosszú nyeregcsõben gondolkozzak.


Mindegyik nyeregcsövön ott van a minimum vonal, amíg még biztonságos a rögzítés. Ha ez alá mennél, akkor egyértelmûen hosszabb kell. Bár én lehet, hogy 5-6cm esetében már egyértelmûen hosszabb csövet vennék akkor is, ha egyébként belül vagyok a megengedett méreten. (de én nem szeretem nagyon kicentizni a dolgokat. :) )

#547
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Sziasztok.

Vázcsere miatt nyeregcsõ vásárlás elõtt állok, alu vázba szeretnék egy carbon nyeregcsõt nagyjából méregettem a régi vázhoz viszonyítva. 185cm hosszú láb miatt az új vázban egy 350mm nyeregcsõbõl kb. 50-60 mm lenne a vázban. Olyan kérdésem lenne, hogy ez mennyire biztonságos vagy mindenképpen egy 400 mm hosszú nyeregcsõben gondolkozzak.

Segítséget elõre is köszönöm.

#548
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Sziasztok!
Tudom, hogy a nyereg nagyon hátsófüggõ, de azért mégiscsak kérdeznék.
Mi a különbség a Selle Italia SLR XC és SL XC között? Ha jól gondolom ez utóbbi nehezebb, de jobban párnázott.
Most az apróba vab egy SL XC Flow eladó. Szerintetek?
Nekem jelenleg a kényelem lenne fontos, nem a grammok ...


nekem slr xc van, nehezen szoktam meg, nem túl párnázott. szeretem, de el tudnék képzelni kényelmesebb nyerget. amúgy meg úgyis csak akkor tudod meg, hogy milyen egy nyereg, ha tekersz vele egykét órát. de be is kell törni a nyerget, meg a nyereg is betöri kicsit a segged :)

#549
csika_

csika_

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Sziasztok!
Tudom, hogy a nyereg nagyon hátsófüggõ, de azért mégiscsak kérdeznék.
Mi a különbség a Selle Italia SLR XC és SL XC között? Ha jól gondolom ez utóbbi nehezebb, de jobban párnázott.
Most az apróba vab egy SL XC Flow eladó. Szerintetek?
Nekem jelenleg a kényelem lenne fontos, nem a grammok ...

#550
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Használt már valaki Fizik Arione CX-et és Fizik Arione Tri(2) nyerget? Van érezhetõ különbség?

Egy barátom cserélné az elõbbit, az utóbbira, elsõsorban, mert legtöbbször könyöklõvel hajt, és úgy tippeli, hogy kényelmesebb lenne. (Tudom, hogy mindenkinek a saját segge dönti el a dolgot, csak ha volna ilyen irányú tapasztalat, az jó lenne.)

#551
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet, boltot, ahol vannak teszt nyergek? Selleitalia Flow széria érdekel. Létezik itthon ilyen?


igen: KERKPR WEBSHOP, KERKPR WEBRUHZ, kerkprbolt Budapest, kerkpr alkatrsz, bicikli bolt Budapest

#552
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet, boltot, ahol vannak teszt nyergek? Selleitalia Flow széria érdekel. Létezik itthon ilyen?

#553
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

mi a baj a 130 mm-es nyereggel? és miért gondolod, hogy szélesebb kell?


Azért gondolom, mert nem kényelmes:) Ha szélesebb lenne akkor nagyobb részt ülnék a gumóimon.

#554
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Ilyet használ valaki?
Selle San Marco SKN Pro
Szélesebb nyerget szeretnék a 130milisnél. Ha van valakinek jó ötlete az megoszthatná.
Köszi: Matej

mi a baj a 130 mm-es nyereggel? és miért gondolod, hogy szélesebb kell?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#555
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Ilyet használ valaki?
Selle San Marco SKN Pro
Szélesebb nyerget szeretnék a 130milisnél. Ha van valakinek jó ötlete az megoszthatná.
Köszi: Matej

#556
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
köszi

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#557
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
158 a legszélesebb részen, az is alúl (sublerrel mértem)
hossza az kb stimm
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#558
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Igen, az meglehet. A Shiver nyeregnél is a vásárlás után derült ki, hogy a forgalmazó oldalán megadott 153 mm-t inkább a nyereg alján mérték és nem az ülõfelületen.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#559
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
ja , én is néztem vásárlás elõtt, a honlapot de sztem nincs annyi. mértem mikor hazahoztam, csak nem emléxem.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#560
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Köszi, végül is a név alapján a google kidobta, hogy sz: 163, h: 277.
Na, ezen már biztos elférne a hátsóm.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."