Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#581
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
sziasztok,
specialized phenom sl nyereggel milyen tapasztalatok vannak?
kösz, tg

#582
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
[quote name='Bikertigger']no szörnyülködjetek

újítottam egy ilyet és baromi jó

/QUOTE]

Háát, ha nem szép, legalább jó legyen! ;)

#583
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Bikertigger!!

Nem szörnyülködök, szerintem az egyik legjobban eltalált nyerge a SR-nek. Én tavaly trekkingen tekertem vele több ezer km-t és annyira meggyõzött, hogy nem nem szeretnék mást. Hetedik nyereg öt év távlatában, de ebben megtaláltam azokat az összetevõket amiket kerestem. Ár érték aránya meg magáért beszél és ez nem közhely. A gél amivel töltötték valóban elnyeli, nemcsak az apró rezgéseket, de a nagyobb ütéseket is, a ventillációs részével voltak fenntartásaim, meglepetésként tapasztaltam, hogy mûködik. A Balaton megkerülésekor tavaly 120 km után álltam meg elõször és az nem a nyereg miatt volt. Remélem Neked is beválik, kívánom, hogy így legyen! Tekerj vele minél többet, és tudd elfelejteni a rossz nyereg minden nyûgét.

#584
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
no szörnyülködjetek

újítottam egy ilyet és baromi jó

Posted Image
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#585
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
a szelessegbol eleg egyertelmuen kiderul - a rocket 127 szeles.

#586
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Merd le milyen szeles.


megvolt anno
azért mondtam hogy rocket

amúgy az sincs kizárva hogy még a faktorban cserélték meg
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#587
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Merd le milyen szeles.

#588
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

formara a laser hasonlit a speedre,

.


rövidebb és szélesebb a laser

ez a nyereg a dawg-on volt csak kona logó van rajta, de abban a z évben oem rocket-et meg speed-et használt a kona (tán a csúcs xc gépeken vmi könnyebbet). elvileg a dawg speed-el kéne legyen szerelve de ez nem az. sokkal inkább rocket.

mellesleg a laser is egy legolcsóbb oem verzió volt, a 08-as test dawg-on. crc-n valami 4k körüli pénzért volt egy darabig, mai napig bánom hogy nem vettem vagy 3-at.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#589
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

és még márkán belûl is

speed v nálam határeset, de inkább felejtõs

van egy elvileg speed v-m ami méret és forma szerint rocket (kona logos, ) az kb borzalom

viszont a legkényelmesebb amin ültem egy laser v

de most váltottam márkát is, formát is :)
majd írom a tapasztalatokat


formara a laser hasonlit a speedre, es mintha a pure lenne a rocket szelesebb verzioja. legalabbis kulsore, lehet parnazottsagra total mas mindegyik. mindenesetre wtbk kozott szinte majdnem mindenki megtalalja a segge ala valot. rocketet is csak azert vettem, mert mar rohadt kivancsi voltam, hogy mit esznek rajta ennyire. egy valcont meg egy silveradot is kiprobalnek, nyergeket is szivesen tesztelek, ugyanugy, mint markolatokat :) kar, hogy olyan rohadt dragak a normalisak.

pont, hogy túl puha volt, meg rossz volt a bumszli formája, egyszerûen rossz volt vele tekerni

lecseréltem azonnal egy fapados selle italya-ra, ami azóta is megvan


a fullmerev varosi bringan ereztem hasonlot a rockettel szemben. ott nagyon bejott a charge, laza varosi tekeresnel nem kell mas, viszont montin meg a spoon torte szet a seggem a hosszu kaptatokon.

#590
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

be sem torted? rocket vnel en sem akartam elhinni, hogy ilyen hosszu ido, de tenyleg kellett neki ket-harom het. az elejen torte az ulogumoimat, most meg eszre se veszem.


pont, hogy túl puha volt, meg rossz volt a bumszli formája, egyszerûen rossz volt vele tekerni

lecseréltem azonnal egy fapados selle italya-ra, ami azóta is megvan

#591
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
és még márkán belûl is

speed v nálam határeset, de inkább felejtõs

van egy elvileg speed v-m ami méret és forma szerint rocket (kona logos, ) az kb borzalom

viszont a legkényelmesebb amin ültem egy laser v

de most váltottam márkát is, formát is :)
majd írom a tapasztalatokat
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#592
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
be sem torted? rocket vnel en sem akartam elhinni, hogy ilyen hosszu ido, de tenyleg kellett neki ket-harom het. az elejen torte az ulogumoimat, most meg eszre se veszem.

#593
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Mindenkinek más nyereg jön be.Én 2éve WTB Speed V-t használok 80-120km-es túrákra.Nagyon bejött.


és, hogy ez mennyira igaz, az mutatja, hogy én ugyanezt a nyerget borzalmasnak találtam szerdán megvettem, csütörtökön eladtam :)

#594
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts
Mindenkinek más nyereg jön be.Én 2éve WTB Speed V-t használok 80-120km-es túrákra.Nagyon bejött.

#595
Mmmaci

Mmmaci

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
Helló olyan kérdésem lenne hogy milyen nyerget ajánlotok hosszabb túrákra országútira olyan 5-6000 huf körül ?Köszi a válaszokat elõre is.

#596
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 posts

Ez a nyereg FANTASZTIKUS!


Én is gondolkodtam ezen a nyergen, de nem mertem megvenni magamnak. Így aztán Selle SMP Dynamic lett, amirõl kb. hasonló a véleményem, mint neked errõl.

Mindenesetre gratulálok hozzá és jó tekerést! :)

#597
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Ez a nyereg FANTASZTIKUS!
Tegnap felraktam, fél estét elszórakoztam a beállítással, és eléggé tartottam attól, hogy teljesen hátra kellett tolni. Elég ortopédnek néz ki hagyományos országúti bringán, mondjuk nem csoda triatlonosoknak lett kifejlesztve. De nem bántam meg, ma reggel óriási élmény volt (38km-t tekertem), olyan szinten nem éreztem semmit, mintha nem is ülnék hanem lebegnék. Eszméletlen kényelmes, nem nyom sehol, tényleg csak az ülõcsonton támaszkodik, a gát teljesen szabad, ráadásul tényleg sokkal aerodinamikusabban lehet rajta ülni, öröm volt alsó kormányfogással tekerni.
Igaz, nem ültem még 120 ezer forintos selleSMP nyergen, szóval nincs sok viszonyítási alapom, de ezt a nyerget csak ajánlhatom.
(Nem reklám akart lenni, hiszen semmi érdekem nem fûzõdik hozzá, csak megosztottam a tapasztalatom/örömöm.)

@zeezoltano: kössz a megnyugtatást, akkor nem parázok emiatt.

#598
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
A leg grammánabb nyeregcsöveket is 75-80 kg-ra méretezik ha te a pehelysúlyoddal eltöröd akkor nagyon eltoltál valamit.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#599
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Az mennyire rossz, ha annyira hátra kellett tolnom a nyerget, hogy a testsúlyom jóval a nyeregszár mögött van? (a rögzítõ csavartól kb. 7-8 centivel)
Arra gondolok, hogy nem fog egyszer csak eltörni a (karbon) nyeregszár?
Mondjuk van max jelzés a nyeregpálcán és odáig toltam pont, és ezzel lehet meg is válaszoltam a kérdésem, de akkor is nagyon furán néz ki és gondoltam megkérdezem mit szóltok.
Tudom elvileg egyenletesen eloszlik a testsúly nyereg-pedál-kormány között (meg 64kg vagyok) de azért kicsit féltem.

#600
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts
sziasztok

Holnap meghozza a Jézuska az új nyerget az edzõbringámra:
Triathlon Sattel ISM Adamo Road (fekete színben)
Már alig várom. Van esetleg valakinek ilyen?
(Eddig ilyen Token nyereg volt rajta: Token : : . . Bike products most ez megy a városban használt acél oútimra, és a karbon edzõbringára az új.)