Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1061
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 posts
Srácok! Nekem a selle italia nyergem 3 hónapos és nyikorog!! Használna neki mondjuk......WD40 vagy ez valami konstrukciós böszmeség?

#1062
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

Mindenkinek kössz a választ!

Tehát Speci-rõl jók a vélemények, akár még jó is lehet nekem.
A kérdés már csak az, hogy
1,
a linkelt nyereg (katt a linkre) megér-e 8000-t?
2,
Illetve mért nem látom a Specialized oldalán a nyergek között?

üdv
J.


Az a nyereg eléggé hasonlít a Rival-ra. Szerintem megér 8 ezret (fõleg ha be is válik).
Egyébként én hasonlóképpen jártam mint te, a 130-as szélességû nyereg pont nyomta az ülõcsontjaimat. Akkor szereztem be egy 143-ast...sokkal, de sokkal kényelmesebb.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1063
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
sziasztok

használ valaki selle itali shiver nyerget?

ma voltam decathlonban, bringás hátizsákot vettem, aztán megakadt a szemem egy ilyenen, valami egyszerûbb változat lehet, 10 rugó volt az ára
acél pálcák, valami mûbõr bevonat, középen vágat, 250gr volt tömegként megadva+megnyomogatva elég jól ki volt párnázva

#1064
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest
Mindenkinek kössz a választ!

Tehát Speci-rõl jók a vélemények, akár még jó is lehet nekem.
A kérdés már csak az, hogy
1,
a linkelt nyereg (katt a linkre) megér-e 8000-t?
2,
Illetve mért nem látom a Specialized oldalán a nyergek között?

üdv
J.

Nincs értelme nyeregrõl véleményt kérni, az alapján vásárolni meg még annyira sincs sok értelme. Ugyanaz a nyereg valakinek tökéletes, másnak rémálom.

De konkrétan a bg nekem nem jött be, másnak nagyon is.
Én félkilós acél pálcás brooks-ot használok most, nekem ok, másnak nem biztos...



#1065
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Igggen. ezért írtam hogy kicsi. De nem 0. :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1066
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Hm..nem kötekedésképpen, de pl. kérdezd meg VV-t, neki sikerült "mellényúlnia" Spezi nyereggel.

Én azt hiszem nyeregben nem lehet okosat mondani. Ahány segg, annyi ízlés. :P
Nekem Yasec anno azt ajánlotta, hogy ne induljak el a Brooks nyereggel hosszú túrára úgy, hogy még nem, törtem be. Elindultam. Nem lett semmi bajom belõle. Betörtem. (A nyerget.)

#1067
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Specirõl általában jók a vélemények. Nyergben is. Kicsi az esélye, hogy mellényúlna véle.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1068
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Sziasztok!

1,
Nyeregvásárlás elõtt állok, XC felhasználásra vennék nyerget, 170cm/74kg vagyok, viszonylag masszív csontozattal.
A nyerget mindenképpen a Gázló elõtt kéne megvennem, mert azon már használnám is (109km / 10h)

2,
Az eddigi nyergem 130mm széles, ezt én vékonynak gondolom (nem mértem) mivel az ûlõcsontjaim belsõ felénél fáj, tehát valszeg a nyereg legkülsõ részével érintkezik a csont, ott ahol a nyereg szélle már kemény.

3,
Arra gondoltam, hogy egy 143mm-es nyereg lehetne a megoldás. Errõl valami vélemény esetleg?

4,
Mi a véleményetek a Speci BG nyeregrõl (143mm) ? Tapsztalat?

5,
Apróban láttam Specialized BG (body geometry) nyerget (nyilván a BG elsõ szériája) mely még nem volt használva. Mi a véleményetek, mennyit érhet meg reálisan?
Errõl van szó:
Ker

J.


Nincs értelme nyeregrõl véleményt kérni, az alapján vásárolni meg még annyira sincs sok értelme. Ugyanaz a nyereg valakinek tökéletes, másnak rémálom.

De konkrétan a bg nekem nem jött be, másnak nagyon is.
Én félkilós acél pálcás brooks-ot használok most, nekem ok, másnak nem biztos...

#1069
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest
A 1863-asra légyszi válaszoljon valaki.
A WTB Pure V Race nyergekkel mi a tapasztalat?

J.

#1070
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest
Nem kéne itt semmit átállítani, ugyanúgy mint a méregdraga parfümöknél legyártani ugyanazt mint a kereskedelmi forgalomban kapható árú, aztán letörölhetetlenül ráírni, hogy: TESTER, NOT FOR SALE. Aztán szétosztják a disztribútorok között. Ha esetleg csak az alapverzióból (cro-Mo) melynek legyártása kifelyezetten olcsó, lenne teszter nyereg, az sem baj, nem az a lényege a teszternek, hogy versenyt nyerj vele, hanem, hogy kipróbáld nem töri e a hátsódat. Erre pedig egy 300g-os nyereg is jó.
A user kipróbálhatja a tesztert, aztán ha tetszik neki, megveszi az igazi nyerget abban a kivitelben ami neki tetszik.

J.

#1071
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

vagy a gyártók csinálhatnának kifejezetten olcsósított tesztnyergeket. Acél pálca, stb, és az egyes formákat és a méretet, keménységet lehetne próbálgatni rajta, nem a konkrét típust. Kb. pár forint lenne, de talán elvinnék a drágább nyergeket is. Én most biztosan nem vennék 10 rugó feletti nyerget vagy jó vagy nem alapon.

ez nem olyan egyszerû, a gyártósort csak amiatt átállitani mert 20-50-200 teszt nyerget csinálnak.. miközben a rendesbõl lejön 20.000

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1072
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest
Sziasztok!

1,
Nyeregvásárlás elõtt állok, XC felhasználásra vennék nyerget, 170cm/74kg vagyok, viszonylag masszív csontozattal.
A nyerget mindenképpen a Gázló elõtt kéne megvennem, mert azon már használnám is (109km / 10h)

2,
Az eddigi nyergem 130mm széles, ezt én vékonynak gondolom (nem mértem) mivel az ûlõcsontjaim belsõ felénél fáj, tehát valszeg a nyereg legkülsõ részével érintkezik a csont, ott ahol a nyereg szélle már kemény.

3,
Arra gondoltam, hogy egy 143mm-es nyereg lehetne a megoldás. Errõl valami vélemény esetleg?

4,
Mi a véleményetek a Speci BG nyeregrõl (143mm) ? Tapsztalat?

5,
Apróban láttam Specialized BG (body geometry) nyerget (nyilván a BG elsõ szériája) mely még nem volt használva. Mi a véleményetek, mennyit érhet meg reálisan?
Errõl van szó:
Ker

J.

#1073
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 posts

A WTB valami ehhez hasonlót csinál. Ha megnézed, majdnem minden típusának van race, pro, team meg slt változata különféle extrákkal, de látszólag azonos formával (bõrbevonat, titánpálca, spéci koptató, stb).

Gondolkodtam is rajta mostanában, hogy le kéne dobnom a mostani deszkát, és kipróbálni egy pure v-t 7k HUF-ért. Ez még nem egy eget rengetõ összeg. Aztán ha mondjuk hosszútávon is bejön, akkor lehet gondolkodni a komolyabb változaton.

De végül hagytam :)


Én pont így tettem egy rocket-v-vel, bár az még olcsóbb volt, mert egy srác hagyta ott a boltban nálunk, úgyhogy elvittem 2 ezerért és végre egy nyereg ami bejött...vettem a másik bicómra is ilyet. Mennyit sz.ptam már nyergekkel, lehet nem szép a wtb, de kényelmes. Az a plusz száz gramm az eddigi nyergemhez képest meg nem érdekel, eddig 20 km alatt elzsibbadt az alfelem, most meg 60 km után is egész jó!

#1074
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Az én nyergem egy (karbonzúzalékos) mûanyag lap, egy réteg bõr, három kifeszített bõrdarab, párnázás nincs. Kényelmes, gond nélkül kibírtam rajta 18 órát. Sõt, ezt a nyerget is próbáltam, betétes nadrágban teljesen jó volt.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1075
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Gondolom, az ide írogatóknak nincs annyi bringás ismerõse, aki komolyabb nyerget használ, épp abban a méretben, amiben az illetõnek kellene és pláne olyan, aki azt kölcsön is adná. ;)
Ráadásul hiába néz ki hasonlóan két nyereg, ha más anyagokból van, akkor egészen más érzés ráülni.
A betét a nadrágban meg messze nem növeli duplájára a komfortérzetet. Persze megintcsak kérdés, hogy milyen nyeregrõl és mekkora távról beszélünk.
A Selle Italian majdhogynem mindegy volt, hogy van-e betét a nadrágban vagy nincs. Egyik variációban sem bírtam rajta 4-5km-nél többet. :)
A mostani zselésnél szintén majdnem mindegy, egyedül azért használok betétes nadrágot, mert ennek a szárába kicsit nehezebben megy be a bogár.
(a két példám persze a két véglet, mert az a Selle Italia nyereg tényleg olyan kemény, mintha egy darab deszkán ülnél)


Az én selle itáliám is olyan kemény, mint a deszka, de valahogy mégsem kellemetlen 6-7 óra tekerés után sem, betét nélkül. Ez függ a bicón elfoglalt testhelyzettõl is, más bringán lehet, hogy nem így lenne.

#1076
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
szélesség és a forma számít, de többet nyom a latba a jó beállítás....

egtyébként én sokfélét tudnék kipróbálni, most is ugy veszek nyerget, hogy 2. hete tesztelem....jó ismeretség kérdése a dolog

#1077
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Gondolom a legtöbb ide írogatónak alsó hangon is van 10-20 olyan bringás ismerõse, akivel ha nagyon akar, akkor össze tud futni. Biztos nekik is van valamilyen nyergük a biciklin, valószínûleg kevés az egyforma, és nem jön el a világvége, ha netán kölcsön kéne adniuk egy kisebb-nagyobb körre. Írogathatunk itt mi akármilyen jó dolgokat, egy ilyen próbát nem pótolhat semmi.

Egy jó betétes bringás nadrág a duplájára növelheti a komfortot. Nem igaz, hogy semmit sem számít.

Gondolom, az ide írogatóknak nincs annyi bringás ismerõse, aki komolyabb nyerget használ, épp abban a méretben, amiben az illetõnek kellene és pláne olyan, aki azt kölcsön is adná. ;)
Ráadásul hiába néz ki hasonlóan két nyereg, ha más anyagokból van, akkor egészen más érzés ráülni.
A betét a nadrágban meg messze nem növeli duplájára a komfortérzetet. Persze megintcsak kérdés, hogy milyen nyeregrõl és mekkora távról beszélünk.
A Selle Italian majdhogynem mindegy volt, hogy van-e betét a nadrágban vagy nincs. Egyik variációban sem bírtam rajta 4-5km-nél többet. :)
A mostani zselésnél szintén majdnem mindegy, egyedül azért használok betétes nadrágot, mert ennek a szárába kicsit nehezebben megy be a bogár.
(a két példám persze a két véglet, mert az a Selle Italia nyereg tényleg olyan kemény, mintha egy darab deszkán ülnél)

#1078
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Gondolom a legtöbb ide írogatónak alsó hangon is van 10-20 olyan bringás ismerõse, akivel ha nagyon akar, akkor össze tud futni. Biztos nekik is van valamilyen nyergük a biciklin, valószínûleg kevés az egyforma, és nem jön el a világvége, ha netán kölcsön kéne adniuk egy kisebb-nagyobb körre. Írogathatunk itt mi akármilyen jó dolgokat, egy ilyen próbát nem pótolhat semmi.

Egy jó betétes bringás nadrág a duplájára növelheti a komfortot. Nem igaz, hogy semmit sem számít.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1079
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

...meg kb. 250% ban egy normális bringanadrágon.
de itt is van biztos speci megoldás.


én már leszoktam a bringás nadrágról, és már inkább idegesít a pelenka


egy jó nyereg azért ne a gatyától legyen kényelmes, véleményem szerint

#1080
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts

plusz a legtöbb nyereg "kényelmessége" nem a nyergen magán múlik, hanem a többi kerékpáron pozíciót meghatározó alkatrész (vázméret, nyeregszár, stucni, kormány) helyes megválasztásán és beállításán - lásd speci body geometry[/COLOR][/FONT]


...meg kb. 250% ban egy normális bringanadrágon.
de itt is van biztos speci megoldás.