Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1901
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nekem volt rivalom, es tulzottan nem voltam elszallva tole. a fliteon fele annyi szivacs nincs, de megis jobban birja a seggem. Meg a TT-t is jobban birom, pedig az csak egy darab karbon meg a borozes rajta.

talaltam most egy zsir uj avatart, kiprobalom mar a hetvegen
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1902
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nyeregvásárlás elõtt állok.
Specialized Avatar gel vagy Fizik Aliante
Valaki használta már az egyiket, esetleg mindkettõt?
Tapasztalatok, vélemények?
Országútira lesz.

Köszi!

speckóból az alias és a rival kényelmesebb mint az avatar, fizik meg állítólag fotel, de azt még nem próbáltam
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1903
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
itt pl kaphato az osszes modell
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1904
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Sziasztok!

Lattok realis eselyt arra, hogy itthon klasszikus (mondhatni Brooks (szeru) ) bornyereghez jussak?
Vagy csak, a "becsi ut vegen" szamithatok sikerre?

Nem ragaszkodom en a Brookshoz, jo nekem egy olcsobb is 8-) Csak lenne valahol...

#1905
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Nyeregvásárlás elõtt állok.
Specialized Avatar gel vagy Fizik Aliante
Valaki használta már az egyiket, esetleg mindkettõt?
Tapasztalatok, vélemények?
Országútira lesz.

Köszi!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#1906
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Köszi a gyors választ!



#1907
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Használ(t) valaki San Marco Rolls nyerget? Jó ez?
Olyan 100 fölött már nyom a Flite, erre gondoltam cserélni.

Vélemények?


Én használtam ilyet, nekem nagyon kényelmes volt. Kemény mint a kõ, de ennek ellenére nekem nagyon bejött, jó volt vele tekerni, soha nem törte föl semmimet.

#1908
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Használ(t) valaki San Marco Rolls nyerget? Jó ez?
Olyan 100 fölött már nyom a Flite, erre gondoltam cserélni.

Vélemények?



#1909
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 posts
Nem tudja valaki véletlenül hogy a fizik nyergeknél az Aliante tipusoknál mint jelentenek a különbözõ variációs nevek? pl: sport, delta stb...
ja, és van valakinek tapasztalata Ritchey Wcs nyereg ügyben (asszem én a '06, '07 -es modellre lennék kiváncsi aminek kék beütése van)
válaszokat elõre is köszönöm

#1910
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts

a probléma abból adódik, hogy ha felteszel egy nyerget, akkor azon látszik, hogy használva volt, a pálcát éppen annyira nyomja meg a nyeregszár, hogy észrevehetõ lesz rajta. (kis karc, kis festékleverõdés, ilyesmi)
ergo azt a nyerget nem adod el új áron. mert ha a vevõnek mégsem kényelmes, akkor ugye visszaadja. a kereskedõnek általában nem éri meg az ilyesmi, a vevõk 90%-a nem tudja hogy mit akar, a maradék 10% pedig olyan k*rva okos, hogy neki tökmindegy milyen nyerget adsz tesztelni, az lesz a világ legjobb nyerge amiért a boltba besétált.
"tesztelt" alkatrészeket, legyen az bármi, soha nem fogsz új áron eladni.

A problémát egy barátságos boltban megoldottuk 15 cm szigetelõszalag segítségével. Nincs karc, nincs probléma. Õk meg így eladtak nekem egy nyerget.

#1911
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
A nõi nyergek a nõi test anatómiájához készülnek. Ezt írják oda mindhez.
Sok nyerget ki kell próbálnia, mire eldönti, melyik lesz a jó. Ezzel többünk így van.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1912
golax

golax

    vendég

  • fórumtag
  • 54 posts
Sziasztok!

Asszonynak kéne szereznem egy oylan nyerget, amivel õ is el tud jönni velem túrára (3-4 nap).

Erre gondoltam: http://ebike.hu/term...eg/nyereg/3147/

Ez elvileg unisex. Szerintetek érdemes kifejezetten nõi nyerget venni neki? Azt olvastam korábban, hogy már bevált, de férfi volt az értékelõ.

köszi

l

#1913
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
ezért jó lenne, ha lenne mindegyik típusból egy kizárólagos tesztpéldány, amit oda tudnak mindenkinek adni.

Nekem is nagy tortúra volt most az ülés választás, mert nem túl olcsók a nyergek és nagy a lutri. Decathlonban megbeszéltem, hogy vissza tudom pár napon belül vinni ha nem jó, ezért én szikszalagot tekertem a pálcára, hogy ne legyen nyoma a felszerelésnek.

Azért a decathlonban vettem a selle xr-t, mert a bringaboltban nem tudtam kipróbálni egy tizenezer forintos lookin nyerget, itt meg ugye visszvihettem volna, ha nem jó.

#1914
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
a probléma abból adódik, hogy ha felteszel egy nyerget, akkor azon látszik, hogy használva volt, a pálcát éppen annyira nyomja meg a nyeregszár, hogy észrevehetõ lesz rajta. (kis karc, kis festékleverõdés, ilyesmi)
ergo azt a nyerget nem adod el új áron. mert ha a vevõnek mégsem kényelmes, akkor ugye visszaadja. a kereskedõnek általában nem éri meg az ilyesmi, a vevõk 90%-a nem tudja hogy mit akar, a maradék 10% pedig olyan k*rva okos, hogy neki tökmindegy milyen nyerget adsz tesztelni, az lesz a világ legjobb nyerge amiért a boltba besétált.
"tesztelt" alkatrészeket, legyen az bármi, soha nem fogsz új áron eladni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1915
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Ezt jobb magyarországi boltokban is felajálhatják, ha ismernek, és nem az utcáról esel be. :) Elviszed, felrakod, kipróbálod, kényelmetlen visszaviszed, majd másikat próbálsz.


hát ez a baj, kevés a jó bolt.

#1916
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Külföldön bevett szokás, ha nyerget akarsz venni, mindenbõl van egy teszmodell, és kipróbálhatod


Ezt jobb magyarországi boltokban is felajálhatják, ha ismernek, és nem az utcáról esel be. :) Elviszed, felrakod, kipróbálod, kényelmetlen visszaviszed, majd másikat próbálsz.

#1917
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Azért ajánlottam a Wing Flex-es bulit, mert az a lényege, hogy több szabad hely marad a combok mozgásának. Javítsatok ki ha nem így van. És érezni is lehet.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1918
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
Én vettem egy wtb speed v sportot, de nem igazán jött be. Se nem volt kényelmes, se nem volt sportos, és a kidolgozása sem volt bomba, viszont roppant olcsó volt. Egybõl megváltam tõle, és beruháztam egy selle xr kevlarba. Betonkemény, de nagyon jó a formája, eddig nagyon kényelmes.

#1919
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
jó a selle x0 is, kicsit fura a syncros után (ez puha, az meg kemény), de tökéletesen funkcionál. melóba járásra nem is kell több

#1920
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 posts
Kinek milyen nyereg az abszolút emberfüggõ, testmechanika. Bár abszolút a kemény nyergekre esküszöm. Ha a szélessége jó, a nyereg közepén, ahol a combod mozog, meg a farcsont részen, ahol feltámaszkodik, egy kevésbé párnázott nyereg is lehet qurv@ kényelmes
Külföldön bevett szokás, ha nyerget akarsz venni, mindenbõl van egy teszmodell, és kipróbálhatod