Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1421
Jhonatan

Jhonatan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok.
Kérdezném kinek milyen tapasztalatai vannak az alábbi ülésekkel kapcsolatban: Selle SLR, Selle SLC.
Megéri valamelyiket venni? Kényelmes ülések?
Köszönöm elõre is.

#1422
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts

Szia!

Nem, hosszútávon is kényelmes!
És tartós is, nekem 3 éve megvan, sokat használtam de semmi bibi nincs vele,
épp hogy csak megkopott rajta a felirat, semmi más.
A múltkor láttam a budaörsi Auchanban Bike+ logó nélkül 3500Ft, én 5-6E körül vettem bringaboltban :( de megérte annyiért is.


Hali!

Hát remélem lesz vagy ha nem akkor nézelõdöm még hátha találok ilyet.
Köszönöm a segítséget!^^

#1423
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Megnézem.Hosszútávon se okoz marandó fájdalmakat?:D
product/59601.JPG[/IMG]



Szia!

Nem, hosszútávon is kényelmes!
És tartós is, nekem 3 éve megvan, sokat használtam de semmi bibi nincs vele,
épp hogy csak megkopott rajta a felirat, semmi más.
A múltkor láttam a budaörsi Auchanban Bike+ logó nélkül 3500Ft, én 5-6E körül vettem bringaboltban :( de megérte annyiért is.

#1424
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

rob: a helyes nyeregbeállítás az igazából két lépésbõl áll, nem? egyrészt hogy legyen vízszintes (persze vannak más esetek, de ez az általános), másrészt meg hogy eléggé elöl/hátul legyen. ehhez meg persze a jó cipõbeállítás is kell - én azt olvastam, hogy a talpam legszélesebb része alatt legyen a pedáltengely, ergo a stopli közepe, és így tényleg jó. aztán ezután meg vízszintes helyzetben a térdem és a pedáltengely egy, a földre merõleges egyenesbe essen. persze apró finomításokat lehet eszközölni, de nekem pl. ez nagyon bevált.

igen, kb ez a helyes megoldás.
innentõl már tényleg csak olyan dolgokkal lehet javitani, mint a BG FIT ahol kiderül, hogy esetleg az egyik lábad rövidebb másfél mm-rel, meg ilyenek... de a 90%-ban helyes beállítást ilyen egyszerû módszerekkel is meg lehet határozni.
egy dolgot azért még hozzátennék, az pedig a kormány magassága a nyereghez mérten, azaz a felvett üléspozíció. a zacsira nehezedõ nyomás attól is függ, mennyi súly terhelõdik a kezedre (elõre) és mennyi hátra, illetve az milyen irányban.
kezdünk nagyon elméletbe elmenni, szóval én befejezem, de az látszik, hogy a "kényelmes nyereg" nem csak attól függ, hogy a nyereg effektiv felépítése milyen.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1425
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts

Szia!

Nekem ilyenem van és nagyon bevált:

http://www.testbike....t2.php?pid=2441

Majdnem fél kiló, de gondolom ez egy trekkingnél nem létkérdés... én inkább cipelem ezt a kis plusz súlyt minthogy az urológián vakációzzak ;-)


Megnézem.Hosszútávon se okoz marandó fájdalmakat?:D
Amúgy ilyen az eredeti ülés.
Feltöltött kép

#1426
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni nyereg választásával kapcsolatban.Egy hosszútávú túrákra és a városban való cirkálásra alkalmas nyereg érdekelne.Egy 2007-es Caprine Tour Cross-ra kellene mert a gyári valami förtelem.20 perc alatt olyan fájdalmakat élsz át amit nem is lehet kibírni.Körübelül 5-6-7e Ft-ot szánnék rá.Akinek van tapasztalata írjon.

Köszi!:)


Szia!

Nekem ilyenem van és nagyon bevált:

http://www.testbike....t2.php?pid=2441

Majdnem fél kiló, de gondolom ez egy trekkingnél nem létkérdés... én inkább cipelem ezt a kis plusz súlyt minthogy az urológián vakációzzak ;-)

#1427
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

130-as Rival-om volt, a sulyan kivul nem volt vele semmi baj. kenyelmes mint allat.


egyetértek.:) deszkpadot akartam sokáig, de ez jobban tetszett, és haverom epicjén kipróbálva is baromi kényelmes volt. a mûszer szerint meg pont 130-as a seggem...:D

rob: a helyes nyeregbeállítás az igazából két lépésbõl áll, nem? egyrészt hogy legyen vízszintes (persze vannak más esetek, de ez az általános), másrészt meg hogy eléggé elöl/hátul legyen. ehhez meg persze a jó cipõbeállítás is kell - én azt olvastam, hogy a talpam legszélesebb része alatt legyen a pedáltengely, ergo a stopli közepe, és így tényleg jó. aztán ezután meg vízszintes helyzetben a térdem és a pedáltengely egy, a földre merõleges egyenesbe essen. persze apró finomításokat lehet eszközölni, de nekem pl. ez nagyon bevált.

kala: szoktam biciklizni, de életemben 5-6 órát egy huzamban csak a gázlón meg a balaton kerülésen ültem komolyabban - terepen elég sokat állok ki, ott nem jön elõ a jelenség.

#1428
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts

elsõ kérdésem mindig az szokott lenni, hogy helyes-e az üléspozíció a jelenlegi bringádon, illetve a nyereg helyesen van-e beállítva.
ha a helyes pozíció és a vizszintes nyereg után is problémák jönnek elõ, akkor lehet új nyerget keresni.
alap kategóriában a wtb vagy a specialized az a márka, amit csukott szemmel merek ajánlani ha sportosabb/könnyebb nyerget szeretnél.
ha nem probléma egy kis súly, akkor a sportourer zselések baromi jó választás, nagyon sok boltban már gyárilag szerelik le a biciklikrõl a nyergeket, hogy ilyeneket tegyenek fel.


Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Igen már mindent megpróbáltunk de semmi.Megnézem ezeket a Sportourer-ket és remélem ahol szerelik majd jövõhéten a bringát ott lesz olyan amit ajánlottál.:):chin:

Mégegyszer köszönöm!

Szerk:Más kérdésekben is tudsz segíteni már csak külsõ gumival kapcsolatban lenne persze a gumitopicban
Ha még agyváltókhoz is értenél.De most túl sokat akarok:D


#1429
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
elsõ kérdésem mindig az szokott lenni, hogy helyes-e az üléspozíció a jelenlegi bringádon, illetve a nyereg helyesen van-e beállítva.
ha a helyes pozíció és a vizszintes nyereg után is problémák jönnek elõ, akkor lehet új nyerget keresni.
alap kategóriában a wtb vagy a specialized az a márka, amit csukott szemmel merek ajánlani ha sportosabb/könnyebb nyerget szeretnél.
ha nem probléma egy kis súly, akkor a sportourer zselések baromi jó választás, nagyon sok boltban már gyárilag szerelik le a biciklikrõl a nyergeket, hogy ilyeneket tegyenek fel.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1430
Mate94

Mate94

    vendég

  • fórumtag
  • 138 posts
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni nyereg választásával kapcsolatban.Egy hosszútávú túrákra és a városban való cirkálásra alkalmas nyereg érdekelne.Egy 2007-es Caprine Tour Cross-ra kellene mert a gyári valami förtelem.20 perc alatt olyan fájdalmakat élsz át amit nem is lehet kibírni.Körübelül 5-6-7e Ft-ot szánnék rá.Akinek van tapasztalata írjon.

Köszi!:)

#1431
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

130-as Rival-om volt, a sulyan kivul nem volt vele semmi baj. kenyelmes mint allat.

titánsines nem olyan nehéz. most fogom lecserelni. nekem nagyon nem jön be. lehet 143-as kellett volna.

Apróban van ilyen.


kösz. most meg pénzem nincs rá. ....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1432
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts

utóbbi 2 évben nekem a legkényelmesebb nyereg a tavalyi dawgon 5 forintos oem wtb laser volt. azóta sem tudok szerezni . hasomlit a rocketre de picit szélesebb.


Apróban van ilyen.

#1433
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
130-as Rival-om volt, a sulyan kivul nem volt vele semmi baj. kenyelmes mint allat.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1434
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Rabbit: köszi, de akkor sem veszek nyerget 24e-ért. :) a rugós csõrõl letettem, kósza elmebaj volt.

most feltettem egy másik nyerget a cove-ra, kiderül mi lesz.

közben ezeket nézegettem:
Specialized Rival MTB és WTB Rocket V Team Ti

Feltöltött kép

Feltöltött kép

kérdés, hogy hol tudnék kipróbálni ilyet. a probike-ban van ilyen segg-mérõ készülék?

utóbbi 2 évben nekem a legkényelmesebb nyereg a tavalyi dawgon 5 forintos oem wtb laser volt. azóta sem tudok szerezni . hasomlit a rocketre de picit szélesebb.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1435
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts
Sziasztok!

Mi a véleményetek errõl a tipusról? És úgy általában a rugós nyeregcsõrõl? Van értelme? Valóban kényelmes? Mennyire masszív? Nem törik el fél év után és áll bele az ember seggébe? :)

http://www.mali.hu/i...ek/638-asp-2305

THX

#1436
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts
Rabbit: köszi, de akkor sem veszek nyerget 24e-ért. :) a rugós csõrõl letettem, kósza elmebaj volt.

most feltettem egy másik nyerget a cove-ra, kiderül mi lesz.

közben ezeket nézegettem:
Specialized Rival MTB és WTB Rocket V Team Ti

Feltöltött kép

Feltöltött kép

kérdés, hogy hol tudnék kipróbálni ilyet. a probike-ban van ilyen segg-mérõ készülék?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1437
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

õõõ, most hogy kalius leosztotta a lapot, kicsit félve teszemfel a kérdést:
a syncros fl az össztelósomon bevállt, de a mereven nem. mit ajánlotok merev cc-s bicajra, kicsit elõredõlõs testhelyzethez?
néztem pl, a fizik gobit, nem nagyon láttam negatív kritikát, de jobb volna 10e alatt (körül) megúszni a dolgot... :)

a rugós nyeregcsõ, pl a use xcr hülyeség? :o


Én szeretem a Gobit (2008-as). Kihúzott nyerges stílushoz igen kényelmes, egyébként is erre való. Egyeseknek szerint túl rugalmas a közepe, ez engem nem zavar, egy kissé magasabbra kellett csak állítanom.
A többi bringámon Dolomitik vannak, de mivel az már kifutott modell, valami hasonlót kerestem.

Rugós nyeregszár szerintem már csak a trekkingeken él. CC bringán nem ülsz, mikor rázatnád magad, szerintem. Mondjuk a USE tán jó is lehet, de a súly nem szempont?

#1438
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts
õõõ, most hogy kalius leosztotta a lapot, kicsit félve teszemfel a kérdést:
a syncros fl az össztelósomon bevállt, de a mereven nem. mit ajánlotok merev cc-s bicajra, kicsit elõredõlõs testhelyzethez?
néztem pl, a fizik gobit, nem nagyon láttam negatív kritikát, de jobb volna 10e alatt (körül) megúszni a dolgot... :)

a rugós nyeregcsõ, pl a use xcr hülyeség? :o

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1439
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Senki nem használ Ritchey WCS nyergeket?


Nekem pont volt egy ilyen fekete Marathonom. Nem szerettem. De sz@rd le, ez a topik tök nagy hülyeség, annyira eltérõ preferenciákkal és testfelépítéssel rendelkezünk, h szinte 0 értelme van azt mondani egyes nyergekre, hogy jók, másokra meg, hogy rosszak. Próbálgatni kell.

@Dave; ha rendszeresen szoktál biciklizni, és nem a kidörzsölés miatt fájt a hátsód, akkor az a nyereg valójában nem való neked, még ha rövidebb távon kényelmesnek is érzed...

#1440
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

kicsit több, mint 10e, de megéri. nekem is Rival van, nagyon kényelmes. ha meg jól be is van állítva, akkor meg még jobb - betétesben mintha semmi nem lenne a seggem alatt. sima rövidnadrágban is nagyon jó. mondjuk 6-7 óra terepezés vagy a balaton-kerülés végén azért fájt rendesen a seggem jópárszor, de nem azért, mert a nyereg kényelmetlen - egyszerûen nem szoktam annyit ülni egy huzamban, nem szoktam meg. de nem volt különösképpen zavaró...

Stevie: neked is a speci rival-t ajánlom elsõ körben...


Nekem a speci Rival a Gázló hosszútáv után sem törte a seggem.:)