Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#901
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 posts
Hát azért egy karbon nyergen nem ülnék végig egy balaton kõr vagy egy maratont még betétel is necces:D
nem hogy az nélkül:D
Jó nyereg meg minden de a boltnál tovább nem kell vele menni mert jön a barbi és a diótörõ c film ujab epizodja :(
részemrõl ennyi a bringás naci az kötelezõ kellék szinte mindig

#902
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts

jó nyereghez nem kell betét

szép is lenne...


Igazad van,de akkor minek találták fel:)

#903
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
jó nyereghez nem kell betét

szép is lenne...

#904
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts

Köszi a tanácsot, holnap akkor ki is próbálgatom.


-meg aztán a betét sem mindegy abban a nadrágban.Decathlonos kék termékest én is csak akkor veszem fel ha a szomszédba megyek.Spec team-be meg eltekergetek 150 km is.

#905
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Köszi a tanácsot, holnap akkor ki is próbálgatom.
"Ride today, heal tomorrow"

#906
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 posts
Probáltad a nyerget +- irányba azaz,föé ls lefele megbilenteni egy kicsit.
De még a kormány is lehet az oka,hogy tul mélyen van stb... nekem a kormányvolt még annó,egy kb 5mm es hézagoloval meg let oldva a dologés a nyrget a vízmérték szerint minuszba álitotam kb 2mm ert.
Probáld meg elöször ezt hátha jobb lesz;)
Ha nem utána nézelödj nyeregért nincs értelme kiadni 10 ezret ha nem muszáj;)

#907
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
A nyergen kívül közrejátszhat valami abban, hogy 1 óra után zsibbadni kezd a seggem? Hiába hordok betétes nadrágot, nem sokat ér. Gondoltam még az üléspozícióra(teljesen elõre-hátra tolva), de semmi. Az ülésem Prologo Choice. Le szeretném cserélni valami szélesebbre, nagyobb ülõfelületûre. Tudnátok ajánlani nekem max. 10 ezer Ft-ért?
"Ride today, heal tomorrow"

#908
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts

nekem pont ilyen van, csak decathlonos kiadásban. Amit én benne tartok, az egy multiszerszám, 2 db pótbelsõ, gumileszedõ készlet, defektjavító készlet. Erre pont megfelel. A többi, általad is említett dolgot, kis mûanyag tasakokban, a mez zsebekben hordom.

Annyi kiegészítés, hogy a 2 db belsõ az országútira vonatkozik.


Köszi. :) Az a 4 decis kiadásod van akkor gondolom. Ami most akciós is talán. Megnézem holnap beuzer-ben ezt, ha nem jó, az sem baj, akkor már nem fogom kicsinek érezni ezeket.

@stellaz:
A több nap túlzás volt, de nyílván felkészülnék, ha arról lenne szó. :)

#909
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Remélem ez még belefér a topic témájába, mert nem találtam megfelelõbbet.

1 napos használat mellé mekkora, és milyen olcsóbb nyeregtáskát ajánlotok? Van ezer féle, nem tudom melyik az a kialakítás, ami elõnyös. Nagy távra, vagy több napra van természetesen egy kicsit, és egy nagy hátizsákom is. Kicsire pedig vinnék pumpát (kulacstartó alá van szerelve), foltot, ragasztót, gumileszedõt, multi szerszámkészletet, pezsgõtabletát (folyadék pótlás miatt), pénzt, zsebkendõt, iratokat, mobilt, esetleg valami kekszet.
Ezek jórésze bepakolható a mez hátsó zsebeibe, és max ha nagyon kell övtáskát is viszek, de a mezbe kapásból a mobil, zsepi, iratok, keksz, pénz mehet, mert nem nehezek.

ezt néztem ki: (kicsi lenne túlzottan?)
TSKA NYEREGRE KICSI , KIEGSZTK, TSKK, KERKPROS TSKK, Foldal - Neuzer Bike Kft. - Termkadatok


többnapos túrára csakis csomagtartóval és táskával érdemes nekivágni

#910
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
nekem pont ilyen van, csak decathlonos kiadásban. Amit én benne tartok, az egy multiszerszám, 2 db pótbelsõ, gumileszedõ készlet, defektjavító készlet. Erre pont megfelel. A többi, általad is említett dolgot, kis mûanyag tasakokban, a mez zsebekben hordom.

Annyi kiegészítés, hogy a 2 db belsõ az országútira vonatkozik.

#911
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Remélem ez még belefér a topic témájába, mert nem találtam megfelelõbbet.

1 napos használat mellé mekkora, és milyen olcsóbb nyeregtáskát ajánlotok? Van ezer féle, nem tudom melyik az a kialakítás, ami elõnyös. Nagy távra, vagy több napra van természetesen egy kicsit, és egy nagy hátizsákom is. Kicsire pedig vinnék pumpát (kulacstartó alá van szerelve), foltot, ragasztót, gumileszedõt, multi szerszámkészletet, pezsgõtabletát (folyadék pótlás miatt), pénzt, zsebkendõt, iratokat, mobilt, esetleg valami kekszet.
Ezek jórésze bepakolható a mez hátsó zsebeibe, és max ha nagyon kell övtáskát is viszek, de a mezbe kapásból a mobil, zsepi, iratok, keksz, pénz mehet, mert nem nehezek.

ezt néztem ki: (kicsi lenne túlzottan?)
TSKA NYEREGRE KICSI , KIEGSZTK, TSKK, KERKPROS TSKK, Foldal - Neuzer Bike Kft. - Termkadatok

#912
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts
Selle Italia X0 Flow (kivágott) nyerget használ valaki?
tapasztalatok?

leginkább tartósságára vagyok kíváncsi
outira kell, egy mázsa vagyok:)

(próbáltam visszakeresni, de nem volt találat se a betûsre se a számos verzióra:(

#913
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
WTB Silverado Pro (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

Nekem most ez a szépség figyel a bringán, fehér színben. Jó, szép, amíg be nem koszolódik. Nem sokat ülök a montin, csak a mátrán mentem vele, meg a 24 óráson. Kényelmes végül is, legalábbis eddig még nem volt vele bajom.
Ja, és a 210 gramm az valójában 265. :)

#914
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Használ valaki WTB Silverado nyerget?

Érdekelne a véleménye.....

#915
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
A karbonpálcás vagy a titánpálcás SLR nyereg a kényelmesebb?

#916
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
charge spoon - kemeny, de nagyon kenyelmes nyereg :) olvass utana. most a varosi cangamon hasznalom. es az ara is jo.

charge spoon - Google keresés

#917
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Én azért imádom mert igaz ugyan hogy nagyon fapadosnak néz ki viszont úgy van megcsinálva hogy mikor ráülök a szélei rugóznak-hajlanak egy kicsit és ez szvsz többet jelent mintha lenne rajta 1-2 cm gel.


szerintem az összes jó nyereg ilyen, asszem pont a selle italya találta ki ezt a koncepciót

nem puha, hanem inkább rugalmas, mint a rendes tatami

#918
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Szerintem én a 143mm-esre fogok benevezni.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#919
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Én azért imádom mert igaz ugyan hogy nagyon fapadosnak néz ki viszont úgy van megcsinálva hogy mikor ráülök a szélei rugóznak-hajlanak egy kicsit és ez szvsz többet jelent mintha lenne rajta 1-2 cm gel.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#920
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Értem, köszönöm! Egyébként tetszik.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager