Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dobogókõi fanatisták!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
86 hozzászólás a témában

#41
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Nem rossz ez a turistautas dolog, de nekunk ennel specibb kell. Nem mindenutt lehet bicajjal elmenni, ahol gyalog :) De esetleg fol lehetne keredzkedni a Web lapjukra, mint egy kulon szekcio...

#42
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Ja, és még egy oldal, ez sem rossz....

http://geocaching.hu/
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#43
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Szóval kicsit szétnéztem a neten, és láss csodát, mint sehol, semmilyen témában, itt sincs új a nap alatt.

Íme egy jó weboldal magyarul, a "magunkfajtának". Sok kerékpáros jelölést is találtam az útvonalak között, gondolom, feltölteni is lehet.

Jó böngészést mindenkinek!

http://turistautak.hu/
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#44
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Pont ezt forgatom a fejemben én is! Van nálam egy bluetooth-os GPS és most írom Java-ban azt a telefonon futó progit, ami szépen Google Earth formátumban kiadja majd magából a túra adatait - így bárki 3D-ben meg tudja nézni az utat. Természetesen egy magassági profilt generál majd a program. Sajnos - az eddigi teszteléseken derült ki, és az utánaolvasás megerõsítette - a GPS-bõl származó magasság-profil nem lesz túl pontos. - De azért jobb lesz, mint a semmi. Ha valakit érdekel, szívesen odaadom majd a programot. (A GPS-t nem, mert nem az enyém.) Mivel csak heti egy-két este egy-két órát tudok foglalkozni a dologgal, úgy tippelem, hogy még két hét kell az elsõ épkézláb mûködõ verzióhoz.

Sajnos csak a legújabb mobilokon fog futni a dolog, bár ha lenne rá igény, még némi ráfordítással minden Java-t és Bluetooth-ot tudó telefonra megcsinálható. (Egyébként van már ilyesmi program (ami Google Earth formátumban kiadja az útvonalat), nem is drága (kb. 20 Euro), csak nem generál magassági profilt.)

Kérdés, mi a legalkalmasabb hely ilyen túraleírások tárolására - nyilván nem ez a fórum...

#45
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Azt szeretném kérdezni nagy tisztelettel, hogy nincs-e arra lehetôség, hogy valaki, aki jól ismeri a lentebb leírt, és nekem-nekünk, vidékieknek nyálcsorgató túrrákat, egyszer magához vegyen akár kölcsön is egy GPS-t?

A németországi-ausztriai fórumokon szó szerint százasval vannak a GPS-re közvetlenül letölthetô túraadatok fent, persze ugyanígy szöveges, néha fotóval is segített leírással együtt. Ebbôl "ott náluk" rengeteg adatbázis van. Itthon is lehetne egyet csinálni, ahová mindenki tölthetne fel útvonalakat, leírásokat, képeket.
Azt kellene megtudni, hogy egy GPS-t lehetne e kölcsön szerezni alkalmanként vhonnét... A többi már technikai kérdés...
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#46
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
tehát 2kör... :D
Fincsi!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#47
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Egy nagyon változatos, rendkívül kevés aszfaltot tartalmazó útvonalat ajánlok.
Táv: 45 km, összemelkedés: kb 1600 m.

Én Esztegomból szoktam indulni, de bárhol be lehet lépni, mert körút.

Esztergom - Vaskapu (Z) - Mély völgy (P) - Fári kút - Összekötõ erdõ (dózerút) - Barát kút - Pilisszentlélek (S) - Két-bükkfa nyereg (P,P+,Z) - Hunfalvy út (Z+) - Pilis-nyereg - Pilisszentlélek (P) - Égett hárs - Felsõ-Ecset hegy (Z) - István hegy - Enyedi halála - Dobogó (P+) - Savó kúti tisztás (P+) - jobbra le Majális forrás (P) - Szamár-hegy (dózerút) - Zsellér dûlõ - Kettõs pince - Esztegom.

A pálya a Felsõ Ecset hegy elõtti szikla kivételével mindenhol tekerhetõ, de az csak 50 méter. Esztegomból a Pilis nyeregig igen sok az emelkedõ, vannak 20% szakaszok is, szóval lehet kapaszkodni...

#48
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Csak nem megállt az élet?

HAHÓ!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#49
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Ja már voltam arra néhányszor. Igazán csudaszép.

#50
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
No teszek még egy próbát, hátha valakinek kedve támad követni ...

***

Dobogókõ-kerülés, 30 km aszfalton

Ez az egyik legszebb pilisi túra. Az út Pilisszentkereszt fölött, a Kakas-hegy oldalában, fölfelé nézve jobbra letérõ erdõgazdasági úton indul, és ugyanitt végzõdik. Mindössze 30km, az út elég jó minõségû, alkalmanként bicajozók is meg tudják csinálni, csak a végén kell megbirkózni egy durvább kaptatóval. Eltévedni szinte lehetetlen: mindig balra kell tartani. Akinek van kedve, ideje és állóképessége, az indulhat a városból is, de az erdei szakasz az igazi: biztonságos, forgalomtól védett, többnyire zárt erdõben halad, vagyis amúgy tikkasztó hõségben is kellemes. - Vigyázat, az erdõgazdasági utakon is elõ-elõfordulnak autók, teherautók!

Nos a fõútról jobbra tér le az erdõgazdasági út. Nem lehet eltéveszteni, ez Pilisszentkereszt fölött az elsõ jobbra letérõ szafaltút. A letérés után van egy kis hely, le tudunk parkolni, és máris indulhatunk. Az út kellemesen, egyenletesen emelkedik - mindig az az érzésem, hogy ilyen úton a Mount Everestre is föl lehetne tekerni ... Pár km emelkedõ után egy szintén kellemes lejtõ visz a Király-kúti nyeregbe. Itt balra kanyarodunk. Enyhe emelkedõn eljutunk a Dobokókõi sípálya aljára, megkerüljük a sífelvonó alsó állomását. Nem sokkal késõbb balra letér egy földút - ez egy rövidítési lehetõség. Hamarosan egy hosszú, egyenletes lejtõ következik. A táj kitárul, jobbra lelátunk a Dunára. Egyszer-kétszer egy-egy rövid szakaszon az útburkolat kicsit rosszabb minõségû, országúti kerékkel óvatosnak kell lenni, nehogy belerohanj egy kátyúba. Az út szépen kanyarog, lemegyünk majdnem egészen Pilismarótig. Pilismarót elõtt az elágazásban balra kanyarodunk. Itt kezdõdik a hosszú emelkedõ, a Malom-völgyben egy patak mentén haladunk fölfelé, szépen egyenletesen. A Hoffmann kunyhónál balról fut be a rövidítõ földút, mi megyünk tovább az aszfalton. Hamarosan újabb elágazás következik, jobbra Pilisszentlélekre lehetne letérni, de mi megyünk tovább. Kb. a 27-ik km-nél az út kezd meredekebben emelkedni. Megijedni azért nem kell, egyáltalán nem vészes, elöl még a középsõ tányéron szoktam hagyni a láncot. A meredek kaptató kivisz az Esztergomi fõútra, itt is balra kell kanyarodni (jobbra Esztergom). Ez az út is emelkedik, de nemsokára megérkezünk a Két-bükkfa-nyereghez. Itt kivételesen jobbra kell tartani (balra Dobogókõ), és kezdõdik a gurulás - száguldás vissza a kiindulási ponthoz. Legutóbb - trekking bicajjal - 64-gyel sikerült mennem.

#51
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Azt gondoltam talán valaki reagál majd arra, amit írtam. De ha nem, hát nem.

Ja jó, hogy valaki képes ennyit írni. Majd egyszer megnézem az utadat.

#52
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Ja kössz a leírást. Crossmotorosból pedig tényleg nagyon sok van. A talajt is szétszedik és kúrva hangosak is.

#53
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Azt gondoltam talán valaki reagál majd arra, amit írtam. De ha nem, hát nem.

#54
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Tényleg!Most hogy mondjátok!Akkor nem zavarnak mátol ezek a farönkök,ha a buzi motorosok ellen is hatékonyan fellép!Mind nagy paraszt!Õk aztán tényleg szétbarmolják a talajt!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#55
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

És mi értelme ennek a korlátozásnak? Nem mindegy, hogy hánykor tekersz?

tulképp mivel ezek közforgalomtól elzárt erdészeti utak, illetve turistautak, ott mindennemû jármûforgalom tilos - kivéve az erdészeti és hozzátartozó jármûvek - igy a terület kezelõje /a pilisi parkerdõ illetve a DINP / ezekkel a feltételekkel engedélyezte a kerékpáros közlekedést.....egyébként meg kb tettek egy kis engedményt mert volt rá igény, de úgy hogy a legkevésbé zavarja Õket.....bár természetvédelmi szempontból tényleg nem kéne bizonyos területekre bringások tömegeinek özönleni......de ez hosszabb téma.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#56
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
És mi értelme ennek a korlátozásnak? Nem mindegy, hogy hánykor tekersz?

#57
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mindig vannak gonosz erdészbácsik akik farönkök kerékpáros útra helyezésével játszadoznak. Amire én gondoltam, hogy a Pilisben vannak bringásoknak kihelyezett térképek, útleírások, és még bringás szabályzat is. Aszerint állítólag nem lehetne egész évben a hegyeket igénybe venni, aminek szerintem semmi érteme nincsen, és a kijelölt útvonalról nem lehet letérni. Amúgy nem jut eszembe, de valami bringás klub rakta ki ezeket a cuccokat néhány helyre.

heppi bájk
a farönköket meg soxor, gyalogok cipelik oda hol nekünk, hol a cross motorosok ellen...
1ébként meg máj 1tõl - aug31ig 7végén, 9-18 ig szabadna azt a 4 útvonalat használni amit kijelöltek
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#58
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Mindig vannak gonosz erdészbácsik akik farönkök kerékpáros útra helyezésével játszadoznak. Amire én gondoltam, hogy a Pilisben vannak bringásoknak kihelyezett térképek, útleírások, és még bringás szabályzat is. Aszerint állítólag nem lehetne egész évben a hegyeket igénybe venni, aminek szerintem semmi érteme nincsen, és a kijelölt útvonalról nem lehet letérni. Amúgy nem jut eszembe, de valami bringás klub rakta ki ezeket a cuccokat néhány helyre.

#59
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
jó,nem hiszem :)
De a nyálam azért csorgathatom.Tegnap azon gondolkodtam el,milyen frankó lehet végigmontizni a kárpátokat teljes hosszában.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Wow!De jó akkor nektek!Itt marad ez a színvonal,hogy keresztbe fa a lejmeneti részeken.

nehogy azt hidd hogy itt nincs ilyen....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való