Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass | 2007. április 22.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
520 hozzászólás a témában

#501
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Szia Kükü!

Vannak akik így, vannak akik úgy fogalmaznak. Lehet kicsit erõs volt a gondolat és védeni sem akarom rainman-t, mert nem mindenben értek egyet vele. Ennek ellenére személyesen is ismerem, szóval nem hiszem, hogy téged, vagy az egészet akarta volna bántani.

Másrészrõl volt olyan hozzászólás is, ami olyan problémakat vet fel, amikre érdemes lett volna reagálni, hogy abból egy konstruktív párbeszéd után lehessen konzekvenciákat szülni.

Az 50 ezer szerintem mindenkinek soknak tûnik. Azzal az ideológiával meg pláne, hogy eddig minden évben duplázódott. Általában van egy határ, amíg eljut. Amit nem biztos, hogy elértünk az évek folyamán, de.. Persze, szervezni úgy kell, hogy ezzel kalkulálni kell. Viszont ez a terv "szétzilálja" a tömeget mind idõben mind térben. Így én úgy látom, hogy jó ha egyszerre 10 ezer ember lesz itt-ott. Más, ha koncentráltan megy az egész, mert akkor a tömeg egy viszonylag jól meghatározott idõben van "egy helyen".
Ettõl függetlenül megértem, hogy a tavalyi abban a formában nem megy, de ez így lehet, hogy csak biciklis hétvége lesz és nem cm.

(Nem bántásnak szántam.)

#502
KüküCM2005

KüküCM2005

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Egy dolog "nagyképûzni", meg nyomni itt hogy beszívva találták ki és hasonlók, és egy másik dolog elmenni a rendõrségre, és a nevedet adva aláírni egy 25 kilométeres vesztegzárat Budapest belvárosa köré.
Ha egy 20 ezres, hétköznapi munka utáni, egy hetes esõt követõ felvonulás után nem számítasz 50 ezer emberre szombat délután, akkor az nem realizmus, hanem felelõtlenség, és lúzerség. Még akkor is, ha végül újra csak 20.000 ember jön, vagy akár a fele.
Kapjál már magadhoz, hogy mit csinálnál, ha neked kellene eladni a sajtónak, hogy miért nem tud 4-5 órán át megmozdulni a város. Ha jársz hétvégén a körúton, akkor pedig nézd meg hogy dugó van, és csak kicsit kisebb mint hétköznap.
Amiben nincs tévedés: be vagyunk tojva rendesen, mert már túl nagy lett az elõzõ is, várhatóan duplázunk a hétvége miatt újra, miközben mindenki felvonulni akar, és azt várja, hogy rendezd meg neki.
De nyugi, még nincs elvetve az sem, hogy bedobjuk a törülközõt, és jöhetnek mások, amikor akarnak.
Pl. te is Esõember. Majd meglátod hogy neked is életed legparásabb napjait hozza a rádszakadó felelõsség, a jó kis buli helyett.

#503
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Pont beírtam az elõzõ topikba a hozzászólásom és már nem tudtam "beküldeni"... :) mindegy így jártam...:)

De már nem írom be mégegyszer, mert az részben a tavalyi cmrõl szólt és az már nem aktuális....
A második felének a lényege annyi volt, h. ezt az amszterdami dolgot nem lehet kivitelezni,mert erre nem kapnak engedélyeket sztem...

#504
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Miért kellett új topik? Át tudod varázsolni ide akkor az ideivel kapcs. hozzászólásokat?

#505
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Hát szomba, de addigra elindul a telekre járós szezon fõleg ha jó idõ lesz, meg azért a belvárosban szombaton sem a legegészségesebb bringázni ha nem muszály.

Tovább gondolva a két kiindulópontos dolgot ha azt nézzük ha egy csapat indul a hõsökrõl egy másik meg budáról és jobban eloszlik a nép (felvezetéssel, biztosítással)... akkor sem lehet megmondani h minden második ember mehet csak a hõsökre, meg úgyis mindenki oda menne mert ott van a nagy tömeg...

#506
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
na ja...az nekem nem esett le hogy szombat......akkor meg aztán még úgy lehet nyugodtan forgalmat korlátozni...akkor senkinek nem lehet életbevágó
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#507
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Mint mondtam, annyira felhúzta az agyamat már a megfogalmazás is h végig sem olvastam. Olyan ez az egész mintha a legelsõ szervezésének az ötletérõl lenne mondjuk bevágva egy két cikk, amikor még nem volt ilyen és nem tudjuk mi lenne a jó, hogy kéne egy ilyet csinálni meg nekünk is új lesz nem csak nektek...

Döbbenten várom a folytatást, de ha kicsit lehiggadok akkor lehet h írok nekik mailt h ezt azért jobb lenne átgondolni és remélem addigra lesz még itt pár negatív kritika az új ötletrõl.

Mi a felvonulás abban h bringázzon mindenki amerre lát? Ehez még engedély sem kell!

"Egy délutánra Amszterdamot csinálnánk a belvárosból..." Erre a Bumerángban majd azt fogják mondani h mindenki beszívva fog bringázni a fûves kávézóktól hazáig, vagy vmi hasonló szépet.

Nem akarom megsérteni a szervezõket, mert tényleg egy maradandó élmény a sok bringás együtt, de pont ezért szálljanak vissza a földre és csinálják a megszokott módon most is. ÚTVONAL BÕVÍTÉS! Sztem ez a két szó bõvel elmond mindent...

#508
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

hmm kicsit sarkosan fogalmaztál Rainman.....:)

de én egy kissé olyan "megijedtünk az õszi nagy tömegtõl, fogjuk menekülõre a dolgot" hangulatot érzek belõle......sztem az õszi létszám már nem fokozható, én inkább valamivel kisebb létszámra számítanék a tavaszin, ha minden a régi maradna, de az 50K sztem abszolut irreális szám....ez a kicsit itt is vagyunk ott is vagyunk, biztosítás nélkül, sokkal kevesebb embert mozgatna meg....


Az ötven szerintem is sok, de az biztos, hogy többen lesznek, mint õsszel, mert szombatra esik, és tavasz lesz, mindenkiben buzogni fog a mehetnék. :)

#509
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Jaja, Tiggrisnek igaza van, s különben sem volt ott 20ezer, na mind1...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#510
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
hmm kicsit sarkosan fogalmaztál Rainman.....:)

de én egy kissé olyan "megijedtünk az õszi nagy tömegtõl, fogjuk menekülõre a dolgot" hangulatot érzek belõle......sztem az õszi létszám már nem fokozható, én inkább valamivel kisebb létszámra számítanék a tavaszin, ha minden a régi maradna, de az 50K sztem abszolut irreális szám....ez a kicsit itt is vagyunk ott is vagyunk, biztosítás nélkül, sokkal kevesebb embert mozgatna meg....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#511
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Akkora baromságnak tartom ezt a cikket h végig sem olvastam!!
- 50ezer ember már alapból nagyképûség
- össze-vissza ki merre lát-> olyan lenne mint a múlheti filmeben h megtöltik a bringások a kórházakat, meg kit érdekel egy megyek bringázni ide-oda és mindenhol bringások vannak? "Én megyek ide-oda amúgyis, mert bringával közlekedek..." felfogású ember ígyis-úgyis bringázik össze vissza amerre menni-e kell. Aki meg amúgy hétvégi bringás az nem fog most áá hagyjuk...

Már a nagyképû megfogalamazás sem teteszett h na majd én megmondom mit csinál 50ezer ember az agyamra ment.

Arra volt jó ez a cikk h jól felhúzzam magam! Ajánlok egy drogtesztet azoknak akik ezt kitalálták mert tuti h be voltak szívva!!!

#512
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Érdekes elgondolás, csak kérdés, hogy annyi idõre kimenne-e mindenki. Arra gondolok, hogy a nyitó és a záró között nagyon nagy a különbség. Akik gyerekkel jöttek, azok nem biztos, hogy az elején végén ott lesznek.
Másrészt ez a tekerjen mindenki, amerre szeretne, ez azért nem biztos, hogy olyan jó ötlet, ha nincs lezárva minden. A hagyományos felvonulás alatt, ahol motoros rendõrök és szervezõk voltak mindenfele is sokszor megtörtént, hogy jó pár "nagyarcú" felvette a "majdénmegmutatomaköcsögautósoknak" figurát és leszarta, hogy milyen szabályok alapján engedélyezték a felvonulást. Attól "félek", hogy ha így szabadon vagyunk engedve, akkor sokan össze-vissza fognak tekerni a forgalomban, ami nem hiszem, hogy segítene a mozgalmon.

#513
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
elolvasva a programot, nekem tetszik ez az újféle szemlélet, persze elõnyös is, meg jobban is néz ki! ottleszek!

#514
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
"Kicsi a város..."
"In idem flumen bis non descendimus"

#515
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 hozzászólás

Még 83 nap! Jaj de messze van az még!

Az év végén még elég sokat írtatok ide, most meg pang a topik, pedig a szeptemberi után még sokáig ment itt a csevegés... Van ennek vmi oka vagy csak "téli szünet" van?

ez a vihar elõtti nagy csend :D
Jaja sajnos még sok idõ van hátra :(
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#516
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Még 83 nap! Jaj de messze van az még!

Az év végén még elég sokat írtatok ide, most meg pang a topik, pedig a szeptemberi után még sokáig ment itt a csevegés... Van ennek vmi oka vagy csak "téli szünet" van?

#517
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 hozzászólás
köszi az infót. A fehér szerintem is megfelelne, fõleg most a választások elõtt-közben.
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#518
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Hidd el 100% h fõleg a választások közt belekötnek majd ebbe is és tény h nem kell még ez is a felvonulás köré, ígyis sokan ellene vannak.
Itt a fórumon is baromi jól megvagyunk a politika nélkül. 4 éve volt akivel a választások miatt romlott meg a barátságunk és remélem idén nem lesz ilyen. Gondolj bele mi lenne ha vki felhozná tv-ben h azért sárga mert vagy azért lett most piros mert, vagy azért lett ilyen meg olyan a CM plakát mert...

NE KEZDJÜNK POLITIZÁLNI! De sajnos tény h mindenre gondolniuk kell a szervezõknek mert 4 évente megõrül az ország!

Amúgy javaslom a fehéret mert a béke színe!

#519
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 hozzászólás
amint cm.hun olvasom színkép zavarok vannak de remélem marad a narancs mert ez már rég ígyvan kár pár h***e politikusért változtatni
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#520
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Nincs hír róla, de a dátum már fent van az oldalon. Ha lesz szórólap vagy további fejlemény akkor az a http://www.criticalmass.hu oldalon fent lesz.