Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1741
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
3 különbözõ WTB nyergem van, mind kussolnak :D
tuti nem a nyeregcsövetek?

#1742
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts

neked nem szokott idegesítõen nyöszörögni??


De :D
Viszont nem nagyon, épp csak, ez engem nem zavar. Néha egy kis kenõanyagot (WD40, vagy TF2) nyomok a pálcák végéhez és abbahagyja.

Viszont ha ez Neked fontos, akkor felejtõs a WTB :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1743
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts
WTB Shadow V-re mégegy szavazat :) Nálam is jól mûködik, bár maratont nem nyomtam vele...

#1744
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts

Vess egy pillantást a WTB Shadow V-re is.
Elég kemény, elég sokan használják (én is) és a hosszú tekeréseknél sem nyomja a popót :)
Persze nem azt mondom, hogy az említett kettõt veri, mert olyanjaim még nem voltak.


neked nem szokott idegesítõen nyöszörögni??
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1745
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts

Sziasztok!

Nyerget szeretnék venni, ebben kérnék tanácsot:
kemény de kényelmesre gondoltam, maratonozni alkalmas legyen, kb.10e forintban gondolkodom. Ezeket néztem ki, akinek van egyéb ötlete ne tartsa magában :)

http://ebike.hu/term...eg/nyereg/3542/
vagy
http://ebike.hu/term...eg/nyereg/5535/


ja és fontos lenne hogy ne recsegjen, nyöszörögjön mert a mostani WTB-vel az a bajom, nem tom ezt lehet-e orvosolni...
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1746
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Vess egy pillantást a WTB Shadow V-re is.
Elég kemény, elég sokan használják (én is) és a hosszú tekeréseknél sem nyomja a popót :)
Persze nem azt mondom, hogy az említett kettõt veri, mert olyanjaim még nem voltak.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1747
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts
Sziasztok!

Nyerget szeretnék venni, ebben kérnék tanácsot:
kemény de kényelmesre gondoltam, maratonozni alkalmas legyen, kb.10e forintban gondolkodom. Ezeket néztem ki, akinek van egyéb ötlete ne tartsa magában :)

http://ebike.hu/term...eg/nyereg/3542/
vagy
http://ebike.hu/term...eg/nyereg/5535/
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1748
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Én se tok úgy tekerni hogy magasan van a nyereg és ne érne le mindkét oldalon a lábam. :) Mondjuk gyakran megyek városba, aztán sok a lámpa.

#1749
tomtomtom

tomtomtom

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 559 posts
Fúúúúú, anyám!
Megnéztem a képeidet.
Hát én ha ebbõl a nyeregmagasságból leesnék, konkrétan szörnyethalnék...
:D


Nem nagyon állok meg, ha meg mégis akkor trackstand.
Na jó, azért nem mindig... ha jól emléxem le tudom rakni mindkét cipõm orrát egyszerre, de éppen csak. Nyeregben ülve nem kényelmes letenni a patám, de a kerékpár nem kerti szék:D

Persze minden ilyen beállítás egyéni ízlés kérdése is, de a bicót bicózáshoz kell beállítani, nem ahhoz h könnyû legyen fel/leszállni.



#1750
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts

A sarkas dolognál én is odaírtam h normál helyzetben nyújtva és nem max-ra kiegyenesítve feszíett izmokkal.
De végülis ezek alapbeállításokat ezeket kell mindenkinek a saját igényéhez finomítani.

LóFarkas:
Olyan magasra húzott nyereggel gondolom még a lábujjaid hegye se ér le talajra.
Nem kellemetlen úgy pl.: egy lámpánál megállás városba?

Nem nagyon állok meg, ha meg mégis akkor trackstand.
Na jó, azért nem mindig... ha jól emléxem le tudom rakni mindkét cipõm orrát egyszerre, de éppen csak. Nyeregben ülve nem kényelmes letenni a patám, de a kerékpár nem kerti szék:D

Persze minden ilyen beállítás egyéni ízlés kérdése is, de a bicót bicózáshoz kell beállítani, nem ahhoz h könnyû legyen fel/leszállni.

#1751
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts
A sarkas dolognál én is odaírtam h normál helyzetben nyújtva és nem max-ra kiegyenesítve feszíett izmokkal.
De végülis ezek alapbeállításokat ezeket kell mindenkinek a saját igényéhez finomítani.

LóFarkas:
Olyan magasra húzott nyereggel gondolom még a lábujjaid hegye se ér le talajra.
Nem kellemetlen úgy pl.: egy lámpánál megállás városba?


#1752
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

Nekem 1-2 centivel a pedál fölött harangozik a sarkam ha hajtókar a nyeregcsõvel párhuzamos és a lábfejem 90°ban áll. Szal lehet az teljesen kinyújtva.


Akkor neked vagy hosszabb a lábfejed az átlagosnál, vagy kicsit spiccelve tekersz, mert az úgy kényelmes számodra.
Amit írtam (írtunk), az csak egy általános módszer, ami viszont jó kiindulási alap.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1753
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts

Normál tekerési helyzetben azért ne legyen egészen kinyújtva a lábod, mert az túlterhelheti a comb izmodat. Ahogy zylin írta, a beállításnál a sarkad tedd a pedálra és így legyen majdnem kinyújtva, így amikor a normális tekerési pozíciót veszed fel (lábfej legszélesebb része van a pedáltengely felett) nem kell spiccelni a legalsó hajtókarállásban.
A jobb nyergek orra viszonylag keskeny és csak a hátsó egyharmad részüknél kezdenek kiszélesedni. Így tekerés közben nem dörzsöli a combot, de az alátámasztást is megoldja.

Nekem 1-2 centivel a pedál fölött harangozik a sarkam ha hajtókar a nyeregcsõvel párhuzamos és a lábfejem 90°ban áll. Szal lehet az teljesen kinyújtva.

#1754
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Normál tekerési helyzetben azért ne legyen egészen kinyújtva a lábod, mert az túlterhelheti a comb izmodat. Ahogy zylin írta, a beállításnál a sarkad tedd a pedálra és így legyen majdnem kinyújtva, így amikor a normális tekerési pozíciót veszed fel (lábfej legszélesebb része van a pedáltengely felett) nem kell spiccelni a legalsó hajtókarállásban.
A jobb nyergek orra viszonylag keskeny és csak a hátsó egyharmad részüknél kezdenek kiszélesedni. Így tekerés közben nem dörzsöli a combot, de az alátámasztást is megoldja.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1755
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Ez jó :D, tehát akkor 1 könyök, értem. Most feljebbengedtem a nyerget és így már sokkal jobb, tekerés közben kényelmes, a lábam (bár nem néztem ennyire pontosan hol van) szépen ki van nyújtva mikor a pedál lent van. Esetleg még elõre/hátra fogok rajta állítani attol függõen hogy merre kényelmesebb, de már most is sokkal jobb thx. Amúgy nekem nincs nagy fenekem, de lehet ez a nyereg kicsit keskeny, viszont a régi szélesebben meg nehezebben tekertem, nem hagyta mozogni a lábam. Szal most minden jó, csak ne kelljen leszállnom, mert akkor azért érzerm hogy min ültem:D

#1756
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

Értem, a térd mennyire legyen kinyújtva tekerésnél? "A kormánytól való távolságra nekem a klasszikus ajánlás" Milyen a klasszikus ajánlás? :) Majd hízok kicsit még fenékreXD és akk kényelmesebb lesz :D


Szinte mindegy, hogy mennyi hús, vagy zsír van az ülepeden :)
Az ülõgumók távolsága határozza meg, hogy melyik nyeregszélesség lesz a megfelelõ.
Én egy 130-ast vettem, mert megtetszett a haverom bringáján. Hasonló felépítésûek vagyunk és mégis elviselhetetlenül kényelmetlen volt a nyereg.

Egyébként nekem a másik bevált nyeregtávolság beállítási módszerem (amikor nincs kéznél mérõszalag), hogy a nyereg orra és stucni kupakját rögzítõ csavar közti távolság egy "könyök" :D ...azaz az alkaromat betéve a középsõ ujjam hegye pont a csavarra esik.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1757
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts

Értem, a térd mennyire legyen kinyújtva tekerésnél? "A kormánytól való távolságra nekem a klasszikus ajánlás" Milyen a klasszikus ajánlás? :) Majd hízok kicsit még fenékreXD és akk kényelmesebb lesz :D


A magasságot úgy állítsd be hogy a hajtókar a talaj fele mutasson rakd a sarkad a pedálra és ha a nyeregmagasság jó akkor a lábadnak teljesen nyújtva kell lennie (persze csak kényelmesen nem úgy hogy feszített comb izmokkal van nyújtva a lábad.
A kormánytól való távolságra meg amit Imi72 is írt: jobb pedál 3 órás állásba lábad a pedálon (a talppárnákon) és térd a pedáltengely fölött.
Ha nagyon profi akarsz lenni akkor a térdkalács alsó szélõtõl lógatsz egy függõt ha az pontosan a pedáltengely fölé esik (vagy esetleg 1 max 2 cm-el hátrébb) akkor jó a távolság.


#1758
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Értem, a térd mennyire legyen kinyújtva tekerésnél? "A kormánytól való távolságra nekem a klasszikus ajánlás" Milyen a klasszikus ajánlás? :) Majd hízok kicsit még fenékreXD és akk kényelmesebb lesz :D

#1759
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts

Üdv mindenkinek!

Most vettem egy bicót, Cube Aim-ot. A kérdésem hogy mi a jó beállítás egy nyergen, vagy úgy ahogy kényelmes? Csak mert még nem találtam egy jó nyerget se. Mindig csak a kettõ fenékcsontom éri a nyerget és egy idõ után ez igen fájdalmas. Már ültem ilyen homorúbb nyergen is, de az meg túl sok volt. :D Próbáltam puha nyerget, de tökmindeggy mennyire puha ha rossz helyen támaszkodok rá :)

Help me!


Nekem is új a paripa mint neked.
Szóval még én is keresem a legjobb beállítást.
De egy biztos a helyes nyeremagasság és a megfelelõ hossz irányú pozícó ill a vízszintesbe állítás alap. Ezután lehet finomítgatni.
Ha ezek közül bármelyik nagyon el van állítva mégha a másik kettõ ok is akkor is tuti kényelmetlen lesz a nyereg.


#1760
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Alapvetõen az a jó, ahogy kényelmes, de általában a kényelmes pozíciónál a nyereg vízszintes (vagy ahhoz nagyon közeli helyzetû). A kormánytól való távolságra nekem a klasszikus ajánlás (nyeregben ülve, jobb láb 3 óra állásban, térd a pedáltengely fölött) vált be, hosszabb tekerésnél már 1 centi eltérés is kihatott a kényelemre.
Ha semmilyen beállítás nem jó és mindig a fenékcsontod fáj, akkor valószínûleg a nyereg méretével lesz a probléma. Jó pár nyergem volt már, de amelyik egyáltalán nem volt jó, annak a szélességével volt a baj, a többi hibáját (pl. keménység) minimalizálni lehetett, ill. idõvel meg lehetett szokni.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."