Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#501
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Nem merem gatya (betétes) nélkül kipróbálni. :D Azt gondolom, h outira még nem találtak ki olyan nyerget amit lehetne használni betétes gatya nélkül. Egyébkét ez is egy kényes kérdés, pontosabban a betét minõsége és a nyereg típusának párosítása. Van egy felsõkategóriás géles betétes gatyóm, ami ezzel a nyereggel nem igazán kényelmes. Inkább a szivacsosabb betéteket tolerálja. A trekkingen lévõ Selle Royal Respiro-val viszont zsír. Hát a fene se érti ezt. :)

Ridley Noah Fast 


#502
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Hasonló van nekem is, legalábbis kinézetre. SLR XP-m van. Bicós gatyában használod? A nélkül vállalhatatlan, de gatyában császár 100km felett is.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#503
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
kb két hete vettem a Dechatlonban:
Decathlon - biciklik - kerékpárok alkatrészek nyereg SELLE ITALIA - C2 GENUINE GEL nyereg fekete SELLE ITALIA - hobbi vagy versenykerékpározáshoz, országútra vagy MTB-hez.
Nagyon kellett sürgõsen egy nyereg, kicsit kétkedve fogadtam. Az elsõ egy-két alkalommal siralmas volt. Már ott tartok, h 170 km után is tûrhetõ kategóriába sorolnám, bár még az elsõ 60km elég gáz vele. Késõbb már elég jó. Áthidaló megoldásként szerettem volna, de már kíváncsi vagyok rá, mi lesz a vége.

Ridley Noah Fast 


#504
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

nekem eddig bejott... eleg fapados, de annyira jo alakja van, hogy a legkenyelmesebb nyergem, pedig meg nincs betorve sem. raadasul ket plusz hozadeka is van: a hosszu es kiszelesitett orr meredek maszasnal nagyon jo, sokkal jobb kiulni ra. rendes helyen maradva is kozepen be van keskenyitve, es erosebben taposva kaptaton mindig elkezdett elobb vagy utobb fajni a seggem a legkenyelmesebbnek mondott nyeregnel is, itt semmi. persze, ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek jo, de az en seggemhez formaltak, es ennyi nekem eleg :)

130as, sl - hivatalosan 190g, lemerni elfelejtettem, olyan 190-200 korul lehet kozvetve. remelem hosszutavon is ennyire elegedett leszek vele.


nekem eddig egy selle slr xc volt fent, kényelmes nyereg és baromi könnyû, de azért hosszabb túrákon már hiányzik egy kis plusz kényelem. feltettem a hétvégén próbaként a max flite gel flow-t, de az sajna nem bírja ezt a saras montis kiképzést, pedig brutál kényelmes. igazából csak kíváncsi voltam, egyelõre nem cserélek, de fejben tartom a specit.

#505
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nekem eddig bejott... eleg fapados, de annyira jo alakja van, hogy a legkenyelmesebb nyergem, pedig meg nincs betorve sem. raadasul ket plusz hozadeka is van: a hosszu es kiszelesitett orr meredek maszasnal nagyon jo, sokkal jobb kiulni ra. rendes helyen maradva is kozepen be van keskenyitve, es erosebben taposva kaptaton mindig elkezdett elobb vagy utobb fajni a seggem a legkenyelmesebbnek mondott nyeregnel is, itt semmi. persze, ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek jo, de az en seggemhez formaltak, es ennyi nekem eleg :)

130as, sl - hivatalosan 190g, lemerni elfelejtettem, olyan 190-200 korul lehet kozvetve. remelem hosszutavon is ennyire elegedett leszek vele.

#506
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

speci phenom


köszi. szemezek vele egy ideje, lehet, hogy teszek egy próbát.

#507
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
speci phenom

#508
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
heló evribádi. tudnátok nekem mondani egy olyan nyerget, ami kényelemben hasonlít a selle italia max flite gel flow-hoz, de inkább montira való, strapabíró?

#509
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

szerintem arra gondol, hogy hagyományos országuti váznál elég kevés nyeregcsõ lóg ki a vázból, ezért kissebb az erõkar is, ami feszíti a vázat, plusz az igénybevétel is kissebb


Igen, ezért kérdeztem, hogy országútin ez elég-e szerintetek is.
Amúgy kb. 20 cm lóg ki (nem tudom pontosan meddig kell mérni).
Szóval? Vagy inkább nem mondtok rá semmit?

#510
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Karbon az karbon én biztos jobban beleengedném nekem is xc ösztelos karbon van 15-17cm van a vázban. Nem is szándékozom vágni.


szerintem arra gondol, hogy hagyományos országuti váznál elég kevés nyeregcsõ lóg ki a vázból, ezért kissebb az erõkar is, ami feszíti a vázat, plusz az igénybevétel is kissebb

#511
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Karbon az karbon én biztos jobban beleengedném nekem is xc ösztelos karbon van 15-17cm van a vázban. Nem is szándékozom vágni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#512
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

A váznak nem az, ezért szokás 10 cm-t jelölni a csõre. Egy hiperkönnyû váznak még annyi sem elég, egy 2.5 kilós acélváz meg kb. mindent kibír.


Úgy látom, montis vagy, ezt a 10 cm-t ugye montira érted?
Mert a karbon országútimban 8 cm van a nyeregcsõbõl a vázban - ez elég, ugye? (Csak mert a nyeregcsövön a jelölés engedi, de mivel azt írod, az mindegy, a váz számít, gondoltam azért megkérdezem.)

#513
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
ha jól láttam az ebike-on, most Acor néven van ez a cucc fent.

#514
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
amit zscs linkelt olyat arulnak sokfele nevvel - nekem funworksben vagy ugyanez, jol hasznalhato. szvsz erdemes olyat venni, ami 2nmtol indul, mert epp ezeket a kis nyomatekkal meghuzando csavarokat lehet szetnyuzni, az ilyen 20-50nmes dolgokat nehezebb egy cangan szettepni.

en is csak a forgaspontokhoz vettem, azota csak ezt hasznalom, mindent ezzel lovok be.

#515
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
köszi a tippeket, akkor egy ilyen 2-tõl huszenegyenéhány Nm-esnek utánanézek. Stucni, kormányszár, kormánybefogó, nyeregõcsõ, hajtókar, stb, azért van sokminden amithez ajánlott ha van...

#516
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

egy karbonvaz meg egy nyeregcso mellett meg plane nem ertem a problemat...


Az a problémám, hogy jelenleg nincs 15ezer forintom egy ilyenre, fõleg, hogy alig használnám, mivel nekem csak a nyeregcsõhöz + nyereghez kéne. Ha sikerül végre véglegesre beállítani a nyerget, többet akár évekig nem is kéne. Szóval akkor már inkább egy szervízben megkérném húzzák meg nyomatékkulccsal, csak az a gond, hogy most még folyton állítgatom, mert olyan a nyergem, hogy pl. oldalirányban is lehet elfordítani, vagy pl. a dõlésszöget is állítom, mert ez a nyereg nem vízszintes, szóval sokáig tart a finombeállítás, menettapasztalat alapján...
Másra nekem nemigen kéne, a kulacstartók 1 éve rajta vannak (nyomatékkulcs nélkül raktam fel anno, akkor még nem is tudtam, hogy esetleg kéne - mostmár inkább nem nyúlok hozzájuk), a fékek fémbõl vannak, szóval fékpofa-cserénél nem lenne fontos, stucnihoz-kormányhoz én nem nyúlok.
Egyébként nemrég állítgatták be a bringám, többek között megfordították a stucnit, állítottak a kormányon, meg a nyerget is állították, és ott a szervízben is nyomatékkulcs nélkül, érzésre csinálta a srác, persze biztos neki a kezében van tapasztalat...
De amúgy értem amit mondasz, és kössz a tanácsot!
Csatlakozva az elõttem szólóhoz, ha esetleg tudsz mutatni olcsón lehet mégis megfontolom...

Egyébként az is okozhat gondot, ha nincs eléggé meghúzva? Azon kívül, hogy esetleg becsúszna a nyeregcsõ?

#517
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nekem BBB, 2 Nm-tõl 24 Nm-ig használható. BBB BTL-52 TorqueFix (Karbantartás | Szerszám (célszerszám) | Nyomatékkulcs) | Kerékpár Webshop
Kb. 3 éve megvan és sokszor jött már jól. Például, nyeregcsõbilincsemet 2.8 Nm-re kell húzni, amit nagyon könnyû lenne megszabni, de ezzel jól megy. Fékkarjaim csavarjai meg béna aluból vannak (új Magura MT sorozat), 3 Nm-rel kell húzni - fórumok szerint 5 Nm-nél már kiszakadhat a menet - nem kicsit volt hasznos ott is, stb., stb.

#518
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

tudnál te vagy valaki más ajánlani valamilyen konkrét nyomatékkulcsot kerékpár szereléshez? milyen nyomatéktartományban kellene lennie általános kerékpár szereléshez? hol érdemes beszerezni? köszi


PL: Torque | Buy Now at ChainReactionCycles.com
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#519
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

tudnál te vagy valaki más ajánlani valamilyen konkrét nyomatékkulcsot kerékpár szereléshez? milyen nyomatéktartományban kellene lennie általános kerékpár szereléshez? hol érdemes beszerezni? köszi


Nekem KingTony 1/4coll 5-25Nm van. Ez bevált.

#520
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

egy jo szerszamra sose sajnald a penzt, mert megterul a pontosan beallitott gepben es hogy nem cseszel szet dolgokat. en par alucsavar szetnyuzasa utan dontottem ugy, hogy kell egy. egy karbonvaz meg egy nyeregcso mellett meg plane nem ertem a problemat...


tudnál te vagy valaki más ajánlani valamilyen konkrét nyomatékkulcsot kerékpár szereléshez? milyen nyomatéktartományban kellene lennie általános kerékpár szereléshez? hol érdemes beszerezni? köszi