Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#721
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Amúgy jól látom hogy felsõ kategórián kívül a Ricsi acélpálcával gyártja a nyergeit?

#722
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts

már többször gondolkoztam, hogy egy nagy átfogó cikket vagy ilyesmit kellene írni a megfelelõ nyeregválasztásról
a jó nyereg elsõ ALAP feltétele, hogy a kerékpáron megfelelõ helyzetben ülj. ehhez tökéletes geometria kell. ha szar helyzetben ülsz, minden nyereg kényelmetlen lesz.
aztán a kemény vs puha nyereg témában: a puha nyereg CSAK rövid távon kényelmes, mert hosszú távon nincs feltámasztása az ülõcsontjaidnak, a testsúlyod a csontot körbevevõ zsírpárnán nyugszik, amiben vannak hajszálerek, ezeket pedig elnyomod, emiatt zsibbad. ha fel van támasztva rendesen az ülõcsont, akkor kényelmes a nyereg hosszabb távon is. és itt jön a képbe az ülõcsontok távolsága, mert szerencsére nem vagyunk egyformák.
és ha az ülõcsontok távolsága megvan, akkor is nézni kell, hogy milyen pozícióban tekersz, jobban a csuklódat vagy jobban a fenekedet terheled - mert feltételezem, hogy nincs meg a tökéletes pozició a helytelen váz/nyeregszár/stucni/kormány miatt.
szóval a jó nyereg csak próbálgatással derül ki.
én imádtam a régi flite-ot, az újat meg utálom. ellenben az slr-ekkel, amik annyira tökéletesek, hogy az én s*ggemhez gyurmázni nem lehetne jobbat

Nagyon tudnám értékelni, de bennem is hasonló dolgok merülnek fel.
Hosszú stucnivel megyek, alapból úgy ülök mint egy országútin, ott is bringázom és viszonylag hátul ülök a nyeregben, nem tudok az orrán kuporogni. Így alakult ezen már nem fogok tudni változtatni. Lementettem az összes ülõcsontos cikket és amint találok itthon szivacsot és meglesz a csontméretem el is kezdem bogarászni, hogy mennyit kéne ráhagyni, vagy épp levonni belõle. De jó lenne egy ilyen cikk, sõt továbbmegyek, össze lehetne kombinálni minden olyannal ahol a kényelmi szempont számít: nyereg, betét, cipõ, bukóválasztás ilyenek.

#723
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

,,a puha nyereg CSAK rövid távon kényelmes"

Akkor nem volt Speci Rival nyerged, pedig lehetett volna... :-)

volt rival-om, most titán pálcás format sl-em van
mégis, a kemény slr jobb. ad alátámasztást.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#724
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,655 posts

már többször gondolkoztam, hogy egy nagy átfogó cikket vagy ilyesmit kellene írni a megfelelõ nyeregválasztásról
a jó nyereg elsõ ALAP feltétele, hogy a kerékpáron megfelelõ helyzetben ülj. ehhez tökéletes geometria kell. ha szar helyzetben ülsz, minden nyereg kényelmetlen lesz.
...

A nagy cikk nagyon jó ötlet, várjuk !
Kifejtenéd néhány mondatban, mi az hogy tökéletes geometria ? Ez olyan nehezen megfogható dolog szerintem. Mindenkinek más lehet a jó, hiszen mindenkinek kicsit más az alkata, nem ?
Marci

#725
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
hali! totál vízszintes, rendesen vízszintmérõvel állítottam be :) egyébként már tényleg csak a jó beállítás hiányzik, úgy tûnik, hogy ez a mostani nyergeg nagyon jó lesz, bár addig nem akarom elkapkoni, amíg nem tekerek rajta minimum ötvenet.

#726
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

ellenben az slr-ekkel, amik annyira tökéletesek, hogy az én s*ggemhez gyurmázni nem lehetne jobbat

+1 pont az SLR-nek! Perfect! :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#727
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Beszéld meg ezt Rékámmal mert még mindig ott figyel a Carbon XTC-n a széles zselés selle royal nyereg.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#728
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts
,,a puha nyereg CSAK rövid távon kényelmes"

Akkor nem volt Speci Rival nyerged, pedig lehetett volna... :-)

#729
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
már többször gondolkoztam, hogy egy nagy átfogó cikket vagy ilyesmit kellene írni a megfelelõ nyeregválasztásról
a jó nyereg elsõ ALAP feltétele, hogy a kerékpáron megfelelõ helyzetben ülj. ehhez tökéletes geometria kell. ha szar helyzetben ülsz, minden nyereg kényelmetlen lesz.
aztán a kemény vs puha nyereg témában: a puha nyereg CSAK rövid távon kényelmes, mert hosszú távon nincs feltámasztása az ülõcsontjaidnak, a testsúlyod a csontot körbevevõ zsírpárnán nyugszik, amiben vannak hajszálerek, ezeket pedig elnyomod, emiatt zsibbad. ha fel van támasztva rendesen az ülõcsont, akkor kényelmes a nyereg hosszabb távon is. és itt jön a képbe az ülõcsontok távolsága, mert szerencsére nem vagyunk egyformák.
és ha az ülõcsontok távolsága megvan, akkor is nézni kell, hogy milyen pozícióban tekersz, jobban a csuklódat vagy jobban a fenekedet terheled - mert feltételezem, hogy nincs meg a tökéletes pozició a helytelen váz/nyeregszár/stucni/kormány miatt.
szóval a jó nyereg csak próbálgatással derül ki.
én imádtam a régi flite-ot, az újat meg utálom. ellenben az slr-ekkel, amik annyira tökéletesek, hogy az én s*ggemhez gyurmázni nem lehetne jobbat

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#730
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,655 posts

sziasztok! tudna valaki beállításban segíteni? a nyerget lenne jó kicsit elõrébb tolnom, mert így nem tökéletes az ülõpozícióm, ha víszintesbe állítom a pedált, a térdem sokkal hátrébb van a pedál vonalánál, így tekeréskor elõre csúszok a nyeregben. a nyerget már nem tudom elõrébb vinni, így az a kérdés, hogy egy rövidebb kormányfej, vagy egy másfajta nyeregcsõ-e a megoldás kulcsa? elõre is köszönöm!

Ha elõre csúszol, akkor nagyon elõre dõlhet a nyerged. Nem ez lehet a gond ? Vízszintesen áll a nyerged ?
Marci

#731
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
okéjj, köszi! még jó, hogy ma vettem a mostanit :D

#732
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

sziasztok! tudna valaki beállításban segíteni? a nyerget lenne jó kicsit elõrébb tolnom, mert így nem tökéletes az ülõpozícióm, ha víszintesbe állítom a pedált, a térdem sokkal hátrébb van a pedál vonalánál, így tekeréskor elõre csúszok a nyeregben. a nyerget már nem tudom elõrébb vinni, így az a kérdés, hogy egy rövidebb kormányfej, vagy egy másfajta nyeregcsõ-e a megoldás kulcsa? elõre is köszönöm!


Másik nyeregcsõ kell neked.


A sebesség mindent megold.

 


#733
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
sziasztok! tudna valaki beállításban segíteni? a nyerget lenne jó kicsit elõrébb tolnom, mert így nem tökéletes az ülõpozícióm, ha víszintesbe állítom a pedált, a térdem sokkal hátrébb van a pedál vonalánál, így tekeréskor elõre csúszok a nyeregben. a nyerget már nem tudom elõrébb vinni, így az a kérdés, hogy egy rövidebb kormányfej, vagy egy másfajta nyeregcsõ-e a megoldás kulcsa? elõre is köszönöm!

#734
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Jók ezek a leírások amiket beraktok. Jó ötlet volt benézni :)

#735
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ebben a milyen széles csonthoz milyen széles nyereg kell dologban valaki tudna segíteni?google-ban nem találtam értelmes írást


Ezt találtam, elég hasznosnak tûnõ cikk: Health: Are You Sitting Comfortably? - BikeRadar

#736
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Szerintem az lesz akkor hogy elkezdek kölcsönkéregetni nyergeket és majd meglátjuk. 100km felett már én sem bírom, akkor már égetném el a nyerget a francba. 80km-ig olyan 2 holtpont szokott jönni. És mégcsak nem is terepen megyek.


Terepen jobb mert többet mozogsz a nyergen, országúton fárasztóbb, Én ilyet használok 143-as méretben, nagyon jó, cserében drága. http://www.specializ....jsp?spid=57679

#737
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

barátnõmnek kellene nyereg,rövid túrákra,sportosabb típusú.olyan 5e forint körül ki milyen nyerget ajánlana erre a célra?WTB speedshe?


Speedshe-re van olcsó forrásom ha érdekel.


A sebesség mindent megold.

 


#738
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
pl: A Comfortable Saddle

#739
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts

Hosszabb távon azért is nyom jobban a nyereg, mert elfárad a lábatok, karotok, hátatok és a nyeregre több súly kerül.

Ebben is van valami, nem is gondoltam még erre. Vagyis mind szar lesz bizonyos szinten.

Most nézem hogy a Ricsi nyergei elég jó áron vannak, BBB-hez képest. Pár éve még fordítva gondoltam mindezt... Ricsit használ valaki?

#740
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Kössz a tippet. És pont olyan széles kell mint a csontok közti távolság? Keresek valamit, max szétszórok a szobában egy zacskó lisztet és dobok bele egy seggest... :D