Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sport kiállítás 2006

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
319 hozzászólás a témában

#61
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
pont erre gondolok én is sokszor ;) :(

#62
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

A fizetési morált felesleges macerálni, mert azzal gyakorlatilag csak alkalmazkodnak az itthon -_minden szinten_!!- tapasztalható szokásokhoz.
Egyszerûbben fogalmava: itt mindent lehet és õk meg is teszik.

Szeretnék néhány évtizedet visszamenni az idõben, mikor még a gentleman aggrement tökéletesen elég volt, és mûködött.

Egyébként "szeretem", mikor mindenki a másikra mutogat, meg hivatkozik (nem rád gondolok)


#63
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Ha azt mondom, hogy a fizetési kondícióik, illetve ezen felül a fizetési moráljuk is finoman szólva kívánnivalót hagy maga után, akkor alig mondtam valamit.


A fizetési morált felesleges macerálni, mert azzal gyakorlatilag csak alkalmazkodnak az itthon -_minden szinten_!!- tapasztalható szokásokhoz.
Egyszerûbben fogalmava: itt mindent lehet és õk meg is teszik.

#64
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
OFF

Én személy szerint inkább bíznám Volera a garis hiba intézését mint egy boltra.

ON

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#65
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"és milyen jó a garis ügyeket is intézni velük"

Probaltad mar vagy csak jopofaskodsz? ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#66
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Na meg itt az egésszel az a baj, h ha vki nem jön ki 1 kiállításra sem, nem veszít semmit, mer a konkurencia sem jön ki, és most elítélhetjük õket érte, de melyiket? És akkor a helyzet változatlan, a piaci részesedés marad.
És nemcsak az importõrök dolgoznak nagyhaszonnal. Kb mindenki, hogy lehet vajon az máskülönben, h annyi márka van a kerékpárpiacon, h csak na... és ennyi bolt itthon! Azért mégiscsak meg lehet ebbõl élni...
...And Justice For All

#67
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Off: Pü ment!
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#68
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Vagy ha te tudnád;)
Egyébként akármekkora árréssel dolgoznak, még mindig _sokkal_ olcsóbb mint az itthoni cuccok.

ezt nem írom mert nem céloztam semmire sem vele!;) szal módisítva, törölhetõ.

#69
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

azt te csak hiszed:) ha tudnád milyen árrésekkel dolgoznak a fórumos importõrjeink...;)


Vagy ha te tudnád;)
Egyébként akármekkora árréssel dolgoznak, még mindig _sokkal_ olcsóbb mint az itthoni cuccok.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#70
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Ferde szemmel nézik a boltosok az e**** mûködését. Ráadásul egy eleve jól pörgõ kerékpárbolt üzemelteti lassan második éve. Hány boltos is próbálta utánozni ezidõ alatt? FIGYELEM! Utánozni! Az egész üzemeltetését, felépítését, logisztikáját PONTOSAN LEKOPPINTANI! Nem csak azt mondani: "Onlájn bicajbolt vagyok, gyertek-gyertek!" ("Áhhhh, inkább meg sem próbálom! Úgysem lehet az õ konkurensükké válni. Alacsony árak, ismertség, meg õk voltak az elsõk...")
Mondjam egy ilyen online shop elkészítésének, éves technikai költségének adatait? (Ha megszorzom kettõvel és vastag ceruzával írom akár hatjegyû is lehet - de az már nagyon fullos.) Vagy egyéb költségeit inkább? A legnagyobb tétel úgyis annak az embernek a fizetése és járuléka lesz, akit kettõ (2) hónap után alkalmazni kellene kizárólag az online beérkezõ rendelések korrekt intézése érdekében...
"In idem flumen bis non descendimus"

#71
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Mondtam: NEM pro vagy kontra. Mi is érezzük bõven.

Okesz, ezen átszaladtam.


#72
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Ezzel az ellenségképpel nem feltétlenül tudok egyetérteni.
Ha azt mondom, hogy a fizetési kondícióik, illetve ezen felül a fizetési moráljuk is finoman szólva kívánnivalót hagy maga után, akkor alig mondtam valamit.
És be ne írd nekem, hogy akkor nem kell nekik szállítani!

Mondtam: NEM pro vagy kontra. Mi is érezzük.
"In idem flumen bis non descendimus"

#73
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Nem a külföldi áruházláncokkal van a baj, mert én is általában ezekben vásárolok. Csak vállalkozói szemmel egy kicsit sok kedvezményt kapnak(adók, ingatlanvásárlás, bérlés, stb...), míg a hazai kereskedõket folyamatosan az EU-ban el nem fogadott adókkal lehetetlenítik.

#74
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Ja tényleg: jön a WalMart is...
Sokan valamiféle "ellenségképet" igyekeznek keresni és találni ezekben az áruházláncokban és mindenkiben, akik nem úúúúúúútálják õket.
És vannak olyanok is, akik jól átgondolt koncepcióval játszanak és hosszútávú stratégiájuk van. Õk nem csak azt tudják, mit NEM akarnak, hanem azt is, hogy mi az amit IGEN: túlélni a következõ egy-két évet.
Ez nem pro vagy kontra kérdése, ezek tények. ("A tényeket pedig nehéz korrumpálni".)

Ezzel az ellenségképpel nem feltétlenül tudok egyetérteni.
Ha azt mondom, hogy a fizetési kondícióik, illetve ezen felül a fizetési moráljuk is finoman szólva kívánnivalót hagy maga után, akkor alig mondtam valamit.
És be ne írd nekem, hogy akkor nem kell nekik szállítani!


#75
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Ja tényleg: jön a WalMart is...
Sokan valamiféle "ellenségképet" igyekeznek keresni és találni ezekben az áruházláncokban és mindenkiben, akik nem úúúúúúútálják õket.
És vannak olyanok is, akik jól átgondolt koncepcióval játszanak és hosszútávú stratégiájuk van. Õk nem csak azt tudják, mit NEM akarnak, hanem azt is, hogy mi az amit IGEN: túlélni a következõ egy-két évet.
Ez nem pro vagy kontra kérdése, ezek tények. ("A tényeket pedig nehéz korrumpálni".)
"In idem flumen bis non descendimus"

#76
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Strategiat kell valtanom akkor, es gyorsan megszednem magam, mielott engem is lenyomnak :D LOL :D :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#77
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Hát igen.:( Lesz még ebbõl hirig rendesen...


#78
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Sajnos nem csak a piacvezetõkére!

#79
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ha azt mondja... De a Walmart is jön, és rá fogja tenni a kést a hazai piacvezetõk nyakára.


#80
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

A világ legnagyobb hipermarket láncolata. Segítek egy picit: amerikai és W-vel kezdõdik.

zOrg mást modnott ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.