Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Klub #2

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2578 replies to this topic

#1001
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Amondó vagyok h itt már túl sok a téma a topikon belül és a hétfõi edzést beszéljük meg a lokál-> 14.ker liget rulez topikban!

Az írjon aki jön!

#1002
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég
Hmm, érdekesen hangzik,ezt érdemes lesz megnézni.

Valaki nem tudja, hogy Szlovákiában (Párkányban) elfogadnak-e forintot, mert most ugrott be hogy nincs egy szál koronám se...

#1003
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Na az volt h 6 elõtt már kint voltam és egyike voltam az elsõknek. A beelegítõ 25ös körökkel nem volt bajon, aztán jöttek 5ösével az emelések. 35nél egy idõ után azt mondtam h keresek másik csapatot. Aztán hozzácsapódtam 1-1 frissen jövõhöz a felvezetõ 30as köreikbe. Már a sokadik kört (2-3) kaptam egy párostól akikkel elejinte csináltunk 2 monti 1 outi vonatot (vicces volt h mi húztuk az outist) és azt mondták h itt az idõ megállni. Na nekik a megállás azt jelentette h lelassítottak és fix 35tel mentek tovább. De jó volt köröztem 1 órát, meg a végén találkoztam amár említett sráccal.

#1004
zsmtb

zsmtb

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts

Az útvonal Visegrád-Visegrád, lenyomjuk a középtávot indulástól érkezésig.
Elviekben meg tudom oldani, hogy elvigyünk autóval, ha körülményes számodra az eljutás Visegrádra.

Augusztusban lesz egy kemény börzsönyi túra, de az még odébb van.


jó köszi, autóval elviszem a bicót addig.

börzsönyt merre nyomtátok (ill. merre tervezett a szívatás)

#1005
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

VV a máj. 20-i túra tervezett útvonala? az érdekelne leginkább hogy hol fogunk végezni, mivel az indulás Visegrádról menne.

börzsönybe nem megyünk skacok? nem kötelezõ aszfaltozni vácig, megy oda vonat is.. aztán rövid aszfalt bevezetõ után indul a terepezés...kinek tetszik?

Az útvonal Visegrád-Visegrád, lenyomjuk a középtávot indulástól érkezésig.
Elviekben meg tudom oldani, hogy elvigyünk autóval, ha körülményes számodra az eljutás Visegrádra.

Augusztusban lesz egy kemény börzsönyi túra, de az még odébb van.


#1006
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég

ááááá megküzzdöttünk eredmény: lejött tanulság: szerelés után ne üj le gépelni mert moshatod le a billentyûzetet:D


2,4 kg a régi vázam monoblockkal hát sújos db

Vagy vegyél ilyen dörzsanyagtartalmú kéztisztítót, az szépen leviszi az olajat. Amúgy a 2.4 kg monoblokkal nem is olyan vészes, a Magnus 19.5-ös méretben 1.9 kiló, a Salamander 2.2, és ezek azért 100-130 körüli gépek, szóval azért már nem a gagyi kategória.

#1007
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Gratulálok! Azért ne túl sok vízzel, még ha nincs is benne sok áram...

#1008
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts
ááááá megküzzdöttünk eredmény: lejött tanulság: szerelés után ne üj le gépelni mert moshatod le a billentyûzetet:D


2,4 kg a régi vázam monoblockkal hát sújos db
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#1009
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Jó volt az outis edzés! Eldumálgattam egy sráccal aki egy full aszfaltos hegyi túrára eljönne velünk.
Most kicsit kész vagyok a holnapi esküvõ miatt de ha lehiggadok írok bõvebben ha érdekel vkit h mi volt kint. Ja meg hétfõ este lehet h megyek ki és ki kéne menni többen kelly's-el és kicsit bemutatkozni h mit tudunk, meg kicsit villogni...

hétfõ este 6kor a közlekedési múzeum elõtt, de még visszatérünk rá....

#1010
elmerfudd

elmerfudd

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts

olyan nincs hogy valami kattog kotyog és azt mondja rá egy normális bicó szervízes hogy majd összeáll. egy összerakott bicó megy mint álom és csöndes.

akkor valami gebasz lehet, vidd másik helyre is. több szem többet lát.
ami nekem néha kattan: a shimano gyártotta hátsó fogaskeréksor. ez akkor van amikor pl megállok egy emelkedõn majd újra elindulok. ritkán de kattan.

a monoblokkom meg kotyogott de megcsinálták.
ennyi más nem történt

A hátsó fogaskerekek közül az eggyik nálam is furcsa hangot ad ki, ha ráváltok. Lehet hogy az lesz, de ez igy nem kerek-szerintem.
Bár nem értek hozzá.
Sajna volt egy álombringám, de olyan sokat adtak érte, hogy eladtam.
Már bánom.
Ne vezess,tekerj!!!!!

#1011
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
hehe, azért nem szivesen ülnék át az SPD-s outimról hirtelen ilyenre
anno próbáltam nagy Q faktorú DH gépet, akkor shite volt vele a síkon tekerés, de nemtom h ahhoz képest ezek hol lehetnek

#1012
zsmtb

zsmtb

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts

Nem tudom, rossz érzésem van.
Egy hónapos, de kattog+kotyog néha.
A szervizben azt mondták majd összeáll.
Lehet hogy paranoiás vagyok, d eaz elõzõ bicom jobban egyben volt!!!

Kela:A telonál meg a hátsó keréknél.
Sajna abszolut nem értek hozzá.


olyan nincs hogy valami kattog kotyog és azt mondja rá egy normális bicó szervízes hogy majd összeáll. egy összerakott bicó megy mint álom és csöndes.

akkor valami gebasz lehet, vidd másik helyre is. több szem többet lát.
ami nekem néha kattan: a shimano gyártotta hátsó fogaskeréksor. ez akkor van amikor pl megállok egy emelkedõn majd újra elindulok. ritkán de kattan.

a monoblokkom meg kotyogott de megcsinálták.
ennyi más nem történt

#1013
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Nekem elotte tourney volt (mittomen milyen tengelyes az, gondolom ocska negyszog) aztan meg truva firex es most van LX. En csak azt vettem eszre, hogy nekem kenyelmes. Az az oriasi terpesztes gondolom azoknal jon elo, akik normal pedallal nyomjak. Legalabbis az spd-nel a cipon is van egy-egy centi mozgas es egyszeruen beljebb kell rakni a cuccot, aztan kisebb a terpesz. Mondjuk nekem O labaim vannak, szoval nekem ez a kenyelmes es nem erzem terpesznek. :)
A merevsegrol annyit, hogy az alivio es a firex lofax ehhez kepest. Lehet, hogy a sulyom miatt van (csak nem van annyi? :) ) ero miatt amivel tekerek, de en erzem, hogy ez meg sem mozdul. Ha kiallok, ha nekifekszek, barmit teszek ez nem mozdul. A korabbiak siman hajlongtak erezhetoen.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1014
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

hát merevbeli különbséget nem vettem észre de kicsit terpesztve hajtassz az biztos


Tényleg kérdezni is akartam, hogy lehet-e valami különbséget észrevenni szerintetek a mostani salamanderem hajtõmûve ill. egy Hollowtech 2-es LX
között?

a súlyon kívül...

#1015
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts

Ééééértem... Azok a népek, akiknek az LX van, de használtak korábban hagyományos hajtómûvet is, meg tudnák mondani, h mennyivel szélesebb az új?
Csak mert asszonyka lassan lesz kerót, amin ilyen integrált cuccos van (Altrix) de lehet, azt otthagynánk, mert itthon figyel pár ISIS tengely és hajtómû, a merevségbeli különbséget meg úgysem veszi észre.



hát merevbeli különbséget nem vettem észre de kicsit terpesztve hajtassz az biztos
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#1016
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Ééééértem... Azok a népek, akiknek az LX van, de használtak korábban hagyományos hajtómûvet is, meg tudnák mondani, h mennyivel szélesebb az új?
Csak mert asszonyka lassan lesz kerót, amin ilyen integrált cuccos van (Altrix) de lehet, azt otthagynánk, mert itthon figyel pár ISIS tengely és hajtómû, a merevségbeli különbséget meg úgysem veszi észre.

Mentségemre legyen mondva, anno tényleg volt olyan Giant gép, amin 9.0-ás cucc is figyelt a noname hulladék négyszöges kar mellett...

#1017
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts

Heyhó, merre lax? Holnap sokfelé megyegetek, ha útba esel, mindkettõt be tudom dobni.



kösz már nem kell

elugrottam avushoz (brrr az a környék már néztem hogy mikor...:ax: ) és elhozta mami kell

kala: :lol1: méghogy nem jól - e lx integrált van a kellysemen. a hajtókarlehuzó stb a régi bringám szétkapásához kell single speed lessz a lelkem
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#1018
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég

Azt hittem, a csõkulcs a hajtómûcsavarhoz kell neki, gondoltam is magamban, h azért nem szerelhetik túl jó karokkal a kellyseket, ha ilyen kell még hozzájuk (pl. a giantnál elfordultak hasonló, fura alkatrészösszeállítások )

Az Imagine LX-hajtómûves, a szerszámok a kettes számú bringához kellettek. Egyébként a Magnustól lefelé (sõt a Maguc is asszem) négyszögtengelyes, de nem kell hozzá csõkulcs.

#1019
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Azt hittem, a csõkulcs a hajtómûcsavarhoz kell neki, gondoltam is magamban, h azért nem szerelhetik túl jó karokkal a kellyseket, ha ilyen kell még hozzájuk (pl. a giantnál elfordultak hasonló, fura alkatrészösszeállítások )

#1020
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Nem tudom, rossz érzésem van.
Egy hónapos, de kattog+kotyog néha.
A szervizben azt mondták majd összeáll.
Lehet hogy paranoiás vagyok, d eaz elõzõ bicom jobban egyben volt!!!


És honnan hallod a kotyogást???

Mer 1 elsõ kerékagyat nekem is kellett cserélni...:(