Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1181
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Hogyha avexhez nem érkezik más, akkor marad az indie xc nyereg, vagy ha végre rendesen forgalmazzák megint a wtb-t akkor egy pure v race. Azthiszem ez lesz...

#1182
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

vááá! :o min 12-14 000 ft. atyám, az túl sok sajnos. :S más nyereg, más márka, elérhetõ áron? bármi érdekel ami szóba jöhet.


Ritchey comp biomax? a BringaButikban 6300 es ergonómialiag kivágott és 305g. Még lehet, hogy nálam is az lesz a befutó a végén.. :)
..ja és van fehérben is.

Valakinek van tapasztalata errõl a nyeregrõl?
Don't try this at home!

#1183
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

vááá! :o min 12-14 000 ft. atyám, az túl sok sajnos. :S más nyereg, más márka, elérhetõ áron? bármi érdekel ami szóba jöhet.


wtb laser mint fentebb

142 széles és van vagy 4000párszáz ft az alapverzió

az eddigi legkényelmesebb ami volt (volt 3 specim is :))
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1184
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
vááá! :o min 12-14 000 ft. atyám, az túl sok sajnos. :S más nyereg, más márka, elérhetõ áron? bármi érdekel ami szóba jöhet.

#1185
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
+1 a Rival-ra, nekem is az van és az eddigi legkényelmesebb nyereg amit próbáltam montin.-

#1186
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 posts
nekem is a keskenyebb Rival van, betét nélkül sem bántja a seggem! :D

#1187
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
A rival egy kényelmes "fotel", nekem is az van.
Persze seggfüggõ a kényelem.

#1188
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Köszi,de annyira "fel" nem törnék. Nincs rá túl nagy keret, vagyis ha nem szükségszerû nem szánnék rá túlságosan sokat. :) Illetve ha jól tudom a rival fõként országúti nyereg, vagy verseny xc, de én nem tekerek pl betétes nadrágban. :)

#1189
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

Sziasztok.

Viszonylag hosszú távú tekerészéshez keresek nyerget montira. Merev farú trail/all mountain gépem van. Már írtam, hogy mim van, egy 135 széles Velo, cro-mo pálcás egész jó kis darab, de keskenynek érzem, pedig pici fenék szerkezettel rendelkezem. 2-3 órás nyeregben töltés után már fáj a hátsóm tõle. Fõleg a fartõcsonton érzem a kellemetlen érzést, pedig "kényelmi kivágás" is van középen. Kéne valami erõsen kényelmes. Gondoltam a WTB Pure V-re, illetve szóba jött egy speci nyereg is. Utóbbiból van 143, és 155 széles, nem tudom melyik lenne alkalmas inkább. Speci Format-ra is gondoltam, vagy arra ami a pitch-en meg az enduro-n van, de sajna itthon nem beszerválhatóak azthiszem.

Specialized Bicycle Components : Indie XC Saddle
Remélem lesz sok ötletetek, és tapasztalatotok. :)


Speci Rival 143-t sokan dícsérik, tapasztalatom sajna még nincs, de "20 milliárd légy nem tévedhet" :D
Még a Phenom-ot is kényelmesnek tartják, de az elég horror árban van...

A tapasztalatokra én is kíváncsi vagyok :)
Don't try this at home!

#1190
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Sziasztok.

Viszonylag hosszú távú tekerészéshez keresek nyerget montira. Merev farú trail/all mountain gépem van. Már írtam, hogy mim van, egy 135 széles Velo, cro-mo pálcás egész jó kis darab, de keskenynek érzem, pedig pici fenék szerkezettel rendelkezem. 2-3 órás nyeregben töltés után már fáj a hátsóm tõle. Fõleg a fartõcsonton érzem a kellemetlen érzést, pedig "kényelmi kivágás" is van középen. Kéne valami erõsen kényelmes. Gondoltam a WTB Pure V-re, illetve szóba jött egy speci nyereg is. Utóbbiból van 143, és 155 széles, nem tudom melyik lenne alkalmas inkább. Speci Format-ra is gondoltam, vagy arra ami a pitch-en meg az enduro-n van, de sajna itthon nem beszerválhatóak azthiszem.

Specialized Bicycle Components : Indie XC Saddle
Remélem lesz sok ötletetek, és tapasztalatotok. :)

#1191
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

nem

azért nem mert ha montizásra használod akkor iszonyú hamar undoritó modon mocskos lesz....

amúgy persze


Köszi, majd a veniss elintezi a foltok és a bakteriumok 99,99% at... :)
Don't try this at home!

#1192
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Csak azért nem voltam biztos a dologban, mert az eladó úgy írta, hogy egy Specialized Allez Elite 2010-es bicóról szedte le...meg a képeken is nem olyan, mint aza fekete MTB ulés...(pl. nincsen aza kevláros cucc a végén, és ennek ki van vágva a közepe...)

ilyen:
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

Ezt akkor vajon használhatom montizásra is?

Köszi,
B.


nem

azért nem mert ha montizásra használod akkor iszonyú hamar undoritó modon mocskos lesz....

amúgy persze
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1193
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

A Rivál monti nyereg, szóval nyugodtan.


Csak azért nem voltam biztos a dologban, mert az eladó úgy írta, hogy egy Specialized Allez Elite 2010-es bicóról szedte le...meg a képeken is nem olyan, mint aza fekete MTB ulés...(pl. nincsen aza kevláros cucc a végén, és ennek ki van vágva a közepe...)

ilyen:
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

Ezt akkor vajon használhatom montizásra is?

Köszi,
B.
Don't try this at home!

#1194
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
Bár nincs tapasztalatom, de nem hiszem, hogy anti-seggfájós részecskékkel vannak feltöltve. a többi márkából ugyanúgy lehet találni kényelmes nyergeket.

#1195
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts
Bocs, ha volt már, meg ilyenek, a fórum keresõjével kissé nehezen tudok azonos hullámhosszra kerülni :)
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Fizik nyergek mitõl olyan különlegesek? Egy boltban mutogatták, hogy ha jó nyerget akarok, akkor olyat vegyek. Megfogdostam párat, nem éreztem, hogy annyira extra lenne a többi hasonló árkategóriájú nyereghez képest. Valóban van bennük valami amiért érdemes foglalkozni velük vagy egyszerûen csak marketing az egész?

#1196
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

Országútin lévõ Specialized Rival 143 (középen kivágott) használhatom MTB-re? (Ezen nincsen hátul kevlár erõsítés)

Ergo milyen különbség van egy országúti nyereg és egy MTB között?

Köszi,
B.


A Rivál monti nyereg, szóval nyugodtan.

#1197
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts
Sziasztok!

Országútin lévõ Specialized Rival 143 (középen kivágott) használhatom MTB-re? (Ezen nincsen hátul kevlár erõsítés)

Ergo milyen különbség van egy országúti nyereg és egy MTB között?

Köszi,
B.
Don't try this at home!

#1198
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

nekem volt mindkét tipusból...
a rival 143, nagyon széles!szerintem 100kg fölöttieknek.ha jól tudom tigger 130-as rivalt használt és jó volt neki.pedig nem egy nádszál :)
most phenom 130 am van és nagggyyon tuti. én 69kg vagyok és nekem ideális.


nem volt jó
csak mikor vettem akkor nem vot más

avatr gel-em meg az alias 143-asom volt azok jobbak voltak

nekem inkább a hosszuk volt sok

a WTB- laser ajön be a legjobban az is 142 széles csak rövidebb mint a specik

de amúgy be kell menni vmeik boltba ahol van ilyen zselés speci mérõ (probikban volt anno) aztán ráülni. és megnézni mit mond.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1199
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts
nekem volt mindkét tipusból...
a rival 143, nagyon széles!szerintem 100kg fölöttieknek.ha jól tudom tigger 130-as rivalt használt és jó volt neki.pedig nem egy nádszál :)
most phenom 130 am van és nagggyyon tuti. én 69kg vagyok és nekem ideális.
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1200
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
segg kérdése

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers