Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Klub #2

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2578 hozzászólás a témában

#181
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Bocsi mindenkitol, hogy az ilyen trivi kerdesimet ebben a topicban kerdezem meg, de talan mas kezdoknek is segitenek a valaszaitok.

Kerdeseim

- Ezek a fejfedok siman birjak az esot? Gondolom igen, de azert megkerdem.
- A kellys kilometerora - a leirasaban nem talaltam semmit rola - cseppallo legalabb, vagy konnyeden beazik. Talan van valakinek 13 funkcios, mint az enyem.
- A mez anyaga - ettol ockodok legjobban - nem irritalja a borotoket? En nem birom a muszalas cuccokat, egyszeruen belejuk budosodok is iszonyat rossz erzes. Ezek a mezek, amikben Ti is toljatok nem kenyelmetlenek? Nem tul suru szovesuek es ezrt egyeltalan nem izzadtok bele? Vagy hogy is van ez?

Szerencsere a kerdestaram kezd kimerulni


Ezeknek a mûszálas dolgoknak más a szövésük mint a régi jersey, vagy hasonló anyagoknak. Hidd el, a pamutban sokkal büdösebb az ember, és ha megizzad, és megáll, akkor kész is a megfázás, mert addig hûti, amíg meg nem szárad. A mûszálas pillanatok alatt megszárad, és nem lesz büdös, mert egybõl elpárolog belõle az izzadság. Ez persze csak a sportmezekre vonatkozik, a kínai mûszálas ingben biztos büdös lenne az ember. :)
A Kelly's órája a zsinóros, tök olyan mint az én Atech rádiós órám, és bírják a vizet (egyedül a zsinór becsatlakozásánál nem tudom, hogy milyen a Kelly's). A sisakok is kültéri felhasználásra vannak, úgyhogy nem árt nekik a víz. A napsütést rosszabbul bírják, ne hagyd a napon. :)
Szerintem egy 5000-es sisak normális árú, megvédi a fejedet. A drágább sisakok annyiban jobbak, hogy könnyebbek, egyszerûbben beállíthatóak, csatolhatóak, jobban szellõznek, ilyesmi. De a célnak megfelel egy olcsóbb is, és tényleg szükség van rá, fontos dolog.

#182
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Bocsi mindenkitol, hogy az ilyen trivi kerdesimet ebben a topicban kerdezem meg, de talan mas kezdoknek is segitenek a valaszaitok.

Kerdeseim :)

- Ezek a fejfedok siman birjak az esot? Gondolom igen, de azert megkerdem.
- A kellys kilometerora - a leirasaban nem talaltam semmit rola - cseppallo legalabb, vagy konnyeden beazik. Talan van valakinek 13 funkcios, mint az enyem.
- A mez anyaga - ettol ockodok legjobban - nem irritalja a borotoket? En nem birom a muszalas cuccokat, egyszeruen belejuk budosodok is iszonyat rossz erzes. Ezek a mezek, amikben Ti is toljatok nem kenyelmetlenek? Nem tul suru szovesuek es ezrt egyeltalan nem izzadtok bele? Vagy hogy is van ez?

Szerencsere a kerdestaram kezd kimerulni :D


Engem nem irritál, kivezeti az izzadságot kivülre, így nagyon hamar megszárad. Kényelem szempontjából nagyon jó. Legalábbis nekem igen. A sima póló (pamut), beszivja a vizet, viszont benne is marad, ezért nehezen szárad. Tucsogsz az izzadságtól benne. A mez az passzentosabb, kisebb a légellenállás stb. Szóval jobb. Szvsz.
De ha átugrasz a Biker Ruházat topikba, ott sok hasznos információt kaphatsz.:)

#183
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Nekem rádiós van de az bírja a vizet + a sarat...

Ja a bukók sz.tem birják...

És hol áznának el???:confused:

#184
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

5490 a "hivatalos" ára. ami a hervisben 3-4 körül van, az vagy kényelmetlen, vagy nehéz, vagy mindkettõ.


Bocsi mindenkitol, hogy az ilyen trivi kerdesimet ebben a topicban kerdezem meg, de talan mas kezdoknek is segitenek a valaszaitok.

Kerdeseim :)

- Ezek a fejfedok siman birjak az esot? Gondolom igen, de azert megkerdem.
- A kellys kilometerora - a leirasaban nem talaltam semmit rola - cseppallo legalabb, vagy konnyeden beazik. Talan van valakinek 13 funkcios, mint az enyem.
- A mez anyaga - ettol ockodok legjobban - nem irritalja a borotoket? En nem birom a muszalas cuccokat, egyszeruen belejuk budosodok is iszonyat rossz erzes. Ezek a mezek, amikben Ti is toljatok nem kenyelmetlenek? Nem tul suru szovesuek es ezrt egyeltalan nem izzadtok bele? Vagy hogy is van ez?

Szerencsere a kerdestaram kezd kimerulni :D

#185
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás
5490 a "hivatalos" ára. ami a hervisben 3-4 körül van, az vagy kényelmetlen, vagy nehéz, vagy mindkettõ.
www.montalk.net :matrix:

#186
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Pavliknál nincs Kelly's sisak Pécsen?
Ja, és szerintem minél rövidebb ideig gondolkodj a sisakon!


Hja, jo, hogy mondod, ott vettem a cangat es a kelly's-es kulacstartot es km orat is :)
Nem is neztem meg, hogy van a sisakjuk.
Kb. mi a realis ar egy ilyen sisakert? 5 korul ha jol sejtem.
3-4 korul van hervisben, de akkor mar miert ne kelly's-eset :) ha nem tobb nagysagrendekkel.

#187
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

2Gyömröi: Tök szép ez az oldal :)

Lehet, hogy nem értem?:hmmm:
www.montalk.net :matrix:

#188
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Akkor jo :)
Erosen gondolkodok egy bukosisiakban en is.
5 kornyeken kaphato a Kelly's tipusu amirol tegnap beszeltetek?
Majd egszer ha pesten jarok bootolok egyet azt hiszem :)

Pavliknál nincs Kelly's sisak Pécsen?
Ja, és szerintem minél rövidebb ideig gondolkodj a sisakon!
www.montalk.net :matrix:

#189
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Ja Zino itt elvileg nincs off:confused:

Bár én már semmin se lepõdök meg...


Akkor jo :)
Erosen gondolkodok egy bukosisiakban en is.
5 kornyeken kaphato a Kelly's tipusu amirol tegnap beszeltetek?
Majd egszer ha pesten jarok bootolok egyet azt hiszem :)

#190
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Lötyi már engem is spriccelt fejbe...:)

Ja Zino itt elvileg nincs off:confused:

Bár én már semmin se lepõdök meg...

#191
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
http://img.tar.hu/ta.../20777846.jpg#3
nofene
ez a mi falunk (Nemesnép)
és a fõutcája
csak a patak vízállása szokott magasabb lenni
meg Velemér se nem van messze amit szintén láttam a képek között

#192
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

A pezsgõtablettás lötyitõl nem lesz túlnyomás a kulacsban rázós terepen?
Én egyszer vittem kulacsban ásványvízet, s 5-8 km után az elsõ korty elég szarul esett, amikor menet közben a fogaimmal kihúztam a dugót, s vagy a fél kulacs cucc egyszerre került az arcomba elég nagy nyomással!
Hát azóta csak víz, vagy tea! Viszont ha a pezsgõtablettával nincs ilyen gond, akkor lehet, hogy kipróbálom, fõleg hosszabb túrán!
Tehát a kérdésem az, hogy járhatok-e úgy a pezsgõtablettával, mint az ásványvízzel? Valakinek tapasztalat?


Én is szénsavas italt hordok magamnál, de nem volt még gond. Talán a titka, hogy nem rakom teljesen teli a kulacsot. Ha hallom, hogy sistereg, kihuzom a dugót egy pillanatra, és minden ok. Soha nem nyomta még ki a tetejét.

#193
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
akkor hát engedd ki belõle, mielõtt meghúzod a kulacsot! :)
amúgy pedig nem célszerû tekerés közben szénsavasat fogyasztani
max lájtos túrázás esetén

#194
Redi

Redi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 615 hozzászólás
A pezsgõtablettás lötyitõl nem lesz túlnyomás a kulacsban rázós terepen?
Én egyszer vittem kulacsban ásványvízet, s 5-8 km után az elsõ korty elég szarul esett, amikor menet közben a fogaimmal kihúztam a dugót, s vagy a fél kulacs cucc egyszerre került az arcomba elég nagy nyomással!
Hát azóta csak víz, vagy tea! Viszont ha a pezsgõtablettával nincs ilyen gond, akkor lehet, hogy kipróbálom, fõleg hosszabb túrán!
Tehát a kérdésem az, hogy járhatok-e úgy a pezsgõtablettával, mint az ásványvízzel? Valakinek tapasztalat?
Két keréken szép a világ...

#195
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Sziasztok!

Meg egy kis off a reszemrol, bocsi :)

Tehat vettem kalcium es magnezium meg egy kis multivitamin pezsgotablettat, mert az jo :)

Kerdesem annyi, hogy szeritnetek turazas (ez alatt ertsunk 2 oranyi erdomenetet ~ 30 km) elott erdemes meginni egy-egy fel tabblettanyit, vagy inkabb bele a kulacsba es menet kozben fokozatosan idogalni. Nem akarom, hogy megegyszer ennyire begalljon a labam mint tegnap 30 km alatt.

Izomgorcsor van forum, de oda majdnem 1 eve nem irt senki, gondoltam itt megkerdezem toletek.

Ártani biztos nem fog, ha elõtte is meg közben is nyomod a kalciumot meg a magnézimot. Fõleg eleinte. Aztán kísérletezgess és kitapasztalod, hogy neked mi a legjobb.
www.montalk.net :matrix:

#196
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
elõtt. szerintem.

#197
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Sziasztok!

Meg egy kis off a reszemrol, bocsi :)

Tehat vettem kalcium es magnezium meg egy kis multivitamin pezsgotablettat, mert az jo :)

Kerdesem annyi, hogy szeritnetek turazas (ez alatt ertsunk 2 oranyi erdomenetet ~ 30 km) elott erdemes meginni egy-egy fel tabblettanyit, vagy inkabb bele a kulacsba es menet kozben fokozatosan idogalni. Nem akarom, hogy megegyszer ennyire begalljon a labam mint tegnap 30 km alatt.

Izomgorcsor van forum, de oda majdnem 1 eve nem irt senki, gondoltam itt megkerdezem toletek.

#198
Redi

Redi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 615 hozzászólás
Akkor marad a számolás!

Úgy látszik mostanában gyakori az ilyen szél! Melóhelyen is épp felmondási idõmet töltöm. Meg az idõ is...

Ezt a gps dolgot nem ismerem, de majd érdeklõdöm. Ha jól láttam, Budha tud ilyen szinteket, õ pedig itt lakik valahol, ahol én!

Buddha: Tényleg jó lenne valamikor találkozni! Ha elõbb nem, akkor majd a Kelly's talin pünkösdkor!
Két keréken szép a világ...

#199
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Kicsit elcsendesedett az oldal, de most legalább el tudom olvasni a hozzászólásokat akkor is, ha kihagyok egy-két napot. Az elmúlt hétvégét pont kihagytam, s mire visszaolvastam...
Egyébként a szintméréssel nekem is gondjaim vannak, de asszem kipróbálom raycoon módszerét, aztán belevetem magam a térképbe, számolok egy kicsit, s megnézem mekkora az eltérés! Kíváncsi vagyok, de annyira nem, hogy szintmérõt vegyek! Mondjuk ez a Bakony elég huplis tud lenni, lehet, hogy ez az egyszerû módszer nem lesz jó! majd kiderül.

A vihar és a változás szelét érzed..

Ez a módszer huplisra biztos nem megy.. Oda talán jobb lehet egy részletes sûrû osztásos szinttérkép..

Edit: vagy ha olyan úton haladsz, akkor gps-esektõl lehet kérni track log-ot.. Annál jobb nincs..

#200
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Most sikerült mosolyt csalnod az arcomra..

Örülök, hogy jól esett.. :D

raycoon; ezzel a módszerrel mennyi emelkedést számítasz mondjuk egy BM körre?

Oda ez elég szar lenne, de ha jól emlékszek, akkor az a terep, ahol õ teker nem hullámzik annyira.. Pl a HHH-ra az aszfaltos részen teljesen jól megy ez a módszer..

úgyhogy borulás lett belõle; jobb vállam meg a hátsó váltó kapott rendesen, a fejem is csattant, de rajtam volt a sisak (pedig csak egy 10 perces útra mentem itt helyben).

Nna, akinek nincs még bukója, az tanuljon ebbõl!
Egyébként terepen történhet hasonló úgy, hogy fogod "rendesen" mindkét oldalon. Nekem legalábbis már csavarta ki a kezembõl a kormányt egy billegõ szikla..