Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#1141
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
burce: tapasztalatom szerint az olcsó, ventillátoros hûtés hamar tönkremegy és qrva hangos lesz. amit ajánlok és évek óta használatban vannak egy 500as, illetve egy 1500-as winyóval: Point of View full alumínium ház, Spire Gigapod 8. egyikben sem melegszik a HDD 250-300 giga írásánál sem...

+én most már csak eSATA-s házat vennék, eléggé elkezdett terjedni a csatoló és 10x gyorsabb mint az USB 2.0

#1142
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás

nem tudom, de barátomnak coolink házban lett bad sectoros a vinyója :D


Jajj, dehat ez meg viccnek is rossz :D

Egyebkent ha zenere szeretnel hangrendszert akkor eleg lehet a 2.1 , de biztos hogy megallsz a zenenel?
Sztereo rendszerek is csak akkor szolnak kulonosen jol ha komoly minoseget veszel, es bar teny hogy tobbcsatornas rendszer minosegibb kategoriaban szinten aranyosan dragabb, de a megfizetheto kategoriaban ez nem szempont. A "komoly minoseg" raadasul olyan szubjektiv, emberfuggo dolog.
A minoseg alatt meg persze nem feltetlenul a mennyiseget kell erteni. Kiveve nehany esetet. (Pl egy 8ohmos hangszoro "szebben" szol mint egy 4ohm-os viszont jobban ra kell csavarni a hangerot)
Itt is mint mindent tobb celra alkalmas termek vasarlasa eseten el kell donteni jo alaposan, hogy konkretan mire, mikre kell majd (hangnyomas/hangminoseg, mp3-at hallgatsz rajta amitogeprol, vagy SACD-t esetleg HD Audiot). Pl 2.1 helyett 2.0 is lehet ha eleg melyfrekvencias hangot ad le hangszoro (2 vagy 3 utas es mondjuk allo, reflex lyukas). De ezzel igy erintettem csak hogy milyen sok szempont szamithat itt is. Nyilvan szamitogepes szempontbol eleg jok az ilyen kifelyezetten pc-hez valo theater szettek is.

#1143
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Ki szeretném cserélni a laptopban a winyót, de beleütköztem egy kicsi, de annál idegesítõbb problémába: A merevlemez egy vékony hajlított lemez-burkolatba van belecsavarozva, amirõl lelóg a kis fecni, hogy ki lehessen húzni a gépbõl. Na ebbõl a kis szar burkolatból nem bírom kihámozni a cuccot. Annyira meg van húzva a 2 kis rögzítõ csavar, hogy beleillõ csavarhúzóval is majdnem teljesen elgányoltam már. Lehet ilyen kis lemeztokot kapni vhol? Azt hiszem jóval egyszerûbb lenne venni egy újat, amúgy is kb 50 Ft lehet. Persze csak ha kapni...

Charon: Kösz, de a winchester az egyetlen, amibõl biztos, hogy csak újat veszek, még ha megbízható a forrás, akkor is.

#1144
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
EDGE sebesseggel updatelni a steamet de szopaaaaaaaaaaaaas
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1145
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nem tudom, de barátomnak coolink házban lett bad sectoros a vinyója :D

#1146
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Szeretném megvenni ezt: WD Caviar Green 3 TB SATA Hard Drives ( WD30EZRSDTL )

De ennek a mûködtetéséhez még szükséges egy "ház" is, mert a gépem mellett kíván majd lakni. Mi alapján válasszak házat? Ki számít jó gyártónak? Pl ez megfelelõ? (Csak archiváláshoz kell, a sebesség nem szempont.)

Köszi elõre is!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1147
RedEagle

RedEagle

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás
Sziasztok!

A következõ kérdéskörben kérném a véleményeteket. A kérdés inkább jogi, de informatikához kapcsolható.

Internet szolgáltatómmal telefonon keresztül 1 év hûségidõ mellett szerzõdésmódosítást hajtottunk végre, amirõl 2 nap múlva e-mail-en értesítettek is. A módosítás 30 napon belüli határidõvel kellett volna, hogy végrehajtsa a szolgáltató, azonban a ez a mai napig (több mint 60 nap) nem történt meg, hanem régi szerzõdésnek megfelelõ szolgáltatást és díjfizetés történik.
A kérdésem a következõ: Ha ezen indokkal elállok a szerzõdéstõl, akkor számíthatok-e bármilyen kötbérösszeg megfizetésére?
Én úgy gondolom, hogy a szolgáltató szerzõdést szegett (mivel kifutott az általa vállalt 30 napból) így jelen helyzetben semmiféle szankcióval nem járhat az, ha felmondom a szerzõdésem.
Jól gondolom?
Válaszokat elõre is köszönöm!
Olyan hegyre mentem, aminek nem volt teteje csak vége. Úgy hívták szél.

#1148
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

inkább Jdownloader-t használnék.
ingyenes. ismer ezer ilyen oldalt mint a rapidshare. captcha-kat is beírja helyetted. kivárja az idõt, stb. magyarul is tud.
JDownloader.org - Official Homepage


Szerintem is ez a legjobb most.

#1149
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
inkább Jdownloader-t használnék.
ingyenes. ismer ezer ilyen oldalt mint a rapidshare. captcha-kat is beírja helyetted. kivárja az idõt, stb. magyarul is tud.
JDownloader.org - Official Homepage

#1150
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás

Esetleg próbáld ki ezzel, én így szoktam letölteni RS-rõl:

RapidShare letltő, ... the downloader


És ebben a cuccban _tényleg_ nincs semmi féreg, vagy hasonló?

--Trifo

#1151
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Szeretnék végre valami szépen szóló hangrendszert a szobába max 20ezer körül. Fõleg zenéhez kellene, szóval ha jól sejtem akkor 2.0 vagy 2.1 -ben kéne gondolkodnom, de nézegettem 5.1-et is. Pl genius 5005-ben vonzó hogy kapok egy 75wattos mélyládát, meg 15w-os centert és szateliteket. Ez azér már akár házibulit is kiszolgálna, bár nagyon feltekerve már azért torzít. Meg az is vonzó, hogy ilyet már hallgattam és tetszetõs. :)
De tán sztereó rendszerek szebben szólnának zenével.
Ezeket nézegettem:
GENIUS.hu
Edifier Studio R1600T-plus 2.0 System - black
http://pcgear.hu/ind...uemart&Itemid=6
esetleg: http://pcgear.hu/ind...uemart&Itemid=6

Fura, hogy papíron a genius 60W-os, edifier c2 meg fele, de mégis nagyon jókat írnak róla külföldön. No meg az utolsó linken lévõ edifier is jóval izmosabb papíron, de olcsóbb mint a c2.

Bármi tapasztalatot, véleményt, tanácsot szívesen várok.
Köszi!

#1152
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Esetleg próbáld ki ezzel, én így szoktam letölteni RS-rõl:

RapidShare letltő, ... the downloader

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1153
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Akkor egy kicsit megnyugodtam, bár most már olyat is ír, hogy "please stop flooding our servers"

#1154
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Nem feltétlen, majdnem biztos, hogy késõbb menni fog.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1155
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ha a rapidshare olyan szöveget ír ki, hogy a legutóbbi letöltés óta nem telt el még 15 perc, holott nem is töltöttem le semmit, az jelenthet rosszat?

#1156
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Na ezt a fajta szipiszopi részt szerettem volna kihagyni. Fõleg ismerve a notebook gyártók jó szokását a gépre szabott driverekkel, ami nélkül nem mennek az Fn billenytûvel elérhetõ funkciók. Jelen esetben szó van itt power profil váltogatásról, WiFi ki-be kapcsolgatásról, hangerõrõl, meg ilyesmirõl. Satöbbi, satöbbi. Persze lehet élni ezek nélkül, de jobb lenne, ha nem kellene.

--Trifo


Szerintem az fn funkciókhoz nem biztos hogy kell drivert telepíteni. Dell-eken biztos hogy nem kell.

#1157
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Eléggé egykutyák ezek ahogy a teszteket olvasgattam, de a WDTV-t meg az ASUS megoldását szokták szeretni.

Playon! HD - multimédiában remek - PROHARDVER! Házimozi / Hálózat / Multimédia teszt

Hálózati lejátszók Wi-Fi-vel - PROHARDVER! Házimozi / Hálózat / Multimédia teszt

Három EMTEC mozidoboz - PROHARDVER! Házimozi / Multimédia teszt

Hálózati lejátszók - ismeretlen ismerõsök - PROHARDVER! Házimozi / Hálózat / Multimédia teszt

WD TV Live

Asus O!Play

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1158
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hasznal valaki ilyet?

WD TV Live HD Media Player ( WDBAAN0000NBK )

Vagy hasonlot, full HD videok, kulso vinyot hozzarak vagy ethernet stream...
Keresek karacsony korulre valami best buyt.
Koszi a tippeket. :)

#1159
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Meg az elozo cikkhez annyit ,hogy szerintem a legviccesebb ez volt:
"A fiatal férfi szerint a hatósági szakértõ a saját, nagykorú partnerét ábrázoló erotikus képeket is fiatalkorúnak nézte."

(Tehat nem eleg hogy kiskorunak nez ki a noje, meg pedo tartalmat is nezeget, ejnye. Szerintem ez egyertelmu terhelo bizonyitek :):):) )

#1160
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
A kézikönyvet sikerült leszedni végül, hátha abban lesz valami utalás, de persze nincs egy szál se. Illetve csak annyi, hogy az LG GILJABI programot kell futtatni és azza lehet drivert újratelepíteni. De frissítésrõl nem esik szó a doksiban.

http://www.liutiliti...e/offer/gen/ds/
Ez a site vajon mennyire megbízható?

--Trifo