Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#921
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez a Toupe nem országutihoz való?


Olyan nincs, hogy egy nyereg csak országútira való, jó az montira is. Az már más kérdés, hogy a gyártó mire ajánlja.


A sebesség mindent megold.

 


#922
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ez a Toupe nem országutihoz való?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#923
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én is azt hittem egyben tekeritek le, szakaszokban érthetõ már számomra is.
A nyereg Spacialezed Toupe 143 van azt hiszem 130 mm széles(keskeny is).
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#924
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Persze. Évente kb. 6-7 hétvégérõl van szó. 5-en csináljuk, nehéz összeegyeztetni, hogy mindenki ráérjen.
Teljesen mértékben élvezkedésbõl csináljuk, nem teljesítmény orientáltan. Amolyan ismerd meg kishazád szellemben, de azért az átlag 100km ki van tûzve mindig.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#925
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nem lesz, hanem ennyi. Nyugaton kezdtük, Mátra még nem volt. Most a Balaton felvidéknél tartunk.
Hétvégenként tekerünk, 100km a napi átlag. Bár inkább csak szombaton ennyi, vasárnapra már eléggé kész szoktunk lenni, olyankor kevesebb valamivel.


Így kezelhetõ, azt hittem egyben. Napi 100 km, amíg végig nem értek. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#926
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Azért a kéktúrán napi 100kilómétereket letekerni érdekes lesz...

Nem lesz, hanem ennyi. Nyugaton kezdtük, Mátra még nem volt. Most a Balaton felvidéknél tartunk.
Hétvégenként tekerünk, 100km a napi átlag. Bár inkább csak szombaton ennyi, vasárnapra már eléggé kész szoktunk lenni, olyankor kevesebb valamivel.

A kék túra tényleg hardcore, de nem ítélkezem, feltételezem tudjátok, mibe vágtok bele.

Már belevágtunk 2010-ben, lenyomtunk 4 etapot. Azért nem olyan vészes, túl lehet élni. MTB ilyen helyekre való.
2011-ben folyt.köv. ha beköszönt a jóidõ.

Az én favoritom
Feltöltött kép

Ennek mi a pontos típusa?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#927
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

így van. én egy ilyen XR-t használok a singlespeeden és baromi kényelmes.

280g netes adatok szerint.


Az enyém szerintem ennek a transam változata 240grammal XR-O, és szerintem is nagyon kényelmes. Kedvesem bringáján pedig ennek a kicsit tömöttebb nõi változata van. Mióta az a nyereg van rajta, már én is kedvelek azzal a bringával menni, valahogy jobban lehet tekerni, meg nem érzem olyan esetlennek rajta magamat és kényelmesebb is sokkal, mint amikor valami puha tömésû nyereg volt rajta.

#928
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az én favoritom
Feltöltött kép
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#929
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

A helyedben nem vetném el a selle italyakat sem. Nekem eddig csak az õ nyergük vált be, valamit csak kitanultak már a szakmáról az elmúlt évtizedek alatt.

Decathlonban elég sok ilyen nyereg van, és szerencsére nem tömik túl puhára õket, még a túra nyergeiket sem.


így van. én egy ilyen XR-t használok a singlespeeden és baromi kényelmes.

280g netes adatok szerint.

#930
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mondjuk az én nyergem is kb 5-6mm vastag mégis az eddigi legkényelmesebb.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#931
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Az egész logika fura. Nem a puhaságon és a megoldásokon múlik, mi milyen kényelmes. Az SLR ránézésre halálkemény, s jé, simán megyek vele 150-250 km-eket, a szétgélezett Most nyergemet meg le kellett cserélni, mert nyomta a nemesebbik felemet.

A kék túra tényleg hardcore, de nem ítélkezem, feltételezem tudjátok, mibe vágtok bele.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#932
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Azért a kéktúrán napi 100kilómétereket letekerni érdekes lesz mert az minden szar kis puklira felmegy míg a normál ösvény megkerüli majd újra találkoznak a Mátrában volt olyan 10km amit 2 óra alatt abszolváltam ezt és ebben már volt bõven gurulás is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#933
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
A helyedben nem vetném el a selle italyakat sem. Nekem eddig csak az õ nyergük vált be, valamit csak kitanultak már a szakmáról az elmúlt évtizedek alatt.

Decathlonban elég sok ilyen nyereg van, és szerencsére nem tömik túl puhára õket, még a túra nyergeiket sem.

#934
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

hát Te tudod
nekem fontosabb hogy maximálisan kényelmes legyen -100 kilcsi után is- mint hogy 50 grammal könyebb...

bár ippeg a wtb lasernek van 240 grammos változata , de a nehezebbek is 275 és 290

Persze, nem akarok grammhuszárkodni a nyergen. Csak ne legyen nehezebb mint a mostani. Szerintem biztosan van olyan ami kényelmesebb és egyben könnyebb is.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#935
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ez igaz, de teló, gumi, nyeregcsõ, stb... cserével most dobtam el 1.3kg-ot.
A mostani nyergem 324g, ennél könnyebet szeretnék nyilvánvalóan, hisz biztosan van könnyebb ami kényelmesebb is. Akkor meg miért adnám alább? :)


hát Te tudod
nekem fontosabb hogy maximálisan kényelmes legyen -100 kilcsi után is- mint hogy 50 grammal könyebb...

bár ippeg a wtb lasernek van 240 grammos változata , de a nehezebbek is 275 és 290
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#936
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

mellesleg ha jól rémlik annyira nem grammhuszár bringád van, nem mindegy hogy 264 vagy 312 gramm a nyereg ? amúgy bõven nem veszed észre.

Ez igaz, de teló, gumi, nyeregcsõ, stb... cserével most dobtam el 1.3kg-ot.
A mostani nyergem 324g, ennél könnyebet szeretnék nyilvánvalóan, hisz biztosan van könnyebb ami kényelmesebb is. Akkor meg miért adnám alább? Sokkal nem kerülnek többe, a konforton nem spórolok. :)

Ez most komolyan gondolod, hogy 100km felett nincs kényelmes nyereg? :D

Az országos kék túrát csináljuk biciklivel. Azon megyünk napi átlag 100 km-eket, nem országúton. Erre keresek valagkímélõ megoldást. :)

Csekkolom az általatok említett WTB-ket is. A Speci is tetszik. Pont ezt szerettem volna, tippeket kapni. Úgyhogy köszönöm szépen!!!

Milyen nadrágot használsz?

Apropó! Ezt miért kérdezted?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#937
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Szerintetek melyik a legkényelmesebb, férfi, mtb nyereg, ami 300g alatt van?
Hosszú túrákra kéne és valami sportos kivitelben.

Tudom, hogy 100km felett bármin szétmegy az ember segge, de azért mérsékelni meg lehet próbálni.
Most egy WTB Rocket nyergem van, annál jobb kéne.


Ez most komolyan gondolod, hogy 100km felett nincs kényelmes nyereg? :D
Egy Concor Light nyereggel mentem tavaly 304km-t és nem nyomott, WTB Shadow és Devo szintén "hitelesítve" 150km felett.
Az hogy ki mennyit bír ki a nyeregben nagyban függ attól is, hogy milyen távokat nyom. A WTB-k terepen jók nálam, országúton ellenben nem az igazi egyik sem, oda az említett Concor Light vált be.

#938
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szerintetek melyik a legkényelmesebb, férfi, mtb nyereg, ami 300g alatt van?
Hosszú túrákra kéne és valami sportos kivitelben.

Tudom, hogy 100km felett bármin szétmegy az ember segge, de azért mérsékelni meg lehet próbálni.
Most egy WTB Rocket nyergem van, annál jobb kéne.


wtb laser. eddig magasan a legkényelmesebb amitr próbáltam. de mint tudjuk ez szubjektív.

mellesleg ha jól rémlik annyira nem grammhuszár bringád van, nem mindegy hogy 264 vagy 312 gramm a nyereg ? amúgy bõven nem veszed észre.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#939
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Asszem 3 méretben van. 143mm a közép ha jól tévedek.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#940
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Jó ez a Speci. Van belõle nõi is azért néztem félre, de megvan a férfi.
Inkább legyen picit nehezebb, ha visszakapom kényelemben. Bevállalható. De ez a Rival mégjobb.

Neked a keskenyebbik van?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager