Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#441
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Elég extrémnek tûnik a nyereg kormány szintkülönbség. Nem lehet hogy kicsi (rövid) a váz?
A nyeregorr ráadásul kicsit mintha fölfelé állna, ebben az idõfutamos pozícióban ilyenkor nem csoda hogy zsibbad a cerka.
Elsõ lépésként lefelé billenteném kicsit.
Nekem is volt ilyen zsibbadás probléma selle italia és wtb nyergekkel. Selle smp nyereggel teljesen megszûnt a gond, azt direkt ilyen esetben ajánlják,sajnos nem olcsó. Fizik aliante VS nyereggel sincs gondom, és vsz. bmely más kimélyített vagy kivágott közepû nyereg segít.

#442
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás
...értelme? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#443
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás

Eléggé közérdekû információ, így megosztom: III. kerületi Vihar utcában a B. nevû boltban, a ruházati üzletükben van Specialized BodyGeometry mérõ a megfelelõ ülés kiválasztásához, amivel az ülõgumók távolságát lehet mérni.
OFF: a helyes talpbetét kiválasztásához/lúdtalp "méréséhez" használható Specialized BG cuccuk is van. ON.


Ennek a nyereg (illetve valag) mérésnek van valami díja , esetleg feltétele?

A morcos.


#444
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Köszi a válaszokat. Ha legközelebb Pesten járok, ellátogatok a Vihar utcába. Õket úgyis csípem.

#445
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

a kormány 5cm-rel lentebb állítása (fõleg egy lépésben) azért elég drasztikus. én visszatérnék a kiinduláshoz, ahhoz képest csökkentenék mondjuk 1cm-es lépésekben, pláne, ha korábban nem volt ilyen problémád.


Több lépésben történt a lépések közt 1-2 hetes (2-300km) idõközökkel. Elõször lejjebb forgattam a kormányt (elég tatásra volt állítva), így az fváltókar töve kb 2 cm-rel lejjebb került. Miután még így is magasnak éreztem, a stuncni alól szépen elkezdtem kiszedegetni a gyûrûket. Elõször két centit aztán még egyet. Most felsõ fogásban nagyon kényelmes (leszámítva a zsibbadást). Alsóban meg nagyon szpídes :).

Így néz ki most:
Posted Image

#446
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Outin én már használtam többféle nyerget, a Selle Italia Gel flow elég jó volt, de a Speci toupe meg még jobb. A gyári nyerget nyugodtan hajítsd el szvsz, vegyél kemény nyerget, ami középen nyitott/mélyített és a nyereg jobb és baloldala hajlik a feneked alatt. A keménységet meg megfelelõ betétes gatyával kiválóan lehet kezelni. Nekem a Speci gatya mûködik legjobban a Speci nyereggel

#447
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

Sziasztok!

Idén áprilisra nagyjából eltûnt a hasam, így 5 centivel lejjebb rakott kormánnyal egész kényelmesen is tudok tekerni. Ezzel együtt elõállt egy új probléma. Az új pozícióban elzsibbad a pöcsöm. Ez minimum aggasztó, de legutóbb odáig fajult a dolog, hogy érzéketlenre zsibbadt, és azt sem éreztem, hogy ráültem. A tekerés végére egy hatalmas vízhólyag keletkezett (és ki is pukkant), amit aztán napokig kellett kezelnem, mire eltûnt. Azóta úgy tekerek, hogy 10-15 percenként ellenõrzés-igazítás. Ezen felül ahogy elzsibbad, megállok és állítok az ülésen, hátha találok megfelelõ pozíciót. Nos, mára kimondhatom, nincs ilyen üléspozíció (van de nagyon kényelmetlen), ezért kérem a segítségeteket.

Tudtok ajánlani olyan nyerget, ami jobban kíméli az említett testrészt. A mostani ülésem a gyári Merida CX-hez kapott X-Mission Road. A bicót 90%-ban országúton használom, évente 5-6000 km-t ülök rajta. A komor jövõkép miatt, amit ez a helyzet idézett elõ, bátram merem állítani: az ár nem számít :).


a kormány 5cm-rel lentebb állítása (fõleg egy lépésben) azért elég drasztikus. én visszatérnék a kiinduláshoz, ahhoz képest csökkentenék mondjuk 1cm-es lépésekben, pláne, ha korábban nem volt ilyen problémád.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#448
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Eléggé közérdekû információ, így megosztom: III. kerületi Vihar utcában a B. nevû boltban, a ruházati üzletükben van Specialized BodyGeometry mérõ a megfelelõ ülés kiválasztásához, amivel az ülõgumók távolságát lehet mérni.
OFF: a helyes talpbetét kiválasztásához/lúdtalp "méréséhez" használható Specialized BG cuccuk is van. ON.

#449
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nézz szét a Specialized háza táján; Body Geometry nem parasztvakítás. Nekem Indie XC van (legolcsóbb nyergük), elsõ utam vele volt vagy 80-90km, se kidörzsölés, se zsibbadás, se semmi.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#450
zsaner

zsaner

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Sziasztok!

Idén áprilisra nagyjából eltûnt a hasam, így 5 centivel lejjebb rakott kormánnyal egész kényelmesen is tudok tekerni. Ezzel együtt elõállt egy új probléma. Az új pozícióban elzsibbad a pöcsöm. Ez minimum aggasztó, de legutóbb odáig fajult a dolog, hogy érzéketlenre zsibbadt, és azt sem éreztem, hogy ráültem. A tekerés végére egy hatalmas vízhólyag keletkezett (és ki is pukkant), amit aztán napokig kellett kezelnem, mire eltûnt. Azóta úgy tekerek, hogy 10-15 percenként ellenõrzés-igazítás. Ezen felül ahogy elzsibbad, megállok és állítok az ülésen, hátha találok megfelelõ pozíciót. Nos, mára kimondhatom, nincs ilyen üléspozíció (van de nagyon kényelmetlen), ezért kérem a segítségeteket.

Tudtok ajánlani olyan nyerget, ami jobban kíméli az említett testrészt. A mostani ülésem a gyári Merida CX-hez kapott X-Mission Road. A bicót 90%-ban országúton használom, évente 5-6000 km-t ülök rajta. A komor jövõkép miatt, amit ez a helyzet idézett elõ, bátram merem állítani: az ár nem számít :).

#451
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Játszik a használt. Ricsikben gondolkodtam,csak nem tudom,h azok mennyire bírják a terhelést.

#452
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ezekbõl szvsz a Ricsi.
Nekem volt NT1, ami egyébként triatlon nyereg, az orra puha mint a gumicukor, de az ülõrész kemény mint a beton.
Ha játszik használt, akkor az apróból egy SLR, nekem bevált.

Vagy amit Arn kartárs is javasolt, a VTB-k jók, Devo mondjuk.

#453
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Wtb nyergek

#454
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Na megint lehetetlent szeretnék,de hátha adtok egy-két jó tippet.
Le akarnám cserélni a FUNN skinny nyergemet. Anno annyi minden szólt emellett a nyereg mellett(olcsó;könnyû;keskeny,így könnyen tudtam ülés mögé ülni;cro-mo pálcák),hogy muszáj volt megvennem,de mostanra kiszakadt és iszonyatosan recseg is és a prosztatám se szereti,szóval ideje másikat keresnem.
Az elvárásaim megint hasonlóak. max 250-270 gramm súly, max 10-12 ezer környéki ár, erõs,hogy ne törjön el elsõ esésnél és ne hajoljanak el a pálcák, ne legyen se túl széles,se túl keskeny stb. Enduro,DH felhasználásra keresek. :)

Nézegettem a selle italia shivert,csak egy kicsit sokallom az árát.
-- Bikemarket.hu -- Selle Italia Shiver

Nézegettem ezt a selle italia NT1 gel-t,de ez egy kicsit hülyén néz ki a képen és picit nehezebb,mint amit szeretnék,de lehet,h jó nyereg.Valami megfogott benne.
Selle Italia NT1 Gel (Enduro) (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

És nézegettem még a Ritchey Pro Streem V2-õt. De ez nem tudom,h mennyire erõs nyereg.
Ritchey Pro Streem V2 (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop

Ezek közül ki mit ajánlana? Vagy ezeken kívül jobb javaslat? Elõre is köszönöm. :)

#455
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
A Decathlon-ban kapható Selle Italia Qbik is egy nagyon kényelmes nyereg és csak 7.000 Ft.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#456
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

azota vettem egy endurat - ez relativ olcso volt (6k), bar ha ugy nezzuk, hogy egy alsogatyaert adtam ki ennyi penzt, akkor megsem :) de tesztnek jo lesz, ezt fel tudom venni minden ala. amugy a dobozan rendesen szerepel, hogy "undershort", erdekes, hogy mashol ezt nem emelik ki. ranezesre nem gagyi a betet.


hat kenyelmi szempontbol en semmivel sem erzem jobbnak az endurat, mint az olcso dekasat... azt meg nem is nagyon szoktam hordani, mert azt tapasztaltam, hogy az a nyereg amelyik kenyelmes, az betet nelkul is az. de legalabbis szokas kerdese.

annyi elonye van, hogy az izzadsagot sokkal jobban elvezeti - persze ezt tudja a "betetnelkuli" is :)

#457
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nekem az SLR GelFlow van és tényleg jó nyereg. Apróban lehet lõni jó áron SLR nyergeket.

#458
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás
A kérdésed jogos. Nem lehetett már kapni azt a nyerget, azért nem vettem ugyan azt. Teljesen megváltoztak a Ritchey nyergek addigra.
SLR XP nekem nagyon drága, hogy csak úgy kipróbálásra vegyek egyet. De látom, hogy sokan szeretik, biztosan jó kis nyereg.
Marci

#459
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Fáj a seggem, mióta egy balesetben eltört a régi wcs nyergem és azóta csak szenvedek a nyergeken. Már vettem vagy hármat de nem lelem a popsibarát nyerget.

HA nem vagyok indiszkrét, miért nem vettél ugyan olyan nyerget? :)
Selle Italia SLR XP-t próbáltad már? (csak tipp)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#460
kicsi

kicsi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Üdv mindenkinek
szivesen felajánlok az álltalam készített carbon nyergekbõl kipróbálásra
ha valakit érdekel Budapesten lakom 06302109313 Csaba
kérrésre képeket küldök