Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#601
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en telen-nyaron a dekas bringas rovidgatyaban tekerek. azt huzom a cicanacik fole, igy kevesbe koptatom szet oket.

sikeres budgetnyergek (bar ezek is dragabbak, mint a limit): wtb rocket, laser, varosba szvsz nagyon jo a charge spoon. angoloknal mar par eve az egyik legnepszerubb az olcso nyergek kozott. szep es tartos. turazni szerintem inkabb a wtb.

#602
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Okés, köszi, akkor próba = szerencse alapon választok egyet. :)


mondjuk azért van az az aranyszabály, hogy amelyik cég hosszú évtizedek óta gyártja a nyergeit, ott azért tudnak már egyet s mást a nyergekrõl, így annak a termékeivel kissebb az esélye, hogy mellé lõsz

a nadrágot meg minden nyereg megeszi, arra a megoldás a váltónadrág, illetve mivel nekem egy vászon nandrág 3 hónapot bírt, ezért a röltexben vettem munkaruha vásznat és apósom vart belõle foltot a nadrágjaim ülepére. ez a megoldás egyelõre jónak tûnik

#603
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás

Ebbe igazából nagyon nem lehet segiteni lehet hogy az itteniek 99%-nak bejön egy adott nyereg, de neked pont azaz egy nem.Az a baj hogy a nyereg segg függõ. Gyakorlatilag ezt csak próbával lehet eldönteni.


Meg mondjuk az is számít, hogy amiket linkeltél, kb. még senki nem írt róluk semmit.


Okés, köszi, akkor próba = szerencse alapon választok egyet. :)

#604
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Meg mondjuk az is számít, hogy amiket linkeltél, kb. még senki nem írt róluk semmit.

#605
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ebbe igazából nagyon nem lehet segiteni lehet hogy az itteniek 99%-nak bejön egy adott nyereg, de neked pont azaz egy nem.Az a baj hogy a nyereg segg függõ. Gyakorlatilag ezt csak próbával lehet eldönteni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#606
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Két bringámon is szükség lenne nyereg cserére.
Jelenleg csak egyikre telik, így kétféle felhasználásra keresek olcsó nyerget:
- hosszú túra: a hosszú távú kényelem a fontos elsõsorban
- napi munkábajárás (max. 1 óra az út): az az elsõ, hogy a nadrágot ne koptassa (Sajnos utcai ruhában vagyok kénytelen tekerni a munkába.)
Két típust néztem ki:
- BikeFun Trento - hosszabb túrákra
- BikeFun Granada - munkábajárás
- DDK FM-250 Sword Fish - ?
- DDK Race X5 - ?

Mit ajánlotok? Más is jöhet, de nem szeretnék sokkal többet költeni. A hosszabb túrákra szánt nyeregre hajlandó vagyok többet költeni valamivel.
Ha ez számít, akkor 182cm magas vagyok, vékony, szálkás testalkatú.

#607
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Akkor elég finoman szólva nem rendesek hogy 2-3 napos szállítási határidõt írnak rá:(


Ma beszéltem velük telefonon. Az van nekik ami a csekénél..... Na mindegy. Hátha valaki tud jobbat. Azért köszi még egyszer

#608
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Akkor elég finoman szólva nem rendesek hogy 2-3 napos szállítási határidõt írnak rá:(
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#609
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Selcof 94W Alu-Carbon nyeregcsõ / Országúti / Nyeregcsõ / Alkatrészek - bikewebshop.hu



Köszi, de õk kilõve, csekétõl rendelnének ha lenne... Konkrétan Selcof 54 26.4-es méretben

#610
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Selcof 94W Alu-Carbon nyeregcsõ / Országúti / Nyeregcsõ / Alkatrészek - bikewebshop.hu
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#611
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy honnan lehet beszerezni Selcof termékeket? Konkrétan nyeregcsövet. Itthoni forgalmazónak a Csekét írja, de õk már nem foglalkoznak vele. A magyar webshopok tõlük vennék ha lenne, ezt is kiderítettem. Szét gugliztam már magamat, de nem találtam webshopot eddig ahol árulnának. Az olasz oldalon 2012-es katalógus is van, tehát nem hiszem, hogy megszûnt volna. Esetleg jár valaki olasz országba, vagy tudja hol lehet kapni?

#612
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

Rocket V volt nekem is, elvoltam vele, amíg át nem ültem egy Flite-ra... innen egyelõre nincs visszaút :)

Milyen az élet ! Én meg a Flite-omon nem tudtam már megmaradni 2 óránál tovább és váltottam Rocket-V -re.
Marci

#613
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nah csak epp ezaz, hogy egy nap alatt nehez leszurni. a gianthez adott eredeti nyereg pl baromi kenyelmes ilyen 10-20kmre, utana viszont elfarad rajta az ember segge. biztos nagyon jo a flite, csak sajna nem egy arkategoriaban jatszanak, de majd lehet egyszer en is megejtem.

#614
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Normálisabb helyeken ezért lehet próbálgatni nyergeket 1-1 napra.
Itthon is volt idén valami ilyesmi, de nem emlékszem melyik boltban. Mondjuk megértem hogy nem táraz be az összes bolt 5-10 fajta nyerget tesztelésre, elvégre kis pénz, kis foci :)

Rocket V volt nekem is, elvoltam vele, amíg át nem ültem egy Flite-ra... innen egyelõre nincs visszaút :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#615
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a wtb rocket v ota a nyeregproba nekem orok rejtely marad... annyi jot olvastam rola, hogy latatlanban vettem egyet. az elso egyket hetben elegge torte a seggem, utana viszont tenyleg olyan, mintha ott se lenne. nemtom, hogy seggem, vagy a nyereg tort e be, mindenesetre ha ez igy mukodik, akkor mi alapjan probaljon az ember nyerget? egyedul azert nem dobtam egyket het utan, mert tobb helyen olvastam, hogy eloszor kenyelmetlen lehet. igazuk volt.

#616
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én most úgy tûnik egy SLR Gel Flow személyében találtam meg az igazit, meg van egy MaxFlite gelflow-m is itthon, de nekem az SLR jobban bejön. De ahány ember annyi kuffer.

Érdemes akciós nyergekkel kísérletezni, mert akkor ha nem kényelmes néha kis haszonnal tovább lehet adni rajtuk. :)

#617
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Én is hasonlót nézegetek - csak nem értek a nyergekhez abszoltúte.
Ami megragadta a figyelmemet nem is olyan messze innen egy Selle Italia SLR TT - lefõképp mert most olcsón van az eredeti árához képest. Errõl mi a véleményetek? Nekem hosszú távra kellene (180 km).

Köszi a válaszokat.


gyakorlatilag mindegy, ki mit mond, úgyis magadnak fogod kitapasztalni, hogy neked mi kényelmes. és remélhetõleg nem szívsz vele túl sokat, meg nem fizetsz ki túl sok tanulópénzt. a selle nyergeivel szerintem nem lehet nagyon melléfogni, nekem slr xc van, nagyon szeretem, bár kellett egy kis idõ, mire összeszoktunk. most már nyolc órát is elég kellemesen eltöltök rajta. de szerintem sok múlik a helyes bringabeállításon is.

#618
csika_

csika_

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Én is hasonlót nézegetek - csak nem értek a nyergekhez abszoltúte.
Ami megragadta a figyelmemet nem is olyan messze innen egy Selle Italia SLR TT - lefõképp mert most olcsón van az eredeti árához képest. Errõl mi a véleményetek? Nekem hosszú távra kellene (180 km).

Köszi a válaszokat.

#619
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
2,5 hónap használat után ki merem jelenteni, h a Specialized Phenom nyereg nekem kényelmes.Elõtte volt Selle Italia Slr, Fizik Gobi és valamilyen Selle Bassano (asszem Mission) nyergem, tehát akinek ezek nem váltak be, annak érdemes ezt megpróbálnia.Zeezoltano jóvoltából sikerült elõtte kipróbálnom a Toupe-t és az sem tûnt rossznak, köszönet érte még1x.

#620
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Sziasztok!

Van tapasztalatotok nyereg újrakárpitozásában? Van e gyeléggé viseltes selle italia nyergem és sajnálnám kidobni, de néhol már teljesen lejött róla a felsõ bõr réteg és így nem lenne túl jó továbbhasználni. Szóval van aki már elvitte nyergét kárpitoshoz megújíttatni? :) Mennyire lenne tartós megoldás?

Köszi


Barkácsolás nem érdekel?

Cover your worn bicycle saddle with real leather

Kicsit még kutakodsz, és mindent tudni fogsz a nyereg kárpitozásról. Én már dolgoztam saját nyergen, mindenféle speciális eszközt nélkülözve.