Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2845 hozzászólás a témában

#2761
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Hello mindenkinek.

A Problemam, hogy 4 napja a levegö kamraban (jobb) ellenörisztem a nyomast es veletlenül kb. 5 barra felfujtam. Amikor kieresztettem belöle a levegöt, akkor olaj is jött ki. Kieresztettem teljesen a levegöt majd ujra felfujtam es amikor 2x kieresztettem akkoris olyan "ködös" olajos volt a levegö ami a kamrabol jött. Egy nagyob tura közben semmit nemvettem eszre szoval minden o.k. Szerintetek mi itt a hiba? Atb@sztam valamit amikor 5 Barat nyomtam vele, vagy mi?

Kösz Üdv a feketeerdöböl

#2762
[VA]kevin david mitnick

[VA]kevin david mitnick

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
nekem is az van... és eddig nagyon jól birja... igaz még csak 1 fourcross versenyen voltam vele,de rohadt jo!én 185-ös avid bb7-esel használom és egyátalán nem csavarja!szóval csak ajánlani tudom!de szerintem járj utánna a pécsieknél is, ha nekem nem hiszel.õk a marzo profik :P:)
FREE KEVIN!!

#2763
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Hello!
Mi a véleményetek a DropOffCompról?
Régiekrõl hallottam olyan híreket, h törnek, meg hogy nem mozognak túl jól/szépen. Ez igaz?
Tárcsaféket hogy bírja?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#2764
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Köszi, figyelek majd rá

#2765
SIMMONS

SIMMONS

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Az SSV szó szerint sebességérzékeny szelepet jelent. Ez azt jelenti, hogyha nagy ütést kap alulról a villa akkor az útja végén felkeményedik, hogy ne koppanjon le és ez valóban mûködik is, ha kellõ mennyiségû olaj van a villában.
Fontos, hogy a rider súlyához legyen belõve az olajszint, ellenkezõ esetben nem mozogja ki a teljes útját, vagy lekoppan a villa.

#2766
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

ssv-t abban veszed észre, hogy szörcsög :) meg nem olyan gyorsan jön vissza, ahogy lenyomtad, hanem lassabban.
bekopni random idõ alatt kopik be, de nem kell neki sok.


Aha :- Hát szörcsög, az biztos... De tényleg ennyi?
Én aszittem, valami olyasmi, hogy nagyobb hatásra jobban reagál, több lukon megy az olaj, ilyesmik...

#2767
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ssv-t abban veszed észre, hogy szörcsög :) meg nem olyan gyorsan jön vissza, ahogy lenyomtad, hanem lassabban.
bekopni random idõ alatt kopik be, de nem kell neki sok.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2768
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Hahó!

Múltkor kérdeztem már ezzel kapcsolatban, azóta sincs még beszerelve a villa, remélem a napokban sikerül összerakni a gépet...

Kérdésem, hogy mit jelent a gyakorlatban ez az SSV, sebességérzékeny szelep, hogy mûködik, miben fogom észrevenni?

A másik, hogy mennyi idõ, hány km, míg bekopik egy villa?
Sosem volt még komolyabb új villám :-) illetve ami volt (RST Gamma El) az az elején már vajul mozgott, gondolom, mert gyenge szimm., rugó-elasztomer és jól meg volt zsírozva...

#2769
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Hát ,sztem akkor tavalyi RC lesz.Big hit expert csak elviseli vagy nem? :]

#2770
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Boxxi/VF: én már nyomogattam idei BOxxi teamet, és sokkal jobb, mint a tavalyi volt, de azért még messze van a VF-tõl, de még talán a Travistõl is. Mindenesetre egy jó fél kilóval könnyebb, mint a VF, meg alacsonyabb is. Még a VF lapos válla ellenére is.

A VF/RC-k mûködése tényleg csúcs, bár egy picit nekem túl progresszívek, ill. az új vázamba (GT DHI) kicsit talán nagy is. Durva lefeléken viszont meghálálja a méretét!

#2771
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
és mi lenne ha felül, ahol az elõfeszítést állíthatod, ott 3 centi eltéréssel még 3 bemélyedést maratnál (vagymi a szükséges munkafázis)? akkor nem kellene rövidebb rugó, csak közdarab a nyomórúd feje alá.

#2772
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
amit nagyjából esélytelen beszerezni a málinál, szóval esztergáltatsz egy közdarabot a nyomórud feje alá, meg rövidebb rugó.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2773
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
travel kit-tel

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#2774
yanis

yanis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 577 hozzászólás
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan kell egy Marzocchi 888 RC 2005-öst vissza rakni 170mm útra?
Köszi

#2775
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
hát a triple akkor ugye az duplavállas ha 04esakor az ejtõpapucsos és 150mm mozog
ezt nyilván nem mozogja ki,csak mikor akkora erõhatás éri(nagyot ugrassz,vagy ha úgy van belõve hosszú nagyköves szakaszon)

sok mindent nem tdsz állítani
levegõt tudsz belefújni,vagy az olaj viszkozitásával (W) és menyiségével tudsz variálni

de ajánlom a marzo honlapját

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#2776
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég
Csáztok
Vettem egy marzo drop off triplet('04-es)namost mivel még ebben rohadtul zöldfülü vagyok megtudná valaki mondani hogy hogy tudok a rugóútom állítani,még azt se tom hogy gyakorlatilag mit tud a teló,csak 10 centi körül mozog max. namost annyit tok hogy 17 centire is képes, ezt hogy tudnám elérni valami szelepszerû cucc van a villa tetején,itt ki kell engedni a levegõt?És a csillapítás is érdekelne,hogy kell állítani....A kézikönyvbe meg nem tom, de errõl nem írt semmit.Elõre is kösz a segítséget...esetleg ide is írhattok:tamas321@freemail.hu

#2777
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Na akkor most a 20e-s kérdés :2006-os boxxer team vagy VF2?
:)


VF2. (tavalyi RC :D)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#2778
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ez egy fogós kérdés idénre.
a VF2 tuti, hogy nagyon fasza.
a boxxert még nem sokan próbálták itthon, de én is nagyon kiváncsi lennék rá, hogy mûkszik az MCD benne, meg hogy mennyire figyeltek a minõségre a siralmas '03, '04, '05 -ös évjáratok után.

#2779
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Hát nekem szimpatikusabb a VF2 ,bár még nem próbáltam.Tavalyi rc-vel már mentem :a mozgása,súlya,merevsége kifogástalan ,csak nagyon magas ....
Na akkor most a 20e-s kérdés :2006-os boxxer team vagy VF2?
:)

#2780
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

miii?
cicamica acélváll?

egyébként a VF2-rõl volt szó, aminek a nyaka is alu


oh tényleg, szánom bánom.
akkor nem nehéz csak jobb az rc;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.