Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#2741
warpig

warpig

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Valami kattog nálam is, de én a fejcsapágyra tippelek, próbálom megtépni, de egyenlõre nem megy. Felfujtam 3,5 bar ra és szépen dolgozik, de egy kicsit kemény (mondjuk merev villához vagyok szokva igy van benne egy kis vadromantika :) Egyébként szépen mozog. A zoommal az volt a bajom, hogy túl puha volt és lefele nagyon lement az óra, de ez most pöpec. Szépen fent marad és elég merev lehet rendesen rakosgatni a gyökerek között lefele. de még csak egyet gurultam vele. Majd pár hét múlva nyilatkozom. Egyébként milyen várható karbantartás igénye van? Hogyan lehet finoman hangolni? ha esetleg felsötétittenétek.
Kösz
Marci

#2742
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a marzó honlapján tényleg nincs fent semmi érdemleges információ? olajszint igen, de hogy mibõl, az nincs. robbantott ábrát se találtam, csak a villa külsõ méreteit. RS honlapon bezzeg bármit meg lehet találni...

#2743
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
egy z150fr villában a kompresziót akarom növelni.
hány ml olaj beletöltését lehet már megérezni?!
menyi kell bele,valszeg most kevesebb/hígabb vagy mindkettõ van.
sûrübbet nem akarok inkább picit még töltök rá.

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#2744
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

2004-es dropoffon(comp) mi módon lehet visszaútcsillapítást növelni? (ha igen, melyik láb etc)
köszönöm.

közben rájöttem, csak reménykedtem méghogy nem kell szétszedni, elég ráfújni... no mind1.

#2745
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
2004-es dropoffon(comp) mi módon lehet visszaútcsillapítást növelni? (ha igen, melyik láb etc)
köszönöm.

#2746
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
[quote name='rob']srácok levegõs villához kötelezõ a teleszkóppumpa.
nem kerül sokba..........

Szoval az en pumpamnak csak az a baja, hogy az elsö szam a nula utan az 5-ös. Köszte csak valami reckak vannak amire meg rafogni sem birom, hogy hanyas.
A hatsora jo mer ott nagyob nyomasal dolgozik az ember de a MX Comp ami keves nyomason mülködik eleg szar a bealitas.
Szoval "finom" legyen a skalazata.




#2747
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Harckocsik :)
Sejtettem, inkább azután érdeklõdnék, milyen sûrûn állítgatod a nyomást (a régebbi rst 600 asoknál még láttam, hogy szinte napi rutin volt az állítgatás)
ergó, érdemes beruházni, vagy elég, ha idõnként valakinél finomhangolsz a dolgokon.

elég, ha van ismerõsnek, nem kell napi check, bár a legtöbb gyártó erõsen ajánlja, hogy minden ride elõtt nézd meg a nyomást.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2748
warpig

warpig

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Harckocsik :)
Sejtettem, inkább azután érdeklõdnék, milyen sûrûn állítgatod a nyomást (a régebbi rst 600 asoknál még láttam, hogy szinte napi rutin volt az állítgatás)
ergó, érdemes beruházni, vagy elég, ha idõnként valakinél finomhangolsz a dolgokon.

#2749
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
srácok levegõs villához kötelezõ a teleszkóppumpa.
nem kerül sokba, általában a villa árának 5-10%-a, szóval hajrá.
jah: és nincs nagy különbség a fox és az rst telópumpa közt. azt is mondhatnám, hogy semmi....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2750
warpig

warpig

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Utána néztem a manual-ban és a franc se találja mit olvastam félre :)
Te mivel szoktad beállítani a nyomást? (Gondolom a benzin kútnál a mérõ órás beálltás felejtõs :)
Kiváncsi vagyok , hogy fog zenélni. Mi volt a tapasztalatod, hogyan zenélt lefelé.
Én teló nélkül DH-gattam régebben azután még a Zoom- track is élmény volt :)

#2751
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Ja, most esett le, mire gondolhatsz! :-D
Az a 30 mm a becsúszószár vastagsága... :-))

#2752
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Azt rózsának hívják asszem :-)
Az a becsúszó valami nem lehet 30 mm, csak max 7mm én úgy vettem észre. Szerintem ezt olyan negatív rugóként kell felfogni, mert úgy vettem észre, hogy ha keményebbre fújom, akkor is ott van az a pár mm beülés...
A 72 kg-ra a gyári táblázat szerint kb 2,5-3 bar az ajánlott nyomás, abból kiindulva, hogy a 90 kg-ra a 3,8. Persze ennél jóval kevesebb fog kelleni, hogy szépen mozogjon a cucc. Én ezt tapasztaltam eddig.

#2753
warpig

warpig

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Még nem próbáltam ki mert ki kell cserélnem benne az A head "dióját" (a franc se tudja hogy hívják azt a kis körmös mütyürt benne :). Olvasgattam, hogy van benne valami 30mm nyi becsúszó valami, akkor ezek szerint ez nem rugja ki magát? kb 72 kg-al mit mondanak mennyire kellene bállítani?

#2754
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Szevasztok
Most kaptam egy Marzochi MX Comp 04 -est.
Úgy tûnik olyan 85 mm nyit lóg ki alapból a két szár. Hogyan lehet elérni a
kb. 105 mm es rugú utat (gondolom a 85 mm kicsit kevés hozzá :)
Harckocsik
Marci



Szia!

Én is most vergõdök ezzel... Eddig úgy látom, hogy ha nem fújod elég keményre, akkor nem rúgja ki teljesen magát. Az elég kemény, az a 3 Bar fölött értendõ.
Egyébként neked is kattog?

#2755
Pumpabiker

Pumpabiker

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
hihi HI nekem egy Z1 dropoff II -m van ami alapba moazog 13 centit! na ez sok volt a váznak igy most profin esztergált távtartóbakokkal leengedtem 10 centire :D igy pont jó és 0.5bar nyomás van benne száranként...ezzel a kombinációval nem rúg vissza (10V-s olaj) és nem töri szét a csuklómat se érkezéskor... Szekszárd DH-n a nagyletörésen szépen érkezõbe téve a teló csak 6-7cm mozgott a 10 bõl :D szeretem a marzót de már kettõt eltörtem:'(

#2756
warpig

warpig

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Szevasztok
Most kaptam egy Marzochi MX Comp 04 -est.
Úgy tûnik olyan 85 mm nyit lóg ki alapból a két szár. Hogyan lehet elérni a
kb. 105 mm es rugú utat (gondolom a 85 mm kicsit kevés hozzá :)
Harckocsik
Marci

#2757
[VA]kevin david mitnick

[VA]kevin david mitnick

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
ahogy nézem ez ilyen alap marzocchi szokás,hogy kevés levegõtõl felkeményedik... nekem most 1 bar van benne ha jol tudom... és ez igy pont jo :)
FREE KEVIN!!

#2758
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hali!

Ezt a levegõkieresztéskor olajfröcsögést én is észrevettem, de mivel új a villa, gondoltam, természetes :-)
Viszont úgy látom, nem helyes agyári nyomásérték táblázat (Mx Comp), mert ha az én súlyomhoz való 3,8 BAR-t adom neki, akkor qrva kemény lesz, alig indul meg, és az állítólagos 105 mm-bõl max 4-et tudok kimozgatni a kb 95 kilómmal!
Ha viszont kevesebbet nyomok bele, akkor meg összébb esik, nagyobb lesz a SAG :-) ...
Ez ilyen marad késõbb is?

az nekem is így volt a maraton xc-nél.....sztem lõdd be ilyen 20% körüli sag-ra...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2759
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Hali!

Ezt a levegõkieresztéskor olajfröcsögést én is észrevettem, de mivel új a villa, gondoltam, természetes :-)
Viszont úgy látom, nem helyes agyári nyomásérték táblázat (Mx Comp), mert ha az én súlyomhoz való 3,8 BAR-t adom neki, akkor qrva kemény lesz, alig indul meg, és az állítólagos 105 mm-bõl max 4-et tudok kimozgatni a kb 95 kilómmal!
Ha viszont kevesebbet nyomok bele, akkor meg összébb esik, nagyobb lesz a SAG :-) ...
Ez ilyen marad késõbb is?

#2760
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A levegopatronban is van olaj, az vegzi a kenest, amikor kiengeded a levegot, akkor mindegyikbol jon egy kis olajpermet.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!