Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#521
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
egy jo szerszamra sose sajnald a penzt, mert megterul a pontosan beallitott gepben es hogy nem cseszel szet dolgokat. en par alucsavar szetnyuzasa utan dontottem ugy, hogy kell egy. egy karbonvaz meg egy nyeregcso mellett meg plane nem ertem a problemat...

#522
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Hát most akkor kire hallgassak? Féljek vagy ne? :)
Úgy látom 10ezer fölött van egy ilyen szerkentyû...

#523
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
10es skalan 6nm :D szerintem fontos szerszam egy dragabb cangahoz.

#524
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nem fontos, érzéssel.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#525
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Karbon váz, karbon nyeregcsõ, nincs ráírva nyomaték, meg nincs is nyomatékkulcsom: valaki meg tudná esetleg mondani, úgy érzésre, mennyire kell megszorítani? Mondjuk 10-es skálán, vagy valahogy körülírva? Vagy nagyon fontos lenne a nyomatékkulcs?

#526
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nem inkább Syntace?


De. :D

Amúgy a nyomatékkulcs hiánya - egy jó kannásbor 5 kg, egy 10 centis imbuszról lelógatva pont 5 Nm.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#527
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Ha valakinek van eladó WTB Laser V nyerge, szóljon, megvenném.

#528
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Na ki mondja meg, mi az összeköttetés egy kanna vörösbor és egy Syncros P6 highflex nyeregcsõ között? :D (Sala nem válaszolhat)


Nem inkább Syntace?

#529
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás

charge spoon, valamelyik wtb pl rocket v. ezeket altalaban szeretik, de a segged az a tied, neked kell eldonteni, hogy melyik kenyelmes.


Köszi, így legalább van honnan kiindulnom :)
Dark Archon

#530
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Üdv!

Nyerget vennék afféle félig sport, félig túra felhasználásra. Vettem tavaly egy Ritchey Comp Biomax nyerget, de hamar meg is szabadultam tõle, mert vallatni lehetett vele, annyira fájt ráülni (bizonyára túl keskeny volt). Most valami noname van, klasszisokkal jobb, de még ez sem az igazi. Szóval nyereg javaslatokat szeretnék, szélesebb fajtát (a régi "gyári" nyergem 150mm széles, eddig az a legkényelmesebb), de a combnak ne legyen útban. Kikönnyítés a kényes részeknél elõny. Mindezt lehetõleg 10k alatt. Elõre is köszi!


charge spoon, valamelyik wtb pl rocket v. ezeket altalaban szeretik, de a segged az a tied, neked kell eldonteni, hogy melyik kenyelmes.

#531
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
A tested? :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#532
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na ki mondja meg, mi az összeköttetés egy kanna vörösbor és egy Syncros P6 highflex nyeregcsõ között? :D (Sala nem válaszolhat)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#533
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ez az a kérdés amire mindenki más választ fog neked adni, ugyanis ahány popó annyi "dejó". :D
Nekem a Selle Italia SLR XP vált be. Szép, könnyû, kényelmes, carbon hély, titán pálcák, de legalább rohadt drága.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#534
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Üdv!

Nyerget vennék afféle félig sport, félig túra felhasználásra. Vettem tavaly egy Ritchey Comp Biomax nyerget, de hamar meg is szabadultam tõle, mert vallatni lehetett vele, annyira fájt ráülni (bizonyára túl keskeny volt). Most valami noname van, klasszisokkal jobb, de még ez sem az igazi. Szóval nyereg javaslatokat szeretnék, szélesebb fajtát (a régi "gyári" nyergem 150mm széles, eddig az a legkényelmesebb), de a combnak ne legyen útban. Kikönnyítés a kényes részeknél elõny. Mindezt lehetõleg 10k alatt. Elõre is köszi!
Dark Archon

#535
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Kizárt, hogy az 1-es körül legyen. Kb 3-4cm-rel lenne jobban kihúzva a csöved, mint a megengedett.


Igazad lett, összerakva már teljesen más képet mutat 350mm esélytelen, 400 Ritchey comp v2 lesz.

#536
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Sziasztok!
Tudom, hogy a nyereg nagyon hátsófüggõ, de azért mégiscsak kérdeznék.
Mi a különbség a Selle Italia SLR XC és SL XC között?


A fõ különbség, hogy az SLR sín vanádium-titán, elvileg jobb rezgéselnyelõ. Ja és persze súly. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#537
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en a 375os csovet is csereltem thomsonra, mert zavart, hogy maxon ki van huzva. erdekes modon kenyelmesebb, mint a kihuzott gyari (setbackes). a hatrahajlast kicsit szoknom kellett latvanyra :D

a 30,9es 410es setback 265g korul van emlekeim szerint.

#538
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Pár gyártó gyárt akár 410mm hosszban is nyeregcsövet, lehet, hogy a 10mm is számítana egy keveset. Karbonból nem tudom, van-e ilyen, de ha mégis jó lenne az alu, akkor például Thomson Elite. Drága, ellenben megbízható és egész könnyû. 31,6-os átmérõvel, 410mm hosszban 247g (gyári adat), ami elég jó szerintem. Valószínûleg kényelmesebb lenne a karbon - csak gondoltam leírom, mint egy alternatívát. (Nekem 27,2x410-es van, most épp a merevfarúban és egészen kényelmes, van 1-2 mm mozgása. Van hozzá szûkítõm 31,6-ról és 30,9-rõl is, hogy tudjam ide-oda tenni, ha szükséges lenne.)

#539
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Igaz nem végeztem pontos bonyolult, matematikai, mérnöki számításokat csak tolómérõt használtam. Váz: Cube Acid 2012 20" Próbálok akkor 400ban gondolkozni.

#540
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A nyeregcsõnek teljesen mindegy, mennyi van befogva, mivel 1 cm-es befogásnál sem lesz nagyobb hajlítónyomaték a befogási pontnál, mint 10 cm esetében.

A váznak nem az, ezért szokás 10 cm-t jelölni a csõre. Egy hiperkönnyû váznak még annyi sem elég, egy 2.5 kilós acélváz meg kb. mindent kibír.

Egy biztos - váztörés esetén (felsõcsõ-nyeregvázcsõ) az elsõ, amit megnéz a gyártó, mielõtt a garancia szóba kerülne, hogy a váz specifikációinak megfelelõ mennyiségû csõ volt betolva. Teljesen hidegen hagyja õket, hogy a nyeregcsõre milyen vonalat firkáltak...(tapasztalatból beszélek)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)