Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Pelso Balaton Maraton | Siófok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1137 hozzászólás a témában

#1061
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Ha valaki Pestrõl jönne "zsírégetésre" van két szabad hely az autóban.

Bp. - Siófok
Budapest-Déli pu. 07:00-kor indul és 08:38-kor ér ide!

Ha a vonattal jönnél, add meg priviben a neved, elõkészítjük a rajtszámodat a regisztrációnál - elõnevezés esetén!!

Prohi


Bocsi, félreértettem! Módosítok: akiknek nem jut hely ebben a kocsiban és azzal a vonattal jönne, az priviben adja meg a nevét és azoknak elõkészítjük a rajtszámát!

Prohi

#1062
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Ha valaki Pestrõl jönne "zsírégetésre" van két szabad hely az autóban.

Bp. - Siófok
Budapest-Déli pu. 07:00-kor indul és 08:38-kor ér ide!

Ha a vonattal jönnél, add meg priviben a neved, elõkészítjük a rajtszámodat a regisztrációnál - elõnevezés esetén!!

Prohi

#1063
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Az elõzetes várakozások szerint az amatõr Bajnokság 4. fordulója(ami keresztbeszervett volna ennek a megmozdulásnak) el fog maradni(legalábbis az elsõ 3 forduló mind elmaradt!!!). Remélem sokan leszünk!


Az az információm, hogy az Amatõr Kupa 4. fordulója nem marad el. Sõt pl. az elsõt a Tihanyi versenyt is megrendezték.

Ettõl függetlenül legyünk sokan, a jóidõt megrendeltem!!
(megjegyzem, hogy Tihanyban én rendeztem elõször versenyt, mégpedig a Pelso Kupa szakaszaként, és háromszor /94, 95, 96/ rendeztük meg.)

Prohi


u.i.: Kérlek T. tpresident, hogy azért nevezési lapot Te is küldjél!!

#1064
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Ha valaki Pestrõl jönne "zsírégetésre" van két szabad hely az autóban.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1065
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Hozénak!

Frissítésre két helyen: Keszthely elõtt és B.füreden a kemping elõtt lesz lehetõség. Az "ellátás" a következõkbõl fog állni: Tibi-Snack, nápolyis falatkák, piskóta tallér, banán, Theodora ásványvíz (buborékos és mentes).

A rajtnál meg lehet tölteni a kulacsokat Verofit Isotoniás itallal.

Természetesen ez nem biztos, hogy elég ezért a zsebeket, túrázóknak a kis háti-tatyókat megfelelõen ki kell egészíteni kajával.

Prohi

#1066
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Az elõzetes várakozások szerint az amatõr Bajnokság 4. fordulója(ami keresztbeszervett volna ennek a megmozdulásnak) el fog maradni(legalábbis az elsõ 3 forduló mind elmaradt!!!). Remélem sokan leszünk!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#1067
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Proha!
Lehet tudni milyen ellátás lesz (kaja, ital) a túrázó kategóriásoknak (25km/h)? Csak azért, hogy hogy készüljünk...
Köszi.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1068
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Örülök, hogy meg volt elégedve Norbi a szervezésünkkel. Köszi az Infót a Talizmán Egészségpénztárnál igénybevehetõ szolgáltatásról!

Megérkezett a nevezési díjatok pénteken, de a nevezési lap még (hétfõ) mindig nem.
A többiek figyelmébe: A kedvezényes elõnevezési határidõ május 18.
Mindenkit kérek, hogy akinek van e-mail címe, az a nevezési lapon tüntesse fel!

Arra is kérek minden nevezõt, hogy pontos címet írjon irányítószámmal együtt a nev. lapra, mert a tavalyi nevezõk közül eddig a posta sok címzettet nem talált meg.

Aktuális kérdés: Banki átutalásra van-e mód?

A Szövetség számlája együtt van több megyei szövetséggel a Somogy M-i Sportszövetségen belül, és Kaposváron. Az alszámlaszám fenntartása drága dolog. Ebbõl következik, hogy a most feladott nev. díjat kb.: 3-4 hét amire Kaposváron fel tudnánk venni és felhasználni. Ezért a leggyorsabb módja a postai "rózsaszín csekkes" megoldás. Így könnyen tudjuk adminisztrálni a beérkezett nevezéseket, még, ha a nev.lap esetleg nem is ér ide idõben.

Addig is jó felkészülést mindenkinek!

Prohi

#1069
renner

renner

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok!

Bringás társam, Norbi kérésére és nevében írok nektek.

Szerettünk volna indulni a tavalyi TdP-n is, de különbözõ okokból sajnos nem sikerült. Az ideit nagyon várjuk, reméljük szép idõ lesz aznap. Norbi már 2 éve is tekert a TdP-n, nagyon meg volt elégedve a szervezéssel, és rengeteg élménnyel tért haza.Ezért köszönet a szervezõknek. Így lett kedvem idén nekem is a túrához.

Tájékoztatni szeretné azokat az amatõr indulókat, akik tagjai munkahelyükön a Talizmán Egészségpénztárnak, hogy számla ellenében a pénztár visszafizeti a nevezési díjatokat.

Remélem minél többünknek sikerül majd teljesíteni a távot! A versenyhez mindenkinek jó idõt és kellemes felkészülést kívánok: renner

#1070
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Megérkezett az elsõ NÕI NEVEZÉS!

#1071
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Az idei Balatonalmádi szervezésû teljesítménytúráról ki tud valamit ?


zsola_ -nak!


Nem találtam róla én sem konkrét, hiteles információt, de valahol olvastam már (itt), hogy elmarad.
Ezt ne vedd készpénznek, mert nem volna szép tõlem (konkurencia), ha valótlan infót közölnék.
Az viszont igaz, hogy az eddig (május utosó vasárnapján) rendezett Balaton 200 idõpntjára tették az amatõr kupa 4. fordulóját. Õk (Balaton 200) 9x rendezték ebben az idõben, mi 11x, ennek ellenére sutty betették erre az idõpontra az amatõr kupát. Eddig a szokás az volt, hogy megkérdeztük, értesítettük egímást versenyrendezõk, hogy mit szólnátok hozzá, ha....
Úgy látszik ez már kiment a divatból! - "Segítsük egymást gyerekek"!!
Osszuk meg azt a rengeteg országútist, hátha így a támogatók elmaradoznak!

Prohi

ui.: Amennyiben tényleg elmarad, akkor gyere el a Pelso-ra!

#1072
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Csak az eredetileg tervezett kettõ frissítõállomáson lesz lehetõségetek újratölteni a megfogyatkozó készleteiteket. Keszthely elõtt kb. 65-70 km-nél és Balatonfüreden kb. 140 km-nél ( Tihany Túra 25 km)

A megkeresett országos hálózattal (majdnem minden településen van) rendelkezõ kereskedelmi vállalkozásnak -eladási áron- nem volt 100.000,- Ft-ja, hogy saját feliratos élelmiszeripari termékkel támogassa a rendezvényt!! :air: Itt tartunk!

Nem baj, keresgélünk tovább a már ugyan kicsi választékból, de még van 22 napunk.

#1073
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Köszi, hogy jeleztél!


Tudom, hogy kiír egy betûhibát, mert azt nálam is jelez, de az Akrobat 4. és a 7. is nyitja. Egyébként nincs benne hiba, legalábbis amit látok abban nincs. A lényeg, hogy nyitható a file.

Prohi

#1074
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Kedves Proha! A fent nevezett file-ok valóban tartalmaznak hibát,de ettõl még megnyithatóak/olvashatóak. Egészen pontosan betûhibát jelez az acrobat reader. Az általam használt program verzió száma:7.0 az aktuális frissítésekkel.Lehet,hogy az újonnan,ehhez kiadott magyar nyelvi csomag a ludas más felhasználóknál (vmit elront6attak a javító frissítésben). Esetleges érdemes lenne a hibát jelzõ jelentkezõket az általuk használt programról megkérdezni.... Remélem segítettem.
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#1075
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Kérdés:

A Tihany Túrán a kompnál hogyan vásárolják meg a jegyet a résztvevõk? Nem tart az sok ideig?

rövid válasz: nem tart sok ideig!

Kifejtõs válasz: A kop átkelés a benevezett résztvevõknek ingyenes, az átkelés díját a rendezõség fedezi ill. rendezi!


Prohi

Kérlek benneteket, hogy legyetek szívesek megnyitni a honlapon a nevezési lapot (pdf), ill. a versenykiírást (pdf) mert jelzés érkezett, hogy nem tudták megnyitni. Írjátok meg, hogy ez valós probléma-e v. egyedi eset volt! azt is jelezzétek, ha megnyitható! Köszi!

#1076
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Tényleg ilyen balatonkör,mármint ami ilyen baráti "csak" egyszer van egy évben? Ez a pelso inkább tûnik erõs versenynek mint barátságos megmérettetésnek....Vhol olvastam hogy van/volt ilyen hogy balaton200 mint verseny,akkor a pelso ez lenne? Bocs a tudatlan kérdésekért....


Igen a Pelso valóbal verseny szerû, bár azért szoktak menni túrázni is. A B200 meg Almádi szervezésû volt, és ott is inkább teljesítmény centrikus mint túra jellegû, de szerintem az is nagyon kafa. Hogy ez lesz -e idén az elég bizonytalan, megmondom öszintén fogalmam sincs. Nekem az már sajna vizsgaidõszakban van, szóval akkor nincs egy egész napom tekerni.


A Pelso nem verseny szerû, hanem lehetõséget ad annak is aki versenyezni szeretne, de azoknak is akik csak a távot ill. magukat akarják ezen a 200 km-es távon leküzdeni. Igaz "csak" 10 órás szintidõ áll a résztvevõk rendelkezésére. A kölföldi maratonok többségén jóval magasabb limitet határoznak meg sebességben. Minél hosszabba táv annál keményebb 30 feletti átlagot adnak meg. Mi nem akarjuk kizárni a lassabb résztvevõket sem. Én nagyra becsülöm azokat akik végig tudnak a leglassabakhoz igazodni, mert eszméletlen nagy önfegyelem kell már ahhoz is, hogy vki, aki "csak" 2 km/h sebbességgel is , de gyorsabban tudnak menni, ott maradjon és ne nyomja el, nem beszélve azokról akik tényleg tudnának haladni. a Pelson senki nem akadályozza azt, hogy akik nem akarnak versenyezni azok ismerkedjenek, önszervezõdõ kis csoportokba rendezõdjenek és együtt tekerjenek a nekik megfelelõ 20-25 v. 30 km/h-ás tempóban. Minél többen vesznek részt annál inkább van arra lehetõség, hogy összejöjjenek 10-15-20-as csoportok. Természetesen a lassabb teljesítõk - 20-30 km/h-ás sebesség között - ugyanúgy, mint a Balaton körön, a kerékpárúton ill. kerékpárbarát útvonalon haladhatnak a 71-es fõút helyett, akik 31 fölött tekernek azoknak a 10 motoros rendezõ segít a balesetmentes és bztonságosabb célbaérésben. Az élmezõnynek teljes útlezárásos versenybiztosítást adunk, mint eddig.


Prohi

#1077
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
A kérdések közül:

Együtt indítjuk-e a "gyorslábúakat" a túrázni kívánókkal?

rövid válasz: IGEN

kifejtõs válasz:
A kölföldi maratonoknál tudják azt megcsinálni, hogy a már indultakat az elõzõ évi idejük alapján, a többieket a nevezés dátuma szerint osztják be a "rajt-boxokba" és kb 1-2-5 perces idõkülönbséggel engedik elrajtolni. A késõn nevezõ, de gyorslábú viszont hátra kerül, igaz a chip-es idõméréssel a rajtvonaltól a célig saját idõvel rendelkezik.
Nálunk nincs chipes idõmérés, ezért egyszerre indítunk mindenkit, DE az elsõ 5 km-t un. lassúrajttal tesszük meg. (ekkor a felvezetõ kocsit tilos elkerülni!)
20 km/h-ás :slimak: sebességgel kezdünk és lassan gyorsítva :brum: az 5. km végére elérjük az élmezõny "utazósebességét" a kb.: 38-40 km/h-ás sebességet! Ezalatt a távolság és idõ alatt mindenki a neki megfelelõ helyet és tempót ki tudja választani :kupa_smie és ezalatt senkit nem szakít meg az élmezõny. Utána szabad a vásár...

Prohi

#1078
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Örülök, hogy amióta itt és a Velo-n is megjelent a rendezvény rengetegen érdeklõdõnek (napi kb.: 30-40 telefon). Egy a kérdések közül:

Végig lezárt útvonalon lesz a 200 km?

- A rövid válasz : NEM

- A kifejtõs válasz: Ezen a rendezvényen mindenki a saját tempójában mehet.

Az élmezõny "saját" tempója = verseny-tempó, ezért mindenképpen a versenyzéshez a megfelelõ körülményeket biztosítjuk - TELJES ÚTLEZÁRÁS

Az élmezõnybõl kiszakadók -akiket a mentõ v az orvosi kocsi elhagy, túrázónak minõsülnek és hivatalosan (KRESZ szabály) kötelesek a kerékpárútat használni a 71-es fõúton (Keszthelytõl kezdve Zala és Veszprém megye területén), de 10 rendezõ motoros segíti a résztvevõket és õk 30-31-32- stb... Km/h-ás sebességgel fognak haladni, segítve a 30-38 km/h átlagsebességgel haladó, csoportba összeverõdött kerékpárosokat! Két rendezõ motoros között (ahol nem tudnak segíteni) kizárólag egysoros vonalban haladhatnak a résztvevõk. Természetesen mindenki csak a saját felelõségére haladhat a fõúton.

Azok a résztvevõk, akik 20-29 km/h-ás sebességgel képesek haladni (igazi túra-tempó), lemaradnak errõl a segítségrõl és nekik kötelezõ a kerékpárutat használni!!

A Hew-cyclassics hosszú (170 km) távján a limit sebességhatár 31 km/h, de mi szeretnénk, ha minél többen teljesítenék a balatoni tókerülést.

Prohi

#1079
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
potty: a "süket fülek" esetében egy másik forumtagra gondoltam(véletlenül sem akarok személyeskedni !!!). Hiába érvel az ember bizonyos vádakra, az süket fülekre talál...én erre gondoltam.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#1080
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Már Dortmundból is érdeklõdnek a nevezési feltételekrõl,:bananadanpedig nem két km-re van!!