Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#13581
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
kikapcsolni ki tudod, akár monitor nélkül is, megnyomod a gombot, és ha windows xp van fenn, akkor kb 10mp és szabályosan leáll
ha meg be akarod kapcsolni, megnyomod a gombot :)

#13582
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Thy: hogy plasztikusan képzeld el a dolgot. :) A távoli hozzáférés lényege, hogy egy program segítségével gyakorlatilag be tudsz jelentkezni a másik gépre és egy ablakban, vagy teljes képernyõn a másik gépen történõ dolgokat látod, illetve irányítod. Mintha elõtte ülnél.

Edit: kikapcsolni tudod, de be nem tudom hogyan tudnád. Esetleg wake-on-lan segítségével..

#13583
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ja:) azom van:)
És akkor ez a progi ki-és be is tudja kapcsolni a gépet?Mert kikapcsolni nem tudom monitor nélkül...legalább is én:D

#13584
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
amin a 220 megy a gépbe :D
plasztikusan tápegység kábel

#13585
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Tápkábel?Az meg mi?

#13586
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
a nagygépbe kell egy tápkábel meg egy hálókábel és csók
telepítés meg beállítás idejére csak monitor bill egér, amúgy azt ki lehet huzigálni

#13587
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
És akkor,ha jól értem a laptop monitorja lesz a nagygép monitorja helyett_?
Asszem igényt tartok majd a segítségre:)Köszi!

#13588
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
ahhoz a nagygépen csinálsz egy megosztott könyvtárat, szépen átmásolgatod, és kiírod ;)
persze!
de ha már ott tartasz, és igényled, leírom lépésrõl-lépésre is!

#13589
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ahamm:)
Egyenlõre kicsit kínai a dolog a júzer fejemnek:)
De akkor ezek szerint simán tudom a laptopon tárolt file-jaimat a nagygéppel dvd-re írni pl?

#13590
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Én is a terminal server-es megoldást javaslom. Ha csak egy felhasználós belépés kell, akkor azt alapból tudja az xp (vagy csak a pro), ennyi meg elég is otthonra.
Ha meg tudsz wifis hálót csinálni, akkor mehet "wifivwl" is.. :)

Nekem is FSP BlueStorm 400W van és nincs vele semmi gond, eddig. Nekem is azt mondták, hogy régebben jobb ventivel szerelték és ha hangosodik, akkor érdemes kicserélni, de eddig nem tûnt fel, mivel a videókártyám még elég hangos (gyári hûtés van rajta).. És nagy elõnye, hogy "nagyon" olcsó, már ami a minõséget illeti..

#13591
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
vinyó akkor lehet hangos a berezonál, illetve ha 10k felett pörög, mint a szerverekben
táppal nagyon ovatosan, irdatlan bordát kell belerakni ahhoz hogy menjen venti nélkül

nekem most is FSP tápom van, de csak vmi OEM 350es a foxconn házzal jött
iszonyat jó, amikor szórakoztam a fénycsõvel a gépben, véletlen összecsattintottam a +t meg a -t
lement a gép, para, majd a bimetál oldott és bekapcs, és semmi gond :)

#13592
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

én egy FSP BlueStorm 400w-ossal szemezek, nemtom mien hangos, de sztem nem annyira

többek egyöntetû véleménye szerint a legjobb táp, amit 20k alatt meg lehet venni.
(egy év után párak ventitcserélnek benne, mert hangosodik)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#13593
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nemtom meg mi hangos a gepemben
de sejtesem szerint ket maxtor vinyo (120/160)
ill a tap mivel vmi 7eft-os haz tap kombim van

gondolkoztam mar azon, hogy szetkapom a tapot es rakuldom egy jo alu bordara
esetleg vmi kis fordulatu ventit rarakok, es hello.
viszont nagy lovekat sem akarok rakolteni
tehat 30eft-ert nem veszek tapot.
egy tuti amint megtalalom a vekony egyik oldalan folias polifoamomat akkor keszul belole a cipotalp utan most mar gep szigeteles is. :-)


@rob vettem, irok neki



vagy thy
bluetoothos bill
es egy kabel a geptol a laptophoz vagy lcd moncsihoz

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#13594
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
én egy FSP BlueStorm 400w-ossal szemezek, nemtom mien hangos, de sztem nem annyira
viszont ami meglepõ, a videókártya hûtésem, 2*8 centis venti (GlacialTech) és tökre kussol, tényleg nem hallom, ez 20dBA papiron

thy, nem lehet wifin át vezérelni, de erre a microfos kitalálta a MSTSC szolgáltatást, vagyik a terminál server dolgot, parasztosan a távoli asztal használatot
úgy néz ki mint a neptun, nemtom használtad e már
start menü, futtatás, mstsc, oké
elõjön egy akármi, beírod a másik gép ip-jét, lanon a gépnevet, és hipphopp, azt a gépet kezeled amire rákapcsolódtál
(win2k és felette)
http://www.microsoft...05b7f4cce5.mspx

#13595
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Lenne egy érdekes agymenésem...
Szeretném a nagygépemet berakni a szekrénybe,hogy ne foglaljon helyet a szobában..van egy laptopom,amin jobban szeretek dolgozni. Azt vajon meg lehet-e oldani,hogy a laptop teljes mértékben vezérelje wi-fi-n keresztül a nagygépet,tehát tudjak dvd-t írni,fájlokat másolni,megnyitni...stb..
És a legfõbb szempont,hogy a bazi nagy crt monitoromat kidobhassam végre,tehát a nagygépnek monitor nélkül kell mûködnie...
Erre szeretnék megoldásokat kérni,már ha van...
A másik kérdésem,hogy ismertek e olyan progit,ami a digitális filmfelvételen tud remegést korrigálni...szal olyan anti shock progi...mert van felvétel,ami még a beépített antishockal is remeg,mert motorról lett kamerázva...
Elõre is köszi!
Üdv:Thy

#13596
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

mikor mondjak egy tapra, hogy halk?
olyankor hany decibeles?
mondjuk iljics?

20dBA alatt halk. felette észrevehetõ, 30dBA felett pedig kifejezetten zajos.
ajánlom figyelmedbe a superflower 14 centis ventivel szerelt tápjait ;) :D
a legcsendesebb amugy az fsp zen és a többi teljesen passziv táp.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#13597
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Az svcd is egy szabvany formatum, igy annak lejatszasahoz is a megfelelo dekoder (tomoritesehez encoder) kell.
Ezeket bizonyos lejatszokkal szallitjak (Pl cyberlink mpg2 - a powerdvd - vagy intervideo mpg2 - a windvd vagy mainconcept stb dekoderei. (de meg a Neroban is van !)
Az svcd egy mpg2 formatum ugyanugy mint a dvd csak kisebb elteresek vannak amit nem reszleteznek most.
Szal tedd fel ezen lejatszok valamelyiket es menni fog.
Alternativ lehetosegkent feltelepithetsz un directshow filtereket, amelyek maguk vegzik el a dekodolast windowsba epulven es utana barmely lejatszoval lejatszhatok az ilyen jellegu filmek, vagy akar a dvd is.
Ez utobbi esetben azonban elofordulhat, hogy foleg svcd-nel helytelenul jelenik meg , es/vagy szemetes a kep illetve nem kezdi el jatszani csak nagyon sokara a filmet. Ilyenkor egy masik codecet erdemes kiprobalni. Illetve a lassu kezdes eseten egy xcda filtert lehet feltenni es akkor egybol indul az mpg2 akarmilyen lejatszoban mint a villam. Ez pl befejezetlen , megserult netes super video cd-s mpg2 anyagoknal is hasznos lehet.
Reszletekert meg elnezhettek a kedvenc lejatszom honlapjara, ahol leirjak hogy lehet beloni a progit/ illetve a geped ugy hogy gyakorlatilag barmit lejatszon.
http://www.inmatrix....ediasetup.shtml

O ize lor szerintem ez egyedi kinek milyen jo a fule, mennyire zavarja :)
De mondjuk valoban van egy hatar ami felett biztos mindenkit zavar.
En tesztek olvasgatasabol arra kovetkeztetek hogy kb olyan 35-40decibel nel magasabbak azok mar kezdenek zavaroak lenni, de itt minden viszonylagos "erzesre megy" lehetnek pl felharmonikusok a zajban ami egyeseket zavar masokat nem biztos.

#13598
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ez nemtom az-e ami nekem van
http://www.mplayerhq...7/dload-hu.html

rob linkelte nemreg
mondjuk nem ertem az oldalt de majd elmagyarazza vki



mikor mondjak egy tapra, hogy halk?
olyankor hany decibeles?
mondjuk iljics?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#13599
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Nekem a Power DVD viszi az SVCD-ket.
http://www.origo.hu/...vd_6_trial.html
Néhány perccel elkéstem.
;-)

#13600
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
tan power dvd elviszi
vagy regen az asus cumokhoz adtake gy asus dvd nevu progit az tuti lejatsza

egy probat azonban a media player is meger
mert az aztan mindent lejatszik amit beraksz az olvasoba

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...