Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2361
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A specialized body geometrics nyergeirõl nem hinném hogy annyira rosszak lennének. Amúgy egy xc gépen igen is sokat jelent a nyereg... Van ami valakinek jó valakinek meg kurvára nem. Szóval kissé zsákbamacska. Egy hétre egyik bolt sem adja oda hogy "próbáld ki ha nem jó kicseréljük".

1ébként tényleg nagyon jók.....legalábbis a titánsínes alias és rival (
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2362
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Már voltam olyan boltban ahol ezt mondták.


A sebesség mindent megold.

 


#2363
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 posts
A specialized body geometrics nyergeirõl nem hinném hogy annyira rosszak lennének. Amúgy egy xc gépen igen is sokat jelent a nyereg... Van ami valakinek jó valakinek meg kurvára nem. Szóval kissé zsákbamacska. Egy hétre egyik bolt sem adja oda hogy "próbáld ki ha nem jó kicseréljük".

#2364
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

LL:
A magyarok olyanok hogy általában bemennek elsõ boltba ésmegveszik a amit látnak.
Pölö fogok egy fényképezõt, ráírom hogy 3× optikai zoom meg 5mpixel. Kirakom a tescoban 4 méter különbséggel a polcra 30 és 60 ezerért. És mind a kettõt vinni fogják, kb ugyanannyi darabot.
Én a másik véglet vagyok. Van x összeg, és akármi mûszaki cuccot akarok venni érte, az azért az összegért (az igényeimnek) legjobbat akarom venni és ahol lehet utánanézek. Persze feltúratam a boltot is nyergek felöl, de ott 90%a gagyi nyereg volt, a maradék treking vagy dirt.

Természetesen ha tudnám kipróbálnám õket(mindent), de hát ez nem ilyen egyszerû. De pár nap utánajárást megért 1 teló, 1 váz, 1 nyereg, 1 gumi, stb, stb... szerintem. És fontos nekem az ár/teljesítmény, és 1 agyvérzést kapnék ha vásárlás után találnék vmi jobbat... de ilyen szerencsére nem nagyon szokott lenni... Igaz, ennek sok óra utánjárás az ára, és van akiket ezzel idegesítek; elnézést :prosze:


utánajárást lehet hogy megér. de 1 hetet szenvedni egy internetes fórumon képeket mutogatva, véleményt várva egy olyan termékre mint a nyereg.....

A mûszaki cikk meg elég érdekes hasonlitás egy olyan dologhoz amit ha megfogsz, megnyomkodsz, akkor igenis el tudod dönteni hogy kb jó lesz-e neked vagy nem. avagy én vagyok csak szerencsés?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2365
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

... vagy bepisiltél már egy hosszabb túra után akor érted mire gondolok :prosze: .

haverom járt egyszer így, de azon az estén elég sokat ittunk...;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#2366
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Nem, lukat meg a prosztatavédés különbözõ. Kipróbáltam párat, és érzem hogy melyik nyomja a gétat és melyik nem. Lényeg hogy az ülõgumók elötti részen legyen mélyedés, édesmindegy hogy hogy.

A potenciazavarnál a kényelem jobban izgat - értsd, nem fogok impotens lenni, mert annál sokkal hamarabb a szemétdombon köt ki egy nyereg... de ha már szálltál le úgy nyeregrõl, hogy nem tudtad hogy pisilni kell vagy bepisiltél már egy hosszabb túra után akor érted mire gondolok :prosze: .

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2367
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
MC Pite: Nem akarlak még jobban elbizonytalanítani, de az hogy egy nyereg attól lesz "potenciakímélõ" hogy lyukas, az szvsz paraszvakítás.
Hidd el hogy Fizik-ék is odafigyelnek az ergonómiára, és ez igaz minden normális nyereggyártóra.
Egyébként olvastam valahol egy olyan cikket hogy sok lyukas nyereg pont a kiképzésük miatt (a lyuk szélén körben jobban nyom, így elszorítja a vérkeringést) "veszélyesebb" lehet mint a hagyományos.

Az egészet nem kell túldramatizálni szerintem, ez a potenciazavaros téma eddig csak versenyzõknél jött elõ ha jól tudom, akik annyi órát töltenek naponta a nyeregben, mint te a suliban/melóhelyen...(kis túlzással:) )
Napi vagy heti pár óra meg se fog kottyanni a lomposnak, nekem elhiheted (bár lehet hogy ezt annak köszönhetem hogy selle flite-m van:D)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#2368
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Speedway, én ott vettem, 8-9e között.


A sebesség mindent megold.

 


#2369
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Nem tudja valaki, hogy hol lehet Budapesten WTB Devo Race nyerget kapni (és ott mennyiért)? Keresek, de nem találok :(
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2370
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Nekem titánpálca+elasztomer+zselé nyergem van a merevfarun, kényelmes, nyeli az ütéseket és sportos geoja van, tavaly vettem 8-9e körül, egy lookin valami.


A sebesség mindent megold.

 


#2371
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Idáig én is széllel szemben voltam ilyan igényekkel, volt is aki inkább msnbe keresett meg hogy látja hasonló nyergeket keresünk :). Elvileg ma már metudom mondani hogy mit tudnak Veloból... De ha vmelyik nagykeres munkaerõ olvassa és tudja akkor akár az egész listát szívesen fogadnánk!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2372
Kamisama

Kamisama

    vendég

  • fórumtag
  • 159 posts
Míly megkönnyebbülés, nem vagyok egyedül. Egy biztos, az igazán kényelmes és még sportosnak mondható nyergek egyelõre elasztomer és gél kombinációjával érhetõek el... ami ha nem B+ akkor k*** drága.:(

#2373
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts

Üdv,

nekem ugyanilyen nyergem van kb 2 éves. Úgy 3000 kmt nyomtam le vele, de mostanra már elég idegesítõen nyomja a seggcsontomat. Biciklis-betétes (nem intim) gatyával nem próbáltam, lehet azt kellene venni, de valahogy a rövid nem illene a szõrõs lábamhoz.:)

Mikor megvettem jópár helyen olvastam róla, hogy ilyen jó meg olyan jó, de valahogy az elsõ hosszabb tekerés után 2 hétig alig tudtam leülni. Szóval a "lenyûgözõ kényelem" amit pl az ebike-on is nagy erõkkel hírdetnek nekem nem tûnt fel. Az jó benne, hogy könnyû és nem ér hozzá a belsõ combomhoz... egyebet nem tudok mondani ami pozitív lenne. Néha olyan érzésem támad, hogy szívesbben leülnék egy közeli sziklára mint, hogy még egy perccel tovább maradjak a nyergen.

Remélem WTB nyergek vásárlására buzdító hozzászólásommal sokaknak segítettem :)


Egyetértek (én is ilyet használok). Nekem sem a legkényelmesebb, és a bélelt naci sem segített rajta sokat. Csak az elõredöntés, de még most sem 100as. Pap/paplan esete. Elõre nem lehet megmondani melyik lesz a jó.

Sp

#2374
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Nem a nemzõképességed vitatom, hanem ez azokra a nyergekre hasonlít amiket kényelmetlennek szoktam találni. :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2375
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts

fizik nisene CP jó lenne, de nem fogadtam cölibátust, és utódokat is szeretnék - ezért cseréltem, elõzõ nyergem is

pont ilyenem van ~3 éve és pillants az avataromra ;)

#2376
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
LL:
A magyarok olyanok hogy általában bemennek elsõ boltba ésmegveszik a amit látnak.
Pölö fogok egy fényképezõt, ráírom hogy 3× optikai zoom meg 5mpixel. Kirakom a tescoban 4 méter különbséggel a polcra 30 és 60 ezerért. És mind a kettõt vinni fogják, kb ugyanannyi darabot.
Én a másik véglet vagyok. Van x összeg, és akármi mûszaki cuccot akarok venni érte, az azért az összegért (az igényeimnek) legjobbat akarom venni és ahol lehet utánanézek. Persze feltúratam a boltot is nyergek felöl, de ott 90%a gagyi nyereg volt, a maradék treking vagy dirt.

Természetesen ha tudnám kipróbálnám õket(mindent), de hát ez nem ilyen egyszerû. De pár nap utánajárást megért 1 teló, 1 váz, 1 nyereg, 1 gumi, stb, stb... szerintem. És fontos nekem az ár/teljesítmény, és 1 agyvérzést kapnék ha vásárlás után találnék vmi jobbat... de ilyen szerencsére nem nagyon szokott lenni... Igaz, ennek sok óra utánjárás az ára, és van akiket ezzel idegesítek; elnézést :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2377
repuloszonyeg

repuloszonyeg

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

én épp ilyen nyerget hajtok fel a városban:
WTB Rocket Race


ez 4k körül van (+/- 500) - elvileg (mert ebike-on pl 8k :)


Nekem is ilyenem van, kb 5 hónapja használom, az elején rá se nagyon tudtam ülni, annyira nyomott mindenhol, aztán kicsit elõrébb lett döntve, beállitgatva, stb, és most teljesen jó. apám egyszer ült rajta, neki kényelmetlen, öcsémnek meg szintén bejön...
Ja, és hugo bike-ba asszem 3500ért vettem, de az is lehet h el volt cimkézve. :)
" Azt a
sátrat könnyen észre fogjátok venni, van rajta álcaháló. :D "

#2378
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
nekem volt olyan nyergem ami teljesen lukas volt. semmi elõnyét nem éreztem.
ellenben szépen elkezdett elcsempülni egy idõ után lévén ott kevesebb tartása van a cuccnak.

Amikor azt vettem, volt vagy 5perc. (3 boltban összesen eltöltött idõ.) és nem bántam meg jót vettem.
Kettõ boltban töltöttem kb 5 percet. és megincsak jónak tûnik.

te már hány órája rágódsz ezen? :-/
nem zavar, csak nem értem.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2379
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Azok a nyergek, ami a töksiprotektornál szellõznek is az ténylegesen érezhetõ szellõzés, vagy igazából csak jól néz ki és súlycsökkentõ?


hat nem fognak tole jegkockak fagyni a golyoidra az tuti.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2380
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Akkor még +1 kérdés azokhoz akik már használtak ilyet; mert ilyet még nem tudtam kipróbálni:
Azok a nyergek, ami a töksiprotektornál szellõznek is az ténylegesen érezhetõ szellõzés, vagy igazából csak jól néz ki és súlycsökkentõ?
Feltöltött kép

Hát igen, 20K fölött kicsit túlmegy a nagyjáboli 5K-s határon...
Halkan jegyezném meg hogy hátsó része szinte semmivel nem szélesebb mint a másiknak, szal a tekerésben nem akadályoz... olyan nyergem is volt, combom belsõ elén nyaranta nem is volt szõr :D. Sõt, irányíthatóság szempontjából enm is rossz... (mostanim is felülnézetbõl sportos, de magasabb picit a sportosaknál.) Pronto S3al is ki vagyok békülve, csak legyen... Hogy meg mi égõ meg mi nem... azt ugye már kitárgyaltuk hogy mennyire szokott izgatni... (Az esztétika és funcionalitás nem véletlenül 2 szó, 98%ban úgyis rajta vana seggem :) )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám