Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
2924 hozzászólás a témában

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás

Sok nem derül ki abból, hogy feszíti rá a bőrt a nyeregre meg hasonló apróságok, de legalább megtudtam, hogy a Fülöp-szigetek pénze a peso.

halottaiból. 2017. novemberében volt előtte komment :)

Fülöp-szigetekről nekem mindig a "nagy mágus" Efren Reyes jut eszembe-

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 692 hozzászólás

Sok nem derül ki abból, hogy feszíti rá a bőrt a nyeregre meg hasonló apróságok, de legalább megtudtam, hogy a Fülöp-szigetek pénze a peso.

Orlando Gutierrez: From Shoes to Saddles

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás

Áh, meg mióta a régi flite (cannondale-ről lementett) van a coralon, azóta imádom azt a bringát.. :) Egy seggre egy bringa.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.211 hozzászólás

most meg nem enged hirdetni, minden eladó tárgyam láthatatlan-blokkolt.. Az anyaszomorító kuraffyk!

Megkéred egy haverod hogy hirdesse de a te számod, email címed írja be a szövegbe elérhetőségnek.

Mi így csináltuk, sikerült is eladni mindent.

Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás
Szegény Vejne, még az ág is húzza... persze ha ilyen szorgalmasan teszel keresztbe másoknak, nagyon nem kell csodálkozni. :D

testbike bolha?
  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs
Te nyugger, te :D

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás

Eladó a Kancsó? De mér'?

Mer. Már elég régóta árulom, csak épp' még nulla érdeklődő volt

Egyébként, mert

Idén nem ültem rajta
Nem érem el a kormányt
közelebb vagyok a 30-hoz, nem szeretem a sportos geót

Nem tudok vele menni

Ennyi :) csak bikemagon tudom hirdetni, mert a fészbúk MINDEN hirdetésem blokkolja 2 hónapja, és senki sem látja az eladó tárgyaimat. Írtam nekik, mondták hogy sajnálják, nem tudnak segíteni, valami szabályzatot sértettem (biztos nem tetszett nekik a tankönyves trollkodás az ingyen pdf-ekkel, rengeteg ingyen megosztott fizetős cikkel, New England Journal meg JAMA összefoglalók ingyen közkézre-tétele, meg, hogy a sci-hub.cc oldal aktív használatára szoktam buzdítani mindenkit, és állandóan ágálok a Medscape, New England Journal, Journal of American Medical Association fészbúk oldalain a fizetős szolgáltatások, túlárazott sarcos magazinok ellen.. :D )

Tény: olvasgatva a szabályzatot, ott lehet a róka elásva, mert rengeteg "keresek xy könyvet" hirdetés v eladó könyv alá pofáztam be torrentes-fájlmegosztós hivatkozásokkal.. :)

most meg nem enged hirdetni, minden eladó tárgyam láthatatlan-blokkolt.. Az anyaszomorító kuraffyk!

Gondolom, az sem előny, hogy a fb profilom mailcímének google drive-ja ilyen "kincsesbánya". De hát evvan

Vejne módosította - 2017. november 08. - 20:20

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás
Eladó a Kancsó? De mér'?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás
https://drive.google...tGK3yuzEUzE5_9_

Ma kaptam
3460 ft volt postaköltséghel együtt, 230 gramm alatt van picivel, nagyon nem merem kipróbálni

Azért vettem, mert a cannondale eladasahiz kell valami nyereg. Ez pontosan jó lesz rá, a lényeg annyi volt, hogy olcsó legyen
  • donciccio kedveli ezt

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.800 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Minden évben előszedem a régi, 2011-es Fizik Gobi XM nyergemet. Az első hosszabb tekerésen jól feltör, síkon például kifejezetten rossz.
Terepen más a helyzet. Jobban mászok vele, mint az általánosságban jól bevált Selle Italia SLR nyergeimmel. Aki kedveli a trükkös, meredek mászásokat, jobban járhat egy ilyen ívelt formájú nyereggel, mint a felső síkjában lapítottabb modellekkel.

zscs módosította - 2017. október 23. - 14:24

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás

végül ezt vettem:

http://www.vatera.hu...2471233277.html

ismerem az eladót (tel-lakcím-mail-személyes..) szóval vaterán kívül ütöttök nyélbe, bár dpd-vel (postaautomata itt van 50 méterre, de az neki nem lett volna jó, nekem meg nyíregy-oda-vissza drágább, mint a futár..) 

tudom, nem egy nagy vétel 4.5k-ért, de nem is rossz. ettől olcsóbban úgyis csak mubor&acélpálca van

nagyon jónak tunik. kényelmes-széles, de nem nyomós. És valamiért 240 gramm, pedig jó nagy.. 

Vejne módosította - 2017. május 06. - 11:13

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás

emlékeztem rá, hogy Te szemezgettél vele, de nem rémlett, hogy tényleg vásároltál is :)

Igen, velo, mint minden oem-nyereg (concept-cannondale-specalized és tsai.) de úgy látom, ennyiért aliról sem kapok "eredeti" velot :)

szimpathikus ennyiért, lehet, benevezek rá.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

a wiggle-ön levő cosine nyergekkel valakinek élmény? szemre kellemesnek hatnak, de képről azért mindig minden más..

már az alapmodell is teljesen jó tömegben van, és jó széles-szép formája van. 

http://www.wiggle.co...ce-road-saddle/

emmeg titánpálczás 17.50 euróért..

sima velo nyereg - en 1+ eve hasznalom, nekem nagyon kenyelmes.

• Vejne kedveli ezt

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.301 hozzászólás

a wiggle-ön levő cosine nyergekkel valakinek élmény? szemre kellemesnek hatnak, de képről azért mindig minden más..

már az alapmodell is teljesen jó tömegben van, és jó széles-szép formája van. 

http://www.wiggle.co...ce-road-saddle/

emmeg titánpálczás 17.50 euróért..

Vejne módosította - 2017. május 01. - 16:53

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Nem tudok róla, de nem lehetetlen. Ez egy egyszerű szerkezet állítható rugófeszítéssel. Nekem egy régi második generációs van (ennek még talán ncx sp8 volt a jelzése). Sokaknak az nem tetszett, hogy bármilyen patentül is van beállítva, a nyereg kicsit mozog rajta (a nyereg orra jobbra balra +- fél centit kb.) bár ebből tekerés közben nem sokat érezni. Ahogy a perselyek kopnak, ennek a mozgásnak a mértéke is nő.

Most néztem a Suntour oldalán, hogy már bronz perselyt használnak. Elvileg a Rinsten rugó is mozog oldalirányba is. Meglátjuk milyen lesz...

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

Most azért én is beraktam egyik kedvenc webshopomban a watchlist-re a Suntour-t :D Köszi, hogy felhívtad a gyengepontra a figyelmemet, észben tartom. De ha jól emlékszem ezt a nyeregcsövet egyszer visszahívták. Nem tudom a pontos okát, de nem lehet, hogy pont ezért, mert sok volt a visszaküldés?

Nem tudok róla, de nem lehetetlen. Ez egy egyszerű szerkezet állítható rugófeszítéssel. Nekem egy régi második generációs van (ennek még talán ncx sp8 volt a jelzése). Sokaknak az nem tetszett, hogy bármilyen patentül is van beállítva, a nyereg kicsit mozog rajta (a nyereg orra jobbra balra +- fél centit kb.) bár ebből tekerés közben nem sokat érezni. Ahogy a perselyek kopnak, ennek a mozgásnak a mértéke is nő.

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

A Cane Creek-re sajnáltam annyit kiadni akkoriban. A Suntournak is van egy gyenge pontja (műanyag perselyek a vízszintes csapokban) de apósom esztergályos, szóval az enyémben már bronzból vannak ezek a részek, soha nem fog tönkremenni...

Most azért én is beraktam egyik kedvenc webshopomban a watchlist-re a Suntour-t :D Köszi, hogy felhívtad a gyengepontra a figyelmemet, észben tartom. De ha jól emlékszem ezt a nyeregcsövet egyszer visszahívták. Nem tudom a pontos okát, de nem lehet, hogy pont ezért, mert sok volt a visszaküldés?

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

Igen én is szemeztem az olcsóbb variánsokkal, mint amit te is linkeltél, illetve még a Cane Creek Thudbusterrel ST-vel. A Cane Creek-et az elastomer miatt inkább hanyagolom, a Suntour meg valamiért sosem volt a szívem csücske, bár jókat lehet róla olvasni.

A Cane Creek-re sajnáltam annyit kiadni akkoriban. A Suntournak is van egy gyenge pontja (műanyag perselyek a vízszintes csapokban) de apósom esztergályos, szóval az enyémben már bronzból vannak ezek a részek, soha nem fog tönkremenni...

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Évekig kerestem a jó nyerget és közben egy Suntour Sp-12 NCX-et használtam, mint rugós nyeregcsövet. A mozgása a BodyFloat-hoz hasonló elvet követ, gondolom árban sokkal jobb (nálam még az is bejátszott, hogy ez korábban létezett 26.6 átmérőben is, ami nekem a legfontosabb szempont volt).

Viszont amikor megtaláltam a nekem tökéletes nyerget (Brooks Cambium C17) akkor a rugós nyeregcsővel együtt már túlzás volt és a kerékpározás sokkal kényelmesebb lett merev csővel, mert a nyereg rugalmassága elegendőnek bizonyult. A rugós csövet meg eltettem, ha öregebb leszek és a derekam igényli, újra előveszem majd.

Igen én is szemeztem az olcsóbb variánsokkal, mint amit te is linkeltél, illetve még a Cane Creek Thudbusterrel ST-vel. A Cane Creek-et az elastomer miatt inkább hanyagolom, a Suntour meg valamiért sosem volt a szívem csücske, bár jókat lehet róla olvasni. Mint olvashatod én is eléggé benne vagyok a nyereg keresésben :) Egy fél évig használtam egy Selle Anatomica-t, de annak elhajlott a pálcája a súlyom alatt, gondolom a CrMo anyag miatt. Előtte meg most is egy Selle Royal Ellipse Athletic nyerget nyúzok, pálcahajlás nélkül már jó kb. 5 éve, viszont pár óra után már nagyon kényelmetlen rajta ülni. Előtte volt egy nagyon jó nyergem ami még egy Kellys Saphix-hoz járt gyárilag valamikor 2006 környékén, az valamiért sosem törte fel a seggem, viszont elmentem vele az északi tengerig mindenféle kényelmetlenség nélkül, persze akkor tájt a súlyom sem annyi volt mint most :) Az új KLS ynergek nem tudom mennyire ugyanazok amiket régen adtak a bringához... Szóval csak arra akatam kilyukadni, hogy most ugye tesztelve lesz a Mant nyereg, illetve ha megjön a Rinsen cucc akkor azzal együtt és legalább kiderül viszonylag kis pénzből, hogy kell e rugó alá vagy sem. Lehet nem is lesz szükségem nekem sem rugós nyeregcsőre. Úgyis csak jövőre lenne tervbe a BodyFloat, addig meg bármi lehet :)

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

Július környékére ígérték az első szállításokat, utánna fogok tudni majd véleményt mondani. Igazából egy BodyFloat-ra gyűjtök, de addig is amíg arra összejön a pénz egy kipróbálást megér. Egyik megy barátnőm bringájára, a másik pedig az enyémre, majd ha meglesz a BodyFloat akkor a második bringámra ha bejön. A súlyát nem is néztem, de szerintem kell is ilyen mivel nemcsak a kis súlyú bringásokra gondoltak :) Illetve nekem nem is számít, mivelhogy a 8 évvel ezelőtti 10 kg alatti (~ 9,7 kg) SS-emet most sikerült feltornásznom olyan jó 15 kg körülre, itt már az a pár plussz gramm igazán nem számít :D

Még annyit, hogy sajnos a magyar köz- és bringaút állapotok szerintem teljesen jogossá teszik mind ezeket a rugósnyereg megoldásokat, mind a rugós stucni megoldásokat már amennyire tényleg jól sikerül a megvalósításuk.

Évekig kerestem a jó nyerget és közben egy Suntour Sp-12 NCX-et használtam, mint rugós nyeregcsövet. A mozgása a BodyFloat-hoz hasonló elvet követ, gondolom árban sokkal jobb (nálam még az is bejátszott, hogy ez korábban létezett 26.6 átmérőben is, ami nekem a legfontosabb szempont volt).

Viszont amikor megtaláltam a nekem tökéletes nyerget (Brooks Cambium C17) akkor a rugós nyeregcsővel együtt már túlzás volt és a kerékpározás sokkal kényelmesebb lett merev csővel, mert a nyereg rugalmassága elegendőnek bizonyult. A rugós csövet meg eltettem, ha öregebb leszek és a derekam igényli, újra előveszem majd.