Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1961
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts
Alapvetõen nem a sulyra megyek, csak többen emlegetik hogy a titán sin rugalmasabb-, ergo kényelmesebb, ezt akarom "tesztelni" :)

#1962
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A mérést megköszönöm, a tanácsodon még gondolkodom, hitelesnek tartalak. De nálunk bringaboltokban drágább nyergekbõl sajna nincs nagy választék, és jövö héten rendelek neten pár cuccot, ahhoz lenne jó hozzácsapni valamit.
Amugy tudom hogy a legrosszabb dolog nyerget látatlanba venni, de a kényszer... :chin:
Speci titánpálcást hol láttál ebben az árban, lehet privi is.

a cro mo pálcás ennyi - de az avatarból nincs is titán - de sok jelentõsége nincs a rival úgysem egy könnyû nyereg , kb mindegy az a 8 gramm amennyivel a titánsínes könyebb.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1963
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts

holnap megmérem neked, de én kurvára nem venném meg

azon kívûl hogy fehér semmi extra és irtózatosan brutálisan túlárazott, mint az összes syncros cucc...ennyiért egy speci avatar vagy rival százszor jobb vétel


A mérést megköszönöm, a tanácsodon még gondolkodom, hitelesnek tartalak. De nálunk bringaboltokban drágább nyergekbõl sajna nincs nagy választék, és jövö héten rendelek neten pár cuccot, ahhoz lenne jó hozzácsapni valamit.
Amugy tudom hogy a legrosszabb dolog nyerget látatlanba venni, de a kényszer... :chin:
Speci titánpálcást hol láttál ebben az árban, lehet privi is.

#1964
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

:help: Pár óra kutatás után sem találok méreteket:(
Ha lenne valaki tulaj, boltos-szervizes, vagy esetleg a forgalmazótól, egy percet szánjon rám egy mérõszalaggal plíz! A jövõ hétre meg kellene rendelnem valami épkézláb nyerget, de ha ez csak 130 mm körüli, akkor ez nekem szûk és mást kell néznem. Kérlek segitsetek..:help:

holnap megmérem neked, de én kurvára nem venném meg

azon kívûl hogy fehér semmi extra és irtózatosan brutálisan túlárazott, mint az összes syncros cucc...ennyiért egy speci avatar vagy rival százszor jobb vétel
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1965
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts

:D:D:D ezt a gépet tegnap tapperoltam. Mellesleg nekem is syncros nyergem van, kényelmesnek tûnik, van benne párnázás is, mondjuk én az AM változatot vettem, ez meg az FL. Ez se lehet rossz, kicsit vékonyabb.
Az enyém 143 mm-es, az orra az 4,6 centi, ha jól mértem. és a VELO gyártja:D oltás...
szóval próbálj ki egy 2000 forintos velo-t. nekem eddig az volt, az se volt nagyon vészes, lehet hogy a te seggedhez pont az lesz jó


No ha az FL is meglenne 143 akkor tuti lenne:D valahol mintha azt olvastam volna hogy az AM és FL ugyanaz a héj, csak az AMen több a szivacs.
Amugy a 2000-es velot inkább kihagyom (volt már):D most egy alap san marco van de szük, és hosszabb távon tör, ezért cserélném.
Ha esetleg találkozol még a fekete specivel megnézhetnéd nekem a méretet, ha nem gond :)
Köszi

#1966
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Igen azt tudom, de ami speckobol jo lenne, tetszene, az majdnem 2x annyi pénz. :( Irtam mailt a forgalmazónak, talán méltatnak majd válaszra a jövõ hét elején:chin:
Amugy épült egy bringabandás gép amin ilyen van :http://boneshaker.hu...abanda_gep.html talán onnan is idekeveredik valaki egy válasszal. Azért kösz:)


:D:D:D ezt a gépet tegnap tapperoltam. Mellesleg nekem is syncros nyergem van, kényelmesnek tûnik, van benne párnázás is, mondjuk én az AM változatot vettem, ez meg az FL. Ez se lehet rossz, kicsit vékonyabb.
Az enyém 143 mm-es, az orra az 4,6 centi, ha jól mértem. és a VELO gyártja:D oltás...
szóval próbálj ki egy 2000 forintos velo-t. nekem eddig az volt, az se volt nagyon vészes, lehet hogy a te seggedhez pont az lesz jó

#1967
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts

Specibõl van 143 mm-es is. az tuti jó lesz


Igen azt tudom, de ami speckobol jo lenne, tetszene, az majdnem 2x annyi pénz. :( Irtam mailt a forgalmazónak, talán méltatnak majd válaszra a jövõ hét elején:chin:
Amugy épült egy bringabandás gép amin ilyen van :http://boneshaker.hu...abanda_gep.html talán onnan is idekeveredik valaki egy válasszal. Azért kösz:)

#1968
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

:help: Pár óra kutatás után sem találok méreteket:(
Ha lenne valaki tulaj, boltos-szervizes, vagy esetleg a forgalmazótól, egy percet szánjon rám egy mérõszalaggal plíz! A jövõ hétre meg kellene rendelnem valami épkézláb nyerget, de ha ez csak 130 mm körüli, akkor ez nekem szûk és mást kell néznem. Kérlek segitsetek..:help:


Specibõl van 143 mm-es is. az tuti jó lesz

#1969
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts

Új kérdés, erre talán valaki tud... A syncros fl nyeregnek mennyi a szélessége? Nem találtam sehol infót:confused:
Köszi


:help: Pár óra kutatás után sem találok méreteket:(
Ha lenne valaki tulaj, boltos-szervizes, vagy esetleg a forgalmazótól, egy percet szánjon rám egy mérõszalaggal plíz! A jövõ hétre meg kellene rendelnem valami épkézláb nyerget, de ha ez csak 130 mm körüli, akkor ez nekem szûk és mást kell néznem. Kérlek segitsetek..:help:

#1970
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts
Új kérdés, erre talán valaki tud... A syncros fl nyeregnek mennyi a szélessége? Nem találtam sehol infót:confused:
Köszi

#1971
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts
Üdv
Egy ideje tervezem valami komolyabb nyereg beszerzését,cc-túra célra.
Volt már több jelölt,az slr-el szemeztem, de itthon elég nehézkes a beszerzése és az ebayt most egy darabig hanyagolni fogom:rocketman , fizzik-rõl meg eléggé megoszló véleményeket olvastam itt, esetleg Ritchie wcs...?:confused:
No de a lényeg az hogy a bringámon minden kiegészitõ Pro márkájú, igy most bejött a képbe a Pro griffon.. :http://www.bikemarke...it.php?img=2122
Érdekelne ha esetleg valaki próbált,tapizott ilyet, mik az elsõ, estleg második benyomások róla.A neten nem sok mindent találok róla:(
Esetleg itthon beszerezhetõ alternativa?
Kösz

#1972
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
Selle italia flite nyergekrol tapasztalat?

a gel flow es a genuine gel erdekelne leginkabb. xc + turazashoz

esetleg az slr gel flow
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#1973
botond187

botond187

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy a specialized toupe nyereg montira érdemes-e feltenni vagy csak országutira??az oldalukon országutit írtak, csak láttam más hasonló könnyû nyerget, és gondoltam h monita is fel lehet tenni esetleg.Mi az a "súlyhatár" amit montira lehet tenni? specialized rockhopperem van és cc-re meg túrázásra használom a bicót.

#1974
viko.jam

viko.jam

    vendég

  • fórumtag
  • 113 posts
Sziasztok!Nyerget keresek AM-Enduro felhasználásra.Lehetõség szerint szeretném az ebikeól megrendelni,ami ott egyenlõre szimpatikus volt az a Funn skinny,errõl van esetleg valakinek személyes tapasztalata?Az eddig használt WTB Power V túl szélesnek bizonyult hosszabb távon.Esetleg a Funn-on kívül más,hasonló árkategóriában?Elõre is köszi a segítséget!
Don't worry about a thing, 'cause every little thing gonna be all right!

#1975
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 posts
Szerintetek jó nyereg ez MTB-re ha jobban túrázom, nem terepen megyek?
http://ebike.hu/term...83&brand_id=177


#1976
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Velo nyergem volt, 240 g, nagyon szép, csak hosszútávon nem volt kényelmes már. Pedig elég kemény volt.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1977
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Az enyém is cromo, 14g súlykülönbség simán belefér, más széria.


A sebesség mindent megold.

 


#1978
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

CRC szerint ez a sima verzió, ott 225-öt írnak - de ha MJani 211et írt, akkor annyi..


CRC-rõl az enyim cromo pálcás és 225g, saját mérés szerint. Valószínû, hogy ebbõl nincs is sima "vas" pálcás, hanem a cromo az alap.

#1979
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 posts

Nekem Rocket V Race van [...] (mostani WTB 346g)


Az érdekes, nekem Rocket Race (Cr-Mo pálcás) van, és 265 grammot mértem, és baromi kényelmes. A kényelemfokozatához képest kifejezetten könnyû :)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1980
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köszi. Amennyiben neki is ez a verzió van nem hangzik rosszul. :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers